Skocz do zawartości

Spanie w stoperach


BRK275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

czy posiada ktoś na poleceniu sprawdzone stopery do uszu, przeznaczone w szczególności do spania.

Ogólnie pytanie również, czy korzysta ktoś z nich notorycznie i jest w stanie opisać komfort ich użytkowania.

 

Mój współlokator to tzw. gamer, lubi posiedzieć do późna w nocy grając w gry ze znajomymi, przy czym komunikując się z nimi głosowo.

Przeważnie nie są to głośne konwersacje. Niestety gorzej jest jak sobie chłop popije % do rozgrywki.

 

Zastanawia mnie wygoda spania w zatyczkach, a dokładnie przy spaniu na boku, uchem do poduszki.

Testowałem takie tanie z pianki. Wygłuszenie raptem w 20% i szybko wypadają z ucha.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię codziennie w stoperach. Mam zwykłe z apteki za 2-3 złote. Takie pomarańczowe, gąbczaste. W spaniu na boku mi nie przeszkadzają. Nie czuję żadnego dyskomfortu.

 

38 minutes ago, BRK275 said:

Mój współlokator to tzw. gamer, lubi posiedzieć do późna w nocy grając w gry ze znajomymi, przy czym komunikując się z nimi głosowo.

Przeważnie nie są to głośne konwersacje. Niestety gorzej jest jak sobie chłop popije % do rozgrywki.

Zmień miejsce. Jeżeli jest głośny, to i tak możesz się wybudzać. Bo będzie darł japę, szedł do kibla, robił coś w kuchni. Jak będziesz ogarniał sobie nowe miejsce, to dowiedz się jaki tryb snu mają potencjalni współlokatorzy. W jakich godzinach pracują, czy ktoś robi nocki albo musi wstawać bardzo wcześnie rano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem swoją przygodę na studiach, bo miałem współlokatora, który chrapał :) 

Są woskowe i piankowe. Piankowe są jakby wycinane albo odlewane. Te "wycinane, są chropowate po bokach i szybko tracą właściwości i robią się twarde.

Woskowe, są mało estetyczne.. Te odlewane są chropowate tylko od spodu, czyli nie w miejscu kontaktu z uchem i mają całkiem niezłą żywotność.

 

Mi najbardziej podchodzą takie zwykłe z kastoramy, i też wychodzą najtaniej.

Na dziale z narzędziami które "napierdlają" i różnego rodzaju słuchawkami wyciszającymi..

https://www.castorama.pl/zatyczki-piankowe-yato-33-db-5-par-id-35252.html

 

Spać się w nich da, są w miarę miękkie. Łatwo je się myje, wodą z mydłem. Jak masz kilka sztuk, to jedne się suszą, inne można używać.

Większość muszę wymieniać, bo zgubie, zanim się zniszczą :)

Powiem więcej, mi się czasem nawet lepiej śpi. Jest pewnego rodzaju poprawa komfortu, jak masz izolacje od bodźców zewnętrznych.

Jak na przykład mieszkasz niedaleko ulicy i masz otwarte okno. U mnie już nawet jak się rozszczelni okno, to słychać ulice..

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30b22fe8479b8f96bcf78bbca359

To są stopery dzięki którym na wszystkie zatyczki do uszu stosuje się tę nazwę. W aptece za ok. 2zł. 

 

Komfort spania +70% w moim przypadku. Sypiam o różnych porach i mam bardzo lekki sen, a gdy pracowałem na nockach, to już w ogóle bez tego bym rano nie zasnął.

2 godziny temu, BRK275 napisał:

Testowałem takie tanie z pianki. Wygłuszenie raptem w 20% i szybko wypadają z ucha

Też zaczynałem od pianek. Pytaj o woskowe w aptece. "Te w srebrnym opakowaniu".

Edytowane przez la paloma adieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.