Skocz do zawartości

Ogłoszenie w sprawie dobrowolnych deklaracji dotyczących wytworów nędzy intelektualnej charakter współczesny mających


AdrianoPeruggio

Rekomendowane odpowiedzi

Wielce Czcigodni Bracia Samcy,

 

zwracam się do Was ze prośbą o ustosunkowanie się do tego, co zaraz napiszę, w korespondencji prywatnej na ''priva''.

 

Ostatnia ma obecność na Forum skłoniła mię do refleksyi. Otóż spostrzegłem, że niektórzy z tego tyle szacownego, co z pozoru dojrzałego Forum  słuchaniem wytworu ludzkiej niedojrzałości tudzież braku jakiegokolwiek wyczucia smaku, przez współczesnych rapem zwanego, się parają.

 

Nie będę dłużej ukrywał był, iż wiążę ze pewnymi Wielce Czcigodnymi z Forum tego osobami nadzieję pewną. Otóż we przyszłości, co charakter swój daleki mieć się okaże alibo krótszy trochę, planowałbym-ze znakiem zapytania-rzecz to jak słońce we niebiesiech jasna-wykorzystać potencjał Nasz wspólny do działalności, co ją lud gminny z wrodzonym sobie  prostactwem pospołem ''dzikokapitalistyczną'' zowie.

 

Co ma zatem, spytać raczą we swej -niezmierzonej jak włości Jaśnie Nam-i Miłościwie-Panującego Króla Władysława, co wśród ludu cnotliwego ''Czwartym'' się zowie-mądrości-Koledzy Bracia-poważne przed się branie byznesowe do zlepku odgłosów hauczenia i recytowania, przez młodzieńców  syf jaki trądzikiem zwany na licu mających dokonywanego, a słowem zagranicznym-rapem zwanego?

 

Pokazuję i objaśniam.   Osobą jestem wszelakich cnót pełną, do których azali tolerancya dla małpich dżwięków w godność słuchającego godzących  zaliczać się nie może. Ponadto, uprzedzenia do osób przed się słuchanie takiej niby-to-muzyki biorących od dawna posiadam.

 

Twierdzić przed Bracią całą Naszą, a także całym gminem Najjaśniejszej Pomrocznej, w ogromie szczerości śmiem, iż człowieka-zwanego przez Afrykanerów, co to od Nich dziadowie nasi do Rzplitej pełni kości słoniowej i cukru się wracali-ludziem-określa ubiór jego. Azali po ubiorze, a także fizjonomii ogólnej, zamiłowania rozmaite mówić o ''ludziu'' raczą.

 

Zamiłowanie do kwestyj wysokich, kultury,  sztuki, rzec to cenna i godna. Jednakowoż wiedzieć nam, Panowie Koronni, co sztuką i kulturą jest, wypada.

 

Rozwijać się we temacie tym nie raczę, sprawy Rzplitej jeno przed oczyma mając. Stwierdzę tyle-kto we sobie do śmieciowej niby-muzyki sposobność posiada, tego poważnie w kwestyach roztropnego przed się brania rozpatrywać nie będę.

 

Proszę więc Waszmościów- o ile chęć takową posiadają-ażeby rychło na pocztę prywatną, co się przed ludem ''privem'' zowie, określić się zechcieli, który to ze całej ich masy sposobności ku omawianej tandecie nie posiada, ażby lotów niskich wytworowi  człowieczej ślepoty na rzeczy tak piękne, jak dostojne odpór dać raczyli. Lubujących się zaś we takich klimatach, z neutralnością białą rękawicą moją żegnam.

 

 Całej tej operacyi cel jest takowy, iżby wiedzieć, ze kim we przyszłym rzeczy stanie mię się kontaktować przyjdzie i do ewentualnych przedsiębrań niczym do stołu Jaśnie Pana na ucztowanie doczesne prosić.

 

Są azaliż chętni tacy, coby we przyszłości o byznesie pojętym szeroko niczem objętość dam rubensowskich debatować?

 

 

We obecności Szlachty całej Samczej, przy niezarejestrowanym przez skrybę fakt ogłoszenia Pańskiego spisującego głosie tej gminu części, co to przy obopólnej zgodzie samicami się zowie, a we rezerwatach rozmaitych na ziemi Jaśnie Pana aby od męzów sprawiedliwych a roztropnych rozproszyć się ku przyzwoitości serc i umysłów trzymanym jest,

 

 

Podpisano-Jego Książęca Mość AdrianoPeruggio, z łaski alibo przypadku we skutek ręki ludzkiej nie stworzonego, Wielki Książę Italii, Abisynii i Prawactwa, Kawaler Orderu Bunga-Bunga, Doradca Sylwiusza Berlusconiego, Wielki Namiestnik Tradycjonalizmu Katolickiego, Obrońca Wiary przez  sobór drugi  i herezyje rozmaite nieskażonej, etc., etc.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skryba w innym temacie łaskawie wyłożył, że rap jako czarna muzyka jest dla podludzi i wyskoczył z ramoneskami i rockiem w obronie białej kultury, nie zdając sobie zapewne sprawy z rodowodu tej muzyki, która ma w dowodzie osobistym w miejscu imię ojca wpisanego afroamerykańskiego bluesa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyć prędzej on Onufry Zagłoba niżeli Sienkiewicz, ale...

