Skocz do zawartości

Wyniki exit poll - Duda i Trzaskowski w drugiej turze


Rekomendowane odpowiedzi

To wybór pomiędzy:

- kontynuacją, a być może umocnieniem monopolu jednej partii, o wyraźnych zapędach autorytarnych

- przeciwwagą w postaci lewaka kulturowego, umizgującego się do skrajnych feministek, uległego wobec UE

Trzeba wybrać jakieś mniejsze zło, ale tak czy inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wrotycz napisał:

Zaproponował na ministra finansów.

 

Jeśli 300.000.000.000 USD wg ciebie to mało, to wyskocz z portfela i zapłać a ja zadam inne. Tak samo, tzn. że to ważne uważają setki tysięcy Polaków, szczególnie tych, którzy podpisali się pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie mienia bezdziedzicznego.Tak, bo od tego zależy mój głos w drugiej turze. Tak, bo takie pytanie zadane na wizji przed milionami ludzi, mogłyby  ludziom otworzyć oczy a PiS powstrzymać.

Potęga telewizji jest wielka i należy ją wykorzystać.

 

Nie wiem skąd te cyfry. Roszczeń żadnych nie będzie, to kapitał i paliwo dla Narodowców. Ale znowu powiem Ci o sobie, kiedy Ty mi o cyfrach z sufitu. 

 

Mieszkam tu bracie na tej Pradze Północ od bardzo dawna i wiele już widziałem. Wiele.  Widzę junaków ze Stowarzyszenia  Marszu 11 Listopada bo oni mają tu biuro w bramie gdzie nota bene urzędują Czeczeni. Co tam robią ? Pewnie sobie tylko stoją haha
Często "biegam" też w sprawach zawodowych w kierunku Targówka i widzę też feminazistki z Hydrozagadki ( klub taki na ulicy 11 Listopada)  które w ramach Food No Bombs rozdają, uwijają się jak głupie wręcz, jedzenie. Nie uchodźcom czy jak chce internetowy gwiazdor alt -rightu Pani Nikt "nachodźcom" tylko ofiarom transformacji ustrojowej .
Co robią w tym czasie junacy z Marszu 11 listopada, czy sprzątają chociaż albo mają porządek w bramie, no nie. Za to widzę ich na fajkach na balkonie  (pewnie roztrząsają wtedy spraw WAŻNE ). Wiesz wyglądają mega groteskowo i budzą moje politowanie,  takie otłuszczone groteskowe korpo misie. Biedni tacy.
Z tym i z nimi  mi się kojarzy ta "ustawa". Bo musisz wiedzieć, że ten ich śmieszny samochodzik "Stop ustawie 477" ciągle parkuje na Brzeskiej , ulicy na której, krok po kroku deweloperzy wyrzucają z mieszkań lokatorów. Ale nie ma tu żadnej bożnicy, meczetu, koszernej knajpy ani pejsatych,  jest skandynawska i polska deweloperka . Czy oni przeciwko temu protestują ? Nigdy nie widziałem. Ale widziałem wielokrotnie Brauna który przebiegał Brzeską jak opętany w stronę Kijowskiej. Wygląda wtedy równie groteskowo,  jak wtedy gdy jest wzburzony na mównicy Sejmowej. Możliwe jednak, że po prostu i po ludzku boi się Brzeskiej.
Myślę, że wszyscy narodowcy i ich z sufitu wzięte tematy, śmieszne gesty i you tubowy miks wzburzu  z  bessewisserstwem, są równie bezproduktywne, groteskowe i wiarygodne jak te 300.000.000.000. USD rzekomych roszczeń. 

Edytowane przez Personal Best
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Messer napisał:

no ale jak to się mówi, czy coś.. Przypadek?

Wśród ludzi z wyższym wykształceniem też zdobył najwięcej głosów. Duda wśród ludzie z wsi z wykształceniem podstawowym lub zawodowym. Przypadek? Czy wszyscy to neożydowskie wykształciuchy, agenci Izreala? Dajta spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Personal Best said:

Roszczeń żadnych nie będzie

Masz rację, one już są.

