Skocz do zawartości

"Już w dzieciństwie rówieśnicy nazywali mnie Quasimodo"


skuti

Rekomendowane odpowiedzi

"Nie ma drugiego takiego piłkarza w świecie futbolu – wyróżniającego się nie tylko umiejętnościami, ale też wyglądem. Ogromne szramy pokrywające jego twarz stały się znakiem rozpoznawczym Francka Ribéry’ego."

 

"Blizna? To mój znak rozpoznawczy” – opowiada Franck Ribéry o znamieniu na swojej twarzy. Dwa lata po swoich narodzinach 7 kwietnia 1983 roku mały Franck o włos uszedł śmierci. Jechał samochodem wraz z rodzicami przez Boulogne-sur-Mer. Był na tylnym siedzeniu, bez pasów. Po kolizji z innym pojazdem z impetem uderzył głową w przednią szybę. „W tamtych czasach nie było obowiązku zapinania pasów na tylnych siedzeniach – opowiadał François, ojciec piłkarza, jednemu z moich kolegów. – Franck odniósł ciężkie obrażenia. Spędził bardzo dużo czasu w szpitalu. Bałem się, że go stracę”."

 

"Franck opowiedział mi pewną historię, której nie zapomniał do dziś: „Byłem z rodzicami w podróży i pewna kobieta patrzyła na mnie bez przerwy chyba ze dwie minuty, tak jakbym był z innej planety. Wówczas moi rodzice wstali i zapytali ją: »Czy ma pani jakiś problem? Coś pani nie pasuje?"

 

"Będąc dzieckiem, codziennie zmagał się z tym, że inni się w niego wpatrują. Znosił to i rzadko wybuchał łzami – nigdy jednak przed ludźmi. W końcu nauczył się bronić. Franck zawsze był wrażliwym chłopakiem, który niechętnie się bił, ale też nie dawał za wygraną i odpierał ataki w każdej sytuacji. Nie pozwalał się źle traktować, nie znosił niesprawiedliwości. Bez wątpienia brał udział w kilku bójkach, nie zdarzało mu się to jednak nagminnie."

 

"Franck żył w małym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, razem z ojcem François (górnikiem), mamą Marie-Pierre (sprzedawczynią), dwójką braci, François i Stevenem oraz siostrą Ludivine. Jego położone na północy Boulogne- sur-Mer osiedle, gdzie mieszkało 12 tysięcy ludzi, nazywano Chemin Vert – „zieloną drogą”. W biednym robotniczym miasteczku warunki socjalne były ciężkie"

 

„Już w dzieciństwie rówieśnicy nazywali mnie Quasimodo. Czy może pan to sobie wyobrazić? Potwornie mnie to bolało. W pewnej chwili całą skumulowaną we mnie złość wyładowałem w grze w piłkę. Bez tej blizny byłbym zwykłym chłopakiem. Teraz mam jednak silny charakter i niezłomną wolę. Jestem dumny z tego, co musiałem przejść. Nigdy nie było mi łatwo. Dziś kocham swoją twarz. Kocham swoje życie”.

 

https://www.goal.pl/331415-w-dziecinstwie-rowiesnicy-nazywali-mnie-quasimodo-biografia-ribry8217ego-juz-w-ksiegarniach.html

 

yjlkak715now_t.jpg

oytnv3b2ck6a_t.jpg

h9utr0ofyyfi_t.jpg

 

Sukcesy indywidualne piłkarza:

Indywidualne

Piłkarz Roku we Francji: 2007, 2008, 2013

Drużyna Roku Ligue 1: 2006

Gol Roku Ligue 1: 2006

Najlepszy Piłkarz Bundesligi: 2008

Człowiek roku w niemieckiej piłce nożnej: 2008

Najlepszy Piłkarz Europejski według UEFA: 2013

Jedenastka Roku FIFA: 2008, 2013

Najlepszy Piłkarz według magazynu "Kicker": 2013

Król asyst Bundesligi: 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013

Król asyst Pucharu Niemiec: 2016/2017

Król asyst Ligi Mistrzów: 2011/2012

 

https://www.youtube.com/watch?v=N1oSc-AWV3Y

 

Ribery po owacjach na stojąco na San Siro: "Ten stadion jest świetny, tak samo jak kibice"

https://www.acmilan.com.pl/mobile/news/27835/ribery_po_owacjach_na_stojaco_na_san_siro_ten_stadion_jest_swietny_tak_samo_jak_kibice

 

Post z dedykacją dla wszystkich prz***ów. Poczytajcie o tym człowieku, jakie przeszedł bagno by stać się szanowanym człowiekiem. Jaka jest różnica między ludźmi pokroju Ribery a innymi?

Frank nie siedział przed kompem i nie beczał na swój los.

"W pewnej chwili całą skumulowaną we mnie złość wyładowałem w grze w piłkę"

 

Młody człowieku, nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki tkwi w tobie potencjał, jaką posiadasz energię, która spuszczasz w kiblu zamiast wyjść do ludzi.

Popatrz na tego piłkarza i jego dzieciństwo. Obecnie otrzymuje owacje na stojąca na największych arenach piłkarskich świata.

Nie musisz odnieść tak spektakularnego sukcesu jak on, ale swoje życie możesz godnie przeżyć na zadowalającym poziomie. Twoja decyzja

?

p8arbpvuj1ep_t.jpg

 

Edytowane przez skuti
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.