Skocz do zawartości

Przyjęcie Islamu


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy, niedawno objawił się wszystkim jako muzułmanin. Wcześniej był ateista. Decyzja jaką podjął była podobno wynikiem obserwacji zarówno zgniłego, upadłego świata zachodu jak i kobiecych zachowań i ich popierdolonej psychiki, w czym co ciekawe dużo pomogło mu to forum, które po kryjomu czytał od pół roku. Niedługo wyjeżdza do Arabii Saudyjskiej.

 

Rozumiem w jakimś stopniu faceta i jednocześnie trapi mnie od dłuższego czasu bardzo silna wątpliwość czy by nie pójść w jego ślady, gdyż ze wszystkich religii właśnie Islam najbardziej do mnie trafia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedziec sobie na pare pytań...

Czego szukasz w Islamie?

Dlaczego akurat Islam?

Skąd zainteresowanie tą religia?

Co zamierzasz robic po ewentualnym przyjeciu Islamu?

Mój najlepszy przyjaciel jest muzulmaninem, wczesniej byl katolikiem...Mimo ze jestem chszescijaninem a On muzulmaninem nasze dyskusje nt.religii, wiary i Boga nie są okraszone złoscia i nienawiscia...

Być może to że sie przyjaznimy od pietnastu lat działa tak a nie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda religia istnieje tylko po to żeby drenować Cię z energii, czasu i pieniędzy oraz przede wszystkim żeby indoktrynować małe dzieci i robić z nich bojowników za 'wiarę' (czytaj - interes organizacji religijnej). Obejrzyj sobie film o Legionie Chrystusa.

Zamiana katolicyzmu na islam to akcja w stylu 'z deszczu pod rynnę'.

To samo dotyczy ateizmu-scientyzmu, pod którym pojęciem rozumiem fanatyczną wiarę w naukę, która przejawia się miedzy innymi negowaniem tego, czego nie da się zmierzyć szkiełkiem i okiem. Co jest czystym debilizmem ponieważ każde odkrycie w sferze nauki to wejście w dziewiczy obszar i poznawanie tego co było do tej pory zakryte przez naszymi oczami.

 

Wartości pozytywne jakie ma islam sięgają korzeniami rdzenia bliskowschodniego a konkretnie judaizmu! Tamtejszej pustynnej kultury, warunków geopolitycznych, środowiskowych etc.

Możesz te wartości adaptować na rynek europejski bez potrzeby przyjmowania ichniego chrztu i wchodzenia w ich organizację religijną, która jest obecnie na bardzo gówniarskim etapie buntu przeciwko całemu światu, co objawia się przez potrzebę ekspansji, terror, oraz całkowitą podatność - by nie powiedzieć poddaństwo - wiernych na manipulacje ze strony immamów.

 

ED: Dodatkowo jeżeli trafisz na wojujący odłam wahabicki będziesz przez nich urabiany abyś nie-muzułmanów (czyli 99,99 tego forum) zaczął traktować jak zwierzęta. Do tego dojdzie 'święte kłamstwo' - Takijja - https://pl.wikipedia.org/wiki/Takijja
I jeżeli zaczniesz je aktywnie stosować to osobiście skreślam znajomość, ponieważ taka osoba regularnie kłamie i nigdy nie wiesz kiedy wsadzi kosę pod żebro jak 'laiccy' uchodźcy nagle zamieniający się w fanatyków i strzelający do ludzi.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedziec sobie na pare pytań...

Czego szukasz w Islamie?

Dlaczego akurat Islam?

Skąd zainteresowanie tą religia?

 

Zasady, zasady, zasady. Poza tym podejście religii do kobiet, wskazanie im ich miejsca w szeregu zgodnie z możliwościami intelektualnymi i biologicznym uwarunkowaniem i odebranie im praw wyborczych, za czym podpisuje się od lat wszystkim czym tylko mogę.

 

Co zamierzasz robic po ewentualnym przyjeciu Islamu?

 

Jak to? Emigracja. Natychmiastowa. Języków znam sporo, w tym francuski, zawód też mam. Poradzę sobie. Nie wspomnę już o kumplu, on jest fachowcem wybitnym. Jedzie tam do pracy jako specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci tak - gdybym został jakimś dyktatorem, natychmiast wprowadzam islam na terenie swojego kraju. Jest to super - elastyczna "religia", dająca nieograniczoną władzę nad podwładnymi z absolutną swobodą interpretacji. Dlaczego "religia" w cudzysłowie? Bo to jest tylko zręczna mistyfikacja i system polityczny.

