Skocz do zawartości

Zakup przedmiotu, a jego późniejsza chęć zwrotu


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie,

 

Zakupiłem plecak z sakwami na wypady turystyczne i bushcraftowe około 3 miesięcy temu za sporą kasę. 2 tygodnie temu zapakowałem się w niego i wybrałem w końcu na upragnioną przygodę w górach. Po przejściu paru kilometrów było mi bardzo ciężko. Ekwipunek, który miałem ze sobą był zbyt ciężki. Po powrocie do domu zważyłem plecak. Okazało się, że włącznie z pokrowcem, sakwami i zapięciami jest ponad 600g cięższy od deklarowanej wagi przez sprzedającego. Gdybym to wiedział wcześniej z całą pewnością bym go nie kupił. Szedłem w kierunku odchudzenia sprzętu. Jestem mocno rozczarowany bo cały zabieg kosztował mnie 1300zł, a wagi przybyło, komfort zmalał.

Czy w świetle prawa można zwrócić używany towar zakupiony w sklepie internetowym gdy zorientowałem się, że jego stan faktyczny nie jest zgody z opisem na stronie? Czy to podlega pod zwrot z tytułu rękojmi? Nie pomyślałem totalnie żeby zważyć go zaraz po zakupie. Dodam, że kupiłem go na fakturę. Co napisać sprzedającemu? Póki co sklep zaproponował mi rabat 50zł na kolejne zakupy, których zupełnie nie potrzebuję dodając, że nic więcej nie są w stanie zrobić...

 

Dziękuję za pomoc i ew. sugestie.

Edytowane przez raul_na_102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

Dziękuję. Czytałem to wcześniej ale ciężko ustosunkować mi się do tego czy waga tego plecaka podchodzi pod któryś z tych punktów:

  • niezgodność właściwości towaru z zapewnieniami sprzedawcy
  • wada towaru, która zmniejsza jego wartość lub użyteczność

Wg. mojej opinii tak ale czy tak jest realnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdy zakupiony produkt nie spełnia oczekiwań, o których publicznie zapewniał sprzedawca, producent lub przedstawiciel producenta (chodzi tu również o niezgodność produktu z jego opisem stworzonym przez producenta lub sprzedawcę)."

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.