 

Tłumaczę na nasze ( i proszę z mej strony brać tego jako atak- skrócam, bo za dużo literek).

 

Adriano w formie dosyć ciekawej i retuszowanej na okolice 17 wieku naszej ery chce powiedzieć mniej więcej tyle.

 

Jest uprzedzony do osób słuchających rapu i naszego swojskiego hip-hopu. Uważa ten styl muzyczny za "niskich lotów" co argumentuje ubiorem oraz specyficzną subkulturą wyżej wymienionych odbiorców tej gałęzi sztuki muzycznej.

 

Dalszą kwestią jest jego zamiłowanie do muzyki/sztuki klasycznej oraz kwestia założenia własnej działalności gospodarczej. Chodzi o to, że z forum w jakiś sposób (nie mam pojęcia jaki) wiąże swą przyszłość zwłaszcza w kwestii materialnej. Chce by ludzi na priv napisali mu czy preferują rap i hip-hop, gdyż chce tych ludzi wykreślić ze swoich planów.

 

O co w tym chodzi, to nie wiem. Dodam, od siebie, że w niejednym już poście określiłem się jaką muzykę preferuję oraz chcę nadmienić to, że nie mam zamiaru spisywać kogoś ze znajomych dlatego, że słucha rapu czy hip hopu.

 

@Quizas

 

Pozwolę sobie na małe sprostowanie. Amerykański Rap, Rock i Blues pochodzą w linii prostej od Jazzu, co nomen omen tez początkowo było muzyką "Czarnych". Rock i Blues mimo podobnego brzmienia są jednak różnymi gatunkami.

Edytowane przez Arox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rodowodzie rozpisywać się żem nie raczył, jeno dobro Braci na podorędziu mając, na obecne się klimaty powołałem, przykład zacny dając, azali Turczyn, Tatarzyn czy murzyn we sarmackich czy europejskich zwyczajach jako sobie li tylko przyrodzonych gustują?

 

''Chodzi o to, że z forum w jakiś sposób (nie mam pojęcia jaki) wiąże swą przyszłość''-o to zawżdy chodzi we tym ambarasie, iżby jeno jakie dobro wspólne pospołem we naszych głowach poyemnych wykoncypować...

 

 

 Zaprawdę Wielki Xiążę poradzić sobie sam musi, jeno ludzia, co do którego pewność powagi obrał był, do kompanyi wziąść raczy, alibo i nie, jak Fortuna wskaże, a juści jako napisał był, powaga rzecz to do wybadania, gdy sprawa idzie w tony i dźwięki nie ludzkie, lecz psi charakter ujadania posiadające.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam wywodzić się od Sarmatów raczył, co to wpływy wszelkie obce zdusić byli raczyli, iżby nie gankiem we drobnym ziemskim mayątku Jaśnie Pana byli, a przedmurzem chrześcijaństwa całem, za przykład Turczyna srodze bijąc podając.

 

''Dalszą kwestią jest jego zamiłowanie do muzyki/sztuki klasycznej oraz kwestia założenia własnej działalności gospodarczej. Chodzi o to, że z forum w jakiś sposób (nie mam pojęcia jaki) wiąże swą przyszłość zwłaszcza w kwestii materialnej. Chce by ludzi na priv napisali mu czy preferują rap i hip-hop, gdyż chce tych ludzi wykreślić ze swoich planów.''

 

Skonfundowanym żem jest z historii takowej, albowiem po piewsze primo jako jacy łacinnicy powiadać raczą-Wielki Xiążę nie wiąże swojej przyszłej na tych łez ziemskich padole bytności finansowej, sobie mając tylko Króla Pana na sztandarze i lefebryzm na tarczy sam ze żywotem poradzi, drugie co secundo mediolańscy płatnerze zwą- niechaj piszą Ci, co we sobie miłostek do hauczenia nie przechowują, takich dyć mniej, a jak ze złotem we ziemi-gdyby dużo było, mniejszą wartość by miało.

 

Miłośnicy psiego wszak zawodzenia nie na poczcie hetmańskiej zwanej privem zatrzymać się powinni, jeno w otoczeniu tornistra jakowego i braci o ciemniejszym niźli nasz skóry kolorze.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arox nie postawiłem nigdzie znaku równości, ale takie odwołanie to jak dla mnie na zasadzie ogłoszenia się czystej krwi aryjczykiem gdy ojciec jest żydem.

