Skocz do zawartości

Prezydent Duda ułaskawił pedofila


Rekomendowane odpowiedzi

Jak donoszą media prezydent Duda ułaskawił pedofila, który molestował seksualnie własną córkę. 

 

Wynikiem ułaskawienia jest to, że po wyjściu z więzienia może ponownie zamieszkać z żoną i córką, którą molestował. 

 

Cyt. ""To sprawa rodzinna" - podsumował Andrzej Duda. Na pytanie "Rzeczpospolitej" kancelaria prezydenta dodała, że na decyzję wpływ miały "względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie, a akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar"."

 

Ja się pytam jak do k.... nędzy to się stało i do czego ten kraj zmierza???

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26088813,koalicja-obywatelska-chce-wyjasnien-w-sprawie-ulaskawienia-pedofila.html

 

 

 

 

 

  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rodzinna. Ja to widzę tak, że typ zmolestował swoje dziecko, z którym mieszka pod jednym dachem, za co został ukarany m.in. zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Wciąż mieszkając w tym domu, naruszał postanowienie sądu, a chcąc być w porządku z prawem, skorzystał z prawa łaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)wszystkie inne decyzje o zastosowaniu prawa łaski nie są podawane do publicznej wiadomości. Niepubliczna jest nie tylko informacja o skazanym (np. kiedy go skazano, ile lat odsiedział), który prosi o łaskę, ale nawet sam fakt, że taki wniosek do Kancelarii wpłynął. "

 

"Kancelaria Prezydenta powołuje się w odmowach na dwa argumenty: że prawo łaski jest prerogatywą głowy państwa wynikającą z Konstytucji RP, a więc nikt nie może jej kontrolować, oraz że pytanie o ułaskawionego nie jest informacją publiczną, bo ograniczoną poprzez m.in. ochronę życia prywatnego."

 

"Zgodnie z orzecznictwem sądowoadministracyjnym, postępowanie o ułaskawienie ma charakter szczególny. Dotyczy indywidualnej sprawy osoby prywatnej. Jawność tego postępowania, zarówno na etapie czynności sądowych i prokuratorskich, jak i na etapie postępowania przed Prezydentem RP, jest ograniczona nawet w stosunku do stron postępowania" – odpowiada "Rz" Kancelaria Prezydenta.

 

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie" – czytamy w enigmatycznym uzasadnieniu motywów. Akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar.

 

 

I tak na koniec :)

 

Czy to przypadek, że takie sprawy wychodzą teraz przed II turą wyborów? Nie sądzę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Still napisał:

Czy to przypadek, że takie sprawy wychodzą teraz przed II turą wyborów? Nie sądzę :)

Ja tu widzę cztery hipotetyczne możliwości:

 

1 Jest jak zwykle i ułaskawienia są załatwiane jak u poprzedników, a wygrana w II turze nie jest pewna więc  się robi na szybko. Btw. ja bym dokładnie się przyjrzał pozostałym ułaskawieniom, bo  to może tylko odwracać uwagę od konkretniejszych numerów. 

 

2 Świadome samobójstwo polityczne, zapadła decyzja w PiS, że wybory prezydenckie mają być przegrane i dają pretekst dla Bosaka, żeby ten dał sygnał swoim wyborcom. Wprawdzie mówione było, że Konfederacja nikogo nie poprze, ale może bardziej nie poprzeć prezydenta Dudy po tej akcji, wystarczy że Bosak wyjdzie i powie, że nie ma poparcia Konfederacji dla tych co ułaskawiają pedofilii i już będą głosowali na Trzaskowskiego. 

 

3 Nieświadome samobójstwo polityczne, wszystko jak wyżej, z ą różnicą, że za plecami prezydenta podsunięto mu świnię, czyli prezes podjął za niego decyzję.

 

4 Buta i arogancja połączone z chęcią sprawdzenia na ile sobie może PiS pozwolić, bo jak coś takiego przejdzie to wszystko przejdzie. Ale to by oznaczało, że nie ma znaczenia dla  PiS czy prezydenckie wygrają czy nie, a takie sprawdzenie poziomu tego co mogą robić jest warte zaryzykowania posadą prezydenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Red napisał:

1 Jest jak zwykle i ułaskawienia są załatwiane jak u poprzedników.

Czyli po staremu.

 

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Bosak wyjdzie i powie, że nie ma poparcia Konfederacji dla tych co ułaskawiają pedofilii i już będą głosowali na Trzaskowskiego. 

Bosak nie jest głupi, aby tak zrobił. Powie to co wcześniej powiedział. Niech moi wyborcy zagłosują za głosem serca ;)

 

7 minut temu, Mosze Red napisał:

 

 Nieświadome samobójstwo polityczne

Myśleli, że nie wyjdzie po za pałac prezydencki?! Wyszło....

 

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Buta i arogancja połączone z chęcią sprawdzenia na ile sobie może PiS pozwolić, bo jak coś takiego przejdzie to wszystko przejdzie. Ale to by oznaczało, że nie ma znaczenia dla  PiS czy prezydenckie wygrają czy nie, a takie sprawdzenie poziomu tego co mogą robić jest warte zaryzykowania posadą prezydenta. 

Stara śpiewka. Jak kradniesz, mów że to nie twoja ręka.

