Skocz do zawartości

Komp bez GPU do 4-5 tyś (Głównie gry)


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Siema 

 

Mój obecny sprzęt 

CPU : Intel Core i5-3550 3.3 Ghz (3.7 Ghz) / SilentiumPC Spartan 3 PRO

RAM : Kingston 8GB (2x2 +4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey/Black Series

MOBO : MSI Z77A-G43/

GPU : ASUS Radeon RX480 Strix Gaming 8GB OC

Zasilacz : OCZ ModXStream Pro 600W

Audio : Creative Titanium HD

Buda Corsair Carbide Series 100R

Monitor : BenQ EX2780Q 27"

Dysk SSD 250GB + zwykły 1TB

 

Czy odczuję jakiś skok wydajności w grach gdy kupię praktycznie nowego kompa ale zostawiając na razie RX 480? Chcę poczekać na nowe RTX 3000 które mają być niby jeszcze w tym roku ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia :P budżet do 4-5 tysięcy MAX a potrzebuję :

Proca (preferował bym nowego intela na 1200) , Płytę, RAM , Zasilacz pełny modular, Budę (koniecznie z plexi) , dysk M2 1TB. Ze starego kompa zostanie dysk zwykły 1TB , grafa i karta dźwiękowa.

Komp w 80% do grania w WQHD (aka 2k), nie robię OC. Dobrze by było gdyby wszystko było z jednego sklepu np x-kom czy komputronik żeby wszystko od razu złożyli do kupy i sprawdzili.

 

@Mosze Red @Analconda

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bassfreak napisał:

Czy odczuję jakiś skok wydajności w grach gdy kupię praktycznie nowego kompa ale zostawiając na razie RX 480?

W niektórych grach tak w niektórych nie. Bo niektóre korzystają bardziej z Cpu niż Gpu.
Może warto zaczekać na nowe procesory od Amd?  W tym roku też się chyba pojawią.
Serio kupisz tera - za parę miesięcy możesz żałować, że trochę nie poczekałeś a zyskałbyś sporo mocy.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o AMD to warto poczekać na ryzen 4000 w litografii 5 nanometrów, a jeśli chodzi o intela to warto czekać na intel core w litografii 10 nanometrów. Z kartą graficzną bezwzględnie czekać na rtx 3000, które będą potężne. 

 

Inna sprawa wąskim gardłem u ciebie na pewno jest ram, 1600 mhz to mniej niż w laptopach, powinieneś mieć 16 gb ramu około 3000 mhz, wzrost wydajności będzie odczuwalny, z takim ramem jak masz nawet najlepszy procesor będzie zasysał. 

Edytowane przez DuchAnalityk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mosze Red napisał:

@bassfreak opisz dokładnie, które podzespoły ze starego zestawu chcesz zostawić. 

Tylko kartę dźwiękową, dyski i GPU czyli praktycznie cały komp nowy. Chociaż wydaje mi się że i tak czeka mnie zmiana GPU praktycznie od razu bo raczej więcej niż 20% wydajności nie dostanę np w takim Wieśku 3 gdy zostanę przy moim radku na razie.

20 minut temu, febus napisał:

A po co Ci do gier komputer i jeszcze wydatek 4 tys.? Nie lepiej np. PS4? Pójdą Ci wszystkie najnowsze gry świata a wydasz z 1000 PLN za prawie nówkę.

Ta a grafika jak na średnich na pc xD

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, febus napisał:

Pójdą Ci wszystkie najnowsze gry świata a wydasz z 1000 PLN za prawie nówkę.

W 30fpsna niskich ustawieniach. PS i Xbox fajne zabawki ale nie dla ludzi którzy sobie cenią jakość.

 

18 minut temu, DuchAnalityk napisał:

Jeśli chodzi o AMD to warto poczekać na ryzen 4000 w litografii 5 nanometrów, a jeśli chodzi o intela to warto czekać na intel core w litografii 10 nanometrów. Z kartą graficzną bezwzględnie czekać na rtx 3000, które będą potężne. 

Racja tylko widzisz - user chce kupić kompa teraz. Równie dobrze może czekać 10 lat kupić dobry sprzęt xd.

