Skocz do zawartości

Jaki drążek do Kalisteniki kupic


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym rozpocząć w domu przygodę z kalisteniką, czy coś oprócz drążka potrzebuje na początek zakupić? Jakąś matę?

 

Dodatkowo jaki drążek wybrać? Chce taki na stojaku, ale jakiej szerokości czy 60cm będzie ok? A co z podciąganiem się w rozwarciu?

 

Będę wdzięczny za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręcze do dipów, uchwyty do pompek. Drążek taki jaki możesz mieć. Jak może być szerszy, to niech będzie szerszy. Będziesz miał więcej kombinacji. Ja jeszcze ostatnio zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Jak podciągam się na swoim drągu, to łapię go tzw. małpim chwytem, czyli nie domykam kciuka. Dobre to jest na drągach o średniej i większej średnicy. Gorzej jest na drągach cienkich, gdzie jednak trzeba domknąć uścisk kciukiem i tutaj czuje, że uchwyt mam słabszy. Wygląda więc na to, że podciąganie się na małpim chwycie jest ogólnie łatwiejsze, ale mniej trenuje uchwyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.