Skocz do zawartości

Kolejne rekordy przed RL - (Bayern - Wolfsburg o 15:30)


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Ale co szejkowie? Fakt jest faktem, mają świetną wyrównaną ligę i jestem przekonany, że gdyby dać Bayern do ligi angielskiej to przy tym tempie i intensywności rozgrywek ledwie do pierwszej trójki by się łapali.

Co szejkowie pstro. Jak masz nieograniczony budżet możesz kupić każdego. Nie uważam, że dlatego liga Niemiecka jest najlepsza bo ją oglądam. Jest to zdrowa liga bez długów. Pod wieloma względami wzór. Nie mam nic do ligi Angielskiej, ale skoro nie widzisz sztucznie pompowanych pieniędzy to dyskusja zbędna. Taki Guardiola z City może mieć każdego piłkarza i z każdą pensją. I nie są to pieniądze klubu tylko szejków. 

 

Kluby Niemieckie w tym sezonie radziły sobie bdb z LM jak i LE. 

 

 

Edytowane przez Kimas87
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdrowa i jakie ma to przełożenie na wyniki na arenie europejskiej? Bo chyba nie masz pomysłu wyskoczyć z argumentem że obijanie Augsburgów Mainzów czy innych Werderów to wizytówka na Europę?

 

A co do szejków to Lipsk nie ma swojego szejka? Regionalny klubik który w kilka lat dobił do czołówki Bundesligi to zrobili to za sprzedawanie szczawiu? W jakiej czołowej lidze dzisiaj nie masz ogromnych budżetów?

 

Dajesz zdziwienie do mojej poprzedniej wypowiedzi. Odsyłam Cię do Wiki i statystyk finałów LM z ostatnich 20 lat, zobacz sobie ile klubów niemieckich zagrało w finale.

 

No chyba że dla Ciebie kryterium siły ligi to dzień meczowy i sprzedaż biletów, no to nie było tematu, bo ja nie mam czasu by w to wnikać. Ale uważam, że w futbolu liczy się wynik w elitarnych rozgrywkach przede wszystkim.

 

To tak jakbyś twierdził że Polska repa jest w top 5, bo mamy samych Polaków w składzie. A wyniki? No na Euro 2016 nam nieźle poszło i mamy Lewego.

 

Edytowane przez Kim Un Jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG-42 A z kim grał Szarmach, Lubański czy Boniek w kadrze a z kim gra Lewandowski w kadrze?

To po pierwsze, po drugie z kim strzelił? No strzelał tym, z którymi graliśmy, między innymi: Danii, Rumunii, Chile, Portugalii, Grecjii, Niemcom, WKS, Szkocji.

W meczach w których występował i nie strzelił drużynom, które można uważać za mocne to: Włochy, Kolumbia, Szwajcaria, Urugwaj, Anglia, Hiszpania, Argentyna, Holandia.

 

Ale teraz kiedy z tymi drużynami mocnymi graliśmy?

Hiszpania - 08.06.10, przegraliśmy 6:1, wtedy Lewy grał w Lechu Poznań

Argentyna - 05.06.11 (towarzyski), wygraliśmy 2:1, Lewy dopiero co trafił do Dortmundu

Włochy - 11.11.2011 0:2, Borussia Dortmund / 07.09.18, remis LN, Bayern Monachium

Anglia - 15.10.13, porażka 2:0, BD

Holandia - 01.06.16 (towarzyski) porażka 2:1, Bayern Monachium

Kolumbia - 24.06.18, MŚ

Urugwaj - 14.11.12, porażka 3:1, mecz towarzyski, Dortmund

 

Itd a teraz statystyka ile goli strzelił w kadrze zależnie od tego w jakim klubie w tym samym czasie występował:

  Klub
 
 
 
1. Lech Poznań (Polska)   23 mecze/6   bramek
2. Borussia Dortmund (Niemcy)  38 mecze/13   bramek
3. Bayern Monachium (Niemcy)  51mecze/42  

bramek

 

 

@MG-42 A z kim grał Szarmach, Lubański czy Boniek w kadrze a z kim gra Lewandowski w kadrze?

To po pierwsze, po drugie z kim strzelił? No strzelał tym, z którymi graliśmy, między innymi: Danii, Rumunii, Chile, Portugalii, Grecjii, Niemcom, WKS, Szkocji.

