Skocz do zawartości

Cytaty które was inspirują. Macie takie?


Rekomendowane odpowiedzi

Może to  się wydać banalne, ale mnie niektóre z nim w wielu ciężkich momentach mi pomogły, wracam do nich co jakiś czas, nawet mam zapisane na pulpicie, a te ulubione to:

 

Szanuj siebie na tyle... - WielkieSłowa.pl - Najlepsze cytaty w ...

 

image.jpeg.32f5347701a1a36aaf1625356522c76f.jpeg

 

 

image.jpeg.88fd9925b3830230956b2cfbb9cf4a2e.jpeg      

 

image.jpeg.556140b64f86acc89a4321f01067dee2.jpeg     image.jpeg.410a8f2f72b78ac74b1453774a9c4dc3.jpeg

 

Shit Happens – Kool T's        image.jpeg.d61ee267e20bd8e044a663a26e2b3ff0.jpeg

 

I jeszcze "zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić".

"Odnieść życiowy sukces, to kłaść się spać z wewnętrznym spokojem".

 

A wy? Macie jakieś swoje ulubione?

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nałogowym zbieraczem cytatów. Często kiedy czytam coś, co ze mną bardzo mocno rezonuje, mam wrażenie że moje serce i Duszą dostają skrzydeł, mam dreszcze, jestem podekscytowana.

 

Nie mam jakichś konkretnych ulubionych, do których wracam, czy które jakoś mną szczególnie wstrząsnęły, więc wkleję kilka przykładów.

 

"Człowiek winien dać tyleż wysiłku w upraszczanie swego życia, ile go daje w komplikowanie."

Henri Bergson

 

"Konflikty pomiędzy ludźmi są nie do uniknięcia nie dlatego, że ciężko jest wyważyć prawdę, ale dlatego, że ludzie nie szukają prawdy tylko potwierdzenia swojej racji."

PPL

 

"If you are torturing yourself because you think you made the wrong decision, consider this: just because it could have been different, doesn't mean it would have been better."

 

"Wszyscy popełniamy błąd, sądząc, że drugi człowiek może być lekarstwem, wzruszeniem, spełnieniem. Dużo czasu upływa, zanim zrozumiemy, że tak nie jest, głównie dlatego, że uzewnętrzniamy własną ranę, zamiast się nią zająć, zadbać o nią w swym wnętrzu."

Clarissa Pinkola Estes

 

"You are not separate from the whole. You are one with the sun, the earth, the air. You don't have a life. You are life."

Eckhart Tolle

 

"Learn to sit back and observe. Not everything need a reaction."

 

"Don't take your thoughts too seriously."

Eckhart Tolle

 

"Neither wisdom nor good will is now dominant. Hope lies in dreams, in imagination and in the courage of those who dare to make dreams into reality."

Jonas Salk

 

"Jeśli ludzie wokół ciebie naprawdę są negatywni, to zamiast ich małpować i czynić własne życie koszmarem, pilnuj własnego szczęścia, odmawiając pójścia w ich ślady."

Ben Sweetland

 

"Bądź pozytywnie nastawiony do pracy i zarażaj optymizmem wszystkich dookoła. Nigdy nie pozwól zrobić z siebie ofiary i - na miłość boską - baw się dobrze!"

Jack Welch

 

 

Edytowane przez crystal
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest mi źle, świat mnie dobija, a w zasadzie ludzie, bo świat jest cudowny w swej prostocie... kiedy mam doła i chce mi się wyć do księżyca, to staram się pamiętać, że nie warto się szarpać,  że nic nie trwa wiecznie, że to wszystko jest tylko chwilą...  i powtarzam sobie w myślach  słowa z Blade Runnera - wszystkie te chwile znikną w czasie, jak łzy w deszczu... 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi wpadło w rynce ? 

