Skocz do zawartości

Wyniki exit poll - Duda i Trzaskowski w drugiej turze


Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, StatusQuo said:

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć, jakim cudem 30% Polaków traktuje Trzaskowskiego poważnie?

Albo w Polsce jest dużo mniej Polaków, niż myślimy, albo na liczeniu głosów robią takie przewały, że się w pale nie mieści..

Większość ludzi których znam, skłaniała się ku Bosakowi.. Jak to jest?

 

Rusz dupę i pojedź w Polskę powiatową. Na płotach masz wysyp banerów Duda, Trzaskowski, z rzadka Kosiniak i jeszcze rzadziej Hołownia. Bosak? Kto to kurwa jest Bosak? 

 

Polska wiocha też jest już podzielona. Trzaskowskiego widzę równie dużo jak Dudy. I generalnie, gdzie zamożniejsze gospodarstwo, ładniejszy dom, obejście to Trzaskowski. Tam gdzie kury srają i ruina, to Duda. O czym to mówi? 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, StatusQuo napisał:

Kiedyś musimy odbić się od dna, jeśli w końcu je osiągniemy.. pytanie ile jeszcze można spadać..

Wtedy kiedy ryż będzie droższy od miski. 

 

39 minut temu, StatusQuo napisał:

który mi się wydaje najbardziej prawdopodobny, jest taki, że te całe wybory to szopka dla gawiedzi,

Ty masz tylko wrzucić skrawek zaznaczonego papieru - i się później nie odzywać.

 

39 minut temu, StatusQuo napisał:

ale po prostu

rezerwaty dla tubylców nakierowane na wyzysk i okradanie..

Chłopy do roboty a Panie do... Taki jest obraz Wolski

 

39 minut temu, StatusQuo napisał:

Kiedyś musimy odbić się od dna, jeśli w końcu je osiągniemy.. pytanie ile jeszcze można spadać..

My nie spadamy, my gnijemy od stuleci w tym. 

2 minuty temu, maroon napisał:

Tam gdzie kury srają i ruina, to Duda. O czym to mówi? 

Że szykują się kolejne lata POPiSu- mamy już ich 15

Edytowane przez Perun82
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Rusz dupę i pojedź w Polskę powiatową. Na płotach masz wysyp banerów Duda, Trzaskowski, z rzadka Kosiniak. Bosak? Kto to kurwa jest Bosak? 

 

To prawda - jak lud jest bombardowany wyborem między Dudą a Trzaskowskim, sporadycznie Kosiniakiem i Hołownią to między kim się rozgrywa batalia? Bosaka na płotach podkarpacia i małopolski jeżdżąc samochodem nie widziałem w ogóle...

 

Powiedzcie mi proszę, czy kasa pompowana na wybory jest jakoś regulowana/są szanse by to jakoś wyrównać. Pytam jak żółtodziub, ale słabo się znam na smaczkach politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Azizi said:

To prawda - jak lud jest bombardowany wyborem między Dudą a Trzaskowskim, sporadycznie Kosiniakiem i Hołownią to między kim się rozgrywa batalia? Bosaka na płotach podkarpacia i małopolski jeżdżąc samochodem nie widziałem w ogóle...

 

 

Bo konfa sobie wymyśliła, że jak przytulą katolskich ortodoksów i bojówki kibolskie, to coś ugrają. A tu myślący poszli do KO/PO/Razem/PSL, bojówki do PiS i choooj się ostał. 

7 minutes ago, Imiennik said:

O tym że taki mały i taki duży może lewakiem być.

Niekoniecznie. O tym, że zamożniejszy jest otwarty swiatopoglądowo, ma w doopie zdanie proboszcza i nie wyciąga łapy po socjal. A często jak ma produkcję, czy duże dopłaty, to za pisu dostał po doopie i widzi, że do patoli musi dokładać. 

 

Ja już kiedyś pisałem, jak ciągle będą te jebane podziały na prawo i lewo to chooj z tego wszystkiego będzie. 

13 minutes ago, Orybazy said:

Panie bosak i podbierak to ja na łódce mam.

To teraz będzie i śmiesznie i strasznie. Jak się włóczę po okolicach, to czasem tam do kogoś zagadam. Stała babcia przed banerem Hołowni, pytam się

"Co babciu na Holownię głosujecie?" 

