Skocz do zawartości

Prezydent Duda ułaskawił pedofila


Rekomendowane odpowiedzi

@Mosze Red

Ale ja się z Tobą jak najbardziej zgadzam. Tego rodzaju sprawy powinny być drobiazgowo wyjaśniane. Zakładam jednak, że skoro, jak wynika z przekazów medialnych (o ile są prawdziwe), pozytywne opinie wydały sądy orzekające w sprawie w obu instancjach, Prokurator Generalny, a nadto zgodził się z nimi Prezydent, to okoliczności sprawy zapewne wskazują, że nie ma tutaj zagrożenia dla ofiary, a jej decyzja jest świadoma. Takie sytuacje przecież się zdarzają. 

 

Oczywiście można snuć teorie spiskowe, że oto pedofil załatwił sobie w bliżej nieokreślony sposób pozytywne opinie sądów, Prokuratora Generalnego i Prezydenta, ale chyba nie o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Still napisał:

Podobnie się ma też to, że ofiara pedofila, w skrajnych przypadkach, sama zostaje pedofilem.

Ja wiem o kilku przypadkach gdy ofiara pedofila, po tym jak on odsiedział swoje się z nim wiązała i brała ślub.

 

Później mieli wspólne dzieci. Jeden taki przypadek był nagłośniony jakieś 3-4 lata temu medialnie.  

8 minut temu, House napisał:

Zakładam jednak, że skoro, jak wynika z przekazów medialnych (o ile są prawdziwe), pozytywne opinie wydały sądy orzekające w sprawie w obu instancjach,

Tylko widzisz, sąd kiedy wniosek składa już osoba dorosła, która była ofiarą w naszym systemie nie traktuje jej tak samo jak osoby nieletniej i nie cieszy się ona szczególną ochroną.

 

Więc sąd nie analizuje jej stanu psychicznego, traum i faktycznych przyczyn podjęcia takiej decyzji, nie poddaje takiej osoby ocenie psychologicznej/ psychiatrycznej.

 

Więc nie ważne, że przyklepano to w dwóch instancjach, że przyklepał to prokurator generalny, a na końcu prezydent.

 

Błąd jest systemowy i leży u samej podstawy, sąd nie badał z czego wynika decyzja tej kobiety, a może wynikać z bardzo różnych przyczyn.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Sam sobie przeczysz. Czy wiesz w ogóle jak wygląda postępowanie ułaskawieniowe? Uczestniczyłeś kiedyś w takim posiedzeniu?  Bo z jednej strony piszesz, że nie znasz akt sprawy, a z drugiej twierdzisz, że sąd nie analizował przyczyn podjęcia decyzji przez pokrzywdzoną. Skąd to wiesz?  Ja byłbym ostrożny w formułowaniu takich kategorycznych wniosków.  To nie jest tak, że sąd wydaje opinię pozytywną, bo wstał dziś prawą nogą.  Musi mieć do tego przesłanki określone w art. 563 kpk. Co więcej, opinie pozytywne w sprawach ułaskawieniowych są bardzo rzadkie i występują w sytuacjach wyjątkowych. Nie znam akt sprawy, więc nie wiem czy w tej sprawie ułaskawienie było na 100% uzasadnione. Natomiast moje doświadczenie wskazuje, że skoro sprawa pozytywnie przeszła przez dwie instancje i z oceną sądów zgodził się Prezydent, to prawdopodobieństwo, że dokonano prawidłowej oceny jest znacznie większe niż prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia ze "skandalem". 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Ja się pytam jak do k.... nędzy to się stało i do czego ten kraj zmierza???

Cóż druga tura niedługo, trzeba pokazać politykę prorodzinną, prezydent zjednoczył kolejną rozbitą rodzinę.

 

Tatuś pedofil pojedna sę z córką.

Kurwa co za świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, House napisał:

sprawa pozytywnie przeszła przez dwie instancje i z oceną sądów zgodził się Prezydent

A pamiętasz to??? 

https://dorzeczy.pl/kraj/128150/zaplacilem-zadane-pieniadze-i-otrzymalem-dokument-szokujace-kulisy-ulaskawienia-gangstera-przez-walese.html

 

Nie mówię, że tu była łapówka dla sądu i Pad.

