Skocz do zawartości

Cytaty które was inspirują. Macie takie?


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam cytaty. Mam ich całe mnóstwo nad biurkiem czy na lodówce. Oto niektóre z nich :

"Nikt nie wszedł na Mount Everest, szwendając się po okolicy tu i tam" Zig Ziglar

"Obojętność to paraliż duszy. To przedwczesna śmierć."Antoni Czechow

" W życiu codziennym ból jest nieunikniony, lecz cierpienie to kwestia wyboru". Dan Millman

"Kto sam siebie traktuje z humorem, oszczędza sobie kosztów na psychiatrę" J.K Scheuber

Lubię też wertować księgę cytatów jak mam słabsze dni. :D

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bliskość to jest taki moment, w którym ja mogę Ciebie o coś poprosić bez lęku w sercu i przyjąć Twoją odpowiedź, zarówno pozytywną jak i negatywną bez złości w sercu. I w drugą stronę: mogę usłyszeć Twoją prośbę bez lęku w sercu i odpowiedzieć Ci zgodnie z tym, jak ja chcę się do tego odnieść bez złości w sercu".

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram dobre powiedzonka i cytaty.

Nie robię z tego książki, ale utrwalam w pamięci na tyle dobre, że przychodzą mi do głowy gdy okoliczności je wywołają.

 

W prezencie dla bractwa:

"Jeśli masz problemy, które da się załatwić za pomocą pieniędzy to to nie są problemy.

To są wydatki."

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są nierozumni, nielogiczni i samolubni

Kochaj ich, mimo wszystko.

 

Jeśli czynisz dobro, to ludzie oskarżą cię o egoistyczne motywy

Czyń dobro, mimo wszystko.

 

Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych
przyjaciół i prawdziwych wrogów

Odnoś sukcesy, mimo wszystko.

 

Twoja dobroć zostanie zapomniana już jutro
Czyń dobro, mimo wszystko.

 

Szlachetność i szczerość czynią cię podatnym na zranienie
Bądź szlachetny, mimo wszystko.

 

To, co budujesz latami może runąć w ciągu jednej nocy
Buduj, mimo wszystko.

 

Ludzie naprawdę potrzebują twojej pomocy,
mogą cię jednak zaatakować, gdy im pomagasz

Pomagaj, mimo wszystko.

 

Dasz światu to, co masz najlepszego, a otrzymasz cios w zęby
Dawaj światu najlepsze co masz, mimo wszystko.

 

- "Paradoksalne przykazania" Kent M. Keitha wówczas 19-letniego studenta Harvardu 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym cytatem, ja się pytam?!  :P "Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza".

 

Edytowane przez Angel_Sue
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to:

"Za dwadzieścia lat bardziej żałował będziesz tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry, podróżuj, śnij, odkrywaj!" Mark Twain 

"Jesteś jedyną osobą, która może wykorzystać twój potencjał" Zig Ziglar

"Pamiętaj, że wszystko co robisz w życiu zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego co robisz", "Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką" -Paulo Coelho

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For men:

Jeśli w nowym towarzystwie przez pół godziny nie zgadłeś kto jest frajerem to znaczy, że ty nim jesteś.

 

For women:

Kobiety są jak cukier, słodkie i wyrafinowane.

A życie płynie jak woda i cukier się rozpuszcza.

 

For all 73 genders:

W domu zimno, gazu nie ma.

To są fakty, a nie ściema.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zapisanych w ostatnich dniach:

 

"Nie czekaj na idealny moment, weź ten moment i zrób go idealnym."

 

"Jeśli jest ciężko to znaczy że idziesz w dobra stronę."
 

"Jeżeli robisz to co łatwe, Twoje życie będzie trudne. Jeśli robisz to co trudne, Twoje życie będzie łatwe." - Les Brown

 

"To nie ta góra na którą się wspinasz cię męczy, to kamyk w twoim bucie."

 

"Sukces to wytrwałe realizowanie wartościowego celu."