 

@bassfreak 

Ram mam taki. 3000, 3200Mhz musi być chociaż intele obsługują mniej chyba 2.6k czy coś w tym stylu.

https://www.alternate.de/G-Skill/DIMM-16-GB-DDR4-3200-Kit-Arbeitsspeicher/html/product/1327190?

 

Procek no to zależy od ceny. Tu masz ale I5 ja bym nie brał - żenująco niska wydajność w grach.

https://www.alternate.de/Intel/Core-i5-10600K-Prozessor/html/product/1612063?event=search

 

Płyta byleby pasowała ale nie najtańsze gówno.

 

Jeśli chodzi o te RTX 3000 - żebyście się nie zdziwili. "Taka mocna ma być" XD 2080ti też miała być mocna. Jak dorzucicie porządny procesor to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cst9191 napisał:

Ile FPS wyciągasz aktualnie w najbardziej wymagającej grze jaką posiadasz?

Wiesiek 3 rozdziałka WQHD (aka 2k) na ustawieniach ultimate/extreme (mod który pozwala ustawić więcej niż uber czyli wyciska max z silnika gry) do tego reshade jakieś 15-20 klatek haha, słychać wycie kompa o litość xD

witcher3_2020_07_12_14_07_00_895.jpgwitcher3_2020_07_12_14_06_55_787.jpg

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak tak warto zaczekań na nową generację procesorów i szedłbym w AMD na twoim miejscu.

 

Jeśli nowe procesory będą znacznie lepsze od obecnej generacji to kupisz nowy, jeśli różnice nie będą znaczące kupisz poprzednią w niższej cenie, wprowadzenie nowej zaowocuje spadkiem cen starej.

 

Moja rada, wstrzymaj się. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wstrzymał się z upgrade'ami na ten moment.

Będzie premiera nowych procesorów od AMD i Intela a i nadchodzi nowa generacja kart od nvidii, co zaowocuje spadkami cen obecnej generacji kart.
Wiem, że karty nie chciałeś zmieniać, ale skoro robić upgrade to po całości, w tym samym czasie odłożyłbym jeszcze trochę kasy i zwyczajnie podwyższył budżet dając sobie większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany masz ram, gpu, mobo, cpu - zmieniłbym wszystko od razu.

cpu - AMD. Na teraz wyprzedzili Intela, w końcu.

gpu - tylko nvidia i bym się nie czaił- zawsze coś będzie lepiej, w planach, nowy produkt etc.

Po co zmieniać zasilacz i budę? Kolorki kosztem FPS? Meh. Zaoszczędzone kilkaset złotych lepiej wrzucić w gpu, albo w UPSa jako dodatkowe zabezpieczenie antyprzepięciowe.

 

PS. W Twojej konfiguracji nie widzę myszki. Jak sobie ogarniesz dynamiczna myszkę, może się okazać, że problem nowego komputera zniknie. Sam mogłem skończyć W3 dopiero jak myszka dała mi spokój. :D

;););)

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jest różnica między sytuacją, w której nowa generacja kart graficznych wyjdzie za 2-3 miesiące, a sytuacją, gdzie nowa generacja kart graficznych wyjdzie za 1.5 roku. Generacja Ampere jest tuż za rogiem, nie ma sensu kupować obecnej generacji.

Edytowane przez DuchAnalityk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, febus napisał:

A po co Ci do gier komputer i jeszcze wydatek 4 tys.? Nie lepiej np. PS4? Pójdą Ci wszystkie najnowsze gry świata a wydasz z 1000 PLN za prawie nówkę.

 

W jakimś wątku opisałem moje doświadczenia z XBOX ONE X - to była jakaś tragedia. To się wogóle do gier nie nadaje a przynajmniej tych jakie ja lubię czyli FPS i RTS.

 

Nie polecam konsoli dla tych co lubią grać klawiaturą i myszą - dla mnie przejście na pada było katorgą i ostatecznie sprzedałem to badziewie.

 

Jak piszą powyżej - lepiej poczekać na Ryzena serii 4000  w procesie 5 nm. Namiesza na rynku i ceny ogólnie spadną.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DuchAnalityk

Jeszcze Ci powiem, że wg marketingowców Ampere ma mieć wydajność x 20 wzg poprzedniej generacji.

