Skocz do zawartości

Nie masz zasłoniętych ust i nosa, nie kupisz nic w sklepie, zostaniesz wyproszony


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w budynkach publicznych.

Dzisiaj w sklepie dowiedziałem się, że następnym razem nie zostanę obsłużony jeśli nie będę miał prowizorycznej ochrony przed wydostaniem się ze mnie wirusów które bez problemu przechodzą przez tanie maseczki w wydychanym powietrzu i z których śmiał się minister zdrowia podajże w Lutym tego roku, argumentując, że one nic nie dają.

 

Tak sobie myślę, że następnym etapem będzie obowiązek szczepienia się i jeśli nie będzie się miało odpowiedniej dokumentacji, to można nie móc skorzystać z miejsc rozrywki takich jak aqua park czy siłownia albo i jeszcze gorzej.

 

W sklepie dowiedziałem się od kasjerki, że nakaz nieobsługiwania klientów bez kagańca dał im policjant i postraszył, że będą surowe mandaty za wpuszczanie ludzi besz szmat na twarzy.

Ale nie byle jaki policjant bo był z komendy powiatowej.

 

Tak więc cyrku społecznego ciąg dalszy.

 

 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z zakupów. W miejscowej piekarni na rzucone przeze mnie na wejściu "dzień dobry" usłyszałem pytanie o maseczkę, której na sobie nie miałem i usłyszałem, że w sklepach są obowiązkowe. Rozejrzałem się po sklepie i zapytałem czy nie przeszkadza pani, że koleżanka za kasą maseczki też nie ma. Nie czekając na odpowiedź zaraz rzuciłem, że zwykły chleb krojony poproszę. Temat jak szybko się rozpoczął, tak szybko znikł.

 

Apropos tego klauna od zdrowia: najpierw mówi, że nienoszenie maseczki to egoizm:

https://forsal.pl/artykuly/1473204,szumowski-brak-maseczki-to-objaw-egoizmu.html

By następnie na pytanie o to czemu sam nie nosi odpowiedzieć typową dla władzy arogancją:

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu żyjemy w społeczeństwie neurotyków a jesteśmy zarządzani przez chorych psychicznie ludzi.

 

Jak to możliwe, że w sobotę robiłem zakupy w żabce, a w poniedziałek mnie nie wpuszczono? :D 

Dodatkowo najgorsze jest to, że 3 razy się cofnąłem bo zapomniałem tej cholernej maseczki ubrać.

 

Po prostu to skandal, że my jako ludzie się godzimy na to wszystko. MINISTER ZDROWIA wyśmiewa maseczki a potem każe je nam nosić, więc albo minister ma z głową albo reszta społeczeństwa innej opcji nie ma.

 

Szkoda po prostu gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pancernik napisał:

Nie ma obowiązku potwierdzania tego, jakimkolwiek dokumentem. Przetestowane, działa.

Zobaczą, że wyglądasz na młodego zdrowego i tak ci nie uwierzą w dodatku za plecami będziesz miał całe stado emerytów patrzących się na ciebie jak ssmani na żydów w czasach wojennych.

 

Presja społeczna plus znerwicowana baba za kasą wrzeszcząca na ciebie i ulegniesz, albo nic nie kupisz albo założysz dla świętego spokoju.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem od początku, że to ściema z tą pandemią (a nie mówiłem xD). Oczywiście jestem szurem, foliarzem, antyszczepionkowcem etc.

 

 

Elyty zobaczyły, że mamy zbyt duży luz, za bardzo popuścili nam lejce. Teraz trzeba bydło postraszyć ponownie przed drugą falą wirusowej propagandy, strach myśleć co będzie po wyborach. Nie zdziwią mnie kolejne obostrzenia gospodarcze pod groźbą kary.

 

Historia zasłyszana od kolegi:

Kolega ma żabkę tuż pod blokiem, weszło do niej trzech budowlańców bez masek. Jakiś mocher rydzykowy w kagańcu zwrócił im uwagę, na co odparli coś w stylu "pilnuj swoich zakupów babcia". Mocher po wyjściu ze sklepu zadzwonił po policję, która zjawiła się raz dwa na miejscu (przy kolizji drogowej trzeba na nich czekać przynajmniej 30min). Skończyło się na pouczeniach.