 

Najpierw chcieli 65 miliardów dolarów amerykańskich (USD)

Quote

Oficjalna izraelska delegacja, która była w Polsce, wierzy, że osiągnęła przełom w rozmowach z Warszawą o możliwych odszkodowaniach za prywatny kapitał, który należał do Żydów przed Holokaustem - donosi portal The Times of Israel.

za Times of Israel, "In Poland, a ‘breakthrough’ on Holocaust compensation"

Quote

Żydzi z USA ponownie apelują o zwrot pieniędzy za majątki utracone podczas II wojny światowej w Polsce. By głos był bardziej donośny poprosili o wsparcie wpływowych polityków. Efektem tych starań jest list 46 kongresmenów do Johna Kerry'ego. - Postawa polityków amerykańskich jest irytująca. Znów nas traktują "z buta", ale równie źle świadczy to o Żydach - mówi Money.pl Wiesław Kaczmarek, były minister skarbu, który zajmował się tą tematyką jeszcze za rządów SLD.

 źródło: money.pl@wirtualna polska

 

Potem było 250 miliardów, teraz chcą 300 miliardów. Dolarów.

65 miliardów $ to było małe piwo! Żydzi żądają już ponad 300 miliardów $!...

 

I prace są już zaawansowane tak, że w rozmowie między ambasadorem Chodorowiczem, pełnomocnikiem MSZ ds kontaktów z diasporą żydowską a panem Yazgerdim, wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds holokaustu, Yazgerdi powiedział m.in.:

Quote

że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu;

postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzącego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to proces z kolei rozumiał, jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat

Ambasador przyjął to do wiadomości bez poprawek. Teraz, skoro

13 hours ago, Personal Best said:

Roszczeń żadnych nie będzie

to jak to się ma do tych rokowań? I kto tu ma coś do powiedzenia? Ty, czy MSZ? Wybacz ale z przykrością muszę stwierdzić, że w starciu z MSZ nie masz w tej sprawie nic do powiedzenia.

 

Nie będę się więcej wywnętrzał w ww. sprawie. Przedstawiłem uzasadnienie swojego zdania, tak jak i ty i jak chcesz się dalej naparzać to chodźmy na arenę, a tymczasem proponuję wrócić do tematu wątku.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wrotycz napisał:

Masz rację, one już są.

 

Najpierw chcieli 65 miliardów dolarów amerykańskich (USD)

za Times of Israel, "In Poland, a ‘breakthrough’ on Holocaust compensation"

 źródło: money.pl@wirtualna polska

 

Potem było 250 miliardów, teraz chcą 300 miliardów. Dolarów.

65 miliardów $ to było małe piwo! Żydzi żądają już ponad 300 miliardów $!...

 

I prace są już zaawansowane tak, że w rozmowie między ambasadorem Chodorowiczem, pełnomocnikiem MSZ ds kontaktów z diasporą żydowską a panem Yazgerdim, wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds holokaustu, Yazgerdi powiedział m.in.:

Ambasador przyjął to do wiadomości bez poprawek. Teraz, skoro

to jak to się ma do tych rokowań? I kto tu ma coś do powiedzenia? Ty, czy MSZ? Wybacz ale z przykrością muszę stwierdzić, że w starciu z MSZ nie masz w tej sprawie nic do powiedzenia.

 

Nie będę się więcej wywnętrzał w ww. sprawie. Przedstawiłem uzasadnienie swojego zdania, tak jak i ty i jak chcesz się dalej naparzać to chodźmy na arenę, a tymczasem proponuję wrócić do tematu wątku.

 

 