 

"“It’s not who I am underneath, but what I do that defines me” -Bruce Wayne

“I’m here to fight for truth, and justice, and the American way” -Kal El / Clark Kent

“Whatever comes our way, whatever battle we have raging inside us, we always have a choice” -Peter Parker

“Life doesn’t give us purpose. We give life purpose” -Barry Allen

“You can take away my suits, you can take away my home, but there’s one thing you can never take away from me. I am Iron Man” -Tony Stark

“Don’t be what they made you” -James Howlett / Loga

 

 

 

Czyli, każdy ma wewnątrz siebie nie jako swój stały "cytat" najważniejsze go odkryć i przetrawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cześć i chwała wariatom. Tym, którzy "nie pasują", którzy się wyłamują. Rozrabiakom i wichrzycielom. Tym, co zawsze idą pod prąd. Tym, którzy widzą rzeczy inaczej. Tym co nie przestrzegają przepisów i nie szanują zastanego stanu rzeczy. Można ich cytować albo nie zgadzać się z nimi, gloryfikować ich lub oczerniać, ale nijak nie da się ich zignorować. Bo to oni powodują zmiany. To oni posuwają nasz gatunek naprzód. I choć niektórzy mogą uważać ich za wariatów, my widzimy w nich geniuszy. Tylko ludzi dość szaleni, by myśleć, że mogą zmienić świat, są zdolni naprawdę tego dokonać."

- Steve Jobs

 

"Intelligence without ambition is a bird without wings."

- Salvador Dali

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.07.2020 o 18:16, gladia napisał:

Kiedy jest mi źle, świat mnie dobija, a w zasadzie ludzie, bo świat jest cudowny w swej prostocie... kiedy mam doła i chce mi się wyć do księżyca, to staram się pamiętać, że nie warto się szarpać,  że nic nie trwa wiecznie, że to wszystko jest tylko chwilą...  i powtarzam sobie w myślach  słowa z Blade Runnera - wszystkie te chwile znikną w czasie, jak łzy w deszczu... 

Jak pisała Szymborska "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś, a więc musisz minąć! Miniesz, a więc to jest piękne"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/28/2020 at 5:19 PM, crystal said:

"Wszyscy popełniamy błąd, sądząc, że drugi człowiek może być lekarstwem, wzruszeniem, spełnieniem. Dużo czasu upływa, zanim zrozumiemy, że tak nie jest, głównie dlatego, że uzewnętrzniamy własną ranę, zamiast się nią zająć, zadbać o nią w swym wnętrzu."

Clarissa Pinkola Estes

30 lat zajęło mi zrozumienie tego. Ale lepiej późno niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat, gratuluję. Mnie wiele do myślenia dały słowa Platona, z książki pod tytułem Obrona Sokratesa, kiedy to po otrzymaniu wyroku śmierci rzekł:

 

Teraz jednak pora już, byśmy odeszli - ja po to, by umrzeć, wy po to, by żyć. Kto z nas udaje się ku lepszemu przeznaczeniu jest niewiadomą dla wszystkich z wyjątkiem boga.

 

W innym miejscu ten sam Platon opisał czym się kieruje w życiu:

 

O śmierć nie dbam ani trochę, natomiast dbam wyłącznie o to, by nie popełnić ani niesprawiedliwości, ani bezbożności.

 

Jak proste miał życie ten człowiek, posiadając taki mindset? Czyż nie opisuje on tutaj kondycji człowieka w najlepszej formie? Ideału tak trudnego do osiągnięcia ludziom, a zarazem tak naturalnego? Ach, czy wyczuwacie tak jak ja piękno w tych słowach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mną słowa z Biblii wstrząsnęły pomimo że znałem ten tekst to nigdy się nad nim nie zastanawiałem. To był jeden przykładów przywołanych przez Earla Nightingale opowiadał o tym że umysł jest jak żyzne pole, które nie dba co w nim zasiejesz sukces czy porażkę wystarczy wysiłek w podlewaniu tego żeby wydało plon. Przywołał wielkich znanych ludzi sukcesu Marka Aureliusza i Jezusa, który powtarzał to wielokrotnie "szukajcie a znajdziecie proście a będzie wam dane kołaczcie a otworzą wam albowiem każdy kto szuka znajduje kto prosi otrzymuje a kołaczacemu otworzą". Tak samo cytat

"Ludzie nie planują przegrywać przegrywają dlatego że nie planują" Trzeba szukać celu wytrwale "przeciwieństwem odwagi nie jest tchórzostwo ale konformizm"

Edytowane przez WsiunzSuchej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie dokonuje odkrycia, kto nie bada niemożliwości. /Einstein 

 

Tolerancja jest przestępstwem, jeśli dotyczy zła. / Mann

 

Naucz się doceniać, to, co masz zanim czas sprawi, że docenisz to, co miałeś. /Lenzke

 

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. /Nightingale

Edytowane przez gladia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.