Skocz do zawartości

Nie masz zasłoniętych ust i nosa, nie kupisz nic w sklepie, zostaniesz wyproszony


Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Orybazy napisał:

Nie miejcie pretensji do pracowników sklepów. W weekend rozmawiałem ze sklepową, ona się bała mandatów. Nie bała się ludzi bez masek a tego że wejdzie policja i jej Sanepid wezwie.

Pretensje można mieć do polityków, którzy sobie karny naród w kagańcu tresują.

W Rossmanie oraz Lidlu ekspedientki upominały osoby co nie mają założonej maseczki jak byłem tam na zakupach. Też mi się zdaje iż za brak ochrony klienta karę ponosi pracodawca bądź pracownik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2020 o 11:18, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A mnie szczerze mówiąc wkurwiają ludzie, którzy maseczek w przestrzeni publicznej nie noszą. Tak bardzo po polsku - skoro ja się męczę w tej jebanej masce w trosce o nich, to oni też nie powinni mieć na mnie wyjebane.

Kwintesencja ignorancji. Niedoedukowałeś się w zakresie jak działają eksosomy zwane wirusami i zwalasz winę na innych ludzi ,że nie noszą masek jak totalne bydło i nie podporządkowują się idiotycznym przepisom. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, EMKEJ napisał:

Kwintesencja ignorancji. Niedoedukowałeś się w zakresie jak działają eksosomy zwane wirusami i zwalasz winę na innych ludzi ,że nie noszą masek jak totalne bydło i nie podporządkowują się idiotycznym przepisom. 

To mnie oświeć. W miarę możliwości bez chamskich odzywek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło sprawnie (poprzez media, bo gdyby nie one to ludzie nawet nie wiedzieli o takim słowie jak koronawirus) wystraszyć odpowiednią liczbę społeczeństwa i i owa cześć społeczeństwa będzie pilnowała resztę. Wreszcie upadł mit Wolaków miłujących wolność i niezależność. Wystarczyło jedno rozporządzenie i większość karnie zasuwa z maseczkami i jak nadzory w wiezieniach pilnuje tych "niepokornych".

 

https://wroclaw.wp.pl/wroclaw-koronawirus-nie-daje-za-wygrana-policja-sprawdza-maseczki-w-sklepach-6525936388409473a

 

https://wroclaw.se.pl/30-tys-zl-grzywny-za-brak-maseczki-w-autobusie-policja-kontroluje-pasazerow-mpk-wroclaw-aa-Aaku-Jv3y-KC67.html

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ nie bardzo rozumiem o czym piszesz w zacytowanej wypowiedzi. Rozumiem jednak, że wywodzisz w niej, że wirus jest czymś innym, niż nam się powszechnie wydaje,z uwagi na to, że brakuje dowodów, potwierdzających tezę, że wirus covid-10 jest transmitowany pomiędzy ludźmi, czy tak? Powołujesz się przy tym na zakład Lanci, fakt, iż teoria zarazków jest teorią oraz na podobieństwa fizyczne pomiędzy exosomami i wirusami. Cytujesz też różne autorytety. W zwiąku z tym mam pytania, bo bardzo mnie jednak interesuje na jakiej podstawie zarzucasz tak agresywnie komuś ignorancję:

 

1) Czy obalono teorię zarazków a jeśli tak, to czy wspólczesna medycyna wciąż się na niej opiera, czy od niej odeszła?

2) Czy udowodniono nieistnienie wirusa odry? Może ktoś w związku z tym otrzymał nagrodę pieniężną. Np. od Lanci?

3) Czy istnieją dowody na poparcie tez dr Kaufmana? Podane przez niego źródła wskazują raczej na to, że opiera swoje twierdzenia na poszlakach porównując genom covida i właściwości exosomów, wprowadzając do świata nauki jedną z możliwych (lecz niekoniecznie jedyną prawdziwą) teorię. Czy przeprowadzono doświadczenie, które jednoznacznie wskazuje na prawdziwość tejże jedynie teorii? Czy obalono prawdziwość pozostałych teorii?

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Perun82 said:

@Patton

 

Mimo faktu, że jak ktoś nie może to nie musi policji się z tego tłumaczyć. Państwo biurokracyjno - policyjne. 

Tak, ale z drugiej strony w "tarczach" przemycono zapisy, że funkcjonariusz teraz dużo może, jak się krzywo spojrzysz. Generalnie im dalej od duzego miasta tym bardziej ludzie maseczki mają w doopie. I słusznie. 

 

Ale, ale! Zauważył ktoś większą częstotliwość reklam środków na zapalenie dziąseł i nieżyty gornych dróg oddechowych? Zapewne przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozkminić dlaczego wszyscy na wczorajszych wiecach powyborczych byli niezamaskowani i nie zachowywali tzw. "dystansu społecznego" (a nawet dystansu do władzy ;)) i wchodzili sobie na plecy. 

W końcu mnie olśniło. Nie byli przecież w sklepie :D

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że Biedra z mojego otoczenia dostała 10k kary. Policjanci z przedstawicielami Sanepidu po cywilu wchodzą i sprawdzają po sklepach, fryzjerach itp. 500tki się sypią co jakiś czas.

Edytowane przez Azizi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Azizi napisał:

Właśnie się dowiedziałem, że Biedra z mojego otoczenia dostała 10k kary. Policjanci z przedstawicielami Sanepidu po cywilu wchodzą i sprawdzają po sklepach, fryzjerach itp. 500tki się sypią co jakiś czas.

Kara za brak maski na twarzy klienta, czy pracownika?

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Ciekawe czy któryś z oświeconych inaczej miłośników wolności, którzy tam wtedy paradowali bez masek, zamierza się dorzucić do kary?

