Skocz do zawartości

Wyniki exit poll - Duda i Trzaskowski w drugiej turze


Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej Duda: 41,8 proc.

Rafał Trzaskowski: 30,4 proc.

Szymon Hołownia: 13,3 proc.

Krzysztof Bosak: 7,4 proc.

Robert Biedroń: 2,9 proc.

Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6 proc.

Marek Jakubiak: 0,5 proc.

Paweł Tanajno: 0,3 proc.

Waldemar Witkowski: 0,3 proc.

Stanisław Żółtek: 0,3 proc.

Mirosław Piotrowski: 0,2 proc.

 

Mnie osobiście cieszy "świetny" wynik Biedronia. Czołówka raczej taka jak w sondażach przedwyborczych.

 

Czy według Was, Duda wygra w II turze?

 

źródło: Onet.

  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cst9191 napisał:

Czy według Was, Duda wygra w II turze?

Trzaskowski i Hołownia się dogadają, więc teoretycznie Trzaskowski będzie miał lekką przewagę, ale z drugiej strony elektorat PiS w II turze mocniej się zmobilizuje, więc będzie bardzo równa walka.

 

Paradoksalnie o wyniku może zadecydować kogo poprze Bosak i tu widzę dla niego szerokie pole do popisu i możliwość zbicia poważnego kapitału politycznego.

 

Chyba, że zaczną się jakieś koronawirusowe przekręty i np. tam gdzie Trzaskowski miał dużo głosów w I turze wprowadzą jakieś obostrzenia typu 'tylko głosowanie korespondensyjne', wtedy mniej ludzi odda głos ze zwykłego lenistwa.

 

To będą bardzo ciekawe dwa tygodnie, przekonamy się jak daleko posunie się tzw. 'władza'.  

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxfordów nie kończyliśmy więc to co powiem być może się nie ziści aczkolwiek:  Trzaskowski prawdopodobnie się wypala- efekt świeżości mija. Rozwala mnie to co teraz mówi Duda- o jakiś mitycznych 2000 euro średniej pensji za 5 lat. Pisowcy nie rozumieją, że zarobki rosną tak jak rośnie efektywność pracy. Jak nie rośnie efektywność pracy to cała reszta jest inflacją. Za komuny Polacy też "pięknie" zarabiali. Te całe drukowanie pieniędzy najbardziej uderzy w klasę średnią. Myślę, ze teraz zacznie się kampania nienawiści na niesamowitą skalę i Duda za 2 tyg pyknie Rafała 52-48

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Red napisał:

 

To będą bardzo ciekawe dwa tygodnie, przekonamy się jak daleko posunie się tzw. 'władza'.  

Ale do czego Ty chcesz się przekonać ? Przecież to przez te ostatnie lata "ta władza" pokazała do czego jest zdolna.
Duda wygra.

[edit]: "wygra"

Edytowane przez Personal Best
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wygra Trzaskowski... To byłby już całkowity dramat dla mojego kraju... ? Przyjmowanie uchodźców, lgbt, itd itd... Cały ten platformiany syf. 

Cóż... Głosowałem na Bosaka. A teraz mimo że z całego serca nienawidzę Dudy będę na niego głosował. Paradoks normalnie. 

  • Like 8
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na

IMG-20200628-172954.jpg

 

Wiecie co mnie wkurwia! Przychodzę dziś do pracy, pytam dwóch facetów przed 30tka. Byłeś na wyborach? Nie, albo jebie mnie to! 

Paranoja, Ci sami faceci pierdolą potem, że w PL jest chujowo. A jak ma być? Skoro nie ruszą dupy na 15 minut, aby mieć świadomość, że mogą coś zmienić!

 

Tak jak @Mosze Red pisze. Bosak może wiele ugrać, miejmy nadzieję, że wybierze dobrze.

 

 

Edytowane przez Still
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie społeczeństwo jest albo skrajnie głupie, albo rzeczywiście - nie ważne na kogo głosujesz, ważne kto liczy głosy. Teraz już jestem przekonany że @absolutarianin ma rację. Polin zostało przeznaczone do robienia wałów.

 

Myślę, że druga opcja jest prawdziwa. Głosowanie i demokracja to lipa, teatr dla gojów. Swoiste zalegalizowanie odgórnie zaplanowanej władzy.

Edytowane przez la paloma adieu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Still napisał:

Wiecie co mnie wkurwia! Przychodzę dziś do pracy, pytam dwóch facetów przed 30tka. Byłeś na wyborach? Nie, albo jebie mnie to! 