Sądy jak działają, dobrze wiemy.

A PAD podpisuje jak leci ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@House doskonale znam artykuł 563 kpk. 

 

Sąd zajmuje się badaniem:

 

- zachowania skazanego po wydaniu wyroku (raczej w więzieniu nie miał dostępu do dzieci, więc aspektu skłonności nie da się zweryfikować) 

- rozmiar wykonanej kary

- stan zdrowia skazanego

- warunki rodzinne skazanego

- naprawienie szkody

- szczególne wydarzenia, które nastąpiły po wydaniu wyroku

 

I teraz tak, warunki rodzinne skazanego rozpatruje się pod kątem warunków socjalno-bytowych oraz pod kątem podtrzymywania więzi rodzinnych.

 

Jak napisał sam Prezydent chodziło, o to żeby mogli mieszkać wspólnie czyli chodziło właśnie o zabezpieczenie warunków bytowych pedofila i umożliwienie mu podtrzymywania więzi rodzinnych xD

 

Natomiast co do naprawienia szkody, to ani nawiązka, ani zadośćuczynienie, ani odszkodowanie, ani słowo przepraszam nigdy nie naprawią szkody psychicznej wyrządzonej ofierze przez pedofila. 

 

 

I jeszcze jedno, co będzie jeśli ta młoda kobieta mieszkająca teraz z pedofilem urodzi własne dzieci?  Będą zostawały same w domu z 'dziadziem' ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy grzmią i potępiają, nikt jednak nie analizuje całości - o ułaskawienie prosiła rodzina bo rzeczony pedofil był jej członkiem i dotyczy tylko zakazu zbliżania się.

EbyntzEXQAQtBCY?format=jpg&name=900x900

 

W komunikacie przesłanym "Rzeczpospolitej" KPRP wskazała m.in., że akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar.
"Postępowanie ułaskawieniowe w tej sprawie zostało zainicjowane prośbą o ułaskawienie złożoną przez osoby pokrzywdzone, które pojednały się ze skazanym. Decyzja Pana Prezydenta w tej sprawie była poprzedzona wnikliwą analizą sytuacji osób, których sprawa dotyczy, oraz pozytywnych rekomendacji zawartych w opiniach kuratora sądowego, sądów orzekających w obu instancjach oraz Prokuratora Generalnego, a także uzyskaniem dodatkowych informacji z sądu" – czytamy.
Zarzut pod adresem Dudy był poważny, więc ubiegający się o reelekcję polityk szybko odniósł się do niego osobiście. "Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG" – podkreślił prezydent.
 
Edytowane przez wojkr
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być też balon próbny aby zbadać nastroje po takiej akcji.

 

Za chwilę prawdopodobnie będzie musiała ruszyć komisja ds. pedofilii. W kampanii się tyle dzieje, że może liczą na to, że to przykryją. Podejrzewam też, że wielu wyborców PiSu uważa, że nie ma co wyciągać takich spraw. Komu to potrzebne, mnie nie dotyczy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydentem, który w ciągu 5 lat ułaskawił 3454 by Lech Wałęsa. To on przyczynił się do najsłynniejszej sprawy ostatniego ćwierćwiecza, a dokładnie ułaskawienia Andrzeja Z. pseudonim Słowik, czyli jednego z bossów pruszkowskiej mafii. Po niespełna trzech z sześciu lat pozbawienia wolności otrzymał przepustkę, po której nie wrócił za kraty. Ukrywając się poprosił Wałęsę o ułaskawienie. – Wykorzystałem ludzką chciwość i akt łaski po prostu kupiłem – mówił cztery lata temu przyznając, że wręczył łapówkę urzędnikom kancelarii Wałęsy.

W czasie, gdy doszło do ułaskawienia Andrzeja Z., był słowiczkiem, a nie „Słowikiem", i dopiero przymierzał się do gangsterowania. Gdybym wiedział, że słowiczek wyleci na „Słowika", to bym go udusił w zarodku – mówił Wałęsa. „Słowik” w swojej książce zdradził, że ułaskawienie opiewało na kwotę 150 tys. dolarów.

