Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy są jakieś postacie fikcyjne, które was zainspirowały lub inspirują?

 

Mogą to być z książek, filmów, seriali, anime, komiksów, teatru, opowieści, powieści, wierszów, nowel, mangi, gier itd.

 

Jak coś macie to napiszcie jakiś krótki opis dlaczego, dodajcie filmik na yt jak trzeba :) 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Feniks77 napisał:

Augustus McCrae z "Na południe od Brazos" - chciałbym mieć tak wyjebane na kobiety i na życie w ogóle tak bardzo na luzie jak on. W ogole polecam was tą powieść, nie znam lepszej. Też pod kątem relacji d-m, choć to western. Za to jedyny w swoim rodzaju, wybitny.

 

Wow, nie spodziewałam się, że ktoś na tym forum ją jeszcze zna. To jest jedna z najlepszych książek, które czytałam. Wybitna powieść, świetna analiza psychologiczna bohaterów no i piękna historia, której tłem jest dziki dziki zachód. Ponad 800 stron, a czyta się jednym tchem.

 

/Specjalnie dla New York Timesa, recenzję napisała SOL/

 

Natomiast moją inspiracją jest Howard Roark ze „Źródła” Ayn Rand. Za to, że (w ogromnym skrócie) skupia się na jak doskonalszym wykorzystaniu swojego talentu, nie patrząc się na zewnętrzne opinie.

Edytowane przez sol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skuti napisał:

Andy Dufresne z filmu "Skazani na Shawshank"

Yul Brynner z filmu "Zaproszenie dla rewolwerowca"

Ogólnie role Nicholsona, przede wszystkim z Lśnienia i Lotu nad Kukułczym Gniazdem, oraz postaci z filmów Kubricka.

Nie jestem pewna, czy chcę zapytać, jak i do czego inspiruje Cię postać Nicholsona w Lśnieniu ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nikogo, kto byłby dla mnie stuprocentowym wzorem, ale jest sporo postaci, które inspirują mnie pod jakimś wyględem.

1. Hermiona - to raczej jak jeszcze chodziłam do szkoły, strasznie inspirowała mnie do nauki.

2. Scarlett z Przeminęło z wiatrem - Bardzo silna psychicznie, odważna, nie zważająca na opinie społeczeństwa, nigdy się nie poddaje.  Uwielbiam jej powiedzenie ''Pomyślę o tym jutro'' i powtarzam je sobie, kiedy zbyt dużo problemów na raz zwala mi się na głowę.

3. Lila z książki ''Genialna Przyjaciółka'' - też nie jest krystalicznie dobra, raczej mroczna ale niesamowicie inteligentna i charyzmatyczna - zna ktoś? 

4. Vianne z Czekolady (grana przez Juliette Binoche) - bardzo niezależna, wolna, waleczna ale przy tym strasznie kobieca.

5. Driver z Drive - aż zapragnęłam być facetem, byle być taka jak on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot Pirx - za podejście do życia, światopogląd, całość.

Pewien szympans z "Wojny Wspomaganych" Brina - też za bardzo specyficzny sposób podejścia do życia, z którym mogę/chciałbym móc się identyfikować.

Light z "Death Note" i Hei z "Darker than Black" - za logikę, posuniętą ponad bezwzględność.

Bohater "Ananke" Micińskiego - za nauczenie, że na opinie innych każdy człowiek ma specjalne miejsce poniżej pleców. Oraz za zainteresowanie niuansami znaczeń, mogących być przekazanych poprzez umiejętny dobór słownictwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy z Brazzers. 

 

 

A na poważnie:

-Tyler Durden.

-Batman z trylogii Nolana.

-Herkules (Kevin Sorbo, oglądałem jak byłem w podstawówce i mam sentyment).

-Rocky Balboa za hart ducha, prostolinijność i walkę z przeciwnościami.

-Tak trochę Robert Neville z "Jestem legendą".

-Ashitaka z "Księżniczki Mononoke" za to, że nie wybrał jednej strony tylko zrozumiał racje i przekonania obu stron. 

-Bowen i Drago z "Ostatni smok".

 

4 minuty temu, Cellardoor napisał:

Driver z Drive

On też ;D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KrólowaŁabędzi said:

Job z serialu Banshee. 

