Skocz do zawartości

Kolobrzeg, co tam jest ciekawego?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,jest internet,mozna sprawdzic. Ale o diwach pracujacych w czasach pandemi juz tam nie znajde?. Dobra,a teraz powaga. Bede w Polsce,mam pare spraw do zalatwienia. Bede mial tylko jeden weekend i chce z dzieciakami pojechac do tego miasta iak w tytule. Dzieciaki dorosle,stare byki juz tak ze karuzel odpada. Ktos byl tam lub jest i moze polecic co warto w tak krotkim czasie zobaczyc ,gdzie nocowac?W zasadzie tylko sobota cala. Za wszystko z gory dziekuje,nawet jak ktos napisze "wez spierdalaj na chuj tam jedziesz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karhu  , powiem Ci tak, wszystkie miejscowości wypoczynkowe, czy to nad morzem, czy nad jeziorem,

wyglądają tak samo, budy z fajansem, żarcie, woda i zajebana plaża. Wszędzie!

Zabierz ich gdzie indziej, domek nad jeziorem i spokój, bez tego całego blichtru,

bez tej turystycznej otoczki. Co ta miejscowość, jej budy i turyści wniosą.

 

Jestem za domkiem, pogaduchami, ogniskiem, fajną muzą przy ognisku, wodą i łódką.

 

   To Ty masz być dla nich, a nie prezent w postaci weekendu w modnej miejscowości nad morzem.

 

Pozdro bracie.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś z Warszawy to jedź do stolicy. Powaga, ludzie mało zwiedzają to miasto. Zupełnie inny klimat jak idziesz jako dorosły zainteresowany, a nie jak dzieciak biegiem z klasą.

 

Po samych Łazienkach i Agrykoli można pospacerować kilka godzin bez spiny. Przy okazji Agrykola ma budżetowy hotel w sumie blisko centrum tak naprawdę. Rozczarowaniem było Centrum Kopernika. Stadion można zwiedzić, ale taki sobie. Jak Cię jara piłka to na pewno warto. Muzeum Powstania i co tam byś jeszcze chciał. 

 

Pałac Kultury. Pojechać na ostatnią stację metra i pospacerować.

 

Olać plan i iść przed siebie. Kiedyś miałem tak wolne w Chorzowie i od tamtej pory polubiłem wakacje w mieście. Dwa dni szwendania się bez celu po mieście. O fajny tramwaj wsiądę  i wrócę. O muzeum to wejdę itd. Tam dalej jest Spodek. O to jestem w Katowicach. No tak mówili, że tu nie ma granic między miastami. Patrzę a tu po kanale pływają rowerki wodne, a za górką ZOO, obserwatorium i planetarium.

 

Tak zacząłem pisać i sobie myślę Katowice też były fajne. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci tak. Pewnie to też frajda jak można im pokazać świat. Karhu piesze, że chłopaki dorosłe. Może patrzę też przez swój pryzmat. Doświadczenia znałem bardzo dokładnie i nie były zaskoczeniem, a poziom kadry pozostawiał wiele do życzenia. Oczywiście z dzieciakami może być to zupełnie co innego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz morze bałtyckie, to jest duży plus w sumie największy, jakby nie patrzeć.

 

W Kołobrzegu chyba szło dostać rybkę od wędkarza po taniości, masz wielką latarkę, jak masz dzieciaki to tam są te, woskowe postacie, a tak to nie pamiętam co tam jeszcze było takiego, chyba te wielkie molo, ale czy to tam?

Nie pamiętam już.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @karhu, zapytaj dzieci. I tak gówno wniosą, ale zawsze.

 

Daj upalić synkowi Vitarę, niech córcia poczuje emocje, masz moto, zabierz, córcia na siodełku za ojcem,

toż jej się uwielbienie dla macho włączy, jesteś gość i tak trzymaj.?

Edytowane przez Adolf
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karhu napisał:

wez spierdalaj na chuj tam jedziesz"?

To jest bardzo bliskie mym poglądą wedle tego miejsca.

Raczej kojaży mi się z typowym wybiegiem dla EMERYTÓW.

ZIMNA woda prawie zawsze, takie same odczucia jeśli chodzi o zwiedzanie.

SZAŁU NIE MA. 

Raczej przypomina coś jakby wioska umiejscowiona na KANALE MELIORACYJNYM Z PRLu.

 

 

ZDECYDOWANIE DUPY DO AUTA/POCIĄGU I wieziesz się z 'klajniakami' do ŚWINOUJŚCIA.

