Skocz do zawartości

Slut-shaming - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Colemanka napisał:

@Hatmehit takowy dostrzega / zgłaszała.

Tak, sądzę, iż promowanie rozwiązłości nie wpływa dobrze na kształt społeczeństwa. Już to tłumaczyłam, między innymi powołując się na seksualizację młodych osób, czego byłam doskonałym świadkiem. Nikt nikomu nie broni, ale w takim razie @Analconda dlaczego postulujesz rozwiązłość? Ona w wielu (nie u wszystkich) jest wynikiem znudzenia zyciem, brakiem refleksyjności oraz odpowiedzialności, a skutkuje chociażby samotnym macierzyństwem lub (anegdotycznie) wzrostem depresji u kobiet. Tutaj mogę tylko z obserwacji się wypowiedzieć, bo mądrych statystk na to nie mam, ale- czy nie sądzisz, iż puszczanie się może doprowadzić do poczucia samotności oraz wykorzystwania swojego ciała dla hedonistycznej przyjemności oraz atencji? Ja jestem jak najbardziej za seksem, również wyuzdanym, ale należy pamiętać o odpowiedzialności własnych wyborów. Jak mi któraś cnotliwa panna powie, że to obrzydliwe, iż lubię ostry seks oralny, to biorę fakt na klatę, że może i obrzydliwe, ale nie płaczę po kątach i nie mówię 'ostry seks oralny ze stałym partnerem shaming, pomocy obrażajo'. No nie. 

 

Tak, faceci też są odpowiedzialni za swoją rozwiązłość. Ale nie o tym jest wątek.

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reflux napisał:

Jaka hipokryzja? Że ktoś śmie powiedzieć, że kobieta jest w pełni odpowiedzialna za swoje własne zachowanie i swoje własne decyzje? 
No masz rację hipokryzja level hard.

Tak samo facet jest odpowiedzialny za swoje własne zachowanie i decyzje. Jak będzie sobie lekko bzykał na lewo i prawo to w końcu dosięgnął go konsekwencje tego co robi.
Tak samo kobieta, będzie skakała z mitycznego Chada na Mokebe to też poniesie, konsekwencje swoich wyborów. Czy to zostanie samotną mamusią, czy singielką po 30stce z zestawem kotów, która płacząc w poduszkę zastanawia się czemu nikt nie chce wchodzić w relację z laską po 30stce z poważnymi brakami socjalizacyjnymi i brakiem szacunku do samej siebie. Bo jakiż to szacunek ma ktoś, kto służył całej kompanii wojska za żywy masturbator lub skarpetka przez 10 lat?

Zadziwia mnie również fakt, braku świadomości tego, że kobiety i mężczyźni są różni. Dymorfizm płciowy swoje robi, nie tylko wyglądają inaczej, ale też kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby zarówno, fizyczne jak również emocjonalne i psychiczne. Seks ma konsekwencje dla obojga płci to, że te konsekwencje są różne i nie zawsze "sprawiedliwe" to no cóż, biologia nie rozumie, biologia jest. Ten świat nie jest sprawiedliwy.

Tak moje panie sypiając z losowymi samcami same wykluczacie się z kategorii kobieta na związek. I co najlepsze, możecie zrzucać winę na różnego rodzaju fuckboy-ów, Sebastianów itp. 
Nie zmienia to faktu, że jesteście bezpośrednio odpowiedzialne za to z kim i ile sypiacie. 

Tak samo panowie są odpowiedzialni za swoje hulanki i swawole a potem jest: "łolaboga Karyna chce alimenty na Brajanka! POMUSZCIE!"

A czy ja gdzieś napisalam, że kobieta nie jest? No gdzie niby? Nigdzie. Nigdzie nie napisałam, że facet jest odpowiedzialny za to, że kobieta się puszcza i odwrotnie, że ona jest odpowiedzialna za jego puszczanie. Piszę tylko o jednym - że w tym kurwieniu, jak to nazywacie, biorą udział oboje a ostracyzm spoleczny ma wg was spotykać tylko kobietę. I to jest hipokryzja. A niektórzy mi w świętym oburzeniu jakieś elaboraty  w odpowiedzi trzaskają, jakbym nie wiadomo jakie herezje pisała. A piszę prawdę, tak, jak jest.  Powtarzam. Każdy, kto bzyka laski i nazywa je puszczalskimi czy szmatami oraz uważa ze powinny się wstydzić takiego szmacenia a sam nie czuje się winny, że bierze w tym udział jest ciężkim hipokrytą. O relatywizmie moralnym już nie wspomnę... Hipokrytami jest rownież cała reszta, która może i nie bzyka, ale uważa podobnie. Że winne są tylko kobiety.

