Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Wrath of Satan

Horrory

Recommended Posts

Jak horror kiepsko zrobiony, to można się śmiać :D Ale jak się trafi na taki, w którym zagrożenie jest możliwe do wystąpienia w realnym świecie, gdzie bohaterowie zachowują się tak jak powinni (a nie jak niedorozwoje), gdzie odpowiednio jest zbudowana atmosfera to...

+ Gdzieś czytałem, że śmiech jest naturalną reakcją na zagrożenie, u małp chyba czy coś... Także tak też można tłumaczyć

• Like 1

Jedne z lepszych jakie oglądałem to Obecność oraz Shutter (Widmo) wersja japońska :P a tak..generalnie to ciężko mnie wystraszyć horrorem, niestety nie są zbyt mocne..no albo na taki jeszcze nie trafiłem :) 

Jestem fanem horrorów. Oglądam je regularnie. To grona najlepszych z tego gatunku moim zdaniem należą: Droga bez powrotu, Koszmar z ulicy Wiązów, Milczenie owiec, Lśnienie, Bez Litości, REC, Ostatni dom po lewej, Jestem Legendą, 1408, Underworld, Psychoza, Wywiad z wampirem itd.

Droga bez powrotu? To jest raczej kiczowate, np mnie śmieszyły te "stworki" (?) czy jak ich nazwać :P wracając jeszcze do tematu horrorów to przypomniało mi się, że jeszcze dosyć mocny był Martyrs: Skazani na strach. Na pewno nie dla każdego .

2 godziny temu, Oksymoron napisał:

Polecam "W paszczy szaleństwa" dla mnie numer jeden w tym gatunku... garściami czerpie Z "Zewu Cthulhu" H.P. Lovecrafta...

Bynajmniej, nie z "Zewu..." a w ogóle z twórczości Lovecrafta, którą Carpenter uwielbiał. W wielu jego filmach jest pełno nawiązań i stylizacji do Lovecrafta.

Jak dla mnie jeśli chodzi o współczesne kino grozy to

Ciche miejsce

Przede wszystkim filmy od studia A24

Czarownica - Bajka ludowa z Nowej Anglii

Dziedzictwo

To przychodzi po zmroku

+ te dwie perełki od Netflixa wolne od sjw ścierwa którym przeważnie ociekają produkcję tego studia.;)  

Rytuał

Apostoł

Dziedzictwo i Ciche miejsce naprawdę świetne.

Ostatnio okropnie zawiodłem się na Zakonnicy... Do bólu przewidywalne sceny, schemat "narastająca muzyka, cisza, wyskakujący jump scare" kompletnie mnie nie rusza, aktorsko poniżej przeciętnej, pomysł z pradawnym złem jest już oklepany do porzygu, po niektórych "strasznych" akcjach z dziewczyną patrzyliśmy na siebie z zażenowaniem. Na plus jedynie fajna miejscówka, widoczek tego zamczyska i fajne wykorzystanie przestrzennego udźwiękowienia w kinie.

Zachodnie horrory są nudne, a w najlepszym przypadku zabawne. Ja polecam nową wschodnią falę Japońskiego, a nawet Koreańskiego kina. Są to wysublimowane psychologicznie, a nierzadko nawet wyrafinowane erotycznie filmy. Jednak ostrzegam - oglądacie na własną odpowiedzialność.