 

O czym to świadczy? Część społeczeństwa ma tak wyprane mózgi, że sami dla siebie są strażnikami w obozie. Możesz myśleć racjonalnie, ale plebs i tak będzie ciągnął Cię w dół i wierzył we wszystko co polityczne sprzedawczyki powiedzą, tak samo jak księdzu z ambony.

 

AMEBY, wszędzie ameby.

 

@LiderMen

Dlatego mam ustawę w PDF dla tłumoków, a nie wszystkie choroby widać gołym okiem ;)

Edytowane przez Imiennik
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Imiennik napisał:

Mówiłem od początku, że to ściema z tą pandemią (a nie mówiłem xD). Oczywiście jestem szurem, foliarzem, antyszczepionkowcem etc.

 

Tak z ciekawości zapytam, ściema w sensie, że wirus nie istnieje, czy ściema w sensie nie jest groźny według ciebie?

 

15 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A mnie szczerze mówiąc wkurwiają ludzie, którzy maseczek w przestrzeni publicznej nie noszą. Tak bardzo po polsku

Mnie zawsze jedno zastanawia. Przychodzi jeden z drugim do mechanika i Pan Stasiek mu mówi, co nie jest tak z silnikiem, to prawie każdy przyjmuje za pewnik, bo Stasiek fachowiec powiedział. Przychodzi jeden z drugim do lekarza, albo słucha epidemiologa w TV, nie, to nie może być prawda. W googlach wygoglowałem i wiem lepiej. W kwestii zdrowia profesjonaliści nie są dla niego żadnym autorytetem? 

Edytowane przez Tyson
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tyson napisał:

Mnie zawsze jedno zastanawia. Przychodzi jeden z drugim do mechanika i Pan Stasiek mu mówi, co nie jest tak z silnikiem, to prawie każdy przyjmuje za pewnik, bo Stasiek fachowiec powiedział. Przychodzi jeden z drugim do lekarza, albo słucha epidemiologa w Tv, nie, to nie może być prawda. W googlach wygoglowałem i wiem lepiej. W kwestii zdrowia profesjonaliści nie są dla niego żadnym autorytetem? 

Jak jest coś nie tak z silnikiem to czuć to i słychać, dlatego łatwiej jest w to uwierzyć. Lekarz ostrzega przed wirusem, którego nie widać i nikt z najbliższych nie miał, więc ciężej w to ludziom uwierzyć. Do tego dochodzi to, że lekarze co chwilę się mylą i zmieniają zeznania, więc ja też im nie ufam i wszystko sam 10 razy sprawdzam. Żaden autorytet.

Jeszcze na to wszystko na koniec przychodzi wspomniana tv, której już nikt nie ufa, i niespójne i nielogiczne przepisy wymyślone przez 'profesjonalistę' ministra zdrowia. + straszenie policją, w której pracuje dużo patusiarzy.

Nic dziwnego, że ludzie są sceptyczni i nie chcą nosić masek.

 

Jeszcze jak ktoś się uprze na teorie spiskowe to Bill Gates chce depopulacji świata a wirusa ogłosiło WHO, w którym jak się nagle okazuje, on ma dużo do powiedzenia. Pozostawiam do własnej oceny :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko minister miał spójny przekaz to bym mu uwierzył, ale kurwa jak on co chwile zmienia zdanie to uważam go za idiotę i nie stosuje się do jego zaleceń. Cześć lekarzy także ma podzielone zdanie w tej kwestii, więc sory ale nie łykam tego. Jeśli coś by było konkretnego na rzeczy to pierwsi którzy by się zabunkrowali to byliby politycy ect. :)

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pacman napisał:

Lekarz ostrzega przed wirusem, którego nie widać i nikt z najbliższych nie miał, więc ciężej w to ludziom uwierzyć

Dotknąłeś sedna. Popieprzam 130 km na godzinę po zwykłej drodze i nie pomyślę, że jak mi nagle ktoś wysoczy, to nie wyhamuję. Wchodzę do wzburzonego morza przy czerwonej fladze i nie wpadnę na to, że mogę utonąć. Ryzykuję ekspozycję na wirusa i nie pomyslę że mnie lub kogoś bliskiego mogłoby dotknąć. Jak to nazwać? Brak wyobraźni czy głupota? 

