Skocz do zawartości

Bezsenność


Rekomendowane odpowiedzi

Miewam okresową bezsenność - nie śpię w nocy, potem odsypiam pół dnia. Zdarza mi się jednak zarwać nockę i nie odespać tego za dnia, wtedy wszystko mi się kićka, nie mogę powrócić do normalniejszego cyklu (np. zasnę o 18 i... wstaję o 2). Liczy się? Mogę się poddać analizie jakby co. xD Tylko w ogóle się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eleanor napisał:

przy pełni mam problem mały....obrastam w kłaki, rosną mi pazury

Futerkowiec z tipsami, a to Ci zjawisko.

2 godziny temu, NimfaWodna napisał:

A ile zajmuję wklepać dane?

No tak dzisiaj S/W mają nawet astrolodzy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adolf napisał:

Nie będzie o bezsenności tylko o tym jak szedłem na nocną służbę w psiarni, sprawdzałem czy będzie pełnia.

I uwierzcie, części społeczeństwa odpierdalało. Nie wiem czemu, ale ilość interwencji wzrastała

No i taki dowód statystyczny życiowy skłania do refleksji, ciekawe z czego to działanie wynika, jest fascynujące.

2 minuty temu, Eleanor napisał:

Zjawisko żeńskiego odpowiednika futrzaków:lol:

Wilkołaczyca.

Wilkłaczyca.

Wilkołaczka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Stefan Batory said:

Mi z kolei jest znana teoria potwierdzona przez życie, że pojęcie bezsenności nie istnieje. Wystarczy być tylko odpowiednio zmęczonym, a zasypia się w każdych warunkach.

 

U mnie odwrotnie. Normalnie zasnąć mogę tylko na tabletach nasennych. Te spojrzenia i wywiad przypadkowych lekarzy gdy wpadam po receptę. Aktualnie mam 4 sztuki, a do następnej recepty jeszcze parę tygodni, eh, bezsenne noce, bezsenne dnie. Czy jest tu jakiś lekarz? Jak zasnąć? ?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może efekt placebo? Chociaż w tym przypadku to chyba bardziej pasuje nocebo :D 

2 godziny temu, Adolf napisał:

jak się naćpam i najebię

Alko jest bardzo złe na sen, spłyca, pierdoli proporcje REM-NREM itd.

2 godziny temu, _oliv2407 napisał:

wybudzać może problem z histaminą

Nie jest to przypadek, że środki antyhistaminowe (działające ośrodkowo jako antagoniści receptora H1 - czyli np kwetiapina w małych dawkach) dają cudowne spanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wincenty napisał:

Ostatnio widzialem spoko wywiad z wlascicielem tej firmy, jakie odczucia? Dlugo użytkujesz? 

Krótko. W sumie to jakieś 2 tygodnie, ale jestem zadowolony. Mam kontakt z wieloma osobami z branży, w której on działa i mój przyjaciel dostał te okulary za darmo do przetestowania, jak tylko je założyłem to wiedziałem, że muszę je mieć. Z samym właścicielem też rozmawiałem. Zasypiasz zdecydowanie szybciej.

Edytowane przez freemasonry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za kilka cennych wskazówek co do bezsenności. Temat dotyczy bezsennosci w czasie pełni. Ogólnie nie mam problemów ze snem. Dzieje sie tak tylko ok. 4dni w miesiącu. Męcze się strasznie. I zawsze uświadamiam sobię, że wtedy jest pełnia. Nie mniej dzięki za zaangażowanie ?

Edytowane przez NimfaWodna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie od siebie mogłabym dodać trzy grosze:

- zdarza mi się nie spać w czasie pełni, choć nie jest to regułą

- nie śpię po sporych dawkach alkoholu (tzn. dość wstawiona)

- do trzech nocy mogę spać kiepsko np. po 2h, ale i tak energii będę miała jak normalnie (jestem dość energiczną osobą, nigdy nie odczuwam zmęczenia), dopiero po trzech nocach bierze mnie spanie i ładnie przesypiam całą noc

- okresowo miewam wahania godzin snu, co ma ścisłe powiązanie ze stanem psychicznym - czasami śpię w normalnych godzinach, ale zdarza się również, że przez jakiś okres senna staję się po konkretnych godzinach np. 3 czy 6 (tak, 6 rano).. 

 

Bezsenność jest u mnie częsta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NimfaWodna

 

Ja również zmagałam się kiedyś z problemem bezsenności. Zaczęło się to, gdy miałam jakieś 11-13 lat. Zdarzały się noce w miesiącu, gdy zaśnięcie graniczyło z cudem. Mama mnie wtedy uświadomiła, że te moje bezsenności nasilają się właśnie w czasie pełni księżyca.

