Skocz do zawartości

Wyniki exit poll - Duda i Trzaskowski w drugiej turze


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Mosze Red napisał:

Kryteria mają to do siebie, że łatwo się je zmienia. 

No właśnie nie. Łatwo się zmienia te kryteria, których się publicznie nie podaje. Na przykład, że zebrała się "Wielka Komisja Szanownych Profesorów" i uchwaliła głosowanie korespondencyjne w wymienionych gminach. Wtedy ani jasnego kryterium nie ma (uchwalono wedle wiedzy członków Komisji zwykłemu śmiertelnikowi niedostępnej), ani nikogo odpowiedzialnego (no bo przecież Komisja, a nie jeden człowiek).

 

A tu było inaczej: 100 chorych na 10000 i powyżej tego głosowanie korespondencyjne. Jak w drugiej turze będzie powyżej 50 na 10000 albo zbierze się Komisja - wtedy to będzie nieładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Konstruktor napisał:

@Still  Podobnie stwierdzam, że wielu osobom nie zależy na głosowaniu. Znam kilka osób, o których wiem, że nigdy nie głosują. Jeden nie ma nawet stałego miejsca zamieszkania, drugi się najebał i jeszcze na kacu będzie do wieczora, trzeci nie, bo nie, itd. A potem będzie się pluł, że zapierdala w jakiejś montownii albo jakiejś dziadowskiej fabryce za 2k miesięcznie.

Wątpię, że to czy pójdzie czy nie zmieni jego położenie. Jak nie weźmie spraw we własne ręce to będzie zapierdalał do usranej śmierci, tak było jest i będzie bez względu na to kto będzie przy żłobie. Tak myśli tylko ten co nie weźmie spraw we własne ręce tylko dalej myśli, że mu się coś należy, jak to mówią PIS(Z)-da.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych, którzy tak głośno nienawidzą PiSu i A. Dudy:

Panowie albo jesteście zbyt młodzi albo macie słabą pamięć. To co odpierdalało PO przez dwie kadencje łącznie z prezydentem Bronisławem ,,bulem” Komorowskim woła o pomstę do nieba.

 

Ni chuja.

Pójdę zagłosować przeciw Trzaskowskiemu. 

  • Like 17
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jorgen Svensson  Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia bez względu na wykształcenie czy zawód. To, że ktoś mało zarabia, nie świadczy o tym, że jest nieudacznikiem. Gdyby nie pewne ustawy, dalej niektórzy musieliby rypać za grosze. W dodatku, pewna część społeczeństwa pracuje w budżdetówce: policja, strażacy, lekarze, nauczyciele. Według ciebie mają zmienić zawód, bo mało zarabiają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Personal Best napisał:

Jakich "gojów" chłopino?

Dla polińskich gojów ;)

Myślisz, że masz jakiś wybór? W Stanach niby rządzi potężny konserwatywny Trump, a antifa zakłada w miastach niezależne państwa, instytucja policji jest gaszona, bo są zamieszki przez zabicie czarnego kryminalisty. Mały pierdolnik i potęga światowa tego nie ogarnia? Naiwny tylko w to uwierzy.

 

Jedyny wybór jaki mamy w Polsce to wybór pracy w której będziemy zapindalać 5 dni w tygodniu póki życie nam nie zleci, nie wiadomo jak jeszcze dokręcą śrubę i będą nas rabować podatkami, dzielić na spolaryzowane grupy społeczne, wywracać wartości do góry nogami. To się tyczy każdej codziennej sprawy, naszej egzystencji. To nie partie rządzą, nie uciekniesz z więzienia przestrzegając narzuconych zasad. 

 

"Wieczne królestwo nie ma miejsca na ziemi. Wszystko wraca do swojej pierwotnej formy. Strach, nienawiść i niesprawiedliwość rządzą znowu światem, a ludzie będą niewolnikami i znowu będą cierpieć, jak było w przeszłości. Byłoby lepiej gdybym nigdy się nie urodził, niż żył żeby zobaczyć triumf zła nad dobrem".

 

Biegajcie na wybory, zmieniajcie. Sam tak robiłem choć z ambiwalentym podejściem by uciszyć sumienie. Niestety nie tak działa gra.