 

https://www.tvp.info/32193405/kogo-i-ile-razy-ulaskawili-prezydenci-rp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie o jest sprawa banalnie prosta, wystarczyło sobie zadać jedno pytanie:

 

Czy właściwą, zdrową społecznie, poprawną obyczajowo i rodzinnie sytuacją będzie gdy ojciec pedofil zamieszka ze swoją córką, ofiarą pod jednym dachem?

 

 

W mojej opinii, moim odczuciu i tym co podpowiada mi mój własny kompas moralny odpowiedź jest tylko jedna NIE i nie ma tu znaczenia, że ofiara jest już dorosła.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest mowa o pedofilii, to wrzucę kilka danych. 

 

Natomiast z opracowania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, iż w latach 2010 – 2013 orzeczono 1949 wyroków za czyny pedofilskie. Tych 19 dotyczących księży stanowi więc zaledwie 0,97 %. Więc problem leży całkiem gdzie indziej. Łatwo nakręcić film o księżach, ale o grubych rybach ani widu, ani słychu.

 

https://naszeblogi.pl/53376-pedofilia-w-polsce-liczby

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcje jakie tutaj widzę, resztki włosów mi jeżą na głowie.

Panowie! A zapomnieliście, ile zawiadomień o molestowaniu dzieci, składanych jest przez "żony" jednocześnie z papierami rozwodowymi?

 

Zapomnieliscie, że córka/syn dorastając, może chcieć nawiązać kontakt z niesłusznie oskarżonym i skazanym poprzez pomówienia ojcem, nie zgłaszając jednocześnie sprawy o ukaranie matki - za fałszywe oskarżenia?

 

Zapomnieliście, że w praktyce można skazać za "inną czynność seksualną" każdego, kto kiedykolwiek sfotografował swoje dziecko nago?

 

Tutaj wiemy tyle, ile podają media - a obraz jest cholernie niejednoznaczny. Tyle co widać, to że ułaskawienie zalegalizowało STAN FAKTYCZNY, gdzie od nie wiadomo jakiego czasu (wnioski sądowe były rozpatrywane od nie wiadomo kiedy), ojciec mieszkał z matką i dzieckiem pod jednym dachem.

 

Natomiast politycznie - Jarosław taktykiem jest genialnym, albowiem:

- cała dyskusja o pedofilii jest automatycznie zabierana z ogólnej grupy "celebrytów i księży" na jednego człowieka. Publika o reszcie momentalnie zapomni, co przełoży się na poparcie episkopatu...

- Onet/GW/itp będą kilka dni jechać wyłącznie o tym, tracąc jednocześnie czas w którym mogliby grillować inne sprawy

- jak już afera będzie rozkręcona na cały regulator, kilka dni przed wyborami "cudownie" nagle wszystkie okoliczności się wyjaśnią, TVP pokaże uśmiechniętego "pedofila" z córką, może nawet wyjaśnią że był niesłusznie oskarżony (via Ziobro), co ustawi Dudę na "obrońcę pokrzywdzonych" i doda kilka - może krytycznych - punktów procentowych

- do tej pory każdy prezydęt, Pan 40%, Szogun czy Elektryk, ułaskawiał przypadki wątpliwe na jeden dzień przed zakończeniem kadencji. Nawet jeśli musieli czekać rok, czy dwa - żaden nie ryzykował wcześniej. I nie wątpię, że obecny nie jest aż tak politycznym samobójcą.

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Nieświadome samobójstwo polityczne, wszystko jak wyżej, z ą różnicą, że za plecami prezydenta podsunięto mu świnię, czyli prezes podjął za niego decyzję.

Ja jestem za tym. Wiadomo, że karzeł z żoliboża rozstawia po kątach wszystkie miernoty, ekonomistę i długopisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kespert napisał:

Panowie! A zapomnieliście, ile zawiadomień o molestowaniu dzieci, składanych jest przez "żony" jednocześnie z papierami rozwodowymi?

Mamy do czynienia z osobą, która została skazana prawomocnym wyrokiem. 

 

Ułaskawienie nie wynikało z tego, że skazanie było niesłuszne. 