12 minut temu, Pacman napisał:

Do tego dochodzi to, że lekarze co chwilę się mylą i zmieniają zeznania, więc ja też im nie ufam i wszystko sam 10 razy sprawdzam. Żaden autorytet.

Ale, że wszyscy i zawsze? ? Ale mimo tego, że masz takie zdanie jakie masz, to do nich mimo tego nadal chodzisz.

 

Spójrz na to z perspektywy doktora. Wiesz jak dużo jest pacjentów, którzy wiedzą lepiej. Oni z reguły sobie wygooglali i lepiej wiedzą, że lek, który im lekarz przepisał jest gówno warty, więc go nie biorą. A potem wszem i wobec rozgłaszają, że lekarz się nie zna, bo są cały czas chorzy?

 

12 minut temu, Pacman napisał:

Jeszcze na to wszystko na koniec przychodzi wspomniana tv, której już nikt nie ufa, i niespójne i nielogiczne przepisy wymyślone przez 'profesjonalistę' ministra zdrowia. + straszenie policją, w której pracuje dużo patusiarzy.

Tu się zgadzam, nie dyskutuję. 

 

 

  

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną prawidłowość. Kto zaczął nosić maski jako pierwszy? Kto jest najbardziej wystraszony całą sytuacją i sieje największą panikę? Kto kręci największą aferę jak nie masz maski? Odpowiedź jest jedna: kobiety. Im młodsze tym gorzej.

 

Właśnie wróciłem z jednej galerii handlowej. Tam odwiedziłem kilka sklepów. Oczywiście w jednym z tych sklepów pewna młoda Juleczka-studenteczka z ryjem, drze się na mnie wręcz "PROSZĘ ZAŁOŻYĆ MASKĘ".  Ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w... JUŻ AFERA.

 

Wyszedłem ze sklepu. Ani nic ciekawego, ani milej atmosfery. Te młode laski za dużo w dupie mają.

 

Problem rozwiązałem w sposób następujący: poszedłem na rynek. Tam kupiłem co chciałem. Bez maski, bez kolejek, zapłacone gotówką. Ktoś kiedyś powiedział że ta epidemia cofnęła nas o 20 lat. Ma rację.

 

Wyjście z sytuacji jest jedno: zakupy na rynku lub w internecie. Ale coś mi mówi, że może i o to chodzi w całej tej pseudo pandemii?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na dodanie komentarza.

 

Do kolegi dentysty przychodzi wiele pacjentów, którzy mają zapalenia dziąseł.

Niby dlatego, że jest czerwiec, są burze i ciepło. Ta..

 

Jego zdaniem coś się w paszczy pierdoli, efektem noszenia maseczek.

Może grzyby rosną, może coś innego.

 

Ale eksperty z tivi wiedzą lepiej.

 

ps. odnośnie osób starszych, widzę dwie postawy. Albo nosić maski oraz podjebywać innych

albo nic nie nosić, bo i tak się trochę przeżyło. Nie oceniam, sam staram się nie nosić gdy nie

trzeba.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tyson napisał:

Przychodzi jeden z drugim do lekarza, albo słucha epidemiologa w TV, nie, to nie może być prawda. W googlach wygoglowałem i wiem lepiej. W kwestii zdrowia profesjonaliści nie są dla niego żadnym autorytetem? 

Widzi jeden z drugim statystyki i się zastanawia jakim chujem w czasach PANDEMII jest mniej zgonów niż w roku poprzednim xd

 

I wtedy jeden z drugim zaczyna drążyć dalej. 

 

I się dowiaduje z TV jak jakiś lekarz mówi, że szczepionki nie chronią przed zachorowaniem, a później, że wszyscy muszą się zaszczepić, jak WHO dosłownie na trzy muesiące przed zmieniła definicję tej pandemii i wiele innych... 

 

I się zastanawia, czy on jest głupi, czy reszta ludzi to debile. 

