Skocz do zawartości

"Pick - up"


deleteduser78

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam się tym podzielić z Wami, bo nie ogarniam tego - za mały móżdżek ma :(.

Jeśli zły dział, proszę Szanowną Moderację o przeniesienie, dziękuję :).

 

Tak więc, dziś słuchając na YT "Tatiana Mitkowa":

 

 

 

 

 

 

Spotkałam się pierwszy raz z takim słowem "pick - up" i postanowiłam sprawdzić i natrafiłam na takie artykuły:

 

https://pl.psichiatria.org/jak-rozpoznac-pikap-i-go-odebrac-instrukcje/

 

 

http://www.pl.ladyland98.com/psihologiya/83421-pikaper-kto-eto-kak-raspoznat-pikapera-v-zhizni.html

 

 

Muszę to sobie przestudiować, ale nie ukrywam, że lekki szok. 

 

:(

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz ba forum masę tematów o PUA.

 

Odsyłam do opcji szukaj, tym razem skończy się tylko warnem. xD 

Dzołk z elektrody. 

 

16 minut temu, Nefertiti napisał:

Muszę to sobie przestudiować, ale nie ukrywam, że lekki szok. 

Bo? Nie bardzo wiem jaki masz cel w temacie? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nefertiti napisał:

Muszę to sobie przestudiować, ale nie ukrywam, że lekki szok.

Ojej, panowie podrywają panie, masakra jakaś. 

 

O PUA nie słyszałaś? Rozwinięcie tego skrótu to "Pick Up Artist", czyli dosłownie tłumacząc "artysta podrywania". 

 

O co w tym wszystkim chodzi? O wzbudzenie możliwie największego zainteresowania płci przeciwnej. Straszne, co nie? Ale żeby nie było każdy kij ma dwa końce. Panie także uwodzą i manipulują, jak? Makijaż, zabiegi, operacje, szpilki, spódniczki, push upy. Gdy już pacjent złapie się na haczyk to dają wersję demo, seks na zawołanie, otaczają mężczyznę ogromną ilością pozytywnych emocji by osiągnąć cel, zazwyczaj umowę cywilnoprawną i dzieci, a później wychodzi ich prawdziwa natura. Kończy się seks, facet jest na drugim miejscu i musi zapindalać jak mały samochodzik, znam takich co na kilka etatów jadą, często tylko po to, by jak najmniej czasu spędzać w domu.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik Z większością tego co napisałeś się zgadzam, tylko puasi, wyrywają dla czerpania satysfakcji z tego, że byli w stanie kogoś zaciągnąć do wyra/podbicia ego. A kobity dla profiltów. Co jest bardziej "niemoralne"? Nie mnie oceniać. 

Fanty/atencja/bajera za seks, a w przypadku kobiet seks/emocje za fanty. 

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prod1gybmx

Co jest bardziej niemoralne? Mam kilku znajomych co zmieniają panny jak rękawiczki, nawet znam część tych lasek. W tym przypadku zasada "swój do swojego ciągnie" jak najbardziej jest na miejscu? Czasami jeden po drugim robią tą samą pannę. Bo bliższym zapoznaniu się ze sprawą nie zazdroszczę im tej obfitości, zwykle są to dziewczyny 5-6/10 z pustostanem czaszkowym i zaawansowanym szałem macicy. Sam się trochę w to bawiłem, szybkie FBW i zmiana, bez żadnych zobowiązań. Żadna z tych relacji nie dała mi tego, co bym chciał, uznaję to za zwykłą stratę energii i dawanie ujścia popędom. Gdyby podsumować stratę czasu, energii, zasobów, to w moim mniemaniu divy lepiej się kalkulują. Skakanie z kwiatka na kwiatek jest dla mnie bez sensu.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SSydney napisał:

Nie bardzo wiem jaki masz cel w temacie? 

Nie mam nic ukrytego, zwyczajnie w świecie coś mi mówiło - zapodaj. 

Może coś się dowiem, czego nie wiem, coś co mi umknęło?

 

A jeśli zostanę ukarana, niechaj się tak stanie. Jedynie co mogę, to Przepraszam :(

 

 

44 minuty temu, Imiennik napisał:

Panie także uwodzą i manipulują, jak?

Zgadza się. 

 

-------------

 

Daleka jestem od manipulacji z premedytacją, nie ogarniam tych skrótów, gdzieś się o uszy obiło, ale nie szukałam tego by się tego uczyć i wykorzystywać. 

Wiem i też wyczuwam, że manipulacja jest obecna w życiu, "zakładanie różnych masek", ale żeby aż tak?

Próbuję swoje "puzelki" poukładać.

I jakoś teraz interesuje mnie to, czy aby nie manipuluję - ma się rozumieć nieświadomie i jak coś, to to chcę wyeliminować.

Bo mi to do niczego nie potrzebne. Jedynie uchronić się, odizolować się i unikać osób tak postępujących.  