W meczach w których występował i nie strzelił drużynom, które można uważać za mocne to: Włochy, Kolumbia, Szwajcaria, Urugwaj, Anglia, Hiszpania, Argentyna, Holandia.

 

Ale teraz kiedy z tymi drużynami mocnymi graliśmy?

Hiszpania - 08.06.10, przegraliśmy 6:1, wtedy Lewy grał w Lechu Poznań

Argentyna - 05.06.11 (towarzyski), wygraliśmy 2:1, Lewy dopiero co trafił do Dortmundu

Włochy - 11.11.2011 0:2, Borussia Dortmund / 07.09.18, remis LN, Bayern Monachium

Anglia - 15.10.13, porażka 2:0, BD

Holandia - 01.06.16 (towarzyski) porażka 2:1, Bayern Monachium

Kolumbia - 24.06.18, MŚ

Urugwaj - 14.11.12, porażka 3:1, mecz towarzyski, Dortmund

 

Itd a teraz statystyka ile goli strzelił w kadrze zależnie od tego w jakim klubie w tym samym czasie występował:

  Klub
 
 
 
1. Lech Poznań (Polska)   23 mecze/6   bramek
2. Borussia Dortmund (Niemcy)  38 mecze/13   bramek
3. Bayern Monachium (Niemcy)  51mecze/42  

bramek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Dajesz zdziwienie do mojej poprzedniej wypowiedzi. Odsyłam Cię do Wiki i statystyk finałów LM z ostatnich 20 lat, zobacz sobie ile klubów niemieckich zagrało w finale.

 

No chyba że dla Ciebie kryterium siły ligi to dzień meczowy i sprzedaż biletów, no to nie było tematu, bo ja nie mam czasu by w to wnikać. Ale uważam, że w futbolu liczy się wynik w elitarnych rozgrywkach przede wszystkim.

Masz rację liczy się wynik, ale porównując ligi musisz brać wszystkie czynniki pod uwagę. Podajesz przykład Mainz, Werder ok każda liga ma takie zespoły tak zwane ogórki, którym strzela się dużo goli więc porównanie sorry nie na miejscu. 

 

Z jednym się zgodzę w takich klubach jak Bayern liczą się wyniki. Od Bayernu oczekuje się minimum finału LM i tego Bawarczykom ostatnio brakuje. 

 

 

Edytowane przez Kimas87
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, po pierwsze nie wina Lewandowskiego, że akurat graliśmy z takimi rywalami nie innymi.

Będąc w najlepszej życiowej formie (przyjmijmy okres w BM za to) nie strzelił tylko Włochom, Holandii czy Kolumbii z drużyn uważanych za mocne.

Tyle w zasadzie w temacie strzelania ogórkom. Myślicie, że CR7 by powiedział "Z kim gramy? Aaaa.. Czesi, nie to im nie strzelam, za słabi!" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Podsumowując, po pierwsze nie wina Lewandowskiego, że akurat graliśmy z takimi rywalami nie innymi.

Będąc w najlepszej życiowej formie (przyjmijmy okres w BM za to) nie strzelił tylko Włochom, Holandii czy Kolumbii z drużyn uważanych za mocne.

Jasne, zgadzam się, ale wyniki to wyniki. Nie możemy pozycjonować naszej repy w światowym top 5, bo generalnie tylko na Euro 2016 zrobiliśmy świetny wynik.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RL9 na dzień dzisiejszy:

król strzelców Bundesligi

król strzelców Pucharu Niemiec

lider strzelców LM ( tu się jeszcze może coś zmienić)

 

Blisko ZB (Immobile zostało jeszcze 8 meczów i potrzebuje do tego 6 bramek) , ZP, zależnie od postawy Bayernu w Lidze Mistrzów.

Ogółem 51 goli w sezonie dla BM, wliczając w to mecze dla reprezentacji będzie to 55 bramek na 49meczów.