Złodziej kradnie ale paserstwo też jest karane.  Czy paser  jest odpowiedzialny za czyny zlodzieja? Nie, ale jest częścią tego procederu jakim jest kradzież, więc nie jest bez winy. Przyklady można mnożyć.  I co w tym takiego oburzającego? Taka jest prawda. Lepiej wziąć to na klatę a nie zwalać wszystko na biologię. Biologia to jedno a hipokryzja drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colemanka chodzi o wyjaśnienie pewnego zjawiska. 

 

Weźmy takie 500+, które polega na tym że odbiera się podatnikowi pieniądze i później wypłaca się również podatnikowi (określonej grupie). Niby mówi się, że zabiera się wszystkim i później oddaje się ich własne pieniądze, ale to jest nieprawda albo część prawdy, tak naprawdę odbiera się najbardziej produktywnym i daje najmniej produktywnym. 

 

Jest to co do zasady nieetyczne/ niemoralne, a i tak każdy ustawia się w kolejce po 500+. 

 

Gdyby nie było 500+, bardzo mała ilość osób zdecydowałaby się żeby z pałę  czy gazrurką pójść okraść sąsiada, to raczej oczywiste. 

 

Przechodząc do sedna człowiek z natury jest nastawiony na konsumpcję, gromadzenie zasobów, zaspakajanie potrzeb itp. 

 

Jeśli coś jest łatwo dostępne, bez kosztowe lub nisko kosztowe ludzie to wezmą, oczywiście koszty zawsze istnieją tyle, że jeśli to jest przerzucone na innych to ludziom wtedy 'ganz egal'. 

 

Ba ...  pójdą nawet po to ci, którzy uznają to za nieetyczne (lwia większość z nich), ci którzy pierwsi by klaskali gdyby tego nie było, oczywiście fakt korzystania sobie zracjonalizują.

 

Pieniążki dają zaspokojenie potrzeb i przyjemność, dla tego ludzie po nie idą. 

 

 

Człowiek z natury jest ukierunkowany na branie tego co jest łatwo dostępne i zaspokaja potrzeby/ daje przyjemność. 

 

Dlatego jak panie dają dupy na lewo i prawo, to prawie każdy chętnie skorzysta ponieważ daje to przyjemność i zaspokojenie potrzeb bez ponoszenia kosztów lub relatywnie małym kosztem dla biorącego. Cały koszt panie biorą na siebie, a jest to utrata reputacji, zniszczenie swojej potencjalnej przyszłości, taką podjęły decyzję, jest to ich wybór i będą musiały z tym żyć.

 

Gdyby panie nie dawały, to relatywnie mało znalazłoby się takich, którzy wzięliby siłą (gwałcicieli). Tak samo jak wśród osób biorących socjal, gdyby socjalu nie było relatywnie mało ludzi poszłoby okraść sąsiada. 

 

Załapałaś na kim spoczywa odpowiedzialność za rozwiązłość? 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hatmehit napisał:

@Analconda dlaczego postulujesz rozwiązłość?

Dlatego, że w męskim środowisku im ktoś więcej rucha tym ma większy poklask. Te same ekipy nazywają dziwkami kobiety które się "puszczają".

Kolejna sprawa to - trzeba beciaków, zawistników i zazdrośników nauczyć, że to jest normalka, że ich kobieta zostawi dla gościa z wyższym smv.

9 minut temu, Hatmehit napisał:

ale- czy nie sądzisz, iż puszczanie się może doprowadzić do poczucia samotności oraz wykorzystwania swojego ciała dla hedonistycznej przyjemności oraz atencji?

Przecież właśnie o to chodzi - co jest w tym złego? Po to ludzie żyją by czerpać przyjemność ile się da nie wkładając w to wysiłku. Skoro dla przyjemności i atencji robią to mężczyźni to dlaczego nie mogą kobiety?