 

 

Gdyby skazanie było niesłuszne np. na podstawie fałszywych zeznań, sfabrykowanych dowodów i np. teraz córka/ żona przyznałyby się do tego to mielibyśmy medialny show w TVP pod tytułem "Prezydent ułaskawia niewinnego". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej bez sensu bo to rodzina, w tym osoba poszkodowane wystąpiły o ułaskawienie - zniesienie zakazu zbliżania się, bo resztę kary odsiedział, tłumacząc to że miedzy innym dla nich jest to uciążliwe, bo sprawca jest ich bliską osobą - więc o co tyle krzyku ???

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Mosze Red said:

np. teraz córka/ żona przyznałyby się do tego to mielibyśmy medialny show w TVP pod tytułem "Prezydent ułaskawia niewinnego"

Na razie na to za wcześnie, jeszcze się GW et consortes nie nakręciły porządnie... Poczekamy, zobaczymy - może dokładnie tak będzie, skruszona matka i córka nie chcąca jej oskarżać.

Co do sądów, akurat z "kastą nadzwyczajną" PiSowi nie jest po drodze, jeden sędzia więcej uwalony na "niesłusznym" wyroku nie robi im różnicy.

A jak takie ułaskawienie wpłynęłoby na wynik wyborów, gdyby pojawiło się za tydzień? :) Ile osób po prostu z poczucia "tydzień krzywdziłem go podejrzeniami, głupio wyszło" zmieniłoby swój głos na "underdoga"? Ten winien, kto ma korzyść - a ta zagrywka ma wszystkie ślady paluszków pewnego pana z Żoliborza. Prosta(cka) ale skuteczna.

 

Ponadto, sprawa toczy się pewnie od miesięcy... co by robiło Dudzie ułaskawić go za dwa tygodnie? Zbieg okoliczności, że akurat teraz - nie, nie ma aż takich zbiegów okoliczności.

 

Aha - teraz wiem, czemu dwa dni temu, w poniedziałek, nagle pojawiły się medialne balony próbne, odnośnie starych wypowiedzi pewnego profesora-seksuologa, kwestionującego aktualny stan prawny. Jeśli wymyślili to dopiero po wynikach pierwszej tury - to naprawdę już jazda bez trzymanki, "albo my albo potop".

Oczywiście, jest to też ukłon w stronę LGBT, Episkopatu, "celebrytów" - zawsze kilka ptaków jednym kamieniem efektowniej uwalić.

 

17 minutes ago, Mosze Red said:

Mamy do czynienia z osobą, która została skazana prawomocnym wyrokiem. 

Ale do końca nie wiadomo, za co. Interpretacja przepisu i moralna, może być naprawdę różna, w zależności od meritum sprawy. Którego - na razie - nie znamy.

 

A tak uczciwie, powiedz proszę @Mosze Red- gdyby w Świeżakowni pojawił się post "Żona oskarżyła mnie o pedofilię na mym dziecku, by rozwód nie był z jej winy, a sąd skazał w procesie poszlakowym, choć nie było żadnych dowodów poza słowem żony" - też wierzyłbyś bez jednej wątpliwości w wyrok pani sędziny z sądu rodzinnego? (celowo z małych liter).

 

1 minute ago, wojkr said:

tłumacząc to że miedzi innym dla nich jest to uciążliwe, bo sprawca jest ich bliską osobą

Zwróć uwagę, co sam napisałeś wcześniej:

1 hour ago, wojkr said:

bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu

To zalegalizowanie stanu faktycznego. Oni już mieszkają razem, od nie wiadomo jak dawna - jeszcze nie wiadomo. Ale teraz będzie można grillować w TVP sprawę ułaskawienia, zamiast wszystkich innych...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieszkają i będą dalej mieszkać - więc co z tym począć ? A jakie są inne przesłanki o ułaskawienie ? - po za tą że oprawca jest członkiem rodziny ? - nie wiadomo, a jak nie wiadomo to jest takie stare przysłowie, które jest często trafne jeżeli chodzi o takie niewiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, wojkr said:

nie wiadomo, a jak nie wiadomo to jest takie stare przysłowie, które jest często trafne jeżeli chodzi o takie niewiadome.

