Skocz do zawartości

Postrzeganie kobiet przez mężczyzn, które "podkreślają swoje kształty" w miejscu pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Założę wam nowy wątek, bo gdzieś tam w odpowiedziach pod poprzednim pojawiło nie stwierdzenie jednego z Panów, że przychodzi kobieta do pracy z dużym dekoltem i ma pretensje że wszyscy się na nią patrzą. Moje pytanie myślę głownie kieruje do mężczyzn, chodź chętnie poczytam jeśli Panie sie odniosą. Zacznę od wypowiedzi koleżanki która stwierdziła że pracując z mężczyznami ważny jest wygląd oraz podkreślanie kobiecych kształtów, ponieważ mężczyźni lepiej Cię traktują, inaczej, tym bardziej jak jesteś młoda. Więc Panowie czy faktycznie tak jest? Czy tak powinno być? Jak ty to widzicie?

 

Przecież miejsce pracy to nie miejsce pokazywania swoich atutów a umiejętności. Owszem ładny wygląd jest ładny nawet w pracy ale nasze postrzeganie siebie nawzajem nie powinno być na zasadzie - ta ma fajny biust to będę z nią gadał a tamta nie to nie będę lubą ją zwolnię lub nie zatrudnię. A co jak się zestarzejemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lalkaa napisał:

Więc Panowie czy faktycznie tak jest?

Tak faktycznie jest.

6 minut temu, Lalkaa napisał:

Czy tak powinno być?

Nie ale nic nie poradzę, że żyje w świecie opanowanym przez rycerzyków. 

 

8 minut temu, Lalkaa napisał:

Zacznę od wypowiedzi koleżanki która stwierdziła że pracując z mężczyznami ważny jest wygląd oraz podkreślanie kobiecych kształtów, ponieważ mężczyźni lepiej Cię traktują, inaczej, tym bardziej jak jesteś młoda

Tak jest nic z tym nie zrobisz. 

Ja mam wyjebane nie pomagam kobietom bardziej niż mężczyznom. 

Często próbowały wymusić na mnie "pomoc". Taki chuj. 

Jednak zawsze znajdzie się banda kukoldów, którzy mają wizję ruchania (którego nigdy nie będzie) lecą na pomóc królewnie.

 

To samo z przemocą. Babą Cię napierdala to się śmieją a jak oddasz to lecą na ratunek i w kilku Cię przekopią.

 

11 minut temu, Lalkaa napisał:

kobieta do pracy z dużym dekoltem i ma pretensje że wszyscy się na nią patrzą

Powiem w skrócie.

Takie baby są pojebane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lalkaa napisał:

podkreślanie kobiecych kształtów, ponieważ mężczyźni lepiej Cię traktują

Ja na pewno nie - w sensie ja się z kobietami nie zadaje. Ale na pewno przez to, że jakaś cwaniara szczuje cycuchami albo tyłkiem nie ma szans na lepsze traktowanie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu atrakcyjni ludzie mają w życiu łatwiej. Nie dziwię się kobietom, że uwypuklają swoje atuty. Pracowałem z kobietami i ich wygląd, młody wiek, "bezpośredniość" były cenione przez męskie towarzystwo o wiele bardziej niż umiejętności. Nie dziwię się im, był ktoś obrotny, inteligentny i robił robotę oraz panie z którymi się dobrze wyglądało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Analconda napisał:

Ja na pewno nie - w sensie ja się z kobietami nie zadaje. Ale na pewno przez to, że jakaś cwaniara szczuje cycuchami albo tyłkiem nie ma szans na lepsze traktowanie.

A czy też jeśli normalnie ma dekolt i duży biust ale jakby jej celem nie jest przez to uzyskanie względów, po prostu robi to bo lubi albo dla siebie to byś ją odebrał że - jak to nazwałeś zacytuje Cię - "szczuje"? Czy jednak dopiero gdy zachowanie jej w jakiś sposób by na to wskazywało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ten wątek może podryfować w kierunku "ubioroszejmingu". Tak będzie postępowo.

 

Co do tematu: oczywiście, że miejsce pracy jest od pokazywania umiejętności, lecz należy to powiedzieć paniom, które na rozmowy kwalifikacyjne lub na co dzień do pracy przychodzą tak ubrane, aby zwrócić na siebie uwagę tej męskiej części. Dobrze, że jestem na etapie totalnej wyjebki i takie rzeczy nie mają dla mnie żadnego znaczenia. A jak się zestarzeje? No cóż jak nie znajdę drugiej połówki jabłka w pracy, to nikt mi tej mitycznej szklanki wody nie poda?

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lalkaa napisał:

A co jak się zestarzejemy? 

To wtedy w pracy i w ogóle znikoma liczba mężczyzn będzie miała o Tobie zdanie inne niż "stara rura". Nie będzie to miało na celu obrazić, ale pokazać, że czas na atencję już dawno przeminął. 

 

No chyba, że ma się pieniądze, jakieś konkretne osiągnięcia lub mega magnetyczną osobowość, dla której młodzi chętnie będą się kręcić wokół.

 

Wokół pięknych, młodych ludzi kręci się świat, korzystaj, nie narzekaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy powinien obowiązywać ubiór roboczy o ściśle określonych cechach. I tak np. w biurach pracownicy - niezależnie od płci - nie powinni rzucać się w oczy zbytnią frywolnością kreacji. Tak samo w przypadku nauczycieli. O wojsku nawet nie ma co wspominać - panie w tlenionych czuprynach i z podmalowanymi oczkami wyglądają po prostu niepoważnie. Ale nic to, ważne, że jako rodzynki cieszą się ogólna atencją. 