Tylko, że nVidia zabiłaby sobie sama rynek i musiałaby dopłacić do stoku dystrybucyjnego dziesiątki milionów dolarów na całym świecie, bo nikt już tego crapa nie-Ampere nie wziąłby do reki. Dodatkowo Ampere starczyłby każdemu na kolejne 10 lat. Co robić???

 

Więc oto co będzie. Skoro jest x 20 to - umownie - potną krzem na 10 części i będziesz miał x 2.

Z ceną x2.

 

Edytowane przez Exar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Exar napisał:

Do wymiany masz ram, gpu, mobo, cpu - zmieniłbym wszystko od razu.

cpu - AMD. Na teraz wyprzedzili Intela, w końcu.

gpu - tylko nvidia i bym się nie czaił- zawsze coś będzie lepiej, w planach, nowy produkt etc.

Po co zmieniać zasilacz i budę? Kolorki kosztem FPS? Meh. Zaoszczędzone kilkaset złotych lepiej wrzucić w gpu, albo w UPSa jako dodatkowe zabezpieczenie antyprzepięciowe.

 

PS. W Twojej konfiguracji nie widzę myszki. Jak sobie ogarniesz dynamiczna myszkę, może się okazać, że problem nowego komputera zniknie. Sam mogłem skończyć W3 dopiero jak myszka dała mi spokój. :D

;););)

Jaką masz myszkę? mam jakąś za 70 zł taka nie najtańsza ale są lepsze na pewno.

Co to za komfort grać na 20 klatkach na uber ultra ustawieniach? XD

 

Ostatnio oglądałem ciekawy filmik a propo nowych amperów, chcę zaczekać bo na pewno wydajnościowo kupił bym coś jak jak rtx 2070 ti czy super ale 3000 mają mieć lepszy stosunek do cena/wydajność.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rarek2 napisał:

 

W jakimś wątku opisałem moje doświadczenia z XBOX ONE X - to była jakaś tragedia. To się wogóle do gier nie nadaje a przynajmniej tych jakie ja lubię czyli FPS i RTS.

 

Nie polecam konsoli dla tych co lubią grać klawiaturą i myszą - dla mnie przejście na pada było katorgą i ostatecznie sprzedałem to badziewie.

 

Jak piszą powyżej - lepiej poczekać na Ryzena serii 4000  w procesie 5 nm. Namiesza na rynku i ceny ogólnie spadną.

 

Możesz kupić bez problemu klawiaturę i myszkę do XBOXA.

Ci którzy nigdy nie grali na padzie to fakt, dla nich to koszmar. Mowia, ze na tym się nie da grać ale jeżeli chodzi o całokształt to są tak samo chujowi na myszce :)

 

Kup sobie Playstation 5 bez napędu. W ciągu roku na PC wychodzą góra dwa lub trzy dobre tytuły AA - w co zagraliście 2019 i 2020 ?

Jak chcesz grać online poza Warzone, to do LOL-a i CS wystarczy byle jaki GPU lub integra.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił. Ty w tym momencie najmniej czego potrzebujesz, to pogrążyć się w graniu na komputerze. Za parę miesięcy, pewnie powstanie temat: "chopoki żadna mnie nie chce, chcą Chadów". Padną porady, temat ucichnie a realny problem siedzenia w domu i nic nie robienia ku wyjściu z samotności pozostanie. Taki off-top z mojej strony. 

Moim zdaniem, kup sobie PC kiedy rozwiążesz problem mind-setu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bernevek napisał:

Ja bym się zastanowił. Ty w tym momencie najmniej czego potrzebujesz, to pogrążyć się w graniu na komputerze. Za parę miesięcy, pewnie powstanie temat: "chopoki żadna mnie nie chce, chcą Chadów". Padną porady, temat ucichnie a realny problem siedzenia w domu i nic nie robienia ku wyjściu z samotności pozostanie. Taki off-top z mojej strony. 

Moim zdaniem, kup sobie PC kiedy rozwiążesz problem mind-setu. 

Można powiedzieć że trochę zmieniłem @SSydneypotwierdzi :P już nie offtopujmy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pillsxp napisał:

Ja bym składanie komputera porzeczekal na nowe Intele lub na AMD.

Ale jak już bardzo chcesz teraz składać to szedłbym w AMD mimo wszystko.

A ja bym nie czekał bo na tą płytę nowych nie będzie. Zresztą nowe czyli jakie? Bo nowe i9 idą nawet po 9k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.