Na jaką "arenę" chcesz ze mną iść ? Przeczytałeś co napisałem czy jesteś kolejnym Internautą któremu trzeba tłumaczyć wszystko?
Czy tutaj każdy do cholery musi się stroić w piórka maczo albo inwestora albo niezłomnego? albo jebaki?
Zapisz sobie ten post wróć do niego za rok albo lepiej załóż odrębny wątek .
Ja czasami w ramach pośmiania się wracam, chociaż przyznam, że coraz rzadziej bo szkoda czasu  do filmików performera który plątał się w latach 80 tych przy Pomarańczowej Alternatywie. Na swoich starych filmikach mówi o wojnie i napaści na Polskę we wrześniu 2018, później w 2019. Ten you tuber to Grzegorz Braun.
Jego wejście do polityki dało tyle dobrego naszemu Krajowi co wejście każdego innego który przekracza próg Wiejskiej, odbiera legitymację i sutą dietę. Kule powinny świstać bo zapowiadał ten gawędziarz :batożenie pederastów" i "walkę z pacyfizmem". Te roszczenia tak samo jak wiara, że tu cokolwiek można szybko załatwić, poprawić jakość dróg lub służby zdrowia, wyprawiając na tamten świat z tuzin redaktorów "Wyborczej  i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych -TVN, to jest dopiero kabaret i "arena" na którą powinni wyjść- Braun z jakimś stukniętym Żydem.  

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Personal Best said:

Na jaką "arenę" chcesz ze mną iść ?

Jak nie umiesz klikać odnośników to ja już nic nie poradzę.

 

Jak nie masz argumentów to nie argumentuj. Personalne ataki zostaw sobie na ulicę. To stara i oklepana technika, wprost z podręcznika:

 

CIA-conspiracy2.jpg?w=589

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, skuti said:

Czyli pojedynek między po pis. W Polsce nic się nie zmieni

Każda rzecz ma swój początek i nigdy nie wydarza się nagle. Żeby coś się zmieniło, musi więc się zacząć jako proces.

Pójdę z zaciśniętymi zębami i nie zagłosuję ani na Trzaskowskiego ani na Dudę, tylko na balansowanie/przeciwważenie koncentracji władzy "demokratycznej" w jednych rękach. Chociaż właściwiej - palcach jednej ręki, bo ręka ta sama, pogrobowiec Kiszczaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rnext napisał:

Pójdę z zaciśniętymi zębami i nie zagłosuję ani na Trzaskowskiego ani na Dudę,

Jeszcze kilka lat temu głosowałem zawsze  na "opozycję". Sam nie wiem czy ludzie są głupi, wyniki są zakłamane czy też sam głupi jestem, więc to olałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 10:09, Mroczny Chałabała napisał:

przeciwwagą w postaci lewaka kulturowego, umizgującego się do skrajnych feministek, uległego wobec UE

To jest moim zdaniem większe zło.

W dniu 1.07.2020 o 10:41, skuti napisał:

Czyli pojedynek między po pis. W Polsce nic się nie zmieni?

Same Shit Different Day.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U buków lepiej stoi Duda. Na STS, na Fortunie dają za Dudę 1.45, czyli jeśli postawisz na Dudę złotówkę i on wygra, to oddadzą ci twoją złotówkę i jeszcze dostaniesz 45 groszy wygranej. Trzaskowski wyceniany jest na 2.70 na Fortunie i 2.85 na STS - postawisz złotówkę i nie dość że ci ją oddadzą, to jeszcze 1.70 zł albo i 1.85 zł wygranej zgadniesz. Pod warunkiem jednak, że Trzaskowski wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Obliteraror napisał:

Mijały mnie kilkukrotnie kolumny rządowe, ale zawsze jednym pasem. To tutaj to już bizantyjska hołota..

Ostatnio mijali mnie na S8. Trzy pasy, prawy zajęty więc jadę środkowym, lewy pusty. Widać ich już z daleka, audica gna w kolumnie środkowym i miga długimi już z daleka, lewy cały czas pusty a prawy zajęty. Jak się zbliżyli to debil się schował ale jak miał okazję to natychmiast na środkowy pas i długimi.

Edytowane przez paazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs oratorski w jawnym okradaniu obywateli trwa, a teraz dołączyła do niego Pani Trzaskowska:

 

Cytat

Kobiety dokładnie wiedzą, ile energii potrzeba, aby wszystko w rodzinie działało tak, jak należy. Uważam, że kobiety, matki wychowujące dzieci, powinny być docenione, bo nie ma cięższej, bardziej odpowiedzialnej pracy. Za tę pracę i zaangażowanie powinny otrzymywać dodatek do emerytury. Przynajmniej 200 zł za każde dziecko.