 

Lubię popatrzeć na dekolty i odsłonięte uda. Ale w pracy ludzie powinni skupić się na pracy, nie na świeceniu cycem i podkreślaniu talii.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lalkaa napisał:

Przecież miejsce pracy to nie miejsce pokazywania swoich atutów a umiejętności.

Zależy jaką kto ma pracę. Ja tam w pracy nie szczuje cycami ale lubie podkreślić tyłek dobrze opiętymi spodniami bo takie mi pasują. Zdarza się, że faceci na niego zerkają i jest to nawet zabawne. Czasem pogadam, poflirtuje. Jednak szacunek czuje wtedy, gdy wymieniamy uścisk dłoni i ktoś dostrzega kawał dobrej pracy, który wykonuje ?

Edytowane przez NimfaWodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lalkaa napisał:

A czy też jeśli normalnie ma dekolt i duży biust ale jakby jej celem nie jest przez to uzyskanie względów, po prostu robi to bo lubi albo dla siebie to byś ją odebrał że - jak to nazwałeś zacytuje Cię - "szczuje"? Czy jednak dopiero gdy zachowanie jej w jakiś sposób by na to wskazywało?

Niezależnie czy mnie będzie szczuć cycem czy nie - nie ma lepszego traktowania.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Halinka napisał:

Wokół pięknych, młodych ludzi kręci się świat, korzystaj, nie narzekaj.

Będę pamiętać xD. 

7 minut temu, NimfaWodna napisał:

Zależy jaką kto ma pracę. Ja tam w pracy nie szczuje cycami ale lubie podkreślić tyłek dobrze opiętymi spodniami bo takie mi pasują. Zdarza się, że faceci na niego zerkają i jest to nawet zabawne.

A no właśnie też tak mam. Ponadto niektóre bluzki też mam gdzie mają głębszy dekolt, ale po porostu to czysty przypadek. Też tu trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli kobieta ma średni bądź większy biust to i tak obojętnie co ubierze on w większości będzie się wyróżniać. I właśnie zdarzało mi się że akurat, pare osób mi zwróciło uwagę ze się jakiś facet na mnie patrzył albo gdzieś mi nie tam patrzył, a ja tego kompletnie nie widziałam. Bo też nie było to moim celem. Ale wtedy tez to było dla mnie zabawne. 

13 minut temu, NimfaWodna napisał:

Jedna szacunek czuje wtedy, gdy wymieniamy uścisk dłoni i ktoś dostrzega kawał dobrej pracy, który wykonuje ?

Tak tu się całkowicie zgodzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, NimfaWodna napisał:

Zależy jaką kto ma pracę

Oczywiście - trudno oczekiwać, aby np. barmanka w modnym klubie pracowała w kwefie i skromnie spuszczała wzrok przy klientach. Ogólnie praca w bardziej rozrywkowych branżach, także w kontakcie z "ulicznym" klientem, rządzi się swoimi prawami.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lalkaa napisał:

Też tu trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli kobieta ma średni bądź większy biust to i tak obojętnie co ubierze on w większości będzie się wyróżniać

Właśnie tak mam. Co bym nie założyła to i tak najpierw wchodza moje cycki, później ja ?

6 minut temu, zychu napisał:

Oczywiście - trudno oczekiwać, aby np. barmanka w modnym klubie pracowała w kwefie i skromnie spuszczała wzrok przy klientach.

Wręcz są prace w których od wyglądu i pewnej dozy śmiałości zależy nasz zarobek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba jest popatrzeć na zgrabną fajnie ubraną koleżankę niż starą spoconą babę która tylko zrzędzi jeżeli z nami pracuje. 
Wiadomo ubiór to ważna sprawa, ale jak każdy ma mieć ubiór np czarne długie spodnie i golf po brodę to już lekka przesada. 


A jeżeli ktoś prowokuje ubiorem albo chce przez to takie coś ugrać: awans albo żeby jakiś kukold/spermiarz/frjaerzyna zrobił za pancie robotę to wtedy dowalać roboty więcej i to nie na jutro tylko na wczoraj aż wszyscy co pomagają księżniczce się nie wyrobią albo zmądrzeją ze każdy ma swoją robotę do wykonania. 

Ale, co ja o tym wiem. U mnie same chłopy i to w większości po rozwodach.

 

Od niedawna trenuje na siłowni i zmieniłem podejście, ze to jest moje miejsce pracy. Tam to fajnie popatrzeć jak pani trener ma fajny opinający strój. Gryf staje czasami sam.

Edytowane przez Morskiczlowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naokoło jest tyle seksu czy gołych bab że delikatny dekolt w mojej opinii to nic złego. A że szyk polega przede wszystkim na umiarze, podkreślam słowo - delikatny.

 

Jeśli jednak kobieta przychodzi ubrana jak wyuzdana bezpruderyjna suka, a jej wygląd krzyczy "zerżnij mnie jak dziwkę na biurku i na podłodze, złap za włosy i wsadź mi swą wielką pałębw otwór gębowy" to przełożony kobiety powinien zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SSydney said:

Ja mam wyjebane nie pomagam kobietom bardziej niż mężczyznom. 

Często próbowały wymusić na mnie "pomoc". Taki chuj. 

Oj tak. Potwierdzam. W pracy trzeba się zająć swoją robotą. Jeśli ktoś poprosi o pomoc przeanalizować jak to wpłynie na naszą pracę, i zdecydować racjonalnie analizując sytuację. Cycki nie cycki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.