 

Złoty But – klasyfikacja za sezon 2019/20 (na 1 lipca):


1. Robert Lewandowski (Bayern) 34 gole (x2) – 68 punktów (zakończył sezon)
2. Ciro Immobile (Lazio) 29 goli (x2) – 58 pkt (pozostało mu 8 meczów)
3. Timo Werner (RB Lipsk) 28 goli (x2) – 56 pkt (zakończył sezon)
4. Erling Haaland (RB Salzburg/BVB) 29 goli (16x1,5 i 13x2) – 50 pkt (zakończył sezon) 
5. Cristiano Ronaldo (Juventus) 24 gole (x2) – 48 pkt (pozostało mu 9 meczów)
6. Leo Messi (FC Barcelona) 22 goli (x2) – 44 pkt (pozostało 5 meczów)
7. Shon Weissman (Wolfsberger AC) – 27 goli (x1,5) – 40,5 pkt (pozostały 2 mecze)
8. Romelu Lukaku (Inter) – 19 goli (x2) – 38 pkt (pozostało 9 meczów)
8. Jamie Vardy (Leicester City) – 19 goli (x2) – 38 pkt (pozostało 6 meczów)
8. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) – 38 pkt (pozostało 6 meczów)

 

Jak widać najwięcej meczy do rozegrania mają gracze z Serie A, tj. Immobile, Ronaldo, Lukaku.

Z tej trójki najwięcej bramek ma Immobile i też jest najbardziej regularny, jeszcze trochę strzelić może Ronaldo ale obstawiam max 2-3 miejsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Dzisiaj rozlosowano pary ćwierćfinałowe i półfinały, Bayern vs Barcelona w ćwierćfinale LM, najpewniej. Choć będzie to tylko jeden mecz, na neutralnym stadionie... W półfinale Bayern może trafić na Real, Man City lub Juve.

 

Obstawiam, że w ćwierćfinale zagrają z Barcą, w półfinale pewnie Man City, a jeśli dojdą do finału to Atletico lub PSG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Właśnie widziałem, wydaje mi się, że Barcę są w stanie przejść a co do City.. no tu może być ciężko.

PSG wcale nie jest takie pewne awansu, zdaje mi się, że Atalanta może być czarnym koniem CL, widziałem jak grają, po kilka bramek na mecz napierdalają :D

Nie zdziwiłbym się, gdyby PSG odpadło, zwłaszcza, że o wszystkim decyduje jeden mecz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Ciężki wybór, z opcji najbardziej prawdopodobnych:

- Bayern, dobra gra, mało kontuzji, dużo czasu na przygotowanie i w zasadzie mecz z Chelsea bedzie takim sparingiem tak na prawdę niż meczem rewanżowym

- City, ze względu na Guardiolę, zawsze jego  drużyny wysoko dochodziły w LM

- Atleti, cholernie niewygodny rywal dla każdego

- Atalanta, nikt się nie spodziewa a wg mnie może dojść do półfinału a przy odrobinie szczęścia i finału :D

 

Juve, Real, Barca, mają swoje problemy, choć nie skreślałbym definitywnie ale to jednak nie ich sezon  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Quo Vadis? napisał:

Złota piłka odwołana ?

To jest po prostu... Żenada.

 

W ogóle powinno powstać coś innego, bardziej obiektywnego w miejsce złotej piłki france football. Najlepszym rozwiązaniem byłaby pewnie nagroda dla piłkarza z najlepszą średnią za występy klubowe i reprezentacyjne. No wiesz, jest skala od 1 do 10 i im lepiej zagrasz, tym lepszą ocenę dostajesz. Później na koniec sezonu liczy się średnią i mamy najlepszego zawodnika. Oceny wystawialiby np. eksperci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quo Vadis? napisał:

Mało powiedziane, że żenada.

Polakowi to zawsze wiatr w oczy i złota piłka odwołana.

8. miejsce "Lewego" w poprzednim plebiscycie, a obiektywnie rzecz ujmując powinien być w top 3.

 

Liczę, że w następnym sezonie podtrzyma formę, wygra plebiscyt, a później pokaże co sądzi o tym żałosnym przedstawieniu.

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Mało powiedziane, że żenada.

Nie chciałem już przeklinać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo już jest, choć trzeba go trochę odkopać. @Quo Vadis?

 

"Lewy" jest bardzo blisko pobicia rekordu Gerda Muellera, czyli zdobycia 40-stu bramek w sezonie Bundesligi. Aktualnie ma 35 i maksymalnie 8 meczów do rozegrania. Uda się? Co sądzicie?

 

Warto dodać, że niedawno przebił pod względem zdobytych bramek w Bundeslidze Klausa Fischera. Przed nim znowu tylko Mueller.

 

Jest jeszcze jeden rekord na horyzoncie - najlepszego strzelca w historii Bundesligi. Gdyby Lewandowski pograł na najwyższym poziomie przez 3-4 lata, to rekord jest w zasięgu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.