 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polityka/Wybory-prezydenckie-2020/Malgorzata-Trzaskowska-obiecuje-dodatek-do-emerytury-dla-matek-Przynajmniej-200-zl

 

 

To, że nas (mężczyzn) robią w wała w systemie emerytalnym wiemy od dawna, to jeszcze chce nas Pani Trzaskowska jeszcze dodatkowo okradać. Wiadomo, że mężczyźni wpłacają do systemy więcej pieniędzy, a mniej wypłacają. 

 

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

 

Cytat

Panowie wpłacają więcej...
 

Teraz przejdźmy do pieniędzy. Przeciętny mężczyzna zarabia około 17 proc. więcej niż kobieta - różnicę oszacowaliśmy, biorąc pod uwagę trend w zróżnicowaniu zarobków w badaniach GUS z października 2014 i 2016 r.
 

Przeciętne wynagrodzenia w gospodarce w 2017 r. wynosiły 4271,51 zł brutto miesięcznie. Przykładając 17-procentową różnicę "międzypłciowe" płac do tej wartości, otrzymujemy: 3919 zł w przypadku kobiety i 4604 zł dla mężczyzny.
 

Przy takich kwotach na składkę emerytalną kobiety odprowadzane jest łącznie 765 zł miesięcznie (382,49 zł po stronie pracownika i 382,49 zł po stronie pracodawcy). W przypadku mężczyzny jest to 899 zł.
 

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.
 

... a wypłacają mniej
 

Teraz policzmy, ile jest wypłacane. Przeciętna emerytura w styczniu to 2162 zł brutto. Mężczyźni dostawali około 2,6 tys. zł brutto, a kobiety 1,8 tys. zł (wyliczenia własne money.pl na podstawie danych z proporcji z raportu GUS z 2017 r. i wzrostu przeciętnej emerytury do stycznia 2018 r.).


Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 44 tys. mniej niż wpłacił, a kobieta 51 tys. więcej.
 

Jak widać system "przechylony" jest w stronę kobiet. W przypadku emerytur formalnie nie mają więc powodów do narzekań.

 

Widać, widać, ale co tam, można jeszcze bardziej pookradać mężczyzn, a co! Należy mi się! Daj daj daj daj daj daj ... wojna płci w czystej postaci i to w ramach w walce o równość !  Tfuuuuuu!

Edytowane przez Conrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red 

1. Polska głubinka i tak zagłosuje na PiS. I PiS zapewne głosami tej głubinki wygra. Bez względu na to, że ,, młodzi, wykształceni z wielkich ośrodków miejskich" zagłosują inaczej. 

2. Czaskoski sam podniósł ceny wywozu śmieci w Wawie, i to mocno. 

3. 2 tura, to wybór między dżumą, a cholerą. Jedna jest bardziej uleczalna od drugiej. Pytanie tylko, kto jest dżumą, a kto cholerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że wygra Duda. Każdy z kandydatów ma swoje sondaże na swoją stronę, ale...

 

1. Bukmacherzy (a właściwie hazardziści) obstawiają Dudę. Za wygraną Trzaskowskiego płacą znacznie więcej - jeśli wygra. A to znaczy, że wśród ludzi gotowych postawić w takim zakładzie swoje pieniądze, zdecydowana większość stawia na Dudę. Łatwo jest gadać w sondażach, co innego swoją kasę postawić.

 

2. Były dwie "debaty", na dwóch kanałach. Każdy oglądał swojego, bo po co marnować czas na oglądanie tego sk...syna co kłamie? (Jeśli oczywiście ktoś jeszcze znajduje jakąś perwersyjną przyjemność w oglądaniu polityków). Dudę oglądało 3,78 mln, Trzaskowskiego 2,08 mln.

 

Moim zdaniem Duda ma 85% szans na wygraną, Trzaskowski 15%. Nie można wykluczyć niespodzianki, ale zwycięstwo Trzaskowskiego naprawdę byłoby zaskoczeniem nawet dla niego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh z punktu widzenia przeciętnego obywatela naprawdę nie ma znaczenia ko wygra, na górze i tak się dogadają jak zwykle. 

 

Natomiast warty obejrzenia i zapamiętania jest ten festiwal żenady zwany wyborami. 

 

Naprawdę warte jest przemyślenia czy dalej są sensowne przesłanki żeby siedzieć w tym kraju. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.