"A nie wiem, miły taki jest" 

"A Bosaka nie chcecie?"

"Panie, na posaga to ja już za stara!" 

 

Śmiechłem ?

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, maroon said:

Bo konfa sobie wymyśliła, że jak przytulą katolskich ortodoksów i bojówki kibolskie, to coś ugrają.

Też mi się ten mariaż wolnościowców z narodowościowcami nie podoba, ale bez niego nie mieli by ani jednego posła w sejmie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perun82 napisał:

Na pewno kartką papieru:) O zwrocie decydują osobniki niewybieralni, a słupy powoli nakierowują społeczeństwo w odpowiednim kierunku.

Zawłaszczenie mediów publicznych, upolitycznienie sądów, propagandę, rosnącą inflacje, defraudacja kilkuset mln złotych nazywasz "kartką papieru"?

 

5 godzin temu, Jorgen Svensson napisał:

Kartką papieru chcesz odkręcić 30 lat przemian? Good luck. Tego się już nie da zatrzymać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bernevek napisał:

Zawłaszczenie mediów publicznych, upolitycznienie sądów, propagandę, rosnącą inflacje, defraudacja kilkuset mln złotych nazywasz "kartką papieru"?

Czemu zaczynasz od 2015 a nie od 1989 ? :) Najpierw odpowiednio manipulujesz ludźmi a później dajesz im kandydatów i kartkę oraz długopis:)

 

Ludzie wybierają mniejsze gówn..zło i na co liczą? Od kiedy robienie tego samego ma coś zmienić? 

 

Dlatego ja zajmuje sie własnym życiem. W takim wymiarze, na jaki mam wpływ.

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rzuciło Wam się w oczy (właściwie w uszy) ile razy przewinął się w programach i przemówieniach "kandydatów sukcesu", wątek "wojny Polsko-polskiej" w roli dyżurnego straszaka, która powróci, jeśli naród źle wybierze w drugiej turze? Może jestem przeczulony, że akurat to mi się utrwaliło (ale nie tylko ;)) i tak sobie myślę, rachuję i grzebię w pamięci, ileż to oskarżeń o czyny kryminalne rzucały sobie wzajemnie każda ze stron, ileż to miało być rozliczeń w ramach tej "wojny na górze", Doliczyłem się dokładnie ZERO procesów, ZERO pozwów o pomówienia, więc tym bardziej ZERO skazanych. No więc gra muzyczka niezmiennie do remizowego oberka, gdzie zajadli przeciwnicy polityczni, na widoku symulują rzucanie się do gardeł a za obiektywami dają sobie siarczystego całusa. 

 

Popisowe danie deserowe zaserwował jaśnie nam urzędujący, jakimiś przykładami jak to PO się onegdaj nie wywiązało z obietnic wyborczych i zamiast obniżyć wiek emerytalny to go od razu podnieśli. I że tacy to są ci (oszuści) ludzie, żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia. Jak to polityk, wie, że wyborca w swej masie to debil z zanikami pamięci i nie mając do niego cienia szacunku, żeruje na ułomnościach tłumu. Trochę jak uczeń starszej klasy, który wie, że bezkarnie może się pastwić nad upośledzonym dzieckiem, bo to łatwe i przyjemne. I tak analizując skalę hipokryzji, pogmerałem w kościach pamięci, przez które mignęły mi niegdysiejsze, złotouste obietnice likwidacji NFZ, podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz zwolnienie zeń emerytur, konstytucyjny zakaz prywatyzacji lasów państwowych i pewnie co nieco by jeszcze się zebrało wśród obiecanek-cacanek. Acha, frankowiczów też kupił i finalnie olał. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

Wczoraj zdążyłem obejrzeć wywiad z Kamyszem i miał głosik, jakby zaczął zaraz płakać. Wynik uzyskał tragiczny.

Dzisiaj oglądałem konferencję Biedronia, miał łzy w oczach. Przynajmniej według mnie tak to wyglądało.

 

Cieszę się, że ten koleś zdobył tak mało głosów.