 

Tutaj przykład który już cytowałem i cytował będę pewnie niejednokrotnie by pokazać "męskie" standardy.

16 godzin temu, DuchAnalityk napisał:

Kobieta, która puszcza się na lewo i prawo powinna być nazywana dziwką i to od czasów szkolnych.

12 minut temu, Hatmehit napisał:

Tak, sądzę, iż promowanie rozwiązłości nie wpływa dobrze na kształt społeczeństwa.

Promując rozwiązłość wyeliminuje się takie kwestie, że ktoś ma ból bo go żona zdradziła. O jej, ktoś jej włożył i co teraz!

No i w drugą stronę oczywiście - równouprawnienie - Ojej mąż mi koleżankę przeleciał!

 

I co z tego? Zazdrość ma zły wpływ na ludzi więc trzeba to wyeliminować.

 

Tak naprawdę płacz tych którzy nazywają "puszczalską" kobietę "dziwką" bierze się stąd, że taki osobnik zdaje sobie sprawę, że materiałem (genetycznym) na ojca to on nie jest więc trzeba sobie to jakoś racjonalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Brat Jan napisał:

im starszy, tym robi się moralniejszy. :D

Ja jestem bardzo moralny, tak moralny że korzystam z niemoralnych okazji często, będąc jednocześnie ich zaciekłym przeciwnikiem. Tyle, że jestem szczery w swojej hipokryzji.  

 

Wyznaję zasadę 'To, że jestem przeciwko wyzyskowi, nie znaczy że nie będę z niego korzystał, dopóki   istnieje" ?  

 

Jak ktoś zna klasykę literatury SF to wie, kto i w jakich okolicznościach dał taką wypowiedź. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Analconda napisał:

Przecież właśnie o to chodzi - co jest w tym złego? Po to ludzie żyją by czerpać przyjemność ile się da nie wkładając w to wysiłku.

Tak, również jestem za czerpaniem przyjemności z życia, lecz szczęśliwie zdążyłam odnaleźć lepsze sposoby niż przygodny seks:)  Wolę się postarać, a nie tylko 'być'. Ostatecznie róbta co chceta, nie przekonamy się do swoich racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RealLife napisał:

Nie znam kultury na przestrzeni dziejów gdzie rozwiązłość kobiet była by promowana lub akceptowana szeroko kulturowe.

No bo wszędzie masz beciaków chcących mieć kobietę na własność. Nie dotyczy to kilku % mężczyzn - wiadomo ilu - którzy ruchają i się nie przejmują. Ale oni kompleksów nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger jestem za społecznym potępianiem kobiecej rozwiązłości, ponieważ jest to bardzo dobry mechanizm wymuszający ograniczenie tej rozwiązłości.

 

Jestem przeciwny wpychaniem do jednego worka z puszczalskimi paniami np. ofiar zemsty ex, albo kobiet z poważnymi zaburzeniami seksualnymi/ psychicznymi. 

 

Bo to są zupełnie inne zjawiska, a próbuje się je mieszać ze zwykłą rozwiązłością, żeby ją wybielić, a ludzi potępiających rozwiązłość zawstydzić.

 

 

Tak naprawdę ten kto atakuje 'bodyszejmerów' jest najczęściej  'healthylifestyleszejmerem' ;)  

 

Ten kto atakuje 'slutszejmerów' jest najczęściej 'healthysocietyszejmerem' ;)  

 

Tak trochę śmieszkuję ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Analconda said:

No bo wszędzie masz beciaków chcących mieć kobietę na własność. Nie dotyczy to kilku % mężczyzn - wiadomo ilu - którzy ruchają i się nie przejmują. Ale oni kompleksów nie mają.

 

Co ty nam tu na forum wypisujesz. 

Islam to też beciaki? Wielkie cywilizacje Dalekiego Wschodu - Japonia, Chiny, Indie. Zresztą to nie o kompleksy chodzi a dominację i poczucie własności. 

 

Jest jeszcze naturalne obrzydzenia jak pomyślę że na laska ssała chuja wielu samcom, spuszczali się jej na twarz a ta chce żebym ją traktował jak księżniczkę. Hehe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gladia napisał:

biorą udział oboje a ostracyzm spoleczny ma wg was spotykać tylko kobietę.

