Skocz do zawartości

Cuckolda robienie - nasza rodzima muzyka popularna


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś Marek zrobił audycję o hicie Pawła Domagały "Weź nie pytaj". W ostatnim utworze pan Paweł przeszedł sam siebie: 

Dobra, już, uspokój się
Będzie tak jak chcesz
Zawsze jest jak chcesz, to nic

Pójdę tam, gdzie chcesz
Powiem to, co chcesz
To naprawdę nic

 

Oddam wszystko bez zmrużenia rzęs
Tylko powiedz mi
Proszę powiedz mi, że ty
Zostaniesz przy mnie, gdy rozejdzie się tłum

 

Oczywiście przy fajnej melodyjnej muzyce, hit radiowy, który ma wpadać w ucho.

 

Z drugiej strony Saanah śpiewa jak na zawołanie Chada "pronto, pronto" leci się bolcować i ma wyje.ane na pretensje przyjaciela-orbitera "O co mu chodzi". 

Taka refleksja mnie naszła, chyba jestem przewrażliwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś przewrażliwiony. W teledyskach disco polo, czyli muzyce narodowej polskiej prownicji, takie motywy przewijają się cały czas. Ładna dziewczyna, za którą lata tępy, namolny frajer, którego ma wokół palca.

Edytowane przez manygguh
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, takie ślimacze piosenki o wielkiej miłości i tym jedynym romantycznym lovelasie + aparycja Pawła D. to jest woda na młyn dla młodych kobiet. One lubią tego słuchać a potem przekładać na życie codzienne :P

Ogólnie piosenki to temat ciekawy. Moja pierwsza ex puszczała mi nonstop "potrzebuje mężczyzny a nie chłopca" coś tam coś tam. Już nie pamiętam dokładnie. Po czasie dowiedziałem się że w ten sposób próbowała mi powiedzieć żebym był bardziej brutalny podczas sexu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie,

Ogłaszam zatem, że mamy oficjalnego zwycięzcę "Cuckold Song" 2020.

 

Z drugiej strony nic nowego, takie bzdety lecą co w 2 piosence jakby się wsłuchać.

Między innymi dlatego tak wielu braciom ciężko było uwierzyć w to co tu się pisze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, manygguh napisał:

Nie jesteś przewrażliwiony. W teledyskach disco polo, czyli muzyce narodowej polskiej prownicji, takie motywy przewijają się cały czas. Ładna dziewczyna, za którą lata tępy, namolny frajer, którego ma wokół palca.

Jakby tak się wgłębić w temat, to bardzo dużo "hitów" światowych jest opartych o ten schemat. Podobnie jest z filmami. To się ma sprzedawać i się sprzedaje. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, manygguh napisał:

W teledyskach disco polo, czyli muzyce narodowej polskiej prownicji, takie motywy przewijają się cały czas. Ładna dziewczyna, za którą lata tępy, namolny frajer, którego ma wokół palca.

To się tyczy nie tylko DiskoPoloKicz ale ogólnie całego szeroko rozumianego Popu czyli Popeliny a nawet lajtowego Metalu a la BonDżowi czy Jurop, dzieję się tak dlatego, że główną grupą docelową całej tej Popeliny są kobiety i dziewczĘĘĘta tak jak te wszystkie beznadziejne seriale w TV, romansidła dla tzw kucharek a la 100 Twarzy Grzybiarzy, nieskończona ilość diet odchudzających i produktów FIT, od których panie robią sie coraz szersze w biEdrach.

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, swatpoland napisał:

Moja pierwsza ex puszczała mi nonstop "potrzebuje mężczyzny a nie chłopca" coś tam coś tam. Już nie pamiętam dokładnie. Po czasie dowiedziałem się że w ten sposób próbowała mi powiedzieć żebym był bardziej brutalny podczas sexu

;DDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jaka subtelna.

Wszystko chÓj - nic nie przebije tego.

 

 

Koleś drugi od prawej ma zajebiaszczy sweter, zawsze chciałem sobie taki kupić ale nie miałem czasu.

 

Edytowane przez Ace of Spades
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z autobusem Arabów zdradziła go, nigdy potem nie był już taki sam".

 

Jest muzyka i jest muzyka. Jak się słucha sieczki, to potem się robi sieczka w głowie. 

 

Fenomen disco polo jest prosty - trafia w oczekiwania sporej części populacji. I fakt @Patton na wschodzie jest tego zdecydowanie więcej. Bo takie swojskie, takie przaśne. Jak gówno za stodołą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już sporą kolekcje płyt CD bo mnie kolega zaraził na zakup oryginalnych płyt oraz zmiany PCta na sprzęt HiFi z kolumnami podłogowymi 3 drożnymi.

Jednak jest różnica w dzwięku w porównaniu z głośnikiem komputerowym.

Przynajmniej połowa płyt jakie mam to właśnie piosenki tego typu jak tutaj wymienione.

Dobrze że nie znam Angielskiego i nie wiem o czym śpiewają bo bym musiał połowę płyt wywalić z domu.