Przeto patrząc na to co waćpan Adriano pisze widzę przywracającego się w grobie Czarnego Zawiszę i prorocze były słowa pisarza iż nową przypowieść sobie Polak kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mię zależeć na proyekcie jakowym powinno, jeno tym, co pomysłu na przedsiębranie nie mają, powtarzam setny raz-kto chcieć  będzie o proyektach ciekawych dyskutować i think thank robić, ten napisać na pocztę raczy, a jak kto woli pośród psiego jakoby zawodzenia żywot swój na etacie spędzić, temu wolna droga.

 

Docenić Waćpaństwo nie potrafią, że Xiążę na pomysły nowe furtkę otworzyć raczył, toteż sami niech sobie życie tak skombinują, by szczęśliwym być.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Adriano...

 

Naprawdę nie wiem jak odnieść się do Twoich słów... Aż ciśnie mi się na usta "żem skonfudowany".

 

Mimo barwnej kwiecistości Twojej wypowiedzi, nadal nie rozumiem co ma ten wpis do całej reszty. Co mają Twoje projekty na privie wnieść  do mojego "etatowego, psiego żywota"? Jaką miarą i jakimże to afektem miałbym porzucać coś co lubię, rozumiem, przychodzi mi z łatwością, pozwala zarobić na moje potrzeby przyzwoite pieniądze?

 

Przecież coś takiego całkowicie przeczy idei tego forum jak i samorozwojowi. Nie mam nic przeciwko gdyby okazało się, że np The Man albo Wroński (przepraszam Panowie) słuchaj "Czarnej muzyki", gdyż są w moim odczuciu i z mojego punktu widzenia są wartościowymi ludźmi, którzy wnoszą wiele w moje życie i zmiany powyższego na lepsze.

 

A to, że mają odmienny gust- to i dobrze. Nie koniecznie wpadnę w zachwyt z powodu tego nurtu ale na pewno rozszerzę swoją wiedzę i spojrzenie na kwestie muzyki. To tak jak chodzić do kościoła, znać biblię i encykliki na pamięć ale nie przeczytać żadnego artykułu czy dzieła krytykującego lub spoglądającego n kwestie religii katolickiej z innego punktu widzenia.

 

Cóż, być może jestem ograniczony, ale naprawdę nie rozumiem Twojego przekazu mimo, iż potrafię "przetłumaczyć" całą Twoją wypowiedź na współczesną polszczyznę i zachować jej sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrywać nie ukrywałem, żem uprzedzenia posiadam.

 

Sformułowanie o etacie nie dosyć klarowne było-nie jest złym etat każdy, jeno ten, który robi się na siłę, ze przymusu.

Z tego, co mi wiadomo, jesteś Waść kierowcą i jużci dobra to profesyja. Ciekawa, zwiedzać można, wolny jesteś Waść.

 

Xiążę raczył był o etacie traktować, jako to jedynie, że Ci ze Bractwa, co to ze swoich etatów czy braku na żywot idei skonfundowani są, mogą-jeśli miłostek we hauczeniu Ci u nich brak-razem ze Xięciem we przyszłości spróbować ciekawych ideji jakowych, ze przedsiębraniem wspólnych.

 

A za drobnostkę we postaci na hauczenie nietolerancyji, nie ganić, jeno pochwalić, gdyż za tym większa kryje się idea-poświęcenie ewentualnej wiedzy swojej li tylko we koleżeństwa ramach, a nie-jak Waść sugerować raczył-zarobek jaki kosztem Kolegów wykoncypować.

 

Forum swym życiem żyje, jeno na to wzgląd miejcie, iżby jest taki Xiążę jeden co to się mnogością Orderów odznacza, co to jako pierwszy i pewnie ostatni wymyśleć i na Forum ogłosić raczył zamysł ogólny wolności zdobycia finansowej, nie obiecując nic, ale we końcu zniechęconym będąc, dostrzegłszy tę jedynie kwestyję, iż lud więcej zniewagi we hauczenia krytyce widzi, niż dobrodziejstwa w rodzących się idejach ciekawych i wolność ubezpieczających.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quizas

Pozwolę sobie na małe sprostowanie. Amerykański Rap, Rock i Blues pochodzą w linii prostej od Jazzu, co nomen omen tez początkowo było muzyką "Czarnych". Rock i Blues mimo podobnego brzmienia są jednak różnymi gatunkami.

Sprostowanie sprostowania. To od bluesa wywodzi się jazz( tu jeszcze duży wplyw miał ragtime) i rock pierwsze jazzy były nawet czesto w formie nieszczęsnego dwunastotaktowca . Rock i blues podobne brzmienie? Chyba mospan ma zaległości z którymś z gatunków.