Paranoja, Ci sami faceci pierdolą potem, że w PL jest chujowo. A jak ma być? Skoro nie ruszą dupy na 15 minut, aby mieć świadomość, że mogą coś zmienić!

Na pewno w międzynarodowym ustroju coś zmienisz długopisem. Powodzenia w trwaniu w iluzji :)

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mosze Red napisał:

Chyba, że zaczną się jakieś koronawirusowe przekręty i np. tam gdzie Trzaskowski miał dużo głosów w I turze wprowadzą jakieś obostrzenia typu 'tylko głosowanie korespondensyjne',

Tu akurat kryterium było jasne w pierwszej turze i podane do publicznej wiadomości: wskaźnik zapadalności powyżej 100 na 10000 mieszkańców. Jakby się coś nagle zmieniło przed drugą turą to by było bardzo nieładnie.

 

Niech tylko Trzaskowski pilnuje, coby mu się miastowe nie pochorowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Niech tylko Trzaskowski pilnuje, coby mu się miastowe nie pochorowały.

Coś czuję, że mogą się pochorować, duże miasta to takie zaludnione, a wiadomo że jak duża aglomeracja to o epidemię łatwiej.

3 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Tu akurat kryterium było jasne w pierwszej turze i podane do publicznej wiadomości: wskaźnik zapadalności powyżej 100 na 10000 mieszkańców

Kryteria mają to do siebie, że łatwo się je zmienia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trop napisał:

Obawiam się że wygra Trzaskowski... To byłby już całkowity dramat dla mojego kraju... ? Przyjmowanie uchodźców, lgbt, itd itd... Cały ten platformiany syf. 

Cóż... Głosowałem na Bosaka. A teraz mimo że z całego serca nienawidzę Dudy będę na niego głosował. Paradoks normalnie. 

Widziałem dzisiaj wpis kobiety która na fb  obiecywała, że umówi się na randkę z każdym kto poprze Trzaskowskiego ALE do tego rzecz jasna taki głosujący, wysle jej zdjęcie karty I ZDJECIE Z DOWODU OSOBISTEGO.  W krótkim czasie ponad 100 lajków , ponad 50 komentarzy od sperm-boys.
No sorry ale wygląda na to że dla bardzo wielu osób wybory to był po prostu kolejny iwent na facebooku.
Nie doświadczysz 'całego tego platformianego syfu" bo wygra Duda i tak jak napisał Mosze Red pod moim wpisem. Krótko i dosadnie - zobaczymy do czego ta władza się posunie.
A co do Bosaka, było by akceptowalne co on mówi, gdyby nie popierali go bubu katole w stylu pana Szczęść Boże. Naprawdę dalej ruchańsko przez aroganckich Watykańczyków ma się odbywać a co jeśli kosztuje to dużo więcej niż sprowadzanie tych złych uchodzców ?Gdybyż tylko gdyby stali za nim tacy ludzie jak Sławomir Mentzen byłaby to po prostu partia rozsądku i jakiejś alternatywy.

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosuję na Dudę w II turze. Po to aby wybrać mniejsze zło. Ponieważ Bosak jak widać nie ma szans przedrzeć się przez ten układ.

Trzaskowski to lewacka marionetka i dubler Kidawy. Już zapowiadał wprowadzenie rzecznika praw kobiet, LGBT, import uchodźców, itd.

Edytowane przez ufo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still ta ustawa, to dopiero przedsmak tego, co z mężczyznami może zrobić lewak Trzaskowski.

 

Jako prezydent RP powołam pełnomocniczkę ds. kobiet i radę ds. kobiet, zadbam też o to, aby kobiety miały jak najwięcej do powiedzenia w mojej kancelarii - mówił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Jak ocenił, kobiety wiedzą lepiej jak odbudowywać wspólnotę i budować kompromisy.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-trzaskowski-zapisy-o-rownosci-kobiet-nie-moga-pozostac-tylko,nId,4561370

 

Trzaskowski: Kobiety po urodzeniu dziecka są gorzej opłacane. Nie możemy tego dłużej tolerować

https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/615871,trzaskowski-kobiety-zarobki-praca.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still  Podobnie stwierdzam, że wielu osobom nie zależy na głosowaniu. Znam kilka osób, o których wiem, że nigdy nie głosują. Jeden nie ma nawet stałego miejsca zamieszkania, drugi się najebał i jeszcze na kacu będzie do wieczora, trzeci nie, bo nie, itd. A potem będzie się pluł, że zapierdala w jakiejś montownii albo jakiejś dziadowskiej fabryce za 2k miesięcznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.