Skocz do zawartości

Czy wprowadzą stan wyjątkowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt ci nie odpowie na pytanie, ale możesz ogarnąć scenariusz najgorszy i najlepszy + wcześniej zabezpieczyć pewne interesy. Tak się działa w nieprzewidywalnych warunkach.

 

Ten kraj to choroba ogólnie w tym momencie. Władza straszna, nieprzewidywalna i popierdolona.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mac said:

Tak się działa w nieprzewidywalnych warunkach.

 

Ten kraj to choroba ogólnie w tym momencie. Władza straszna, nieprzewidywalna i popierdolona.

Działanie w nieprzewidywalnych warunkach generuje duże koszty.

 

Niemniej raczej niewiele osób się tym przejmuje. Rozejrzyj się. Dziesiątki nowych domów się budują, centra dystrybucji otwierają, firmy zakładają, miód i malina. Nawet na przekopie się dzieje :)

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Imiennik said:

 

@Cellardoor

Wybory nie są fałszowane? Demokracja demokracją, ale ktoś tym musi rządzić ;)

Nie są wszechmocni? A jakie masz możliwości obrony przed pomysłami rządu?

A masz dowody, ze są? Gdyby takie były, to opozycyjne media by nie milczały.

Mam takie możliwości, jak przy każdym rządzie, czyli swój głos a w skrajnym przypadku strajk.

1 hour ago, Rnext said:

Być może tutaj się właśnie nie zgadzamy. Wydajesz się rozumieć "przejmowanie się wolą ludu" jako rezygnację rządzących z własnych celów bytowo-ekonomicznych na rzecz interesu obywateli. Ja zaś widzę to inaczej - dogłębne sondowanie oczekiwań elektoratu, pozorowanie dania ludowi tego co chce, tak, żeby jak najniższym kosztem przepchnąć własne cele a lud wystrychnąć na dudka, tak, żeby się nie zorientował. 

 

Trochę jak to "pan od historii" czyli premier Morawiecki swego czasu na "taśmach prawdy" ujął - "trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania".

Ty widzisz liczenie się z "wolą ludu" jako powody a ja jako pozory i element kalkulacji kosztów. 

Nie patrzyłam na to w ten sposób. To dość pesymistyczna wersja, może tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cellardoor napisał:

A masz dowody, ze są? Gdyby takie były, to opozycyjne media by nie milczały.

Mam takie możliwości, jak przy każdym rządzie, czyli swój głos a w skrajnym przypadku strajk.

Przy okrągłym stole ustalono: raz rządzimy my, raz wy, prawica ma nie dojść do władzy. Czy tak nie jest? Czym się różni rząd od opozycji? Kompletnie niczym. Obrzucą się gównem pod publiczkę, by za kamerą podać sobie ręce. Co robi podstawiona prawica? Szczeka w najlepsze od lat. Ustrój jest praktycznie ten sam w krajach cywilizowanych, ten sam system bankowy.

 

Twój głos? Hahaha :D

Strajk? O ustawie 1066 nie słyszałaś? Nawet jak Ci się uda zebrać 100 ludzi z własnej inicjatywy, to wpadnie antifa, zrobi burdel, przyjedzie policja i Was pozamiata, a w mediach zrobią z Was faszystów. Nie pamiętasz co się w stoczni działo?

 

Ludzka naiwność nie przestanie mnie zadziwiać. Matrix bardzo.

 

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Imiennik said:

Przy okrągłym stole ustalono: raz rządzimy my, raz wy, prawica ma nie dojść do władzy. Czy tak nie jest? Czym się różni rząd od opozycji? Kompletnie niczym. Obrzucą się gównem pod publiczkę, by za kamerą podać sobie ręce. Co robi podstawiona prawica? Szczeka w najlepsze od lat. Ustrój jest praktycznie ten sam w krajach cywilizowanych, ten sam system bankowy.

 

Twój głos? Hahaha :D

Strajk? O ustawie 1066 nie słyszałaś? Nawet jak Ci się uda zebrać 100 ludzi z własnej inicjatywy, to wpadnie antifa, zrobi burdel, przyjedzie policja i Was pozamiata, a w mediach zrobią z Was faszystów. Nie pamiętasz co się w stoczni działo?

 

Ludzka naiwność nie przestanie mnie zadziwiać. Matrix bardzo.

 

 

Czyli nie bylo w ostatnich czasach strajków na więcej niż 100 osób? 

Co ma ustawa 1066 do strajków? Były u nas już jakieś obce wojska, żeby rozgonić czyjś marsz?

 

Mamy chyba inne spojrzenie na te sprawy nie dlatego, że jestem naiwna (znowu te osobiste wycieczki) tylko że mi w przeciwieństwie do Ciebie pasuje obecny ustrój a skrajną prawicę sama uważam za niebezpieczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cellardoor napisał:

Czyli nie bylo w ostatnich czasach strajków na więcej niż 100 osób? 

Co ma ustawa 1066 do strajków? Były u nas już jakieś obce wojska, żeby rozgonić czyjś marsz?

Po co, skoro wszystko było kontrolowane i za przyzwoleniem na zasadzie: niech sobie pokrzyczą i do domu? Może zorganizuj sama jakiś strajk, powodzenia życzę :DMało mandatów Policja wystawiła za brak maseczek/odległości? Mało to niewinnych ludzi poleciało na glebę?

 

51 minut temu, Cellardoor napisał:

Mamy chyba inne spojrzenie na te sprawy nie dlatego, że jestem naiwna (znowu te osobiste wycieczki) tylko że mi w przeciwieństwie do Ciebie pasuje obecny ustrój a skrajną prawicę sama uważam za niebezpieczną.

Czyli jesteś naiwna i nawet o tym nie wiesz. To normalne, że kobiety przesiąkają energią otoczenia, mają konformistyczną naturę. 

 

Powiem Ci tylko tyle, że nie wiesz co znaczy "żyć", z resztą jak większość ludzi, niedojrzałych ludzi mimo wieku, nie umiejących wziąć za siebie odpowiedzialności.

 

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalerzy od tego czy nastroje społeczne będą do opanowania, jeśli nie, to istnieje pewne ryzyko, że wprowadzą coś co przypomina ten stan, tylko inaczej to nazwą. Mnie tam bardziej niepokoi ten cały kryzys gospodarczy co nadciąga, nieciekawie to się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Cellardoor said:

Czyli nie bylo w ostatnich czasach strajków na więcej niż 100 osób? 

Nie no, były. 

Włącznie z otaczaniem manifestujących kordonem ZOMOWców, pogróżkami ze strony "stróżów prawa" i gazowaniem.

Maseczek nie mieli albo byli za blisko, czy coś w tym stylu. A może akurat prezes wiózł kota na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.