 

Mario Puzo:

"Nigdy nie traktuj kobiety zbyt dobrze. Kobiety trzymają się ochlaptusów, kurwiarzy, szulerów i brutali. Nie mogą wytrzymać ze słodziutkim, milusim facetem. A wiesz dlaczego? Nudzą się. Nie chcą być szczęśliwe. To nudne

 

"Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki" – Jack Canfield

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Denerwować się to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych."- Ernest Hemingway

 

"No more mr nice guy" - R Glover

 

"All Animals Are Equal but Some Animals Are More Equal Than Others" - G. Orwell

 

"Mięsko zjedz, ziemniaczki zostaw" - mama :P

 

"Jeżeli rzecz, którą musisz zrobić, zajmie mniej niz 2 minuty, zrób to od razu" - z jakiegoś poradnika 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To kilka moich ulubionych:

 

Człowiek wolny panuje nad czasem. Człowiek, który ma władzę nad przestrzenią, jest po prostu potężny. W mieście wymykają się nam minuty, godziny, lata. Płyną z rany krwawiącego czasu. W chacie czas się uspokaja. Kładzie się u waszych stóp jak stary poczciwy pies i nagle zapominacie o jego istnieniu. Jestem wolny, ponieważ takie są moje dni.

Sylvain Tesson W syberyjskich lasach

wolność, czas, przestrzeń, miasto, chata

 

Czy trzeba za wszelką cenę uciekać do lasu, jeśli odrzuca się swoją epokę? Można znaleźć ciszę pod sklepieniami własnej duszy. Można też zamknąć oczy: powieka jest najskuteczniejszym ekranem między nami a światem.

Sylvain Tesson W syberyjskich lasach

świat, las, ucieczka

 

Podmuch wiatru wciska się pod drzwiami lodowatym przeciągiem. Odizolowany, eremita? Ale od czego? Powietrze wślizguje się między belkami, słońce zalewa światłem stół, woda rozciąga się o rzut beretem, humus jest pod podłogą, zapach lasu przenika szparami, śnieg wcieka porami chaty, owad pojawia się na podłodze. W mieście warstwa asfaltu chroni stopę przed wszelkim kontaktem z ziemią, a między ludźmi wznoszą się kamienne mury. 

Sylvain Tesson W syberyjskich lasach

eremita, las, miasto





 

Roland Topor

 

Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie. 

Roland Topor Dziennik Paniczny

 

Są bezimienni żywi i renomowani zmarli, żywi zapomniani i zmarli, o których myśli się na co dzień. Zmarli, z którymi łączy nas zażyłość, i żywe trupy. Żywi zmarli i śmiertelni żywi. 

Roland Topor Made in Taiwan, Copyright in Mexico

śmierć, życie

 

Boże spraw żebym był takim człowiekiem za jakiego uważa mnie mój pies. 

Janusz Leon Wiśniewski Samotność w Sieci

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno.

 

Konfucjusz.

 

Bądź życzliwy, ponieważ każdy, kogo spotykasz, toczy ciężką bitwę. 

 

Plato.

 

Tragedią życia nie jest śmierć, ale to czemu pozwalamy umrzeć w sobie, kiedy żyjemy.

 

Norman Cousins.

Edytowane przez SzatanK
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,To droga daje nam szczęście, a nie jej cel."

 

"Gdy nie dostajesz tego czego chcesz, cierpisz, gdy dostajesz to czego nie chcesz, cierpisz, nawet gdy dostajesz dokładnie to czego chcesz, wciąż cierpisz, bo nie możesz zachować tego na zawsze"

 

"Kiedyś słyszałem takie powiedzenie, że nie wolno porównywać się z innymi, bo zawsze znajdziesz gorszych i lepszych od siebie. Jak się będziesz porównywał do lepszych to staniesz się zgorzkniały. A jak się będziesz porównywać do gorszych to staniesz się zarozumiały…"

 

"Na ścieżce, którą wybrałeś, nie ma pochwały i nie ma nagany. Pochwały i nagany są formami manipulacji, których ty już nie potrzebujesz."

 

"Bądź szczęśliwy teraz, bez powodu – albo nie będziesz szczęśliwy nigdy."

 

Wszystkie cytaty z filmu ,,Siła spokoju"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z forum z innych wątków zgarnąłem te:

 

"Życiowa gra polega nie tyle na tym, żeby mieć dobre karty, ile żeby dobrze rozegrać marne".

 

Jeżeli coś jest nie tak, to to zmień. Jak nie możesz zmienić, to zaakceptuj. Jak nie możesz zaakceptować, to zakończ. Tak zwana zasada trzech "Z"

 

A z innych źródeł:

"Jeśli nie potrafisz przez tydzień postępować zgodnie ze swoimi założeniami, to nie oczekuj, że nagle reszta twojego życia potoczy się zgodnie z Twoim planem".

 

"Przyjdzie taka chwila, gdzie stwierdzisz, że wszystko się skończyło... To właśnie będzie początek". 

Edytowane przez Spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.