 

@la paloma adieuadieu

No to jest nas dwóch.

 

28 minut temu, Personal Best napisał:

 

@Tomko No sam widzisz, tyle samo mamy do gadania, co strzyżone barany w zagrodzie.

@Konstruktor Każdy MA prawo, czy POWINIEN je mieć?

@Jan III Wspaniały O tak, idź, elity które na codzień mają Cię w głębokim poważaniu wezmą to pod uwagę :D

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Konstruktor napisał:

@Jorgen Svensson  Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia bez względu na wykształcenie czy zawód. To, że ktoś mało zarabia, nie świadczy o tym, że jest nieudacznikiem. Gdyby nie pewne ustawy, dalej niektórzy musieliby rypać za grosze. W dodatku, pewna część społeczeństwa pracuje w budżdetówce: policja, strażacy, lekarze, nauczyciele. Według ciebie mają zmienić zawód, bo mało zarabiają? 

Każdy jest kowalem swojego losu, ja właśnie się do tego przymierzam, po dwóch fakultetach technicznych, nawet do średniej krajowej nie dobijam. Chcesz mi powiedzieć, że jak pójdę i zagłosuję to za pół roku "nic nie robienia" czyli robienia tego co dotychczas magicznie moje zarobki pójdą do góry x2? Nie poszedłem sic!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały Pamiętam kadencje PO i pamiętam kadencje PiS. To co odpierdalało PO to amatorszczyzna przy tym co odwala Kaczor. Oni to robili w rękawiczkach, za kulisami. PiS nawet się bezczelnie z tym nie kryje tylko pluje Polakom w twarz. 

No, ale @absolutarianin ma rację - w ogóle mi nie żal wyborców PiS. Jednak głupota to głupota. Szkoda tylko, że matoły głosują a cały naród cierpi. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory prezydenckie, przybrały formę wyborów parlamentarnych. Co jest fikcją.

 

Przypominam: Prezydent RP-

Kompetencje

Co należy do obowiązków Prezydenta? W jakich sprawach to jego głos jest decydujący? Jakie uprawnienia nadaje mu Konstytucja? Przeczytaj, jakie są najważniejsze kompetencje Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: na pewno pójdę zagłosować. Dopuszczam taką ewentualność, że ktoś ma inne doświadczenia życiowe, inne cele w życiu, inne wartości są mu bliskie albo po prostu inna telewizję ogląda i zagłosuje inaczej niż ja.

 

I co z tego? Komisje wyborcze zliczą głosy i prezydentem zostanie ten, który dostanie więcej.

 

Następnego dnia trzeba będzie iść do roboty i zarabiać na chleb, także razem z tymi co głosowali inaczej. Żaden z kandydatów podatków nie zniesie, nawet chyba tego nie obiecują. Żaden z nich na mnie pracował nie będzie, przeciwnie obaj oczekują, że my pracować będziemy na niego.

 

Nie dajmy się zwariować. Niech się tam za łby biorą. My potem musimy z tym jakoś żyć, więc ktokolwiek zostanie tym prezydentem... aż takiej różnicy między nimi nie ma.

 

Ale ja swojego faworyta mam i na niego zagłosuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomko napisał:

@Jan III Wspaniały Pamiętam kadencje PO i pamiętam kadencje PiS. To co odpierdalało PO to amatorszczyzna przy tym co odwala Kaczor. Oni to robili w rękawiczkach, za kulisami. PiS nawet się bezczelnie z tym nie kryje tylko pluje Polakom w twarz. 

No, ale @absolutarianin ma rację - w ogóle mi nie żal wyborców PiS. Jednak głupota to głupota. Szkoda tylko, że matoły głosują a cały naród i

I vo będzie miał z tego PO nasciagaja Arabów do polski i jeszcze większy wysyp bedzie na forum ze polki zabierają. Cpk zbudują a ci z po to aby ukłon Niemcom chcą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Master napisał:

Konfederacja napisała przed chwilą na Facebooku, że nie udziela poparcia nikomu w drugiej turze.

To się nazywa podbicie stawki, przetrzymają do ostatniej chwili, żeby cena wzrosła. 