Edytowane przez Brzygot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rap, i większość współczesnej muzyki, szczególnie na dyskotekach słyszanej to muzyka bębnowa; czyli jest to muzyka prymitywna. Słucham głównie muzyki klasycznej, lub takiej w której jest zachowana harmonia. Inna muzyka mnie rozstraja i dekoncentruje, choć też jej słucham, żeby potańczyć.

O tendencjach barbarzyńskich w naszym społeczeństwie:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodniono mu współpracę z SB.

 

Norma przecież w naszym kraju. 90% prominentnych polityków obecnej sceny była TW albo kontaktami operacyjnymi.

 

No niee.....

 

Kto jest w Polsce w końcu tym jedynym sprawiedliwym? Ja nie mogę...   Ale mówię o osobach, które mogą mieć szczególny wpływ na kraj, wiadomo, że jest wiele osób zniszczonych przez państwo i nie współpracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie rap, i większość współczesnej muzyki, szczególnie na dyskotekach słyszanej to muzyka bębnowa; czyli jest to muzyka prymitywna. Słucham głównie muzyki klasycznej, lub takiej w której jest zachowana harmonia. Inna muzyka mnie rozstraja i dekoncentruje, choć też jej słucham, żeby potańczyć.

O tendencjach barbarzyńskich w naszym społeczeństwie:

Historia kołem się toczy mocium panie. Po Pax Romana przyszli Wandale pobici z kolei prze inne plemię albo Pax Christiana (nie pamiętam dokładnie). A jakoś Kieżun po nich nie płacze. Po cywilizacji sumeryjskiej, mezopotamskiej, egipskiej, bizantyjskiej także. Ciekawe czemu? Podpowiedź - bliższa koszula ciału.

 

Jak się tak poprzywiązujecie emocjonalnie do wymarzonych 'kulturek' to jeszcze za Waszego życia będą one albo w stanie upadku albo ich podstawy będą mocno zachwiane przez 'barbarzyńskie', 'niszczycielskie' i 'obrazoburcze' pokolenie. Elo! Panta rhei kurwa! Deal with it.  'Stare' może powrócić tylko jako 'Nowe'. 

Sentymentalizm do tego co nie ma szans wrócić w oryginalnej formie to wasza kotwica emocjonalna i jeżeli nie zdacie sobie z tego sprawy to możecie się pozamykać w swoich (post)kolonialnych mentalnie inkrustowanych trumienkach.

Nie wiem czy wiecie, ale najbliższa człowiekowi (i przez to również najbardziej popularna) jest właśnie muzyka z wyraźnie zaznaczonym rytmem - czyli jak to określiłeś Damianut - bębnowa. Dlaczego? Dlatego że rytm jest pierwszym dźwiękiem jaki słyszy człowiek - chodzi o rytm własnego serca. Jest najbardziej pierwotny, czysty, nieskażony 'kulturką' i 'cywilizacją'.

Nie dziwi Was że większość najpopularniejszych utworów ma rytm dostosowany do skurczów mięśnia sercowego? Pszypadeg! Spiseg! To był zamach! Słychać strzały!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Nie wiem czy wiecie, ale najbliższa człowiekowi (i przez to również najbardziej popularna) jest właśnie muzyka z wyraźnie zaznaczonym rytmem - czyli jak to określiłeś Damianut - bębnowa. Dlaczego? Dlatego że rytm jest pierwszym dźwiękiem jaki słyszy człowiek - chodzi o rytm własnego serca. Jest najbardziej pierwotny, czysty, nieskażony 'kulturką' i 'cywilizacją'.

Nie dziwi Was że większość najpopularniejszych utworów ma rytm dostosowany do skurczów mięśnia sercowego? Pszypadeg! Spiseg! To był zamach! Słychać strzały!''

 

Bądźmy zwięźli-po prostu umc, muc, albo bum bum bum....Ambitna muzyka....

 

Ale zgodzę się,że ''Sentymentalizm do tego co nie ma szans wrócić w oryginalnej formie to wasza kotwica emocjonalna''-tak,  rację masz, uważam, podobnie jak Korwin, że  ''zdycha'' cywilizacya i  sentyment do choćby antyku, czy też dawnej muzyki mam.

 

''Jak się tak poprzywiązujecie emocjonalnie do wymarzonych 'kulturek'''-czy się mylę, czy wyraziłeś tu lekce sobie ważenie naszej Kultury Europejskiej, co to nie krótka jako Twe umcy umcy muzyki są, jeno przeszło dwakroć po tysiąc lat posiada i od śródziemnomorskiej się wywodzi?

 

Umcy umcy-podobnie jak dupokracja-to   na historyi człowieczej pryszcz jeno-azaliż czasu naszego większość monarchie i respubiki stanowiły, a do uszu Mości Państwa klasyczną zwana muzyka wlewać się zacnie raczyła?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.