Skocz do zawartości

BMW E46 Kompakt jako pierwsze auto?


jan.kowalski2

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim budżecie nie pakuj się w stare E46, naprawdę. Już dużo lepsze będzie wspomniane przez Ciebie wcześniej E87 serii 1. Dużo nowsze auto, będzie mniej zmęczone, zatem spora szansa, że w lepszym stanie.


Oprócz tego masz jeszcze całą masę innych aut w połowie Twojego budżetu. Mercedes W204, Hondy Accord, Laguny 2.0T, Alfy 159, Peugeoty 508, auta w grubych, naprawdę zajebistych wersjach, mniej problematyczne, pewniejsze i bezawaryjne.

 

Przy Twoim budżecie kupiłbym Jaguara XF z motorem 3.0 V6 i instalacją LPG. Na grupach facebookowych takich aut jest od groma i w cenie do 35k jest w czym wybierać, a jeździsz autem na tanie paliwo, dynamicznym i wygodnym. Nie wiesz co to wygoda, póki w zimie nie usiądziesz w grzanym fotelu ze skóry i nie położysz rąk na grzanej kierownicy :D Nie wziąłem XF tylko dlatego, że zdecydowałem się na młodsze i droższe auto. 

 

Jak kupisz autko prawie pełnoletnie, to po pierwszych 2-3 naprawach będziesz sobie pluł w brodę, że nie wziąłeś czegoś świeższego, a takiego sztrucla potem będzie ciężko się pozbyć.

Edytowane przez LSD
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LSD napisał:

Przy Twoim budżecie kupiłbym Jaguara XF z motorem 3.0 V6 i instalacją LPG. Na grupach facebookowych takich aut jest od groma i w cenie do 35k jest w czym wybierać, a jeździsz autem na tanie paliwo, dynamicznym i wygodnym. Nie wiesz co to wygoda, póki w zimie nie usiądziesz w grzanym fotelu ze skóry i nie położysz rąk na grzanej kierownicy :D Nie wziąłem XF tylko dlatego, że zdecydowałem się na młodsze i droższe auto. 

Mógłbyś podesłać link do takiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię obrażanka się na forum i uważam, że wiocha na maksa.

 

Ale serio ten wątek coraz bardziej robi się trollingowy - duży budżet na auto 8k?? wtf + pierwszy post, że na auto jest 60k a nie 6, nic z tego nie kumam powoli. To, że ktoś mówi, że tył napęd to kłopoty to jeszcze rozumiem, że brak wiedzy a nie trolling :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radeq napisał:
6 godzin temu, MaxMen napisał:

A czemu akurat Diesel a nie benzyna?

Bo mniej pali ;)

A kultura pracy silnika to nie ma znaczenia? Stare diesle to dla rolników. 

6 godzin temu, jan.kowalski2 napisał:

No właśnie, taniej zawsze.

To sobie założysz gaz do benzyny. 

Żeby było kolorowej to wstawiam zdj mojej E46 '99r. którą mam 12 lat 

20190620-075932.jpg

20190620-075938.jpg

IMG-20200101-131257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EmpireState napisał:

Mógłbyś podesłać link do takiego auta?

Wybacz, ale niezbyt. Na otomoto nie ma zazwyczaj godnych uwagi Jaguarów, ponieważ te samochody ciężko się sprzadają, a ogłoszenia trochę kosztują. 
 

Najłatwiej będzie znaleźć takie autko na facebookowych grupach Jaguar Polska oraz Jaguar XF Polska. XF z silnikiem V6 to okolice 30-40 tysięcy, z V8 35-45 tysięcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jan.kowalski2 napisał:

A takie?

Mnie się podoba wygląda świeżo, zadbanie nie zmęczona. Dobre foty pokazują niezajechane newralgiczne elementy. Wiadomo, że jest troszkę podpicowana ale jak to się mówi "z gówna bata nie ukręcisz" więc auto ma potencjał i warto się nad nim pochylić i obejrzeć. Jeśli nie wychwyci się poważnych uchybień to można brać i będzie pan zadowolony.

18 minut temu, Pacman napisał:

Rada od handlarza: unikaj handlarzy.

Ja się stosuje.

W dupie z takimi radami. 
Ja wiem, że handlarze to chachmęty ale gdyby nie oni to skąd te auta brać ? Ile jest takich aut w pl salonowych od 1 właściciela ? Każdy miałby sam do rajchu po te auta jeździć ? 

To "niedrogie" proste auto tu się tak bardzo nie wtopi więc nie ma dramatyzować. 