 

Kurcze, staram się jak mogę, ale błądzę. 

 

Dziękuję Wszystkim tym, którzy udzielili się w tym temacie i za wskazówki. ☘️

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nefertiti napisał:

Nie mam nic ukrytego, zwyczajnie w świecie coś mi mówiło - zapodaj

No fajnie zapodałaś ale co dalej? 

Chodzi mi openera do dyakusji.

 

Na przykład: "PUA brzydka konieczność mężczyzn czy podła manipulacja w celu uzyskania seksu".

Albo

 

"Czy PUA jest skuteczne czy to tylko bzdurne bicie piany". 

 

Chodzi mi o sam kontekst wrzucenia, żebyśmy wiedzieli o czym konkretnie chcesz gadać. Samo PUA to temat rzeka i jest dość rozległy. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge RAM jest zajebisty. 

Toyota Hilux i Nissan L200.

 

Godzinę temu, Nefertiti napisał:

Spotkałam się pierwszy raz z takim słowem "pick - up"

Dział forum "Na linii frontu -podrywanie" ma o tym kilka tysięcy postów. To jest właśnie pick up.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rnext napisał:

Ale mnie się wszystko kojarzy z sexem, jak rzekł pewien wojak z dowcipu.

Aha, no to tak:

 

W Hiluxie tylko na pace w lecie, bo w kabinie na kanapie mało miejsca nawet w najdłuższej wersji.

 

L200 ma spoko nadbudówki na pakę, więc tutaj jesienne wygodne ruchanko.

 

RAM ma dupno kabinę, więc nawet na szybki numerek na budowie starczy.

12 minut temu, Nefertiti napisał:

Proszę o wybaczenie.

Wybaczam, ale za karę masz odbyć 

22 minuty temu, Nefertiti napisał:

Kurczaki

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefertiti tak się pickupuje:

 

-Hej bejbe fajne włosy, dasz się zpickupować o 20 do mnie na chatę?

 

- Oczywiście tylko podjedź pick-upem mój drogi!

 

- Podjeżdżasz pick- upem i pickupujesz sroczkę do pickupa.

 

 

Obowiązkiem dobrego pickupa jest duży pickup, nie tylko w spodniach ?

 

 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam nie dawno właśnie ten filmik który @Nefertiti wstawiła. Nie zaskoczyła mnie jakoś bardzo, bo często z czystej ciekawości czytałam jakie sposoby na zaciągnięcie do łóżka mają PUA. Nie które mają sens, inne mniejszy. Zależy wszystko jak facet to zastosuję, niestety nie każdy ma dobre intencje. Warto wiedzieć żeby nie ufać za mocno ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to niezły kosmos. PUAsi (czy tam ,,pickuperzy'') przedstawieni jako jacyś wszechmogący władcy marionetek którzy zawsze uprawiają seks na pierwszej (no dobra, w najgorszym wypadku na trzeciej) randce, mają całe stada niewolnic, które wykorzystują do różnych celów, kobiece mózgi piorą skuteczniej niż agenci Hydry w filmie Avengers.

Ech, gdyby to naprawdę tak wyglądało...

Rozwalił mnie ten fragment w którym ta babka powiedziała, że pickuper podczas kobiecego orgazmu wypowiada odpowiednią kwestię (,,od dzisiaj uprawiasz seks tylko ze mną'' albo ,,będziesz dla mnie pracować za darmo''), babce w tej chwili neurony się we łbie przestawiają i już po niej - nie chce, ale musi.

@Nefertiti, zamiast oglądać takie pierdoły, czytaj forum.

Zajrzyj tutaj:

Albo tutaj:

Albo tutaj:

Albo tutaj:

Wyrobisz sobie bardziej realistyczny pogląd na sprawę.

Edytowane przez Xellos
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie o tym wszystkim rozmyślam i niestety, ale nie ogarniam.

I tak dochodzę do wniosku, że "jestem 100 lat za murzynami - jak to mówią" i  najwyższy czas usunąć się w cień, zejść ze sceny, bo już najwyższy czas "opanować siebie". 

 

@SSydney, @Imbryk - Dzięki :).

A tak po prawdzie Wszystkim Wam Dziękuję, za Wyrozumiałość, Cierpliwość i naprawdę bardzo dobre traktowanie, względem mojej osoby, która jest niedoskonała, ma wady i czasami przeginała. 

Wbrew pozorom, Jesteście Wielcy - Chłopaki i Dziewczęta ☘️❤️.

 

A tak na rozluźnienie, bo coś smęcę, to "zapewne brak bolca i baba dostaje pierdolca" :D

Muszę się zebrać. (Jakoś ten temat mnie podłamał.)

Do nikogo nic nie mam, bo i co. 

 

Tak, więc Wszystkiego Dobrego i Serdecznie Pozdrawiam :).

 

PS. Mam taką maleńką prośbę.

Proszę tego nie "lajkować" - chwila ciszy najodpowiedniejsza - Dziękuję ☘️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.