Której części wyrażenia: różne konsekwencje oraz Świat nie jest sprawiedliwy, nie zrozumiałaś? Bo odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz tego czym jest podyktowane różne postrzeganie tych zjawisk. Tylko argumentujesz sobie jak małe dziecko, "a faceci też siem kurwio!". I co w związku z tym? Kurwią i też ponoszą konsekwencję swojego trybu życia, są one odmienne, ale istnieją. To, że tobie się nie podoba, że są inne to już jest tylko i wyłącznie twój problem.

15 minut temu, gladia napisał:

Że winne są tylko kobiety.

Kobiety odpowiadają za swoje własne kurwienie, faceci za swoje własne. Tyle, są odpowiedzialne za swoje decyzje za swoje życie, decydują z kim co robią i tyle.
Tak samo faceci, istnieje asymetria. ale to nie oznacza, że nie istnieją konsekwencje takiego postępowania.

 

35 minut temu, gladia napisał:

O relatywizmie moralnym już nie wspomnę...

To lepiej nie wspominaj, skoro powiązałaś relatywizm moralny z tą dyskusją to oznacza, że za bardzo nie rozumiesz czym on jest.

21 minut temu, gladia napisał:

Czy paser  jest odpowiedzialny za czyny zlodzieja? Nie, ale jest częścią tego procederu jakim jest kradzież, więc nie jest bez winy.

A jednak zauważ, że za paserstwo jest inny wymiar kary niż za kradzież. Czyli paserstwo nie jest tak samo karane, jak złodziejstwo.
Czy to jest hipokryzja? 

Jako ludzie mamy umiejętność wartościowania poszczególnych zachowań i czynów, czy to jest hipokryzja?

Być może a jednak to robimy. Zarzucanie innym hipokryzji nie wpłynie na prosty fakt, oba zjawiska są i będą postrzegane z goła inaczej.

Lepiej zadaj pytanie, dlaczego tak jest?
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Mosze Red said:

Dla tego jak panie dają dupy na lewo i prawo, to prawie każdy chętnie skorzysta ponieważ daje to przyjemność i zaspokojenie potrzeb bez ponoszenia kosztów lub relatywnie małym kosztem dla biorącego. Cały koszt panie biorą na siebie, a jest to utrata reputacji, zniszczenie swojej potencjalnej przyszłości, taką podjęły decyzję.

 

Załapałaś na kim spoczywa odpowiedzialność za rozwiązłość? 

Rozumiem argument darmowego socjalu.

 

Argument kosztu też do mnie przemawia. Oczywiście, że rozwiązłe kobiety ponoszą zwiększony koszt, być może czasem całkowity. Natomiast żeby mieć pełny obraz (braku) opłacalności rozwiązłości nie zapominajmy o przychodach i finalnie o różnicy stanowiącej zysk lub stratę. Trzeba tak szacować by wyjść z potencjalnej transakcji rozwiązłości z zyskiem.

 

Co do odpowiedzialności za rozwiązłość, hmm, powiem tak: wg mnie zjawiska nieopłacalne by się nie rozwijały na potęgę. Może po prostu coś w tych rozważaniach jednak pomijamy.

 

Tyle, że ja nie mam problemu z rozwiązłością per se.

Edytowane przez Colemanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Mosze Red said:

Ja jestem bardzo moralny, tak moralny że korzystam z niemoralnych okazji często, będąc jednocześnie ich zaciekłym przeciwnikiem. Tyle, że jestem szczery w swojej hipokryzji.  

Czyli jesteś zadowolonym użytkownikiem tego, co potępiasz. To jaka jest właściwie twoja motywacja do piętnowania rozwiązłości ciekawi mnie? Dlaczego to robisz? Zastanawia mnie też jak traktujesz te Panie. Gardzisz nimi?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RealLife napisał:

Islam to też beciaki? Wielkie cywilizacje Dalekiego Wschodu - Japonia, Chiny, Indie. Zresztą to nie o kompleksy chodzi a dominację i poczucie własności. 

Właśnie potrzeba poczucia własności bierze się z kompleksów. W islamie pa jak się na kobiecie wyżywają jak zdradzi - taka kultura by zakompleksieni i słabi w łóżku mieli pretekst,

Wszędzie jest podobnie i moim zdaniem trzeba z tym skończyć. Z nierównością.

