Skocz do zawartości

Wynajem


mph25

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, potrzebuje porady odnosnie wynajmu mieszkania - prawdopodobnie dostanę prace w najbliższym miesiącu i będę zarabiał jakieś 2800-2900 netto.  Chciałbym wynająć kawalerkę u mnie w mieście (koszty wynajmu takiej kawalerki licząc odstępne, czynsz + media to jakieś 1300 złotych miesięcznie - 60 tysięczne miasteczko na podkarpaciu) zostaje mi 1500 złotych, na jedzenie, jakiś ciuch, bilet miesięczny i inne "pierdoły" które zawsze wychodzą w czasie, czy jest szansa że dam radę żyć w ten sposób? rok, maksymalnie dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz jedzenie na bieżąco, zrób eksperyment na miesiąc. Wypłacaj codziennie 50 zł. Zrób zakupy, które są niezbędne, czyli jedzenie. Resztę z rachunku wsyp do słoika. I tak codziennie. Będziesz podbierał co jakiś czas, bo potrzebujesz jeszcze chemii, detergentów, kosmetyków. Stawiam, że rygorystycznie podchodząc, zaoszczędzisz 200 zł miesięcznie, co najmniej.

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SławomirP napisał:

Życie bez pieniędzy, to jak życie bez ręki. Najprostsze czynności sprawiają problem. Nie polecam.

 

Wyprowadzić się od rodziców spoko, ale szybko zobaczysz, że i tak jesteś kompletnie ubezwłasnowolniony z powodu biedy. Kompletnie sobie z tej wolności nie skorzystasz.

To prawda, jednak pozostać nadal tu nie mogę, patologia w skrócie (alkohol).  Albo wynajem kawalerki albo wynajem pokoju.. jedno z dwóch.  Wyjazd za granicę dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mph25 napisał:

Albo wynajem kawalerki albo wynajem pokoju.

Mieszkałem kiedyś u starszej kobiety w pokoju o powierzchni 18m2. Miała piętro z osobnym wejściem. Wynajmowało tam pokój jeszcze dwóch dziadków. Mieszkało się dobrze. Wynajem 750zł, ale to było duże i drogie miasto. Rozejrzałbym się za taką opcją i zaoszczędził te 500-600zł. Będziesz żył kompletnie na innym poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia potrzeb. Czego naprawdę potrzebujesz do życia? Jak masz lodówkę to możesz sobie za 50 złotych skombinować skromny obiad na niemal tydzień. Jak nie palisz? To jesteś do przodu. Abstynencja też mile widziana. Alkohol wszelkiego rodzaju to bzdurny wydatek. Chyba że jedno piwo w pubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Still napisał:

Bierz pokój. Tylko wybierając zwróć uwagę na współautorów.

Tego się obawiam najbardziej,  chce spokoju, ciszy.   Praca - dom - nauka        wiadomo że mieszkając z kimś nie będzie takiego komfortu jak samemu ale na pewno się przyzwyczaję, istotne jest to żeby nie trafić na alkusów, ćpunów i imprezowiczów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartek2 napisał:

Stary za granica nie jest kolorowo. Bez zawodu zarobisz max 1800-2000 euro netto. Co myślisz o Policji/ Wojsku? Zarobki 3800-3900 netto na start, mundurówka, 14 pensja, przywileje emerytalne. Dla ludzi którzy nie maja konkretnego fachu lub działalności gospodarczej to dobry temat 

Mam nagraną pracę w Bawarii.. przy montazu samolotów, takie pierdoły jak wiercenia, rozwiercania, gwintowanie, montaz elementów - firma lotnicza produkująca podzespoły dla Airbusa.  Zarobki na 3 klasie podatkowej jakieś 2700 euro netto.  Ale Bawaria też jest droga - więc nie wiem jak na tym wyjde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.