 

Zawsze byłam bardzo wrażliwa na zmiany pogodowe, na cykle księżyca. Uznałam, że taka moja uroda i po prostu z tym żyłam. Wiecznie niedospana, zamulona, nie lubiłam wstawać rano. Sądziłam, że jestem po prostu nocnym markiem.

 

Sprawy uległy poprawie wraz ze zmianą trybu życia - zaczęłam dbać o siebie, nauczyłam się zasypiać o tej samej porze (22-23). Teraz w czasie pełni czuję się bardziej pobudzona, skłonna do przemyśleń, obserwacji swoich uczuć. Zasypiać wciąż jest trochę trudniej niż w pozostałe dni miesiąca, ale udaje mi się to dość szybko.

 

Co prawda nie wiem nic o astrologii, ale znalazłam potencjalne przyczyny mojej wrażliwości w Human Design. Mam aktywny kanał energetyczny 19-49 - łączy czakram korzenia (podstawy) z czakramem emocji. Jego nazwa to "Kanał syntezy", nazywany jest też kanałem wrażliwości emocjonalnej. Jako że urodziłyśmy się tego samego dnia, nasze bodygrafy są bardzo podobne i podejrzewam że też działasz na tej energii. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc to nasze życie wewnętrzne. Nasze emocje i wszystko co chłoniemy jak gąbka. Planety, które ustawiają się w opozycji do księżyca pokazują nam drogę do rozwiązania emocjonalnych zawirowań. Pokazują wewnętrzną walkę, która musimy przejść by iść przez życie w emocjonalnej równowadze. Pokazują to miejsce, które będzie boleć najmocniej gdy ktoś wbije nam szpile.

Najpierw o samej opozycji:
Opozycja to najzwyczajniej przeciwstawianie się czemuś, komuś. W moim odczuciu stawanie po przeciwnej stronie barykady.

Teraz wyobraźmy sobie, że podczas naszego urodzenia jakaś planeta ustawiła się w opozycji do naszego księżyca. Jest to aspekt napięciowy, wywołujący jak na księżyc przystało emocjonalne rozterki.

Możliwa jest opozycja Księżyca (jest wtedy w pełni) oraz planet górnych: Marsa, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna, gdyż tylko dla tych Ziemia może znaleźć się pomiędzy Słońcem a planetą.
Po przeanalizowaniu kosmogramów, które zrobiłam nachodzą mnie myśli, że Ci ludzie z opozycją planet górnych mogą w czasie pełni cierpieć na bezsenność i wzmożoną aktywność emocjonalną(którą wywołuje księżyc).

 

Nasze formowe przypadki które zdążyłam przebadać:

1.Opozycja Księżyca do Marsa

Niewłaściwe zachowanie, poruszenie drażliwego tematu, niespełnione oczekiwania.

2.Opozycja Księżyca do Jowisza
Wyolbrzymianie problemów, trudności w znalezieniu właściwego rozwiązania.

 

3.Opozycja Księżyca do Plutona
Świadomość własnych problemów emocjonalnych, gotowość do podjęcia nowych wyzwań.

Każdy z kim rozmawiałam z osobna na temat kosmogramu powinien widzieć w czym tkwi emocjonalny, bolesny problem.Sama zaliczam się do jednego ze schematów opozycji z księżycem.

 

Jeszcze raz dziękuje za zaufanie osobą z którymi współpracowałam.

Pozdrawiam.
Nimfa ?

@SSydney opozycja księżyca do marsa.

W badaniu nie ucierpiał żaden Incel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę tu tylko podpowiedz dla brata co na stłumienie emocji. @Bartek2 Melisa. Tylko nie żadne ziółka czy herbatki w saszetkach. Melisa normalnie w tabletkach. Jest w Rossmanie. Opakowanie 30 szt około 12-15 zeta. Ja to brałam żeby pomoc sobie z zasypianiem (często mam gonitwę myśli przed snem) ale polecił mi to gość który brał ją właśnie na stłumienie emocji w czasie pracy. Miał robotę z klientami, negocjacje, duża kasa i duży stres, presja. Melisa ma działanie otępiające. Możesz tracić na szybkości i bystrości ale masz wywalone, nie ekscytujesz się już tak łatwo niczym. I teraz wszystko zależy od dawki. Na mnie 1 tabletka nie działała ale przy 3-4 to już byłam, no takim warzywkiem. Ale pamiętaj TYLKO w tabletkach (duża koncentracja). Uważaj na siebie.

Edytowane przez Colemanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.