Skocz do zawartości

Grüße aus Deutschland.


Rekomendowane odpowiedzi

Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński, przez który straciliśmy my jak i inne państwa bardzo dużo w stosunku no Niemiec czy Francji. 

Znam warunki pracy za granicą, im mniejszy zakład tym jesteś lepiej traktowany i zauważany, natomiast w wielkich fabrykach, halach i magazynach jesteś tylko kolejnym, bezimiennym śmieciem z Polski. Belgia, Holandia, Niemcy, nieważne. Jest tak samo. 

 

Do tego możliwość wkroczenia obcych wojsk, jeśli jakiś kraj ma problem z "demokracją", a w razie jakiegoś konfliktu nikt nie nadstawi tyłka za gojów z Polski, utworzą front na Odrze a historia będzie powtarzać się w kółko. Szaleństwem jest robić wciąż to samo, oczekując innych rezultatów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DOHC napisał:

Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński, przez który straciliśmy my jak i inne państwa bardzo dużo w stosunku no Niemiec czy Francji. 

Znam warunki pracy za granicą, im mniejszy zakład tym jesteś lepiej traktowany i zauważany, natomiast w wielkich fabrykach, halach i magazynach jesteś tylko kolejnym, bezimiennym śmieciem z Polski. Belgia, Holandia, Niemcy, nieważne. Jest tak samo. 

 

Do tego możliwość wkroczenia obcych wojsk, jeśli jakiś kraj ma problem z "demokracją", a w razie jakiegoś konfliktu nikt nie nadstawi tyłka za gojów z Polski, utworzą front na Odrze a historia będzie powtarzać się w kółko. Szaleństwem jest robić wciąż to samo, oczekując innych rezultatów.

Przypomnij mi proszę co straciliśmy w stosunku do tego co bylo przed podpisaniem przez Lecha Kaczynskiego traktatu lizbonskiego.

Wkroczenie obcych wojsk powiadasz. Byłeś w Legnicy w latach 80 tych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Personal Best napisał:

Przypomnij mi proszę co straciliśmy w stosunku do tego co bylo przed podpisaniem przez Lecha Kaczynskiego traktatu lizbonskiego.

Wkroczenie obcych wojsk powiadasz. Byłeś w Legnicy w latach 80 tych?

Wcześniej nie było wątpliwości, że prawo polskie jest nad unijnym. Teraz musimy przestrzegać wyroków Trybunału Sprawiedliwości. M.in. tę zmianę zawierał traktat. Więc co chcą uchwalają sobie w Komisji (nawet nie w europarlamencie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Personal Best napisał:

 Byłeś w Legnicy w latach 80 tych?

Dodaj do tego Borne Sulinowo (Gross Born). Miasto którego nie było na mapach. W dawnych czasach byłem tam kilka razy a nawet miałem przepustkę stałą ze względu na  charakter pracy.

I będę tam ponownie po latach pod koniec lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best wypowiedź kolegi wyżej aprobuję jak swoją, uważam tak samo.

Nie byłem w Legnicy, jestem młodszy niż tamte wydarzenia. Ale widzę co się dzieje na moim podwórku. Widzę jak Rosja rozpoczęła swoją ekspansję, a cały świat poza śmiesznymi sankcjami gówno zrobił. A nasz pakt w NATO jest tyle wart, co pakty o nieagresji i sojuszu w 1939r. Dopóki Polska nie będzie mieć broni atomowej nic się nie zmieni w kwestii obronności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DOHC napisał:

Do tego możliwość wkroczenia obcych wojsk, jeśli jakiś kraj ma problem z "demokracją", a w razie jakiegoś konfliktu nikt nie nadstawi tyłka za gojów z Polski, utworzą front na Odrze a historia będzie powtarzać się w kółko. Szaleństwem jest robić wciąż to samo, oczekując innych rezultatów.

Dokładnie. Warto wspomnieć, że nasze władze PO-PiSowe wprowadziły ustawy, które mają umożliwić obcą interwencję, np. ustawa 1066 i jej pisowskie rozszerzenie pozwalające wydawać broń z polskich magazynów obcym siłom. Tak więc nawet jeśli naród się zbuntuje i po swojej stronie będzie miał wojsko i policję, to może to nie wystarczyć.

 

Tego typu kwestii jest więcej, ale szkoda strzępić ryja.

 

Co do Rosji - może mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ona nam zagraża? Jaki cel miałaby osiągnąć napadając Polskę?

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 12.07.2020 o 11:50, cst9191 napisał:

Co do Rosji - może mi ktoś wytłumaczy, dlaczego ona nam zagraża? Jaki cel miałaby osiągnąć napadając Polskę?

Jaki? A jaki był cel z manianą na Krymie? 

 

My dla wielu w Rosji jesteśmy krnąbną suką która jest niewdzięczna i gryzie ręke która karmiła. 

Powodem może być zwiększenie poparcia ludu. Jak z Krymem zresztą. 

 

17. 09. Katyń? Działania NKWD po 44? Zesłania i Łagry? Przeciętny Rosjanin tego nie zna lub uznaje za manipulacje. Byłem raz z Rosjanką w Muzeum II WŚ. Miała srogi mindfuck. 

To co tam było, zupełnie nie korespondowało z tym czego się uczyła w szkole. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Libertyn said:

Jaki? A jaki był cel z manianą na Krymie? 

Porównujesz Krym z Polską? Krym, w którym przed 2014 (wg. ukraińskich spisów) 60% stanowili Rosjanie, ponad 85% mówiło po rosysjku, a prorosyjska Partia Regionów zawsze miała większość? Krym, gdzie emeryci dostawali emerytury od Rosji, bo z ukraińskich nie szło żyć? Krym, który żył z rosyjskich turystów i orientował się gospodarczo, politycznie i kulturowo na Rosję? Krym, gdzie ukraińskiej władzy po prostu nigdy się nie lubiło i nie lubiło narzucania ukraińskiego języka i wersji historii? Jak można porównać jedno do drugiego? 

 

Dodatkowo przejżyj sobie jeszcze to, bo masz konkretne braki w historii:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, manygguh napisał:

Porównujesz Krym z Polską? Krym, w którym przed 2014 (wg. ukraińskich spisów) 60% stanowili Rosjanie, ponad 85% mówiło po rosysjku, a prorosyjska Partia Regionów zawsze miała większość? Krym, gdzie emeryci dostawali emerytury od Rosji, bo z ukraińskich nie szło żyć? Krym, który żył z rosyjskich turystów i orientował się gospodarczo, politycznie i kulturowo na Rosję?

I był całkowicie energetycznie uzależniony od Ukrainy. Ale powrót do macierzy jest super historyjką by podbić sondaże u ludzi którzy myślą 

Cytat

 

Krym, gdzie ukraińskiej władzy po prostu nigdy się nie lubiło i nie lubiło narzucania ukraińskiego języka i wersji historii? Jak można porównać jedno do drugiego? 

W Gdańsku Polaków się nie lubiło. Ale Polacy się panoszyli na Westerplatte wydartym niemieckiemu Gdańskowi. Dodatkowo ingerowano w gdańską oświatę i narzucano wersje historii

Powinna Polska przeprosić za prowokowanie wojny. 

Cytat

Dodatkowo przejżyj sobie jeszcze to, bo masz konkretne braki w historii:

 

Tajna operacja. Legit as fuck 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.