Chodzą, chodzą. Po autobusach po cywilu też. I walą po 5 stów albo wniosek do Sanepidu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Azizi said:

Właśnie się dowiedziałem, że Biedra z mojego otoczenia dostała 10k kary. Policjanci z przedstawicielami Sanepidu po cywilu wchodzą i sprawdzają po sklepach, fryzjerach itp. 500tki się sypią co jakiś czas.

I tak się business kręci, 500PLN tu 5000PLN tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam tych, co dalej wierzą w uzasadniony nakaz noszenia masek, naprawdę. Ma miejsce tyle sygnałów, znaków, często idących z samej góry, że aż ciężko mi pojąc sposób, w jaki ludzie dalej próbują to sobie racjonalizować.

 

O ile jestem w stanie zrozumieć, podejście w stylu, zakładam, bo jest wymóg, a nie chcę płacić żadnych kar, to kompletnie nie rozumiem debaty nad słusznością tego wszystkiego. Naprawdę, co jeszcze musiało by się wydarzyć, aby niektórym uzmysłowić, na jakiej zasadzie zostało to wprowadzone.

 

p.s.

 

Sytuacja z przed 2 dni, tankuję auto, czekam w kolejce do zapłaty (2 os. max w środku), po chwili dołącza do nas 4 os. patrol policji i teraz ciekawostka, dwóch w maskach, dwóch bez. Jedna z osób wychodzących ze stacji, nagle zbystrzała i patrząc na ekipę mundurowych rzuciła, o widzę panowie, że wy tak pół na pół, z tymi maskami, na co jeden z nich z uśmiechem na ustach, no tak proszę pana, taki społeczny balans się staramy zachować :) 

Wszystko miało miejsce w jednym z większych miast Polski.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Pancernik said:

O ile jestem w stanie zrozumieć, podejście w stylu, zakładam, bo jest wymóg, a nie chcę płacić żadnych kar, to kompletnie nie rozumiem debaty nad słusznością tego wszystkiego. Naprawdę, co jeszcze musiało by się wydarzyć, aby niektórym uzmysłowić, na jakiej zasadzie zostało to wprowadzone.

Wielu jest chyba zapatrzonych na Niemcy, tam bogato bo wszyscy równo maszerują. Czasem w okopy, ale rozkazów się nie kwestionuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 12:52, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

1) Czy obalono teorię zarazków a jeśli tak, to czy wspólczesna medycyna wciąż się na niej opiera, czy od niej odeszła?

2) Czy udowodniono nieistnienie wirusa odry? Może ktoś w związku z tym otrzymał nagrodę pieniężną. Np. od Lanci?

3) Czy istnieją dowody na poparcie tez dr Kaufmana? Podane przez niego źródła wskazują raczej na to, że opiera swoje twierdzenia na poszlakach porównując genom covida i właściwości exosomów, wprowadzając do świata nauki jedną z możliwych (lecz niekoniecznie jedyną prawdziwą) teorię. Czy przeprowadzono doświadczenie, które jednoznacznie wskazuje na prawdziwość tejże jedynie teorii? Czy obalono prawdziwość pozostałych teorii?

@EMKEJ tak myślałem :D Ignorant wedle Twojej definicji to osoba, która nie popiera postulowanych przez Ciebie teorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 12:52, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

@EMKEJ nie bardzo rozumiem o czym piszesz w zacytowanej wypowiedzi. Rozumiem jednak, że wywodzisz w niej, że wirus jest czymś innym, niż nam się powszechnie wydaje,z uwagi na to, że brakuje dowodów, potwierdzających tezę, że wirus covid-10 jest transmitowany pomiędzy ludźmi, czy tak? Powołujesz się przy tym na zakład Lanci, fakt, iż teoria zarazków jest teorią oraz na podobieństwa fizyczne pomiędzy exosomami i wirusami. Cytujesz też różne autorytety. W zwiąku z tym mam pytania, bo bardzo mnie jednak interesuje na jakiej podstawie zarzucasz tak agresywnie komuś ignorancję:

 

1) Czy obalono teorię zarazków a jeśli tak, to czy wspólczesna medycyna wciąż się na niej opiera, czy od niej odeszła?

2) Czy udowodniono nieistnienie wirusa odry? Może ktoś w związku z tym otrzymał nagrodę pieniężną. Np. od Lanci?

3) Czy istnieją dowody na poparcie tez dr Kaufmana? Podane przez niego źródła wskazują raczej na to, że opiera swoje twierdzenia na poszlakach porównując genom covida i właściwości exosomów, wprowadzając do świata nauki jedną z możliwych (lecz niekoniecznie jedyną prawdziwą) teorię. Czy przeprowadzono doświadczenie, które jednoznacznie wskazuje na prawdziwość tejże jedynie teorii? Czy obalono prawdziwość pozostałych teorii?

Nie każdy przesiaduje 24/7 na tym forum :) Czasem loguje się jak zajadę w odwiedziny, na telefonie dziwnym trafem pokazuje mi ,że jestem zbanowany. 


Co do pytań, jeśli coś jest teorią, to nie zostało ani obalone ani POTWIERDZONE. Dr Kaufman także ukazuje teorię, porównanie covid-19 z eksosomami. Moim zdaniem ta teoria jest w 100% prawdziwa, potwierdza to m.in to co się dzieje dookoła. Jego teoria jednak nie generują żadnych zysków, nie zbuduje się na jego teorii pseudomedycyny bo bazuje ona na terrain theory (czyli jak sobie pościelisz tak się wyśpisz). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 6/29/2020 at 3:45 PM, Perun82 said:

JPRDL!

 

On 6/27/2020 at 8:40 AM, Krugerrand said:

Właśnie dlatego czekam z utęsknieniem aż mi ktoś wlepi mandat ale jakoś nikt nie chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.