 

I naprawdę trzeba mieć coś nie tak z głową, wierząc w baśnie o dziewicach w raju jako nagroda za morderstwo. Owszem, Twój znajomy pewnie powie że to akurat wiadomo że bujda. No a czego że jest tam bujdą nie wiadomo?

 

O takich bzdetach jak wiara w "uśpiony zarodek" w przypadku samotnej wdowy, która po latach okaże się być ciężarna a nie chce się jej ukamienować to już mi żal wspominać. A nie, jeszcze mają na to jedną wymówkę, że siedziała na krześle zaraz po jakimś mężczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam opiera się na koranie, który reguluje każdy aspekt życia.

cyt Koran.

"My nie mamy żadnej wiedzy; Ty bowiem jedynie znasz najlepiej rzeczy ukryte!" (5:109)

W islamie wszystko jest uporządkowane i określone. Nie ma miejsca na indywidualizm.

Koran poswatał w latach 610-632 i uporządkował  życie ludnościowi muzułmańskiej (na owe czasy był postępowy) wprowadził język arabski dla wszystkich wyznawców  Mahometa (Koranu nie wolno  tłumaczyć). Ale minęło 1400 lat i oni chcą postępować według tych samych zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent, w chszescijanstwie tez sa zasady, tez jest trzymanie kobiet za morde, oczywiscie przedstawione w grzeczny sposob..

Emigracja? W celach edukacyjnych moglbys sie udac do panstwa arabskiego ew. Francji czy UK...

Tak jak pisal Rnext, islam jak kazda religia to system polityczny...Islam to reżim polityczny...

Pamietaj o tym, natomiast jak jeszcze jestes na terenie kraju, polecam sie udac do mnie na Podlasie do Tatarów którzy zyja tu od 500 lat...

Sa pokojowo nastawieni i zasymilowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, widzę pozytywy, ale jednocześnie dużo negatywów. Po prostu rozmowa z kumplem mnie zainspirowała i spowodowała pewną zadumę. Nie bądźcie tacy poważni, to są moje luźne przemyślenia. Nie mam żadnych głębszych planów.

 

Assasyn, nie odpowiada mi chrześcijańska moralność. Poza tym, dobrze pamiętam, ze kiedyś sam chciałeś przyjąć Wiarę Mahometa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty masz już zasady jakie ci się podobają po co ci dodatkowe nie oszukujmy się pierdoły. Chcesz przyjąć islam aby móc jechać do nich? Dobrze byś się czuł w ich społeczeństwie? Myślisz ,że w świecie islamu przestrzegają stricte islamu a nie tego co im mówi jakiś mułła bo mi sie wydaje że właśnie tak jak u nas co innego sie mówi a co innego robi i bierze sie te zasady które ci pasują. Może poprostu chcesz w końcu nie czuć sie sam i mieć jakiś ludzi o podobnym światopoglądzie. A wiesz, że jak byś zmienił zdanie to nie ma odwrotu jak byś już ren islam przyjął. Ciekawi mnie jeszcze to że niby maja te zasady a i tak jest u nich chujowo wojna za wojną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sens w przyjmowaniu religii, jeśli się w coś szczerze nie wierzy. Ja np. mam sentyment do buddyzmu ale nie nazwałbym się nigdy buddystą chociażby z tego względu że np. nie wierzę w reinkarnację. Czym innym jest natomiast przyjęcie danej kultury, jako takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu poważny nie jest, rozmawialismy o tym w realu i wiem ze sie zastanawiasz nad tym. Natomiast nie trzeba przechodzic na Islam żeby wiedziec jak postepowac z kobietami...wystarczy znac mechanizmy i zasady postepowania z nimi...

Ale to Twoje przemyslenia które szanuje, swoja droga pasowałby Tobie...

Islam ciagle opiera sie na zasadach i podporzadkowaniu sobie( jak kazda religia) . Islam natomiast robi to w sposob bez uczuciowy, totalitarny...

Iran, Irak czy Arabia Saudyjska badz Egipt to państwa w ktorych Islam jest " doszczetnie" przestrzegany do takiego stopnia ze prawdziwa nazwa np. Iranu to Islamska Republika Iranu...

Islam przesiąkl do wszystkiego na wskroś w tych krajach...