52 minuty temu, Conrad napisał:

comment_1593378100QmRKjQbjHQWY57aNn5pUA9

Starsi ludzie głosują za socjalem - normalka. Tylko szkoda, że młodzi za to płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maroon napisał:

Niekoniecznie. O tym, że zamożniejszy jest otwarty swiatopoglądowo, ma w doopie zdanie proboszcza i nie wyciąga łapy po socjal. A często jak ma produkcję, czy duże dopłaty, to za pisu dostał po doopie i widzi, że do patoli musi dokładać

Jest taki otwarty światopoglądowo, że woli płacić na imigrantów i tolerować promowanie wynaturzeń seksualnych, a także w przyszłości mieć spalony biznes przez antifę? Trzaskowski i Duda to dwa końce tego samego kija.

 

Uwierz, że prowadzenie biznesu nie zrobi z Ciebie człowieka świadomego. Przedsiębiorcy są kreaowani na wielkich mędrców, a to tylko ludzie którzy woleli iść na swoje, mieli pomysł i chęci. 

 

Za PO rozumiem, że przedsiębiorcom się przelewało? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

Nie wiem czy rzuciło Wam się w oczy (właściwie w uszy) ile razy przewinął się w programach i przemówieniach "kandydatów sukcesu", wątek "wojny Polsko-polskiej" w roli dyżurnego straszaka, która powróci, jeśli naród źle wybierze w drugiej turze? Może jestem przeczulony, że akurat to mi się utrwaliło (ale nie tylko ;)) i tak sobie myślę, rachuję i grzebię w pamięci, ileż to oskarżeń o czyny kryminalne rzucały sobie wzajemnie każda ze stron, ileż to miało być rozliczeń w ramach tej "wojny na górze", Doliczyłem się dokładnie ZERO procesów, ZERO pozwów o pomówienia,

Mi aż tak się w oczy nie rzuciło w tej kampanii, ale też nie śledziłem jakoś bardzo uważnie. Co do tego, że nie było żadnych procesów i rozliczeń, to fakt. Ale to wiadomo, partie (zwłaszcza populistyczne) potrzebują wroga, takiego spersonifikowanego, ale nie za bardzo, w którego mogą walić jak w bęben.

 

Mnie z kolei mocno waliło po oczach, jak mocno ta kampania jest przedłużeniem parlamentarnej, a większość kandydatów opowiada o sobie w takim kontekście, jakby to od nich jako od prezydentów zależała np. dystrybucja środków socjalnych, wpływ na koniunkturę gospodarczą itd. Rzadko kiedy było słychać o rzeczach, na które realnie prezydent ma wpływ - chociażby na prezencję na arenie międzynarodowej, gdzie niejeden nasz prezydent popełniał liczne gafy, popisywał się nieznajomością protokołu dyplomatycznego, ignorancją itd. A ta funkcja reprezentacyjna jest jednak istotna. Chciałbym, żeby prezydent RP prezentował się jak mąż stanu a nie jak perweniusz, co wpadł na salony i nie wie, jak się zachować. 

1 minutę temu, Imiennik napisał:

Za PO rozumiem, że przedsiębiorcom się przelewało? 

Tu się wtrącę, bo to akurat coś o czym z @Rnextpiszę właśnie. Bez urazy, ale dla mnie Twoja postawa jest świetnym przykładem, jak do polaryzacji społeczeństwo zostało wytresowane. Gdy ktoś najeżdża na PiS, to z automatu już pada tekst "a za peło to lepiej było?". Zupełnie, jakby krytyka PiS czyniła Cię z automatu zwolennikiem tych bezpłciowych popierdółek. 

 

Na pohybel wszystkim, czarnym i czerwonym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Imiennik said:

Jest taki otwarty światopoglądowo, że woli płacić na imigrantów i tolerować promowanie wynaturzeń seksualnych, a także w przyszłości mieć spalony biznes przez antifę? 

To jest pisowska retoryka. Peło nam kurna murzynów nasprowadza! Za to pisiory wpuścili 3mln zapijaczonych ukraińców, a jaśnie pan z polski zamiast zapierdalać na to na zasiłku siedzi. 

 

Ty widzę o tym co pis narobił, jakie spustoszenia i burdel, to masz mgliste pojęcie jak z tvp. 

