Skocz do zawartości

Który kandydat pasuje do Twoich poglądów ?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie otrzymuję świadczeń socjalnych, 500+, nie płacę niższych podatków. W moim interesie jest to by inni tez takowych nie otrzymywali bo chcę rywalizować w społeczeństwie na równych warunkach. To mi się od ryja "odciąga". Zero świętych krów. Aczkolwiek wiem również kto rządził w Polsce do 2015r więc nie dam się wmanewrować w groteskową idee "Wybory to Twój obowiązek". Wybory zrzucają z ludzi odpowiedzialność za swój los- wzmacnia to poczucie braku kontroli. Potem słyszy się w jak osoby kłócą się przy okazji spotkań rodzinnych o politykę czy religię. Każdy z nich kłóci się o rację aktywnie sobie szkodząc- niszcząc relację. Paradoksalnie każdy z nich ma rację ponieważ mają taki świat i światopogląd w jaki chcą wierzyć. Ile żon, córek, synów, braci, rodziców, przyjaciół zostało skurwionych i nieodwracalnie skłóconych w konfliktach polityczno-religijnych o rację.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czołówka w 1% różnicach (70%-68%) - Żółtek/Bosak/Tanajno.

Aczkolwiek na ile to jest ich skutek "badania rynku" a na ile własne poglądy, to sam diabeł nie ogarnie. 

 

Ale to pytanie jest dobre: "Osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich, powinny mieć ustawową możliwość ich przewalutowania po kosztach zbliżonych do tych z dnia zaciągnięcia kredytu". 

Tak, a nawet powinien być taki obowiązek, pod warunkiem że CHF/PLN będzie na dziś 1:1 ;)

Trochę szkoda że biura maklerskie nie dają takich furtek swoim klientom w postaci możliwości wycofania się ze spekulacyjnej transakcji giełdowej, jeśli ponieśli stratę. Że też nikt nawet tego społecznie nie dyskutuje. Przecież to genialny patent na wieczną hossę ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartek2 napisał:

Nie otrzymuję świadczeń socjalnych, 500+, nie płacę niższych podatków. W moim interesie jest to by inni tez takowych nie otrzymywali bo chcę rywalizować w społeczeństwie na równych warunkach. 

na razie tak jest i życz sobie dużo zdrowia i żeby tak Ci zostało.
Jak wyjrzysz spoza swojej grządki zobaczysz, że jest wiele osób które nie miały tyle szczęścia co Ty. Mało tego może wyda Ci się to dziwne ale zaraz możesz sam potrzebować tej pomocy. Na ile masz oszczędności na rok, na dwa lata?  Wiem , wiem każdy tu marzy o domu na Bali i inwestuje w Forex ale przepraszam rzeczywistość bywa dość brutalna i jak kruche to wszystko jest pokazało najlepiej ostatnie kilka miesięcy.
Z kim chcesz "rywalizować na równych warunkach" z większym od siebie? Jak chcesz przewalczyć żeby na Twojej ulicy nie było 100 klubów, w Twoim bloku 50 mieszkań airbnb,  a w Twojej okolicy 30 sklepów monopolowych? Bronią czarnoprochową? Pismem Świętym, Żelazną logiką czy oszczędnościami typu 250 tys które puścisz w rok na prawników jesli wdasz się w spor z większym od siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtek, póżniej Bosak wg tego latarnika.

Generalnie wspomnę o moim ulubieńcu Hołowni, który przymierza się do zasugerowania na kogo odda swój głos w drugiej turze.

Z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie to kandydat PO, tak jakby ktoś się jeszcze zastanawiał czy go wspierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Żółtek 63% (kto to qrwa jest???) , Tanajno 63%, Kosiniak 61%. Bosak i Biedroń łeb w łeb po 49% ???

 

Ale o czym to świadczy, ano o tym, że nie ma dla mnie zdroworozsądkowego kandydata "drogi środka". 

 

Przy czym quiz trochę nie teges, bo Dudy i Trzaskowskiego nie ma. Jak wszyscy, to wszyscy. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rnext napisał:

Aczkolwiek na ile to jest ich skutek "badania rynku" a na ile własne poglądy, to sam diabeł nie ogarnie. 

Ano właśnie :) Zastanawiałem się, jak to ująć - w skrócie, ciężko ocenić prawdziwość tego, że to jest naprawdę ich pogląd. Ale traktujmy to w kategoriach zabawy:)

 

Tanajno 72%

Żółtek 65%

Witkowski 58%

 

He, he Bosak na 5 miejscu, 54% ;D A ja tak go krytykuję :D 

Edytowane przez tytuschrypus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są bardzo tendencyjne, np. czy małżeństwo powinno być zarezerwowane jedynie dla związków kobiet i mężczyzn. Ja uważam, że państwo nie powinno się w ogóle w to mieszać, niech każdy zawiera umowy takie, jakie chce.

Pytanie możliwość dopłaty za lepszą opiekę medyczną także mi nie odpowiada, dlaczego państwo ma narzucać mi obowiązek ubezpieczania się i monopolizować usługi medyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Personal Best said:

na razie tak jest i życz sobie dużo zdrowia i żeby tak Ci zostało.
Jak wyjrzysz spoza swojej grządki zobaczysz, że jest wiele osób które nie miały tyle szczęścia co Ty. Mało tego może wyda Ci się to dziwne ale zaraz możesz sam potrzebować tej pomocy. Na ile masz oszczędności na rok, na dwa lata?  

W dalekiej rodzinie kuzyn miał odlożony milion. Dla zdecydowanej większości masa kasy, prawda? Miał wypadek, konieczność leczenia za granicą (US) i milion poszedł w rok. 

 

Nigdy nie wiadomo, co się zdarzy. 

 

Natomiast chodzi zdecydowanie o to, że obecny system i sposób dystrybucji socjalu promuje patologię i życie na koszt państwa, a nie pracę. Tyle i aż tyle. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Biedroń 25%. Rany boskie, skąd tak dużo : /

 

Jak zawsze, mniejsze zło do wyboru. Ale kogo mam wybrać, jak i tu czasem znajduję posty, że pracodawca to pewnie złodziej w BMW X cośtam, milion przychodu czyni milionera, mylenie przychodów z zyskiem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.