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koran poswatał w latach 610-632 i uporządkował  życie ludnościowi muzułmańskiej (na owe czasy był postępowy) wprowadził język arabski dla wszystkich wyznawców  Mahometa (Koranu nie wolno  tłumaczyć). Ale minęło 1400 lat i oni chcą postępować według tych samych zasad.

 

Co jest czystej wody głupotą, tak jak dosłowne czytanie Biblii i dosłowne kierowanie się wytycznymi jak żyć wedle tych książek.

One były pisane na potrzeby twardych, surowych warunków pustynnych 15-20 wieków temu. Stąd taka a nie inna retoryka, zasady społeczne, przestrzeganie rytuałów obmywania, czy procedury uboju zwierząt.

Na warunki obecne to archaizm czystej wody. Nic więc dziwnego że jest stosowany jako niewolniczy system.

 

Jedyne co Islam ma pozytywnego to rdzeń filozoficzno-duchowy. Ale surprise-surprise - jest on zerżnięty od pustynnych Żydów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie trzeba przechodzic na Islam żeby wiedziec jak postepowac z kobietami...wystarczy znac mechanizmy i zasady postepowania z nimi...

 

Owszem, ale dochodzi do tego jeszcze zjebany system prawny, sfeminizowane sądy, lewactwo, większe prawa dla kobiet itp. co widzimy na zepsutym Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest czystej wody głupotą, tak jak dosłowne czytanie Biblii i dosłowne kierowanie się wytycznymi jak żyć wedle tych książek.

One były pisane na potrzeby twardych, surowych warunków pustynnych 15 wieków temu. Stąd taka a nie inna retoryka, zasady społeczne, przestrzeganie rytuałów obmywania, czy procedury uboju zwierząt.

Na warunki obecne to archaizm czystej wody. Nic więc dziwnego że jest stosowany jako niewolniczy system.

 

Jedyne co Islam ma pozytywnego to rdzeń filozoficzno-duchowy. Ale surprise-surprise - jest on zerżnięty od pustynnych Żydów.

Nie zgadzam sie z pierwsza czescia Twojej wypowiedzi...15 wiekow temu czy teraz nie ma róznicy, zachowania ludzkie, pragnienia i motuwacje ciagle sa takie same...Zasady zawarte w Bibli sprawdzaja sie tak samo kiedys jak i teraz...

Majac świadomosc ze to niewolniczy system możesz sie od tego odcinac, ale Twoje motywacje ludzkie pozostana takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś.

Ja nie pisałem o duchowej, czy filozoficznej stronie Biblii (czyli o zasadach), tylko o tym żeby nie czytać jej dosłownie w takich kwestiach jak na przykład to że wszyscy pochodzimy od jednej pary (Adam+Ewa). Są ludzie którzy w to wierzą, a tymczasem słowo 'Adamu' (z tego co mi wiadomo) po hebrajsku oznacza 'człowiek' *(jako gatunek), zaś 'Hebe' (Hewe/Ewe) oznacza 'kobietę'.

Albo w kwestiach obyczajowości czy 'kultury' plemion pustynnych. 
Nie znasz tych znaczeń = czytasz Biblię dosłownie = robisz błędy interpretacyjne. Jak to się przekłada na światopogląd to chyba nie muszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czemu świnie  uznawane są za nieczyste stworzenia?

Prawdopodobnie chodziło o to by ludzie ich nie hodowali  w tamtym regionie  ze względu na niedobór wody. Owce i kozy potrzebują o wiele mniej pożywienia i wody.

Koran to uregulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiecie czemu świnie  uznawane są za nieczyste stworzenia?

Włośnica i inne pasożyty, których przy ówczesnym poziomie rozwoju nie potrafiono wykryć.

 

Wiedziano że od świnki można ciężko zachorować i dla tego prikaz żeby nie żreć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, niedawno objawił się wszystkim jako muzułmanin. Wcześniej był ateista. Decyzja jaką podjął była podobno wynikiem obserwacji zarówno zgniłego, upadłego świata zachodu jak i kobiecych zachowań i ich popierdolonej psychiki, w czym co ciekawe dużo pomogło mu to forum, które po kryjomu czytał od pół roku. Niedługo wyjeżdza do Arabii Saudyjskiej.

 

Rozumiem w jakimś stopniu faceta i jednocześnie trapi mnie od dłuższego czasu bardzo silna wątpliwość czy by nie pójść w jego ślady, gdyż ze wszystkich religii właśnie Islam najbardziej do mnie trafia.