 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie że to wszystko jest ustawione.  Wypuszczą Trzaskowskiego specjalnie, on będzie blokował ustawy które PiS będzie chciał wprowadzić w celu pokazania że coś robią - a ten zły blokuje.  Później znowu odrodzą się jako jedyna słuszna partia która chce coś zmienić i wszystko będzie cacy.  A teraz ciężki okres koronawirusa, przetrzymają z Trzaskowskim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to ułaskawienie dotyczyło środka karnego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Wniosek podobno został złożony przez same pełnoletnie już pokrzywdzone, które pojednały się ze sprawcą. Poza tym, wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez orzekające w sprawie sądy. 

 

Na marginesie, wstydem jest zakładać tego rodzaju tematy rodem z Pudelka bez znajomości akt sprawy. Kto jak to @Mosze Red, ale prawnik powinien to rozumieć. Bo jeżeli rzeczywiście wniosek złożyły pokrzywdzone, to o jakim skandalu Ty piszesz? Wszak "chcącemu nie dzieje się krzywda", a instytucja ułaskawienia ma właśnie na celu reagowanie w tego rodzaju specyficznych stanach faktycznych.

 

 

Edytowane przez House
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, House napisał:

bez znajomości akt sprawy

Do akt sprawy nie mam dostępu.

 

Bazuję na źródle, które linkowałem. 

 

Moja opinia jest taka, że nawet w przypadku gdy ofiara jest już pełnoletnia, to i tak nie powinno dochodzić do takich sytuacji bez gruntownego zbadania sprawy.

 

Nawet jeśli złożyła taki wniosek, to powinni biegli ją przebadać żeby sprawdzić czy mamy tu do czynienia z manipulacją ofiarą, syndromem Sztokholmskim lub innymi zaburzeniami. Czy akie wspólne przebywanie z oprawcą będzie miało na nią wpływ i jaki? 

 

Ponoć 'zły dotyk' boli przez cale życie ..... chyba że polakuje się go prezydenckim ułaskawieniem, to wtedy jest fajnie, jest elegancko, a na ofiarę już wpływu nie będzie to miało .....  

 

 

Druga sprawa o taka, że polityk w trakcie kampanii prezydenckiej powinien mieć na tyle oleju w głowie, że nawet w przypadku gdy taka decyzja ma podstawy nie powinien jej podejmować w tym momencie, bo to medialny strzał w stopę i potencjalne samobójstwo polityczne. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mosze Red napisał:

Do akt sprawy nie mam dostępu. Bazuję na źródle, które linkowałem. 

 

 

Ja też nie mam dostępu, ale podany przez Ciebie przekaz medialny jest delikatnie rzecz ujmując wybiórczy, bo właśnie pojawiają się informacje o tym, że wniosek złożyły pokrzywdzone. Jestem skłonny uwierzyć, że dorosła ofiara po pewnym czasie pojednała się z ojcem i chce mieć z nim kontakt (uniemożliwia to zakaz zbliżania się). W takim przypadku ułaskawienie jest celowe, ponieważ państwo nie powinno ingerować w stosunki rodzinne dorosłych ludzi, którzy chcą mieć ze sobą kontakt, zwłaszcza gdy jest to rodzina.  Sprawa zapewne została dokładnie zbadana, bo prawie zawsze opinię muszą wydać orzekające w sprawie sądy, a dopiero potem decyzję podejmuje Prezydent. 

 

Natomiast moja uwaga dotyczyła tego, że określanie skandalem rozstrzygnięć sądu i innych organów bez znajomości akt sprawy jest mało poważne. Bo zwykle rzeczywistość jest inna, a często decydują szczegóły. 

 

@Still A czy ja napisałem, że wyleczony? Jeżeli prawdą jest, że DOROSŁA ofiara chce utrzymywać kontakt z rodzicem, to państwo nie powinno im tego kontaktu utrudniać. Przecież zakaz zbliżania się (a tego tylko dotyczy ułaskawienie) ma na celu ochronę pokrzywdzonego. Skoro pokrzywdzony jest jużmpełnoletni i tej ochrony nie chce, to dlaczego państwo ma w to ingerować?

Edytowane przez House
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, House napisał:

DOROSŁA ofiara chce utrzymywać kontakt z rodzicem, to państwo nie powinno im tego kontaktu utrudniać. Przecież zakaz zbliżania się (a tego tylko dotyczy ułaskawienie) ma na celu ochronę pokrzywdzonego

Ale jaja.... Ofiara chce kontaktu z oprawcą ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@House

 

Ponadto często występuje zjawisko zależności psychicznej ofiary i pedofila, często zdarza się, że jeśli ofiara nie została poddana odpowiedniemu leczeniu ma pragnienie nawiązania ponownej relacji ze swoim oprawcą, w różnej formie, jest to bardzo mocno po..........e zjawisko. Znane są nawet przypadki gdy ofiara pedofila już dorosła brała z nim ślub gdy wyszedł z więzienia, w Polsce też.

 

 

@Still Więc to, że ona chce i wybacza nie oznacza, że to jest zdrowe chcenie i wybaczanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Red napisał:

Więc to, że ona chce i wybacza nie oznacza, że to jest zdrowe chcenie i wybaczanie

Ja to wiem. 

Podobnie się ma też to, że ofiara pedofila, w skrajnych przypadkach, sama zostaje pedofilem, lub akceptuje takie zwchowania.

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.