Skocz do zawartości

Co doradzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe o co chodzi sobie myślę, pewno @alicja95 jakieś ciuchy na lato chce sobie strzelić bo założyła temat w :

"Ciuchy, makijaż, kolczykowanie, znakowanie"

 

A tu proszę niespodzianka słuchawki :D 

 

Przy okazji dzięki @crystal i za pomysł @alicja95 przy okazji, używa ktoś smart watcha jeśli tak, to wystarczy zegarek by móc odbierać połączenia czy komórka musi być przy tyłku też, ktoś się orientuje?

 

Dzięki za odp z góry ? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy inaczej bo może źle się wyraziłem @crystal czy komórkę możesz zostawić w domu, a np nie wiem - iść pobiegać i mieć przy sobie tylko zegarek? W sensie czy te połączenie będzie szło na zegarek, czy musisz mieć komórkę i zegarek obok siebie by to wszystko działało? 

(Wybacz nie wiem jak te smartwatche do końca działają) :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, SzatanKrieger said:

używa ktoś smart watcha jeśli tak, to wystarczy zegarek by móc odbierać połączenia czy komórka musi być przy tyłku też

Jeśli smartwatch ma miejsce na kartę nano-sim, to powinien być w stanie samodzielnie dzwonić i odbierać połączenia (na tej zasadzie działają np popularne zegarki dla dzieci z lokalizatorem GPS i możliwością zadzwonienia do rodziny). Telefon wtedy już niepotrzebny.

Aha, applowski iwatch nie potrzebuje fizycznej karty, potrzebuje wirtualny e-Sim. Ale wtedy też można z niego dzwonić bez telefonu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, SzatanKrieger said:

się tym zainteresować co i jak

Są tylko dwa targety rynkowe w tym obszarze: dzieci i fanbaza Apple.

Dla dzieci idą kolorowe i zabawkowe "smartwatche" nawet od 100zł, gdzie zasadniczo działają rozmowy telefoniczne, ale lista numerów jest przeważnie ustalona z góry, i limitowana do 3 lub 10.

Wersje ciut lepsze - prześlą rodzicom położenie GPS zegarka, albo podniosą alarm gdy dziecko opuści wyznaczony na mapie obszar.

 

A dla dorosłych - Apple zdominowało rynek do tego stopnia z Apple Watch, że inni producenci po prostu się wycofali. Nie opłacało się produkować konkurencyjny towar. Garrett coś tam robi na chińskich procesorach, ale osobiście nie testowałem, więc się nie wypowiem. Samsung, Huawei - połączenie z telefonem przez bluetooth wymagane.

 

Zawsze problem jest jeden... bateria. Garrety podobno na włączonym wszystkim, kilka godzin trzymają.

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Akurat mój smartwatch to taka bieda wersja, nie ma nawet GPSu, więc jeśli jestem na spacerze, to co prawda mierzy mi kroki, ale już nie zapisuje trasy. ? Więc trzeba mieć telefon przy sobie, na przykład w plecaku. 

Ale ma też sporo plusów, spełnia moje oczekiwania - jest tani, bada sen, ilość kroków, pokazuje godzinę. ? I bateria trzyma ponad 2 tygodnie.

Edytowane przez crystal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicja95 Potrzebujesz tego stricte do rozmów telefonicznych? Czy i do rozmów, i do słuchania muzyki? Jak głównie do rozmów, to ile czasu dziennie planujesz spędzać na tych rozmowach? I w jakich warunkach? Np. w hałasie, jadąc samochodem? A wreszcie - ile to dla ciebie tanio? Bo jak głównie do rozmów, to polecam coś z Plantronics (np. model Legend), bardzo dobre tłumienie szumów, np. wiatru czy hałasu w samochodzie, cena to ok. 250-300 zł, starsze modele są tańsze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumowa_kaczka Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym do rozmów i  mieć możliwość prowadzenia konwersacji ciągiem przez min 4 godziny, miałoby mi służyć  np podczas jazdy rowerem, sprzątania, jazdy na rolkach, czy też samochodem. Chciałabym się zmieścić w 150 zł, ale jeśli coś ekstra jest za 250 to mogę to rozważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicja95 No to tak, jak pisałam - ja mogę z czystym sumieniem polecić Plantronics, miałam z tym do czynienia i czystość dźwięku - zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy - nieporównywalnie lepsza niż na zwykłych "muzycznych" słuchawkach. Ja akurat testowałam model Legend, ale wcześniejsze też są ponoć całkiem spoko :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła smartłocze, za moich czasów nie było smartłoczy i każdy zdążył na obiad czy kolację ?

 

9 godzin temu, crystal napisał:

polecam Xiaomi MI Airdots. Kosztują około 100 zł.

Ile czasu grają na jednym ładowaniu?

Nie wypadają z uszu przy jakimś wysiłku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, alicja95 napisał:

Poszukuje dobrej, i w miarę taniej słuchawki bluetooth

Lepsze słuchawki bluetooth niż okulary VR z anteną na nosie/przy oczach :)

 

Ja tam był odradzał. Co prawda bluetooth ma mniejszą emisję natężenia elektromagnetycznego niż telefon, ale wpływ na zdrowie raczej pomijalny nie jest.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Kurła smartłocze, za moich czasów nie było smartłoczy i każdy zdążył na obiad czy kolację ?

 

Ile czasu grają na jednym ładowaniu?

Nie wypadają z uszu przy jakimś wysiłku?

Ja przy intensywnym wysiłku nie używam akurat tych słuchawek, bo pewnie mogłyby wypaść. Ale przy spacerach, przy pracy - nie wypadają, nie ma szans. :) W komplecie dostajesz trzy komplety gumek, różne wielkości, więc można sobie dopasować.

 

Ile czasu grają? Trudno mi powiedzieć dokładnie, nigdy tego nie sprawdzałam, ale nie muszę ich ładować zbyt często. Zazwyczaj używam tylko jednej słuchawki jednocześnie, wytrzymuje jakoś z 3-4 godziny, jak jedna się rozładuje to biorę drugą. :D Etui umożliwia naładowanie 2-3 razy. 

 

Wracając do smart watcha, to kiedy słucham muzyki przez słuchawki bluetooth, mogę sterować odtwarzaniem z poziomu zegarka. Podejrzewam, że będę mogła też odbierać połączenia za jego pomocą. Jeszcze nie miałam okazji sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możliwe, że już za póżno. Ja właśnie kupiłem sobie Edifier TSW1 i jestem niesamowicie zadowolony z tego jak grają i jak długo, do 8h + akumulator, który możesz mieć przy sobie i póki co dobrze radzi sobei z ładowaniem. te sluchawki wybrałem dodatkowo z myślą o mikrofonie, ktory nie będzie łapał tak bardzo wiatru podczas rozmowy gdy pedałuje ok 30km/h i póki co nie słyszałem zażaleń. Muzyki głównie słucham z Huawei p30 . Po researchu jaki zrobiłem przed zakupem to właśnie akumulator dołączony do tych słuchawek jest dosyć ceniony, nie wiem czy dźwięk jest równie dobry, ale sporo czytałem także o modelach Xiaomi Air Dots są spoko też, tylko cena jest mniejsza ze względu na baterię i akumulatorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.