Skocz do zawartości

Tanie miejscówki do życia dla wolnego strzelca online?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pracę zdalną, kokosów nie zarabiam, własna chata tania w utrzymaniu, ale mam ostatnio przebłyski, żeby gdzieś pojeździć po świecie, poszukać tanich miejscówek, niekoniecznie mocno turystycznych, pożyć gdzieś, gdzie nikt mnie nie zna. 

 

Pytanie tylko, gdzie wyruszyć. Myślałem na początek po Polsce, ale ceny wynajmu mnie rozpierdalają, zero motywacji. Szukam tanich alternatyw, żeby gdzieś pomieszkać, popracować, ale się nie wiązać jednocześnie żadnymi umowami, ani innym gównem, sami rozumiecie. 

 

Żyłem na granicy bezdomności kiedyś przez kilka tygodni za granicą z ziomami, ale tak się nie da dobrze pracować i musiałbym chociaż trochę zjeść, żeby ogarnąć zlecenia ? 

 

Dawno nie miałem przygody, nie potrzebowałem, ale coś się niedawno zmieniło. Może mnie naprowadzicie, dobre inspiracje tutaj dostawałem wiele razy. Może i tym razem się uda. 

 

Nie tylko nawet o miejscówki chodzi, jakieś narzędzia może organizacyjne, cokolwiek, co może pomóc w takiej relokacji. Może ktoś już uprawiał coś takiego?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania miejscówka tzn. ile EUR na miesiac?

 

Mieszkanie w bloku czy kemping na postawienie kampera?

Dlugoterminowe.

 

Standard typu łazienka na spółę z kilkoma osobami może być?

 

Duże miasto czy zapadła dziura?

Jakieś konkretne wymagania?

 

Rozumiem że pracę masz, czyli potrzebujesz tylko prąd i dostęp do netu. Najelastyczniej to net może być satelitarny, ok. 60 EUR/miesiąc.

4 godziny temu, mac napisał:

niekoniecznie mocno turystycznych, pożyć gdzieś, gdzie nikt mnie nie zna

Ewentualnie Włochy oferują darmowe pobyty albo dom za 1 EUR, ale to na zapadłych wsiach i trzeba w ruiny inwestować. Były wątki ok. Rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mac napisał:

Nie tylko nawet o miejscówki chodzi, jakieś narzędzia może organizacyjne,

Jest/był osobnik w necie co za około 2000/4000 PLN ORGANIZOWAŁ podróż do sokoła świata.

Polegało to na randomowym wykupowaniu promocyjnych biletów gdzie się da i łączeniu w całość.

Warunek, że trzeba było dać mu znać dużo wcześniej..

 

Na warunki USA, Japonia ...itd karta prepaid "starhub".....aby Internet spoko chulał za 50$ przez całego miecha+ ileś tam minut gadania bla bla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz pracę zdalną, to zakładam że firma jest międzynarodowa.

Wtedy czasem warto po prostu uderzyć do oficjalnego działu HR, z pytaniem czy możesz "zwizytować" jakiś oddział, i czy miejscowi mają dobre namiary na tani lokal. Nic nie tracisz pytając :)

Kiedyś w ten sposób dowiedziałem się, że pewna firma ma pół bloku mieszkań, kupione dla długoterminowych kontraktorów. Koszt - wyłącznie podatek od "potencjalnego zysku" potrącany z wypłaty.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamperowanie wcale tanie nie jest, o ile nie stoisz gdzieś na odludziu i za nic nie płacisz. Ale kibel trzeba kiedyś opróżnić, paliwa i wody dolać i lepiej niech nic się nie zepsuje. 

 

Przykladowe ceny kamperowania w US, gdzie chyba są najlepsze do tego warunki https://camperreport.com/average-rv-campground-rates-much-expert-per-night/

 

Ja bym osobiście starą łajbę kupił i sru na Śródziemne albo Małe Antyle ?

 

Południowo-zachodnia Portugalia jest w miarę tania (poza ośrodkami turystycznymi typu Faro, Portimao). Leżące na uboczu greckie i dalmatyńskie wysepki są względnie tanie. 

 

Ale jak chcesz coś naprawdę tanio, to jakaś Gruzja, południowa Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Syberia, Filipiny, Nowa Kaledonia, Maroko, te rejony. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Miejscówki postojowe na kamper akurat to nie problem w Polsce. Fajnie jak sam potrafisz pomajstrować, naprawić coś w nim wtedy oczywiście koszta się zmniejszają ale rzeczywiście nie jest to taka prosta i tania zabawa, jeśli sam nic przy nim nie zrobisz. Mojemu kumplowi ostatnio zaczęło coś gruchotać w skrzyni biegów w kamperze i mu majster 2 koła krzyknął za zrobienie, na szczęście on dużo sam potrafi zrobić i nie poniesie takich kosztów. Dodać jeszcze do tego ubezpieczenie, możliwe problemy z piecykiem gazowym, czy zbiornikiem wodnym i mogą być to poważne koszta.

 

@macA próbowałeś AirBnb ? Czasami naprawdę można trafić na okazyjne ceny pokoi w różnych zakątkach świata, szczególnie poza sezonem tylko wystarczy dobrać w miarę tani transport na porównywarkach cen lotniczych i w drogę, czego Ci więcej trzeba ważne aby było wifi w standardzie. Ja trafiłem ostatnio naprawdę tani pokoik w Krakowie i jestem zadowolony. Też pracuję zdalnie i ten sposób na podróżowanie zamierzam uskuteczniać w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.