Banshee to najlepszy serial ever, a Job to najzabawniejsza i najseksowniejsza postać ze wszystkich seriali i filmów jakie widziałam. Zagrany przez rewelacyjnego i do przesady przystojnego Hoona Lee. 

 

Pamiętam, że to była fajna postać. 

Ale bardzo mnie ciekawi, że podoba Ci się ten typ facetów. Bo pamiętam z innej dyskusji, że podoba Ci się też Biedroń.

Dla mnie tacy mężczyźni (geje albo tacy, którzy nawet tylko tak wyglądają) automatycznie przestają być atrakcyjni seksualnie i zawsze myślałam, że każda kobieta tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Meg4tron said:

Łysy z Brazzers. 

 

 

A na poważnie:

-Tyler Durden.

-Batman z trylogii Nolana.

-Herkules (Kevin Sorbo, oglądałem jak byłem w podstawówce i mam sentyment).

-Rocky Balboa za hart ducha, prostolinijność i walkę z przeciwnościami.

-Tak trochę Robert Neville z "Jestem legendą".

-Ashitaka z "Księżniczki Mononoke" za to, że nie wybrał jednej strony tylko zrozumiał racje i przekonania obu stron. 

-Bowen i Drago z "Ostatni smok".

 

On też ;D 

Haha, a ja się zastanawiałam, czy wspomnieć o Rockym.

Ale wiesz, on taki trochę bluepill z tą ze sklepu zoologicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cellardoor napisał:

Pamiętam, że to była fajna postać. 

Ja jeszcze nie widziałam lepszej :D

7 minut temu, Cellardoor napisał:

Ale bardzo mnie ciekawi, że podoba Ci się ten typ facetów. Bo pamiętam z innej dyskusji, że podoba Ci się też Biedroń.

Azjaci, DragQueen, Azjaci DragQueen, czy zadbani mężczyźni? 

Podobają mi się wszyscy wyżej wymienieni, uwielbiam DragQueens. 

Co do Biedronia- to nie jest facet, któremu wskoczyłabym do łóżka, nie w tym sensie mi się podoba. Po prostu moim zdaniem wygląda najlepiej ze wszystkich czołowych polityków w Polsce, jest zadbany, dobrze ubrany, uśmiechnięty, uczesany, no tak powinien facet się prezentować. 

Natomiast Hoona Lee to bym z łóżka nie wygoniła ;)

7 minut temu, Cellardoor napisał:

Dla mnie tacy mężczyźni (geje albo tacy, którzy nawet tylko tak wyglądają) automatycznie przestają być atrakcyjni seksualnie i zawsze myślałam, że każda kobieta tak ma.

Haha, pewnie zdecydowana większość ludzi myśli, że "każdy tak ma" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie wersji reżyserskiej drugiego Terminatora. Może nie stricte postacie, ale samo motto: jeżeli maszyna mogła zrozumieć wartość ludzkiego życia, my też możemy :)

 

 

Rocky Balboa - za całokształt, emocje, za to, że nigdy nie wolno się poddawać, za miłość do Adrian. Jedna z najpiękniejszych dla mnie scen poniżej:

 

 

Gendo Ikari z Neon Genesis Evangelion - za chłód i skoncentrowanie na celu. Chłód, który był długo maską.

Obergruppenfuhrer John Smith z "Człowieka z Wysokiego Zamku", na podstawie Dicka - za przewrotność, bezwzględność i pokazanie, jaka jest ostateczna cena przejścia na ciemną stronę. Znakomita postać.

Max Payne, bohater gry Remedy - za jeden z moich ulubionych cytatów "Piękne sny lubią zamieniać się w koszmary, kiedy tylko odwrócisz wzrok".

Charles Bronson, za całokształt twórczości, głównie rolę Paula Kersey'a w Death Wish.

 

 

Winston Smith, bohater Roku 1984 - za całokształt.

Guy Montag, bohater Fahrenheit 451 - za drogę oświecenia i całokształt.

Wokulski z Lalki - za drogę, zasady, podejście do życia i końcowe oświecenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, KrólowaŁabędzi said:

Azjaci, DragQueen, Azjaci DragQueen, czy zadbani mężczyźni? 

 

Haha, pewnie zdecydowana większość ludzi myśli, że "każdy tak ma" :D

Miałam na mysli ogólnie mężczyzn, którzy mocno podkreślają w ubiorze czy zachowaniu kobiece cechy. 

 

Pewnie tak, dlatego fajnie rozmawiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.