2H drogi.

TAM KLIMAT JEST WSZELAKI.

A po drodze nasz międzyzdroje(ulubione miejscówe górururu).

NO I tam te młode wilki, sam kumasz.

;)

.....A taki mały up data failure system....

Jeśli wybierzesz opcję AUTO to w drodze do 'świniakowa' masz dużo  miejscówek jadąc pasem morskim(górą).

W okolicach Trzęsacz'a jest urwisko dla paralotni(często wyfruwają)ZATEM można to doświadczyć 'jak kij w szprychy'.

 

 

 

Edytowane przez Tornado
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad morzem fajnie jest. Zabierz rodzinkę na gofra, jakiś spacer po plaży. Nie sprawdzałem na mapie, ale jeśli masz możliwość warto się przejść z Kolobrzegu do jakiegoś innego miasta. Ja w tym roku jadę do Sarbinowa i tam planuję pospacerować z tej miejscowości do Mielna. Zabrać możesz że sobą piłkę do siatkówki i poodbijać. Najważniejsze, że tam jest morze, jest to główny plus. Jak uda Ci się słoneczna pogoda wówczas żyć nie umierać.

 

12 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Olać plan i iść przed siebie. Kiedyś miałem tak wolne w Chorzowie i od tamtej pory polubiłem wakacje w mieście. Dwa dni szwendania się bez celu po mieście. O fajny tramwaj wsiądę  i wrócę. O muzeum to wejdę itd. Tam dalej jest Spodek. O to jestem w Katowicach. No tak mówili, że tu nie ma granic między miastami. Patrzę a tu po kanale pływają rowerki wodne, a za górką ZOO, obserwatorium i planetarium.

 

Tak zacząłem pisać i sobie myślę Katowice też były fajne. 

Zgadzam się. Śląsk nie jest taki zły. Koło Spodka w Katowicach są dobre widoki np. fajne alejki koło NOSRP do spaceru. Dodatkowo dobry widok na wysoki hotel nieopodal SuperJednostki. W Chorzowie jest zoo i taką całkiem niezłą kolejka linową. Park śląski jest super miejscem na spacery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest Kołobrzeg, szczególnie Podczele mi przypadło do gustu. Oprócz wszechobecnego niemieckiego szwargotu w sezonie, jak i poza, teraz pewnie trochę inaczej będzie : )

 

Molo warto odwiedzić, latarnię czy pomnik zaślubin Polski z morzem. Ogólnie bardzo fajna miejscówka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jako zagorzały podróżnik po wybrzeżu, moja wizyta w Kołobrzegu była pretekstem, żeby przede wszystkim zwiedzić latarnię morską. Z 16 latarnii udało mi się dotychczas zwiedzić połowę: Świnoujście, Kikut, Niechorze, Kołobrzeg, Darłowo, Rozewie, Jastarnia i Hel. Latarnie Kikut i Jastarnia niestety nie są udostępnione do zwiedzania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maroon napisał:

Kolberg z jakichś określonych powodów?

Nie. Chodzi o to by gdzies spedzic spokojnie czas,widujemy sie dwa,trzy razy w roku. Syn wyskoczl z pustynia by zwiedzic,ale kto bedzie latem kurwa po pustyni sie szwedal. Dlatego jest ten temat,a dzieki bracia mam juz jakis obraz czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karhu said:

Nie. Chodzi o to by gdzies spedzic spokojnie czas,widujemy sie dwa,trzy razy w roku. Syn wyskoczl z pustynia by zwiedzic,ale kto bedzie latem kurwa po pustyni sie szwedal. Dlatego jest ten temat,a dzieki bracia mam juz jakis obraz czy warto.

Jak masz tydzień, to weźcie barkę i zaliczcie pętlę żuławską - woda, śluzy, cisza, spokój, jak 2-3 dni to pochylnie na kanale elblaskim jeden dzień - jak chlopak lubi technikę to bedzie miał zajawkę. Potem Frombork, Tolkmicko, Karnity, mierzeja, kolejka waskotorowa, sztuthof, westerplatte, prom przez Wisłę. Baza wypadowa gdziekolwiek w Elblągu czy Sobieszewo/stegna. 

 

Z drugiej strony masz piękny Wolin, Kamień Pomorski, Dziwnów, modne Miedzyzdroje, itp. 

 

Ostatecznie Hel, półwysep, Jastrzębia Góra, Puck. Łeba i ruchome wydmy. Do wyboru do koloru. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.