Tylko, że sprawa - o ułaskawienie - toczy się pewnie od miesięcy, jeśli nie lat. Przeszła przez dwa sądy chyba.

Gdyby prezydent ułaskawił za 12 dni, to pies z kulawą nogą by się tym już nie interesował - a bank by się nadal zgadzał. Więc ta zbieżność czasowa wskazuje, że inne szatany były tam czynne.

Oczywiście mogę się mylić. Czas pokaże, raczej prędzej niż później.

Edytowane przez Kespert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sprawach przed wyborami, ba w ich trakcie nie można mówić o przypadkowości, coś jest na rzeczy i ktoś to sobie ładnie wykalkulował - tylko po co ? 

By zaszkodzić stającemu się o reelekcje ?

A może by zrobić własnie gównoburze i udowodnić, wykazać na potrzeby wyborów zakłamanie mediów, pomijanie faktów, stronniczość .... ? Kto to wie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Gdyby skazanie było niesłuszne np. na podstawie fałszywych zeznań, sfabrykowanych dowodów i np. teraz córka/ żona przyznałyby się do tego to mielibyśmy medialny show w TVP pod tytułem "Prezydent ułaskawia niewinnego". 

Zaraz, zaraz..., pierwsze wrzucasz nowy temat z driverem z nierzetelnego źródła lewackiego, potem obrażasz Prezydenta, następnie tworzysz teorie spiskowe, a później zaczynasz analizę typu: kat-ofiara.

To zdecyduj się, bo logiki w tym nie ma.

I żeby była jasność, Duda nie jest z mojej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ATE50 napisał:

z nierzetelnego źródła lewackiego

Wiele źródeł powiela to samo info.

 

11 minut temu, ATE50 napisał:

potem obrażasz Prezydenta

Gdzie/ jak?

 

11 minut temu, ATE50 napisał:

następnie tworzysz teorie spiskowe

Gdzie/ jak ?

 

11 minut temu, ATE50 napisał:

a później zaczynasz analizę typu: kat-ofiara

Gdzie/ jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Red napisał:

Wiele źródeł powiela to samo info.

Gdzie/ jak?

Gdzie/ jak ?

Gdzie/ jak? 

...Wiele źródeł powiela to samo info... Tak, ale dziwnym trafem lewackich źródeł.

TU/TAK: ...ułaskawił pedofila, który molestował seksualnie własną córkę..., to jest driver prasy brukowej, pośrednio obraża dobre imię Prezydenta RP

TU/TAK: ...Ja tu widzę cztery hipotetyczne możliwości... hipotezy? Naprawdę w nie wierzysz?

TU/TAK"...Ja wiem o kilku przypadkach gdy ofiara pedofila..., no i jak to się ma do sedna ułaskawienia prezydenckiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ATE50 napisał:

TU/TAK: ...ułaskawił pedofila, który molestował seksualnie własną córkę..., to jest driver prasy brukowej, pośrednio obraża dobre imię Prezydenta RP

Ułaskawił, sam o tym napisał na swoim twitterze, tłumacząc się z tego. Ponadto poinformowano z jakich art. został skazany ten człowiek.  Więc nie pomawiam, tylko stwierdzam fakt, nie ma wątpliwości że ułaskawił pedofila. I tak zadałem sobie trud, nim założyłem temat żeby sprawdzić czy takie zdarzenie miało miejsce. 

 

10 minut temu, ATE50 napisał:

TU/TAK: ...Ja tu widzę cztery hipotetyczne możliwości... hipotezy? Naprawdę w nie wierzysz?

Nie jest istotne czy wierzę czy nie,  podaję hipotetyczne możliwości. Podawanie możliwości o nie jest tworzenie teorii spiskowych. Zresztą najbliższe dni pokażą , czy któraś z opcji się sprawdzi. 

 

10 minut temu, ATE50 napisał:

TU/TAK"...Ja wiem o kilku przypadkach gdy ofiara pedofila..., no i jak to się ma do sedna ułaskawienia prezydenckiego?

W taki sposób, że ofiara często chce utrzymać niezdrową relację z oprawcą, o czym pisałem wyżej. Więc jeśli ofiara sama wnosi o ułaskawienie w mojej opinii powinno się wyeliminować również taką możliwość, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.