 

Konfederacja nie poprze, ale sam kandydat owszem ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KolegiKolega napisał:

Napiszę tak: na pewno pójdę zagłosować. Dopuszczam taką ewentualność, że ktoś ma inne doświadczenia życiowe, inne cele w życiu, inne wartości są mu bliskie albo po prostu inna telewizję ogląda i zagłosuje inaczej niż ja.

 

I co z tego? Komisje wyborcze zliczą głosy i prezydentem zostanie ten, który dostanie więcej.

 

Następnego dnia trzeba będzie iść do roboty i zarabiać na chleb, także razem z tymi co głosowali inaczej. Żaden z kandydatów podatków nie zniesie, nawet chyba tego nie obiecują. Żaden z nich na mnie pracował nie będzie, przeciwnie obaj oczekują, że my pracować będziemy na niego.

 

Nie dajmy się zwariować. Niech się tam za łby biorą. My potem musimy z tym jakoś żyć, więc ktokolwiek zostanie tym prezydentem... aż takiej różnicy między nimi nie ma.

 

Ale ja swojego faworyta mam i na niego zagłosuję.

Dokładnie na tym polega ten ustrój. Jakby było tak tragicznie jak malują to przeciwnicy PAD to by nie wygrał dzisiaj pierwszej tury. Jeżeli będzie źle to na następną kadencję wybierze się kogoś innego. Świat się nie zawali mimo tego, że taką narracje próbuje grać jedna i druga strona. Będziemy prawdopodobnie żyli, niewiele się realnie zmieni, świat będzie kręcił się dalej. Nie dajcie się zwariować. Najbardziej mnie śmieszą ludzie, którzy się tak emocjonują tym wszystkim, że wręcz przeżywają jakieś napady panicznego lęku, bo ten czy inny kandydat wygrał/przegrał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest to, że ludzie głosują na zasadzie wszystko byle PiS nie przeszedł albo odwrotnie wszystko byle PO się nie dostało. 

Nastroje są takie, że elektorat płaczka Hołowni pójdzie i zagłosuje antyPiS czyli na Trzaskowskiego. Myślę, że spokojnie 90% tego elektoratu to głos na Trzaskowskiego. To samo z wyborcami Biedronia i Kosiniaka Kamysza. 

Cieszę się, że Krzysztof Bosak osiągnął jakiś tam poważny wynik, bo jeszcze pół roku temu był w Polsce w ogóle nie rozpoznawalny. W ankietach 50% ludzi nie kojarzyło kim jest. Jest więc postęp, szkoda że taki powolny. Jego elektorat myślę, że jest podzielony, z większością na Dude. Tak więc zapowiada się zacięta walka o posadkę. 

Duda nie jest dobrym prezydentem ale chciałbym uniknąć powrotu PO do władzy absolutnej, bo to oznacza powrót do 2007 roku i każdy lokalny przedsiębiorca wie co to znaczy. Jak dla mnie tragedia. Nie wspominając o sprzedawaniu się uni itp. lewactwo na maksa, tylko duże dawki. Co do przyjmowania ciapaków i masowych gej imprez to wystarczy sobie zamieszkać na jakiś czas w zachodniej europie, doceńcie jak macie dobrze w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

Myślę, że jeszcze nie wzbili się na wyżyny :)  

Oj wcale nie muszą. Podbiją "zachorowalność" i w trosce o zdrowie obywateli i fakt, że dużo osób nie stosowało się do rygoru sanitarnego (odstęp, maska) nie ma możliwości przeprowadzenia drugiej tury więc wiążące są wyniki pierwszej tury. Potrzymaj mi piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki chyba nie sa zaskoczeniem dla nikogo oprócz Kosiniaka-Kamysza i Biedronia. Tylko oni się dziwią.  Ale tak realnie patrząc to nie mieli komu zabrać głosów. Gdyby nie pojawił się Trzaskowski, to Kamysz i Biedroń mieli by parę punktów więcej. Myślę, że nawet 3 krotnie. 

 

Duda i Trzaskowski - tak wynikało z sondaży, tak też się stało. 

 

Hołownia - też tak miało być. 

 

Bosak - Tu też nie ma niespodzianki. 

 

Reszta też zgodnie z przewidywaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.