Skocz do zawartości

Win 8.1 ->update->Windows 10. Warto?


Tamten Pan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

już od dłuższego czasu Windows 8.1 truje mi dupę, żebym zupdatował do 10, płaczą że czas ograniczony i później trzeba będzie płacić im piniondz.

 

Wiem, był już temat odnośnie zatrzymania aktualizacji, ale czy warto aktualizować dobrowolnie?

 

Słyszałem już od kilku osób że inwigilacja i tego typu skandale, ale na jakiej podstawie to stwierdzacie? Chciałym jakieś źródła, żeby mieć pewność, że to nie info od psychofanów OsX i produktów Apple.

 

Pytam ponieważ nie chcę być zamkniętym w piwnicy przestraszonym nowych technologii ćwokiem, też kiedyś uważałem że XP jest najlepszy na świecie, teraz stwierdzam że to skansen i Windows 8.1 jest jest duuuużo lepszy i wygodniejszy w użytkowaniu.

Nie miałem z nim przez grubo ponad rok żadnych problemów, ani razu się nie zawiesił, nie zbisurmanił ani mnie nie wkurwiał mnie jakimiś bzdetami, jak np. windows 98 i słynne bluescreeny albo zawiechy w XP, lub też ten rzekomo boski OsX, który potrafi pieprzyć się tak że nawet hard reset maka nie pomaga i trzeba czekać aż bateria padnie (tak, widziałem coś takiego wielokrotnie nawet na macbookach pro, tak samo jak wirusy na OsX które wg legend i podań nie istnieją).

Do tego jest wiele udogodnień (chociażby ta wyszukiwarka po prawej, zajebiste) a komputer odpala mi się w 4 sekundy. Po 5 sek. jest już gotowy do działania (i7, 8 gb ramu, dysk sdd).

 

Więc może przeskok z 8.1 na 10 będzie taki sam i będzie pracować się jeszcze lepiej?

Warto instalować dysię, czy nie warto bo przyjdą mi żydzi i mnie zabiją?

 

P.S Mam nieprawilnego office 2015, word to jedno z moich narzędzi pracy a uważam że open office i libre office to straszna hała - nie wiem czy dalej będzie działać? Nie chce mi się znowu kombinować jak mam mnóstwo pracy do zrobienia.

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy szpiegujące można wyłączyć. Jeżeli ktoś jest przewrażliwiony na tym punkcie, to nie używa Windowsa jako podstawowego systemu.

 

Co do aktualizacji, to ja polecam czystą instalację mimo wszystko. Pamiętaj tylko, żeby instalkę na PenDrive utworzyć zgodną z UEFI, a nie Legacy BIOS (to dzięki temu start systemu jest taki szybki).

 

Office 2016 Trial jest do ściągnięcia za free. Wystarczy go potem ulepszyć.

 

 

Aha, różnica między 10 a 8.1 nie będzie taka duża jak między 8.1 a XP. Właściwie to z 8.1 nigdy nie korzystałem, miałem tylko 8 i tego samego dnia wróciłem do 7. Moim zdaniem 10 chodzi lepiej od 7 na tym samym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.