Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 dla miłośnika dobrego brzmienia


Rekomendowane odpowiedzi

Wymaganie nieco oksymoroniczne, no bo jak to? Żenić MP3 z taką na ten przykład - lampą? 

Ano tak właśnie. 

 

W temacie turbo-nowinek MP3 kompletnie się nie rozeznaję i zasadniczo jedynie w telefonie sobie okazjonalnie posłuchuję tego formatu. Ale chciałbym mieć możliwość podpięcia czasami jakiegoś przyzwoitego odtwarzacza pod wzmacniacz i kolumny. No i potrzebował bym jakiegoś MP3-grajka z "czystym" wyjściem, bez korekcji, niejako sygnał wprost "z bitów". Może być wielkości książki nawet, bo nosić nie zamierzam. Oczywiście niech to możliwie sensownie brzmi i nie kosztuje powiedzmy, więcej niż np. 500. Słucham muzy wszelkich gatunków, więc nie chcę czegoś co dobrze brzmi tylko w metallu czy klasycznej. Wiem, że są na forum miłośnicy dobrego brzmienia, może macie taki temat przerobiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ace of Spades napisał:

MP3 wyklucza dobra jakość, najmocniejsze MP3 to 320kb/s, pod warunkiem, że ripujesz z bezstratnego źródła.

Tyle, ze dzisiejsze odtwarzacze MP3 nie ograniczają się do tego formatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Ace of Spades said:

MP3 wyklucza dobra jakość, najmocniejsze MP3 to 320kb/s, pod warunkiem, że ripujesz z bezstratnego źródła.

Soniasze konwertują do ATRACKa wewnętrznie. Mam też Minidisca i płyta CD przegrana na Minidisc brzmi mi soczyściej ale to już mocno subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prod1gybmx tak, linkujesz najlepszy odtwarzacz jaki można nabyć w cenie do 500 PLN, aczkolwiek, można go znaleźć ciut taniej, i trzeba nadmienić iż wymaga dokupienia karty pamięci, ponieważ nie ma wbudowanej.

 

https://www.euro.com.pl/ipod-odtwarzacze-mp3-mp4/fiio-odtwarzacz-m3k-silver-fiio.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI0_aRptS96gIVkNwYCh1OiQY7EAYYAiABEgJSFPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

+

 

micro SD

 

+ przyzwoite słuchawki 

 

I będzie elegancko. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orybazy napisał:

Soniasze konwertują do ATRACKa wewnętrznie. Mam też Minidisca i płyta CD przegrana na Minidisc brzmi mi soczyściej ale to już mocno subiektywne.

Nie chce się wymądrzać itd bo nie o to chodzi, MP3 to format stratny, kompresyjny, formaty bezstratne to takie, które przy ripowaniu gubią wszysko to co jest niepotrzebne przy cyfrowym, niemechanicznym odtwarzaniu, na płycie CD duża część zapisu to np info o śledzeniu ścieżki przez laser itp 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przenośnego audio praktycznie się nie obracam.

Wystarczają mi Koss Porta pro i smartphone.

Natomiast w kwestii hi-fi to już zupełnie inna bajka...

Zaznaczę, że w kwestii brzmienia pierwsze skrzypce gra wzmacniacz, a nie format.

Abym rozróżnić potrafił mp3 od flac potrzebuję dobrego daca, a nie komputera obsługującego dany format.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace of Spades 100% zgody. Z doświadczenia Mp3 320kbps przerzucone na atrack'a brzmi nieźle. Ocięcie góry i dołu w kompresji nie każdemu zrobi różnicę. Pytanie też na jakich słuchawkach, mnie zakup MDR Sony EX650AP pokazał jak zaszumione są wyjścia z telefonów.  

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Perun napisał:

Abym rozróżnić potrafił mp3 od flac potrzebuję dobrego daca, a nie komputera obsługującego dany format.

Bez przesady, to słychać na pierwszy rzut ucha, ja ma wzmaka Harmana i odtwarzacz Bluray Pioneera z USB, jak na pendrive mam MP3 to odrazu się czuje. Zupełnie inny bas, przestrzeń, scena, sopran też mniej szczegółowy. 

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ace of Spades napisał:

MP3 to format stratny

Mi to nie przeszkadza powyżej 15 khz i tak nic już nie słyszę (z wiekiem słuch się pogarsza) w dodatku większość słuchaczy mając w swoich komputerach, radiach, odtwarzaczach korektor nie używa go a co najwyżej ustawiają wszystko na maksa żeby było jeszcze głośniej.