                         Pamiętam wywiad z Dalajlamą Tybetu. On twierdzi, że wiary ojców nie należy zmieniać. Myślę tak samo. Gdy byłem uczniem szkoły średniej, to w Gdańsku był Ośrodek Kształcenia Cudzoziemców, zwany przez okolicznych mieszkańców rezerwatem ( był zamieszkały głównie przez Arabów min. z Syrii i Iraku ). Ci kolorowi uczyli się tam j. polskiego- przed podjęciem studiów w Polsce. Była tam też bursa, w której mieszkałem przez rok. Rok mieszkałem wśród dzikich Arabów- wyznawców Islamu.  I nigdy nie chciałbym powtórzyć tego doświadczenia.Są to brudasy i lenie. Jeśli ktoś z własnej i nieprzymuszonej woli chce się do nich przyłączyć, to powinien udać się do lekarza, albo trochę tam wśród nich pomieszkać. Zgniły, upadły świat zachodu. Nie wiem co jest w nim zgniłego czy upadłego? Idż w miasto, połaż po sklepach i znajdż jakiekolwiek urządzenie techniczne wyprodukowane w kraju arabskim. Cokolwiek. Wszystko pochodzi ze " zgniłego", "upadłego"  zachodu.   

Edytowane przez kic-anty
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włośnice i inne pasożyty można wybić wysoka temperaturą- gotowanie, pieczenie, smażenie.

 

Kwestia jest inna. Proponuje kupić kawałek wieprzowiny i wołowiny i zostawić w normalnych warunkach.

 

Wołowina najpierw śmierdzi a potem psuje się a wieprzowina najpierw psuje się a potem śmierdzi. Chodziło o ograniczenie ilości zatruć.

 

Ale odchodząc od tematu świń a wracając do tematu Vincenta:

 

1. Gdyby mój kolega określił się jako muzułmanin, to wprost bym zakomunikował, twarzą w twarz, że zrywam z nim wszelakie kontakty społeczne a jeżeli by sie udało bez większych strat to i ekonomiczne. Tak, przemawia przeze mnie nietolerancja, rasizm i brak poprawności politycznej, ale nie mam zamiaru zadawać z ograniczonymi umysłowo ludźmi.

 

2. Zasady-Sraty! Sami sobie ustalamy własne zasady. I nie potrzeba do tego być członkiem żadnej religii. Oczywiście, należy poznać zasady kierujące danym ruchem religijnym, można wybrać pewne zasady i reguły, ale przyjmować całą religię?! Tylko ograniczony społecznie i z bardzo niską samooceną wejdzie w Islam. Nie oszukujmy się, ale on nie szuka tam spełnienia życiowego, a potrzebuje grupy, która go zaakceptuje, gdzie są te same zasady itd.

 

3. Vincent, ja Cię rozumiem, że aktualna sytuacja polityczno-społeczno-ekonomiczna w naszym grajdołku i okolicach powoduje, że otwiera Ci się nóż w kieszeni, ale nie potrafię zrozumieć, jak osoba o tak szerokich horyzontach myślowych może w ogóle wpaść na taki pomysł. Zresztą cały czas zastanawia mnie kwestia Twojej potrzeby walki z "systemem" i kobietami. Tak, napisze wprost, ale odnoszę wrażenie, jakbyś coś w sobie dusił coś bardzo poważnego, coś, z czym nie potrafisz sobie poradzić i ujściem tego jest "niema" walka z kobietami :(

 

Nie chcę, byś zwierzał się, ale kurcze- Twoje przemyślenia na ten temat spowodowały, iż zapaliła mi się lampka w głowie... Do tej pory stałeś mocno murem przeciw Islamowi a teraz odnoszę wrażenie, że wręcz podziwiasz kumpla, który wyjechał bo został muzułmaninem. Coś się dzieje i nie wiem jak pomóc :(

 

Vincent, Twoje życie, Twoje wybory, Twoje decyzje i jakie by nie były, to je uszanuję, bo każdy z nas ma prawo podążać swoją drogą. Tylko nie mogę zrozumieć, jaką błyskotką przyciąga Cię ten ruch religijny, że zacząłeś nad nim się zastanawiać?! Ty, racjonalny umysł, krążący po przestworach myśli innych (filozofia) z taką łatwością jak ja tankuje cieżarówkę nagle zostajesz omamiony jakąś wizją.... Tylko nie mów mi proszę o zasadach, bo nie uwierzę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.