Skocz do zawartości

Bezużyteczne zainteresowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

właśnie doszedłem do wniosku, że mam fatalne zainteresowania. Od 16 roku życia codziennie przeglądam politykę i tracę masę czasu na oglądanie filmów na temat historii, ekonomii, sytuacji na świecie. Historią interesuje się chyba od zawsze. Zaczęło się to na poważnie jakoś na początku podstawówki, kiedy kupiłem medieval total war i uczyłem się całymi dniami jak w to grać.

 

Tylko dzisiaj i wczoraj straciłem na to kilka godzin. Zawsze jak robię coś, co nie wymaga dużego skupienia, w tle leci jakieś audio związane z tematem. Nie pamiętam, żeby do dzisiaj udało mi się wykorzystać do czegoś zdobytą wiedzę. Zainteresowania niby spoko, ale raz, że do niczego niepotrzebne, a dwa, że alienują ze społeczeństwa, bo nie ma za bardzo o czym z ludźmi pogadać, a tym bardziej z laskami. Już lepiej bym wyszedł jakbym zaczął oglądać jakieś filmy, seriale, czytać książki fabularne. Filmów z których niczego nie mogę się dowiedzieć nie oglądam wcale. Za to chętnie obejrzę film na temat wydarzeń historycznych np Upadek. Tak na marginesie polecam ten kanał https://www.youtube.com/channel/UCi-Wpo75NCXiShMU1EpnAwQ/videos nie ze wszystkim się zgadzam, ale można się dużo nauczyć. Kiedyś interesowałem się jeszcze astronomią, tylko pojawił się wreszcie problem, że do zdobycia bardziej zaawansowanej wiedzy trzeba palić zwoje mózgowe, a nie mam miejsca na kolejne obciążenie.

 

Politykiem nie jestem, historii nie uczę, głos w wyborach mogę oddać tylko jeden, z ludźmi nie chce mi się gadać. Nie zauważyłem żadnych wymiernych i niewymiernych korzyści ze swoich pasji, a wręcz przeciwnie. Lepiej by było jakbym pouczył się gry na jakimś instrumencie, czy języka. Kiedyś myślałem, że spoko, bo nie interesuje się głupotami, ale po latach widzę, że ani nie zrobiłem na tym żadnych pieniędzy, a dodatkowo przestałem pasować do otoczenia.

 

Po co mi wiedzieć ile Rosja rocznie wydaje na zbrojenia i jaka to część wydatków Polski? Po co mi wiedzieć ile sztuk czołgów, samolotów i dział w 1942 roku produkowała III Rzesza, a ile alianci? Po co mi wiedzieć jak działa karuzela vatowska? Macie jakieś pomysły na co mógłbym się przebranżowić?

 

Tak na marginesie polecam jeszcze dwa kanały.

https://www.youtube.com/c/IIWojnaŚwiatowaYT/videos

https://www.youtube.com/user/ThrashingMadPL/videos

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaję Ciebie chłopie. Ty się bardziej żalisz czy chwalisz?

11 minut temu, SławomirP napisał:

bo nie ma za bardzo o czym z ludźmi pogadać, a tym bardziej z laskami.

Kolejny co pod kobiety wszystko chciałby robić, pewnie dodatkowo aby ekhm... ??

 

Przedstaw nam na blogu tutaj, opisz jakieś ciekawostki dotyczące tego czego się nauczyłeś.

Czemu sam nie wystartujesz z kanałem podobnym do przez siebie polecanym - skoro masz sporą wiedzę.

Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano. Może sam o tym nie wiesz, a głos masz chwytliwy. Znajdzie się i grono słuchaczy.

 

Interesujące było dla mnie, kiedy na Radio Samiec nagrywane były audycje dotyczące II wś.

Z pasją przez Marka opowiadane, chciało się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SławomirP napisał:

Po co mi wiedzieć ile Rosja rocznie wydaje na zbrojenia i jaka to część wydatków Polski? Po co mi wiedzieć ile sztuk czołgów, samolotów i dział w 1942 roku produkowała III Rzesza, a ile alianci? Po co mi wiedzieć jak działa karuzela vatowska? Macie jakieś pomysły na co mógłbym się przebranżowić?

To nie jest jeszcze złe. Gorzej jakbyś miał takie zainteresowanie jak zbieractwo, ale nie w sensie, kolekcjonowania, tylko zbierania różnych rzeczy, tak,ze twój plac, mieszkanie niczym nie różni się od śmietnika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BRK275 napisał:

Kolejny co pod kobiety wszystko chciałby robić,

Wszystko, nic, zawsze, nigdy. To są bardzo niebezpieczne słowa drogi kolego.

 

16 minut temu, BRK275 napisał:

pewnie dodatkowo aby ekhm... ??

Wiadomo, żeby łatwiej poruchać, a co innego?

 

17 minut temu, BRK275 napisał:

Przedstaw nam na blogu tutaj, opisz jakieś ciekawostki dotyczące tego czego się nauczyłeś.

 

Ja dopiero kończę pracować. Chciałbym mieć nadmiar czasu, żeby myśleć o takich przyjemnościach.

 

3 minuty temu, Boromir napisał:

Gorzej jakbyś miał takie zainteresowanie jak zbieractwo,

Wspaniałe złomowisko. Jako dziecko byłbym wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP Sławomirze, im szybciej dojdziesz do wniosku, że ważne jest to, co Ciebie wypełnia, a nie co może się przydać jakiejś kobiecie, Twojej mamie, albo "społeczeństwu", tym lepiej dla Ciebie.

 

Jeżeli znajdziesz swój brakujący trybik, to nie ważne co będziesz robił a będziesz użyteczny. Może to być wspomniana historia, a nawet balet.

 

Wiesz, gram sobie na pianinie, a kiedyś bardzo dużo czasu przeznaczałem na swoje hobby. Nie grywam na salonach, a moja stara nie ma z tego żadnych wymiernych korzyści, ale robię to co lubię i co daje mi satysfakcję. Otóż ma to wielki wpływ na moje życie, ale na pierwszy rzut oka tego nie widać.

 

Jakbym był fizykiem kwantowym, to być może dołożyłbym cegiełkę wielkości gumki do gumowania do rozwoju jakiejś technologii, ale sam byłbym nieszczęśliwy, a moje życie byłoby pasmem cierpienia i niespełnionych marzeń. Czy tak to ma wyglądać? Moim zdaniem nie tędy droga.

 

48 minut temu, SławomirP napisał:

Macie jakieś pomysły na co mógłbym się przebranżowić?

Wiesz w głębi duszy, że nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na to pytanie. Chyba, że pragniesz zostać rentierem i koneserem div, 

 

Cokolwiek robisz i robiłeś, czy uważasz to za użyteczne czy nie, ma i miało to wpływ na to gdzie się teraz znajdujesz na życiowej drodze i jak bardzo się rozwinąłeś. To jest Twoja dotychczasowa karma, jakakolwiek by ona nie była.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.