Ja swoje kupiłem od handlarza cwaniackiej mordy pierwsza liga z giełdy i jeżdżę 12 lat bez niespodzianek no tak ale wiem, że to argument anegdotyczny. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan.kowalski2 Wiesz w dzisiejszych czasach 116 km to nie jest jakiś szał ale źle nie jest. Do jazdy po mieście to i tak bez większego znaczenia, a i na trasie spokojnie wyprzedzisz o ile mówimy o prędkościach do 150km/h. Ja mam wersję 8 zaworową 105km i żyję czasami czuję, że mi brakuje mocy no ale już mam tyle lat ją, że się bardzo przyzwyczaiłem. Więc dla Ciebie te 116km na pierwsze auto to spokojnie wystarczy, zresztą sam zobaczysz jak wsiądziesz i się przejedziesz. 

Ma też widzę DSC pełną kontrolę trakcji także spokojnie będzie się dobrze trzymać drogi. Jedyny mankament to świecąca się kontrolka poduszki powietrznej co w tych autach w tym wieku to standard pewnie, ma uszkodzoną matę zajęcia miejsca przez pasażera w fotelu, i albo kupujesz montujesz nową albo robisz na tzw krótko i poduszka strzela czy tam kto siedzi czy nie. No ale lepiej oby nie strzelała, wtedy pasażer zawsze obowiązkowo w pasach. 

Jedynie co to felgi nie w moim typie i chyba 15" a spokojnie mogłyby być 16". No ale auto ogólnie bardzo fajne zadbane pełno papierów dodatkowe kluczyki, nawet serwisowy w tym wieku często ludzie już nie mają takich rzeczy. Widać ktoś tam o nią dbał w rajchu więc jeśli jet taka na jaką wygląda to jeszcze pojeździsz. 

Dobry olej i do przodu, nie daj sobie wmówić Januszom, że auto powyżej 150k km to pół syntetyk czy inny 10W 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaxMen napisał:

W dupie z takimi radami. 
Ja wiem, że handlarze to chachmęty ale gdyby nie oni to skąd te auta brać ? Ile jest takich aut w pl salonowych od 1 właściciela ? Każdy miałby sam do rajchu po te auta jeździć ? 

To "niedrogie" proste auto tu się tak bardzo nie wtopi więc nie ma dramatyzować.

Myślę, że rada jak najbardziej właściwa. Auto jest tanie, proszę wyobrazić sobie za ile ono musiało stać w Niemczech jak handlarz musiał je w tej cenie przywieźć i załatwić papirologie, która akurat jest tania więc tego się nie czepiam, plus jeszcze na tym aucie zarobić żeby ten cyrk chociaż trochę się zwrócił. No to jest pół ceny. Zobaczcie na mobile de ile takich e46 można kupić za 1300 euro.

 

Aut pl salonowych od 1 właściciela z 2003 roku w Polsce na ogłoszeniach nie ma, i mnie to nie dziwi. Ale są takie, które nie są świeżo sprowadzone, od handlarza. Przerabiałem po prostu temat, na autach co prawda droższych i nowszych, i wiem co to oznacza. Jakoś ten handlarz musi zarobić, jeśli ma sprowadzić auto uczciwie i na nim zarobić to musi wystawić je za cenę absurdalną.

 

Z tym, że auto akurat nie drogie i jak wtopi to trudno zgadzam się w zupełności więc nie ma co wydziwiać za takie kwoty.

 

@jan.kowalski2 pojedź i sprawdź. Żeby wyczuć handlarza i historię, którą sprzedaje, auto można sprawdzić na historiapojazdu gov pl. Podobno od tego roku również auta pochodzące z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pacman Wiesz dla Niemca 17 letnie bmw e46 to już żaden szał i pewnie chce się pozbyć i tanio sprzedaje skupywaczom a Ci handlarze w tej chwili to też nie jadą po jedno auto tylko pakują całą lorę to i tak ceny mają dobre u niemieckich skupywaczy. 

To prosta konstrukcja, manualna skrzynia,  elektroniki jeszcze nie wiele itd Więc tak bym się nie obawiał, wiadomo gdybyśmy kupowali w promocyjnej cenie BMW za ok 50-70K czy więcej to już jest się o co martwić czy nie był konkretny dzwon i masa problemów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw ma kilka rodzai oryginalnych felg do minn tych modeli i jest kilka które mi się typowo podobają inne mniej a te tak właśnie nie bardzo. 

15" to mniejsze 16" to większe. Większa zawsze optycznie troszkę lepiej wygląda ale do mniejszej zakładasz wyższy profil opony co może się przekładać na większy komfort jazdy po nierównych drogach. 
Chociaż piszą, że to 16 ale jakiś wysoki profil ma ta opona i jakiś za gruby na 16" no ale może, jak będziesz oglądał to sprawdź. 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.