Dziś sobie odsłuchuje Green Day oraz Blink 182.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie siedzę w robocie i jak zwykle tłucze radio. W tle RMF i jakiś program, gdzie typ dzwoni do tego speakera i mówi, że zrozumiał dlaczego kobieta go opuściła, że za mało się starał, ona z nim zerwała i wyjechała na wakacje, że chce zadzwonić i prosić o jeszcze jedną szanse.

Dzwonią do kobity, w tle smiechy, hihy, speaker się pyta jak tam wakacje. Babka odpowiada, że świetnie... Speaker znowu pyta czy czasem kogoś z nią nie ma i czy kogoś brakuje. Ciszaaa... Po tym oczywiście festiwal upodlenia i podręcznikowy przykład spermiarstwa, do tego typ z radia mówi mu, żeby pakowal walize i zapierdalał za nią ratować związek. ? 

Kiedy tego słuchałem, miałem akurat wkretarke w ręce...Gdyby nie wpadł w zakłopotanie i zdał sobie sprawy co właśnie odpierdala, to mielibyście brata na oiomie z przewiercona głowa w miejscu uszu. ?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prod1gybmx napisał:

Ostatnio sobie siedzę w robocie i jak zwykle tłucze radio. W tle RMF i jakiś program, gdzie typ dzwoni do tego speakera i mówi, że zrozumiał dlaczego kobieta go opuściła, że za mało się starał, ona z nim zerwała i wyjechała na wakacje, że chce zadzwonić i prosić o jeszcze jedną szanse.

Dzwonią do kobity, w tle smiechy, hihy, speaker się pyta jak tam wakacje. Babka odpowiada, że świetnie... Speaker znowu pyta czy czasem kogoś z nią nie ma i czy kogoś brakuje. Ciszaaa... Po tym oczywiście festiwal upodlenia i podręcznikowy przykład spermiarstwa, do tego typ z radia mówi mu, żeby pakowal walize i zapierdalał za nią ratować związek. ? 

Kiedy tego słuchałem, miałem akurat wkretarke w ręce...Gdyby nie wpadł w zakłopotanie i zdał sobie sprawy co właśnie odpierdala, to mielibyście brata na oiomie z przewiercona głowa w miejscu uszu. ?

Niby śmieszne, ale tak na prawdę strasznie smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zbieg okoliczności xD Usłyszałem piosenkę pierwszy raz 2 dni temu na siłowni, RMF. Pomyślałem od razu, co to za poniżający, pojebany tekst i za gówno melodia. Znak czasów. Upodlony mężczyzna klęczący nieustannie przed kobietą i przyjmujący ciosy. To kulturowa kreacja, która zatacza coraz szersze kręgi. 

 

Straszne, co będzie z pokolenia wychowanego przez samotne matki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cst9191 napisał:

Niby śmieszne, ale tak na prawdę strasznie smutn

Takie pizdy psują rynek i nawet z normalnej kobity zrobią roszczeniowa księżniczkę, przez brak asertywności i desperacje. Nie żałuję gości, żałuję siebie, że potem z takimi księżniczkami muszę się użerać, udowadniając, ze nie są takie fantastyczne jak nim się wydaje. A goście? Zamiast mówić sobie wprost co ich boli, lecą na skargę do przełożonych albo zasłaniają się milionem innych rzeczy, żeby tylko uniknąć odpowiedzialności za siebie.

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, mac said:

 

 

Straszne, co będzie z pokolenia wychowanego przez samotne matki. 

W sumie w trakcie wojny i zaraz po masa dzieci nie miała ojca. A jakoś chyba lepiej to wychowanie wychodziło. 

 

Tu chyba istotniejszy będzie wpływ otoczenia i mindset wychowującej, niż sam fakt samotności. 

 

Przykładowo kiedyś taki dzieciak pewnie szedł do jakichś zuchów, harcerzy, pionierów, a potem do woja i (pomijając patologie) był uczony, jeżeli wcześniej go nikt nie nauczył, pewnych "męskich" zachowań - szacunku, odwagi, pracy w grupie, odpowiedzialności, zaradności, itp. 

 

A teraz jest wychowywany przez mamcie zaopatrzoną w smartfon. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Orybazy said:

@t0rek Jeśli to jest najładniejsza laska na wiosce to ja tym chłopakom głęboko współczuję.

Dla takiego Janusza z teledysku to jest seks bomba i mokre sny. Musisz wziąć poprawkę na gusta. Jeżeli przepierdziane audi to szczyt marzeń.... 

 

Nie wiem czy ktoś z szanownych ma styczność z taką polska wsią wsią gdzie do sklepu są 3km, a autobus raz na dzień zajeżdża. Ja czasem mam i mentalność i gust jest przerażający. Dlatego co bardziej obdarzone inteligencją jednostki spierdalają stamtąd jak tylko mogą. 

 

Pamiętam jak kiedyś rozmawiałem z młodą dziewczyną, która z takiej wioski do Stalowej Woli uciekła. Mówiła, że jak chodziła biegać, to cała wieś o niej potem plotkowała. Dziś to się może trochę poprawiło, ale wtedy dla tej dziewczyny to była dramatyczna presja, że robi coś "innego". 

 

Nie mniej Janusz złotówa z miasta też ten przekaz chętnie odbiera. Bo jest prosty, nie wymagający myślenia, swojski, śmieszny.

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.