 

 

 

 

 

PS. Nie zastanowił Was fakt jak to światowe elyty mając wyjebane na biednych ludzi, teraz mówią o sprawiedliwym i równym dostęp8e do szcczepionki? Albo jak w szalejącej pandemii USA wymyśli szczepionkę i perwszych na świecie nie zaszczepi swoich obywateli, tylko obywateli Polski? Cóż za filantropia?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dołączony sondaż do tematu: 1) Noszę maseczkę w miejscach, które tego wymagają; 2) Nie noszę maseczki. 

 

Ja osobiście noszę maseczkę w sklepach, autobusie, na rynku itp. Ogólnie w moim mieście trudno jest spotkać kogoś bez maseczki. Maseczka ma chronić innych przede mną i na odwrót (jeśli inne osoby również noszą maseczkę).

 

Kpiny z maseczek były przede wszystkim z chińskich modeli, które przepuszczały powietrze (eksperyment ze świeczką, którą można było zgasić dmuchając na płomień przez maseczkę), w dobrze wykonanej maseczce nie powinno być takie możliwości. Dodatkowo między warstwami powinna znajdować się chusteczka (filtr), która wzmacniała by efekt zatrzymywania wydychanych zarazków (za pomocą maseczki zmniejszamy obszar roznoszenia naszych wydzielin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mosze Black napisał:

Widzi jeden z drugim statystyki i się zastanawia jakim chujem w czasach PANDEMII jest mniej zgonów niż w roku poprzednim xd

Zależy w jakim kraju. W naszym akurat jest jak piszesz, w innych np. Szwecji bynajmniej nie. 

 

10 minut temu, Mosze Black napisał:

akiś lekarz mówi, że szczepionki nie chronią przed zachorowaniem,

Pokaż mi jakiegoś poważnego lekarza, który tak twierdzi. Albo szarlatani bez prawa wykonywania zawodu, albo zwolennicy spiskowej teorii dziejów. 

12 minut temu, Mosze Black napisał:

teraz mówią o sprawiedliwym i równym dostęp8e do szcczepionki? Albo jak w szalejącej pandemii USA wymyśli szczepionkę i perwszych na świecie nie zaszczepi swoich obywateli, tylko obywateli Polski? Cóż za filantrop

A to spekulacja czy fakt? Bo jeśli fakt, to podaj proszę wiarygodne źródło, że najpierw Polski a potem USA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyson @Obliteraror tu chodzi nawet o coś jeszcze innego. Trudno się oprzeć wrażeniu, że dla wiele osób celowe nienoszenie maski stanowi manifestację buntu przeciwko kretyńskiej polityce władzy, która nakazuje robić różne dziwne, pozbawione ich zdaniem sensu rzeczy, poparte jedynie kolejną napisaną w pośpiechu na kolanie i oderwaną od rzeczywistości ustawą. Ale jest jeszcze drugi wymiar tej sytuacji - solidarność i odpowiedzialność za innych ludzi, co jest warunkiem koniecznym do zbudowania podwalin zdrowego społeczeństwa.

 

A tymczasem każdy sobie rzepkę skrobie. Jedni mówią " pierdolę, nie noszę", dodając czasem "to spisek! kto rozumny, ten wie!" Inni - na przeciwległym biegunie - dewastują samochody pracowników służby zdrowia. Taka sugestia dla kontestatorów rzeczywistości: warunki obecnie mamy, jakie mamy, czyli chujowe. Zamiast patrzeć na to co władza zrobiła lub co władza nakazuje, proponuję zmienić optykę na potrzeby otaczających nas ludzi. Noszenie maski być może nie pomoże innym ludziom, ale z pewnością też im nie zaszkodzi.

 

Na koniec ciekawostka odnośnie tego, czy wirus istnieje, czy nie. Dostałem dziś rano a dotyczy mojej najbliższej rodziny. "A" to lokalny lekarz pierwszego kontaktu. Zwykle przyjmuje w przychodzi, ale czasami interwencyjnie musi pojechać do pacjenta. No i pojechał.

 

1ci15Kn.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to by tej maski nie zakładać tylko o sposób w jaki się nam to nakazuje nagle i bez informacji.

 

Jeżeli można wysłać alert rcb z ostrzeżeniem przed burzami to czemu nie mogą wysłać informacji SMS że za 24 godziny będzie bezwzględny obowiązek zakładania szmaty na twarz? Dowiaduje się to dopiero o tym w sklepie od smutnej pani ekspediętki mówiącym spokojnym tonem albo rozkazującym, rozchisteryzowanym.