 

15 minut temu, Reflux napisał:

Kobiety odpowiadają za swoje własne kurwienie, faceci za swoje własne.

16 minut temu, Reflux napisał:

Tak samo faceci, istnieje asymetria. ale to nie oznacza, że nie istnieją konsekwencje takiego postępowania.

Ta jakie konsekwencje dla faceta? Niewielka szansa na alimenty jak uważa? Cena niewielka, szansa niewielka. A kobieta ma zniszczoną opinię jak "się kurwi" czyli może leje na te żałośnie śmieszne "normy społeczne" i ma ochotę się wyszaleć zanim wejdzie w związek albo w ogóle podoba jej się takie życie na luzie.

 

29 minut temu, Mosze Red napisał:

jestem za społecznym potępianiem kobiecej rozwiązłości, ponieważ jest to bardzo dobry mechanizm wymuszający ograniczenie tej rozwiązłości.

A dlaczego nie wspomniałeś lub zapomniałeś wspomnieć o mężczyznach?

I o ile ten mechanizm wymusi ograniczenie i właściwie w jakim celu?

Bo jak będzie przeciwnie to się nic nie stanie. Na początku pomarudzą ci co wyzywają a potem będzie spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Colemanka napisał:

Czyli jesteś zadowolonym użytkownikiem tego, co potępiasz.

Bardzo :) 

 

46 minut temu, Colemanka napisał:

To jaka jest właściwie twoja motywacja do piętnowania rozwiązłości ciekawi mnie?

Taka, że zjawisko jest niezdrowe społecznie i powinno mieć jak najmniejszą skalę, a uzyskuje się to dzięki brakowi społecznego przyzwolenia.

 

46 minut temu, Colemanka napisał:

Dlaczego to robisz?

Bo mogę, mam z tego przyjemność/ korzyści, nic mnie to nie kosztuje. 

 

46 minut temu, Colemanka napisał:

Zastanawia mnie też jak traktujesz te Panie. Gardzisz nimi?

Normalnie, jak każdego człowieka, większość  lubię (nie sypiam z kobietami, których nie lubię),  zwyczajnie nie uważam ich za kandydatkę na żonę/ matkę i tyle. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Analconda napisał:

Ta jakie konsekwencje dla faceta?

- szansa na alimenty,
- szansa na obskoczenie wpierdolu
- szansa na zniszczenie sobie opinii i reputacji (też jak najbardziej istnieje)
- szansa na weneryki lub inne choroby.

- dla przyszłej partnerki może to być odpychające

Dalej istnieją konsekwencje, może istnieć dysproporcja w sile tych konsekwencji, ale dalej istnieją.

7 minut temu, Analconda napisał:

ma ochotę się wyszaleć zanim wejdzie w związek albo w ogóle podoba jej się takie życie na luzie.

Droga wolna, nikt nikomu, tego nie broni przecież, ale istnieją konsekwencje i trzeba się z nimi liczyć.
Liczyć się z tym, że dla kogoś bogata przeszłość seksualna może być nie atrakcyjna lub wręcz odpychająca, liczyć się z możliwością posiadania bombelka, liczyć się z tym, że możemy takimi wyborami w życiu zamknąć sobie pewne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reflux napisał:

Droga wolna, nikt nikomu, tego nie broni przecież, ale istnieją konsekwencje i trzeba się z nimi liczyć.
Liczyć się z tym, że dla kogoś bogata przeszłość seksualna może być nie atrakcyjna lub wręcz odpychająca, liczyć się z możliwością posiadania bombelka, liczyć się z tym, że możemy takimi wyborami w życiu zamknąć sobie pewne drzwi.

No własnie, pięknie napisane! A jak się ta teoria ma do praktyki, to widać w tym wątku :) 

W skrócie - Daję ci prawo i wybór żyć, wg własnych zasad... dopóki są zgodne z moimi,   ?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Colemanka napisał:

To jaka jest właściwie twoja motywacja do piętnowania rozwiązłości ciekawi mnie? Dlaczego to robisz? Zastanawia mnie też jak traktujesz te Panie. Gardzisz nimi?

Pomyśl. :) 

Konsekwencje złych wyborów ponosi więcej ludzi niż się Ci wydaje. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.