 

Przykładów jest tyle, że pełowskie ośmiorniczki to ptasie gówienko w porównaniu do obsrania przez słonia. Poszukaj sobie, a jeszcze lepiej pogadaj z ludźmi. Np. fachowcami, ktorych pis wypierdolił, zeby swoje miernoty na stołki powstawiać. 

 

No ale ze zindoktrynowanym nie da rady dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiem, co może skłonić o podejrzewanie Konfederacji do chęci wprowadzenia katolickiego szariatu. Dla mnie to lewicowe bzdury obrazowanszcziny, rodem z Miasteczka Wilanów. Taki syndrom kolonialnego sierżanta w całej okazałości.

 

Swoją drogą wolę swojskich tradsów od postępowców wszelkiej maści, którzy by i sobie gumowe dildo do czoła przylepili, byle Zachód uznał ich za światłych, postępowych Europejczyków.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś również wystąpienie Trzaskowskiego i już w drugim zdaniu zaczął pieprzyć coś o prawach kobiet i równości.

 

Natomiast tutaj ciekawy artykuł:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-2020-robert-biedron-z-fatalnym-wynikiem-w-slupsku/n41qyg5

Mieszkańcy Słupska pięknie podsumowali prezydenturę Biedronia - otrzymał tam tylko 3,75% głosów. Brawo mieszkańcy Słupska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, cst9191 said:

Starsi ludzie głosują za socjalem - normalka. Tylko szkoda, że młodzi za to płacą.

Osobiście spotkałem się parę razy z wręcz fanatycznymi reakcjami starszych ludzi. Niewiarygodne było dla mnie, żeby takie postawy wynikały tylko z cienkiej emerytury, która po dorzuceniu ochłapu, miała być odbierana jako mała, osobista fortuna. Nie wiem jak ich programują, ale są w tym świetni. Ostatnio pewien starszy jegomość, jakoś pod 70tkę, to nawet udawał plucie w podłogę (teatralne "a tffuuu!") z głębokiego oburzenia i dezaprobaty dla tego co mówiłem. A chodziło głównie o to, że wyraziłem się nieprzychylnie o każdym dotychczasowym rządzie (a więc PiS, olaboga! również), odkąd pamiętam i że zawsze działali w pierwszym rzędzie interesie własnym a nie kraju i obywateli. Starszy pan zupełnie inaczej rozumiał interes kraju a zwłaszcza obywateli, bo extra-spazmy wywołałem głównie tym, że na jego retoryczne w zamiarze pytanie - a co? za PiS nie jest lepiej? (tu litania programów "dej wincyj") odparłem, że jak się poda narkomanowi heroinę to mu też będzie przez chwilę lepiej. Może trochę mnie poniosło, przy: "jeśli ma wnuki, to niech je od razu sprzeda do kopalni, bo inaczej nie spłacimy" (i tak nieźle, bo omal nie pyrzpieprzyłem, że wnuczki do niemieckiego burdelu, ale się ugryzłem).

 

Trochę nie kumam, bo przecież ten człowiek musiał żyć w siermiężnym socjalizmie, więc powinien kumać, że rozdawnictwo jest możliwe tylko tego co wypracowali i oszczędzili poprzednicy. A jak się skończą zapasy to skończy się i socjalizm i "zęby w ścianę". 

5 minutes ago, tytuschrypus said:

Mi aż tak się w oczy nie rzuciło w tej kampanii, ale też nie śledziłem jakoś bardzo uważnie.

No właśnie, to wszystko tylko moje wrażenia z samego wczorajszego wieczoru. Też nie śledziłem wcześniejszych wypowiedzi nawet przez minutę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mac napisał:

Nie dziwię się od dawna, dlaczego politycy gardzą ludźmi i traktują, jak niewolników. Ten debilizm w tych wynikach wręcz poraża. Wybór pomiędzy gównem, a gównem.

Ale to nie ludzie tak naprawdę wybierają takich czy innych kandydatów. Ci kandydaci są dla nas wybierani przez kogoś innego.

Demokracja to rządy większości (w teorii), a większość ludzi jest głupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tytuschrypus napisał:

Bez urazy, ale dla mnie Twoja postawa jest świetnym przykładem, jak do polaryzacji społeczeństwo zostało wytresowane. Gdy ktoś najeżdża na PiS, to z automatu już pada tekst "a za peło to lepiej było?"