 

Albo od mohera z tyłu za placów " a co pan telewizji nie ogląda nie wie co się dzieje?" No k.rwa oświecona, jaka nowoczesna.

 

Tak telewizji nie oglądam, nie mam nawet telewizora, radia też nie słucham. W internecie przeglądam to na co mam ochotę.

 

I jeszcze to przekonanie ludzi, że nosząc kawałek bawełny na pysku chroni się innych, nie nie chroni i mówili o tym lekarze, do tego ludzie są przekonani, że daje im to jakąś ochronę.

 

Tu nie chodzi o ochronę bo byłby nakaz noszenia certyfikowanych maseczek, ale jakby było takie rozporządzenie też można by było to wyśmiać, bo by ludzie chodzili w takich maskach tygodniami, a je się wymienia po kilku godzinach.

 

Tak więc maseczki to fałszywe dawanie poczucia bezpieczeństwa dla gojów.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tyson napisał:

A to spekulacja czy fakt? Bo jeśli fakt, to podaj proszę wiarygodne źródło, że najpierw Polski a potem USA? 

https://www.tvp.info/48677772/nieoficjalnie-polska-jako-pierwsza-zostanie-zaopatrzona-przez-usa-w-szczepionke-na-koronawirusa

 

7 minut temu, Tyson napisał:

Zależy w jakim kraju. W naszym akurat jest jak piszesz, w innych np. Szwecji bynajmniej nie. 

 

Może dlatego, że Szwedzi zabijają swoich starców? ?

 

W czasach pandemii KAŻDY kraj który dotknęła powinien mieć 10 - 20% zgonów w pirównaniu do populacjii MINIMUM. 

 

Ciekawostka nr. 1

 

 

15 minut temu, Tyson napisał:

Pokaż mi jakiegoś poważnego lekarza, który tak twierdzi. Albo szarlatani bez prawa wykonywania zawodu, albo zwolennicy spiskowej teorii dziejów. 

Chociażby lekarze w Niemczech się wyłamują? 

 

Nawet ci, którzy straszą pandemią najpierw mówią, że szczepionki nie chrinią przed zachorowaniem, a chwilę później, że trzeba się zaszczepić xd

 

 

 

Pytanie do Cb, mamy pandemię i każą chodzić w maseczkach, nie dając odpowiedniego przeszkolenia jak, więc:

 

1.Co da maseczka przechodzona kilka dni i nie zmieniana od 30min do 2h max? Co tyle czasu musisz zmieniać maseczkę na nową sterylną. 

 

2. Mamy pandemię, czemu więc współczynnik zgonów tego nie wykazuje? Mówię tu o co najmniej 10% zgonów w społeczeństwie. 

 

3. Skoro mamy pandemię i zbiera śmiercionośne żniwo, czemu politycy, którzy zawsze dbają o swoją dupę nie chronią się przed koroną? Tylko chodzą bez maseczek i się gromadzą bez strachu? 

 

4. Co nam w międzyczasie odebrali???

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A mnie szczerze mówiąc wkurwiają ludzie, którzy maseczek w przestrzeni publicznej nie noszą.

Mnie też to kiedyś drażniło, a teraz mnie wkurwiają ci co je noszą. Bo wiem, że ich nie wymieniają co maks dwie godziny tylko po kilka dni i w pralce płuczą. W dodatku zakładają takie maski z których sam nakazator się śmiał z ich zakładania, a teraz każe je nosić. Kpina! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LiderMen napisał:

Mnie też to kiedyś drażniło, a teraz mnie wkurwiają ci co je noszą. Bo wiem, że ich nie wymieniają co maks dwie godziny tylko po kilka dni i w pralce płuczą.:)

Tego nie wiesz. Co najwyżej możesz się domyślać i pewnie w większości Twoje przypuszczenia są trafne. 

 

Wrócę jednak do mojej tezy: noszenie maseczki w przestrzeni publicznej nie szkodzi otaczającym nas ludziom poprzez zwiększenie ryzyka transmisji covida? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.