Skocz do zawartości

Komp bez GPU do 4-5 tyś (Głównie gry)


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz będą wmawiać chłopakowi, że przez komputer ma problemy xD. Bluepillsplaining level hard. Inna sprawa nikt mu nie każe grać 8 godzin dziennie 7 dni w tygodni, w czym problem, by chłopak grał sobie w niedziele 3-4 godziny ? Skąd wy wiecie ile on czasu chce na to poświęcić ? I te teksty typu, komputer jest przyczyną jego problemów to sobie wsadźcie, już dawno było wyjaśnione, czemu to głupie rozumowania.

Edytowane przez DuchAnalityk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie PS4 za 1000, resztę wydaj na divy.

Pograsz i pobzykasz.

Sam kiedyś bawiłem się w składanie kompów, kombinowałem z częściami, zastanawiałem się czy czekać na nowe generacje sprzętu. Zawsze czegoś brakowało, nowe gierki zmuszały do schodzenia z ustawieniami dla utrzymania płynności...

Strata czasu i pieniędzy, jak mam ochotę odpalam konsolę, gierkę na płycie można odsprzedać, wymienić. 

PS4 nie straci na wartości dużo, dorwiesz używaną za 800 zł i za pół roku jak się nie spodoba sprzedasz za podobną cenę nawet w obliczu premiery PS5.

Chyba że jesteś fanem rts, bądź typowych strzelanek sieciowych wtedy faktycznie to nie dla Ciebie. W każdym innym wypadku bierz konsolę. Zaoszczędzisz kasę i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, DuchAnalityk napisał:

To teraz będą wmawiać chłopakowi, że przez komputer ma problemy xD. Bluepillsplaining level hard. Inna sprawa nikt mu nie każe grać 8 godzin dziennie 7 dni w tygodni, w czym problem, by chłopak grał sobie w niedziele 3-4 godziny ? Skąd wy wiecie ile on czasu chce na to poświęcić ? I te teksty typu, komputer jest przyczyną jego problemów to sobie wsadźcie, już dawno było wyjaśnione, czemu to głupie rozumowania.

Uzależnienie od komputera jest faktem. Ty nie jesteś ekspertem - więc się nie wypowiadaj na tematy na które nie masz pojęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernevek nikt nie pisał o żadnym uzależnieniu od kompa, ewidentnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że nie wiecie ile on chce grać, więc zachowajcie swoje głupoty dla siebie. Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Koleś chce po prostu kupić kompa, a tu tekstu z uzależnieniem. Zwróciłem uwagę, że parę osób ewidentnie zaczyna pisać jakieś głupoty, zauważyłem to, więc będę się wypowiadał.

 

Nigdzie nie napisałem, że uzależnienie od komputera do mit, co mi zarzucasz, co tylko potwierdza, że jesteś zabawnym manipulatorem.

Edytowane przez DuchAnalityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bernevek napisał:

Ty nie jesteś ekspertem - więc się nie wypowiadaj na tematy na które nie masz pojęcia. 

Tak z całym szacunkiem, ale ty też nie jesteś.
Zadał pytanie o ulepszenie do kompa a zaraz tutaj lecą jakieś daleko idące wnioski.

Olaboga kąkuter zuo wcielone! Uspokójcie się ludzie, nie każdy człowiek od razu wpada w skrajności. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DuchAnalityk napisał:

Jeśli chodzi o AMD to warto poczekać na ryzen 4000 w litografii 5 nanometrów, a jeśli chodzi o intela to warto czekać na intel core w litografii 10 nanometrów. Z kartą graficzną bezwzględnie czekać na rtx 3000, które będą potężne. 

 

Inna sprawa wąskim gardłem u ciebie na pewno jest ram, 1600 mhz to mniej niż w laptopach, powinieneś mieć 16 gb ramu około 3000 mhz, wzrost wydajności będzie odczuwalny, z takim ramem jak masz nawet najlepszy procesor będzie zasysał. 

Na Rtxy 3000 z budżetem 4-5 tysi będzie czekał? Bez sensu. 

Edytowane przez Koszwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DuchAnalityk napisał:

Jeśli chodzi o AMD to warto poczekać na ryzen 4000 w litografii 5 nanometrów

Mhm, sens czekać 1,5 roku, żeby kolega sobie komputer złożył? Zaraz nie będzie sensu czekać na Zen 4, tylko na Zen 5, i tak sobie będzie chłopak czekał w nieskończoność.

Jak już to Zen 3 i ani chwili dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC W tamtym roku :

Jedi Fallen Order

Resident Evil 2

RDR 2

 

W tym roku

Średni Doom Eternal i Warzone.

 

W miedzyczasie na Playstation 4 - God of War, The Last of Us 2, Horizon Zero Dawn, Death Stranding (tak wiem wyszło na PC)

Uncharted 4, Remake Final Fantasy 7, Sekiro, Ghost of Tsushima, Days Gone.... a i zapomniałem o Spider Manie xD

 

Pierdolenie ze na padzie nie da się grać wygłaszają ludzie którzy i na myszce są casualami - są słabi.

Btw. Do wszystkich nowych konsol można podłączyć klawiaturę i słuchawki...

 

Mam bekę z PC master race rly, odpalacie wiedźmina 3 w 4 k  wow jest 120 FPS, walicie konia, wyłączacie grę i idziecie spać.

Ja zmądrzałem będę brał PS 5 bez napędu. PIONA !

 

Edytowane przez Vortex of Destruction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 18:00, bassfreak napisał:

Jeszcze nie ale już pewne kroki są poczynione. 

Dawaj, dawaj.
Przyglądam się Twojej historii i kibicuje, choć się nie udzielam.

 

Komputer pod kątem gier też chętnie bym sobie sprawił, jednak wiem, że w moim przypadku jeszcze nie miejsce i nie czas na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniec końców zapłaciłem 3k i myślę że jest ok, teraz tylko czekam na premierę 3080 i będzie sztos. Jakaś poprawa tam jest szczególnie w Diablo 3 ale nie oszukujmy się do grania w 2k w zmodowanego wieśka 3 mój radek rx480 jest dziadkiem ? już nie mówiąc o najnowszych tytułach.

 

CPU : AMD Ryzen 5 3600

Chłodzenie SilentiumPC Grandis 3

RAM : ADATA XPG Gammix D10 2x8GB 3200 mhz DDR4 CL16

MOBO :  MSI B450 Gaming Plus Max AM4

Zasilacz : Be Quiet! Pure Power 11 600W 80 PLUS Gold

Buda : SilentiumPC Regnum RG6V TG

Dysk : ADATA XPG SX8200 PRO M2 1TB

 

Ale musiałem się nagimnastykować żeby w tej obudowie zamontować dodatkowy SSD 2,5" i zwykły HDD bo ze starego kompa mi zostały :P Na starym kompie miałem z 15 klatek XD

 

witcher3_2020_07_29_13_55_45_522.jpg

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.