Kulą w płot, przeczytaj wyżej. Ta wypowiedź nie powinna być skierowana w moją stronę, napisałem wyraźnie PiS=PO.

14 minut temu, maroon napisał:

To jest pisowska retoryka.

Nie, to polityka prounijnego Trzaskowskiego. 

 

16 minut temu, maroon napisał:

Ty widzę o tym co pis narobił, jakie spustoszenia i burdel, to masz mgliste pojęcie jak z tvp.

Czyli nic nie widzisz. Wybielasz PO PiSem? To te same suki, grają do jednej bramki. Tak samo jak reszta "partii", pionki na szachownicy.

 

 

Widzę, że dyskusje stają się coraz to bardziej drobnostkowe, co zrobili ci, a tamci byli lepsi, dostrzeganie jakichś urojonych schematów, granie na zasadach okupanta. Jesteśmy dojeni od wielu lat, nic się nie zmienia i się nie zmieni ktokolwiek by jakiekolwiek wybory wygrał. Niestety nie tędy droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orybazy napisał:

Też mi się ten mariaż wolnościowców z narodowościowcami nie podoba, ale bez niego nie mieli by ani jednego posła w sejmie. 

Ja nie znam nikogo komu się ten mariaż podoba. 
Powtarzam ludzie jak Sławomir Mentzen traktują innych z szacunkiem a to co robia wiecznie wzburzony Braun z JKM widać.
To co Mentzen, Sośnierz czy Dziambor spokojnie wytłumaczą słuchaczom i powiedzą władzy "sprawdzam" tamte dwa indywidua w jednej chwili zepsują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Imiennik said:

 

 Niestety nie tędy droga. 

Tu się zgodzę. Tylko alternatywy nie ma i nie będzie. Nie każdy ma ochotę na jebanie miliardów przez kosciółek i wieczne dyskusje o dupie i macicy. 

 

Pisu osobiście nie cierpię, bo skurwysyny zniszczyły pewne dobro narodowe, 200 lat tradycji, byle tylko się nachapać. To jest właśnie typowy pisowiec, skurwysyn, który tylko by kabzę nabijał.

 

Z braku laku wolę mniejszych złodzieji, którzy przynajmniej mają jakieś zasady. 

 

Wiesz czemu? Bo są kurwa przewidywalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Imiennik napisał:

Kulą w płot, przeczytaj wyżej. Ta wypowiedź nie powinna być skierowana w moją stronę, napisałem wyraźnie PiS=PO.

To tym bardziej dziwi mnie Twoja reakcja, być może łyknąłeś to nieświadomie. Po co pisać do kogoś, kto krytykuje PiS "a co za PO było lepiej?". Co to ma do rzeczy? 

 

17 minut temu, Rnext napisał:

No właśnie, to wszystko tylko moje wrażenia z samego wczorajszego wieczoru. Też nie śledziłem wcześniejszych wypowiedzi nawet przez minutę. 

Ha, tu się mogę wypowiedzieć, bo w takim razie mamy podobnie. W takim razie aż tak jak Ty tego nie odczułem, a widziałem wczoraj wszystkie przemówienia po ogłoszeniu wyników pierwszej szóstki. Były próby antagonizowania, ale z mojego punktu widzenia takie "standardowe". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maroon napisał:

Z braku laku wolę mniejszych złodzieji, którzy przynajmniej mają jakieś zasady. 

 

Wiesz czemu? Bo są kurwa przewidywalni.

Czyż nie tak zachodzi każda wymiana kurewek na stołkach w Polin? Co kolejny dopiecze tak, że goje tęsknią za poprzednim. Przypadek?

 

8 minut temu, tytuschrypus napisał:

To tym bardziej dziwi mnie Twoja reakcja, być może łyknąłeś to nieświadomie. Po co pisać do kogoś, kto krytykuje PiS "a co za PO było lepiej?". Co to ma do rzeczy? 

Ja nikogo nie wybielam, ani PiS ani PO, zwracam tylko uwagę, że jedni i drudzy wtykają nam swoje knagi równie głęboko, toteż nie ma co kogokolwiek z nich faworyzować czy też wybierać, chociażby na poziomie własnych myśli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.