Skocz do zawartości

Czy można za załatwienie komuś pracy wziąć pieniądze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, mam kolegę, którego kolega chciałby podjąć pracę za granicą. Ja jestem w stanie mu taką załatwić, czy według prawa można pobrać za to pieniądze np. 100 zł? Czy jest to legalne? Czy można za załatwienie pracy wziąć pieniążki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha serio masz rozkminy czy to legalne ? To zarejestruj pośrednictwo i opłać od tego podatki itp haha. Chcesz to bierz ale czy dla 100 warto robić sobie zachód ? Koleżka jak w porządku to się sam odwdzięczy. Jakbyś miał możliwość załatwiać większej ilości ludzi i brać za to hajs to może i warte zachodu. Ja jak pracowałem w UK kilkanaście lat temu to "ruscy" w firmie w której pracowałem brali od ziomków po 500Ł za wprowadzenie do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega nie będzie się prostytułował (wtedy mógłbyś być sądzony za stręczycielstwo) ani nie zostanie sprzedany do burdelu (odpowiadałbyś za handel żywym towarem), to wszystko jest na legalu.

 

Możesz go za przysługę skasować na stówę. A żeby zupełnie rozwiać twoje wątpliwości ujmij to w sposób zgodny z naszym kręgiem kulturowym tzn.: "Za pośrednictwo, jesteś mi ziomek winny 5 flaszek wódki, możesz dać od razu całą setkę, oszczędzę ci fatygi i sam sobie kupię" ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.