Choć oczywiście słyszę niedoskonałości jak jest kiepsko zakodowane (za dużo powycinane) lub robione już z kiepskiej jakości nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Ace of Spades said:

MP3 wyklucza dobra jakość,

Prawda, prawda, "świadomy praw i obowiązków... itd" ;)

 

No właśnie, jak by co to se zripuję swoje CDki do dobrego formatu, ale gdyby coś "mniej wartościowego" w materiale muzycznym było, tak powiedzmy - do testu smaku - to pewnie i zakupię paczkę empetrójek. No i w sumie parę starodawnych winyli też se "zripuję", tylko skończę przedwzmacniacz RIAA na lampkach. 

22 minutes ago, Perun said:

w kwestii brzmienia pierwsze skrzypce gra wzmacniacz, a nie format.

Ano będzie fajny, 100% lampa - preamp + końcówka na dość przyzwoitych pentodach mocy. 

7 minutes ago, rycerz76 said:

Mi to nie przeszkadza powyżej 15 khz i tak nic już nie słyszę

Ja pewnie też, ale trochę nie o to mi idzie :)

Tym bardziej, że za brzmienie lampy odpowiadają właśnie zniekształcenia sygnału a nie doskonała wierność transmisji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext jeśli koniecznie chcesz odtwarzasz MP3, to  podtrzymuję to co pisałem wyżej FIIO M3K + karta micro SD.

 

Aczkolwiek, skoro i tak się nigdzie z tym nie wybierasz tylko chcesz używać w domu, a słuchawki masz zacne to rozważ zakup dobrego DACa USB i słuchanie z PC/ laptop/ mac, jakość dźwięku będzie lepsza. 

 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/audioquest/2016280437585122959/0092592048188/audioquest-dragonfly-black-usb-dac-amp-wersja-2020?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=audioquest-dragonfly-black-usb-dac-amp-wersja-2020&ceneo

 

lub 

 

https://audeos.pl/pl/p/Ikko-Zerda-ITM03-przenosny-DACAMP-CS43198-USB-C/1052?utm_source=ceneo&utm_medium=referral 

 

Tylko pamiętaj że do tego drugiego trzeba jeszcze przejściówkę na USB A dokupic. 

 

 

Gdyby nie to, że ceny poszły ostatnio dość mocno w gorę poleciłbym (niestety budżet przekroczony):

 

https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rycerz76 napisał:

Mi to nie przeszkadza powyżej 15 khz i tak nic już nie słyszę

Nie chodzi tylko sopran ale właśnie o bas i przestrzeń, scenę stereo w MP3 to wszystko jest jakby bardziej zawężone i uproszczone, bas nie jest tak głęboki i nie ma tego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Mosze Red said:

rozważ zakup dobrego DACa USB i słuchanie z PC/ laptop/ mac, jakość dźwięku będzie lepsza. 

A toś mnie zainspirował Waszmosć, bo akurat mam w planie zaprojektować coś w charakterze mini-serwerka multimedialno-sieciowo-bazodanowego z opcjonalnym, prywatnym SOHO-Cloud. Aż pierwsze co mi przyszło do łba, to czy są takie DACe na np. PCI-E. bo nie chcę żeby jakiś dzyndzel z niego wystawał. Ale to w sumie pryszcz, bo da się to przemodelować i wsadzić do środka a gniazdo wyprowadzić. Oj, będę główkował coś mi się zdaje. 

3 minutes ago, Ace of Spades said:

Nie chodzi tylko sopran ale właśnie o bas i przestrzeń, scenę stereo

O to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rnext napisał:

Prawda, prawda, "świadomy praw i obowiązków... itd" ;)

 

No właśnie, jak by co to se zripuję swoje CDki do dobrego formatu, ale gdyby coś "mniej wartościowego" w materiale muzycznym było, tak powiedzmy - do testu smaku - to pewnie i zakupię paczkę empetrójek. No i w sumie parę starodawnych winyli też se "zripuję", tylko skończę przedwzmacniacz RIAA na lampkach. 

Ja planuje sobie zrobić taki manewr, ze mam odtwarzacz BluRay Pioneera z USB - dokupię do tego przenośny dysk 2TB, na kompie pozgrywam muze we FLAC i bedę odtwarzał przez Pioneera i wzmaka Harman HK 680, bedzie git!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.