Skocz do zawartości

Konflikt ideologiczny w Polsce a wybory [Uwaga temat dla ludzi o mocnych nerwach]


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z obecnymi wyborami a raczej już finiszem postanowiłem się nieco dowiedzieć jak wygląda sprawa. Jako, że należę do masy grup na fb od jakiegoś czasu to mam okazje dowiedzieć się jakie myślenie mają ludzie z różnych obozów światopoglądowych. W zasadzie to nieraz coś czytne bo samo wyskakuje na wallu. Jednak od dzisiaj na poważnie zacząłem się zastanawiać czy nie wyjebać tego całego szamba z fb. Co grupa to ludzie podobni i wychodzi słoma z butów a nawet na wykopie już taka sama narracja. To chyba jedyne rzecz, która w ostatnim czasie mi cały czy przypomiją o polityce. Nie będę za bardzo linkował treści bo to grupy zamknięte a też nie chce mi się robić tych wszystkich screenów itd. Streszczę mniej więcej o co w tym wszystkim chodzi i zadam pytanie na zastanowienie się. Przede wszystkim chodzi o konflikt na linii Peace and Peło - Dudek vs. Czadowski. Zaspojleruje, że obyczajowo mi po prostu bliżej do pierwszego kandydata. Taki przedsmak tego o co mi chodzi można zobaczyć na fp fb Czadowskiego i komentarze Lemingów. Jednak to na wspomnianych przeze mnie grupkach młodzieżowych, pytawkowych, wege itp.(pewnie przedział wiekowy jakoś 16 - 30 lat) jest bezwzględne rakowisko. To mniej więcej, te same środowiska co od sławnej afery z nastolatkami co się chwaliły, że miały po kilkunastu partnerów seksualnych.

 

Nie jest niczym odkrywczym, że na Czadowskiego głosowali lewaki, LGBTQWERTY, feministki, rzekoma elita i wykształceni itp. Ktoś nawet wspominał ostatnio na forum o popularnym i butnym haśle wśród lewicy "***** ***".  O ile ludzie koło 40-stki kończyli co najwyżej właśnie na tego typu wulgaryzmach to młodsi niestety używają skrajnie rynsztokowego języka. Są to najgorsze możliwe wulgaryzmy, frustracja, pogarda i nienawiść wobec ludzi głosujących na PIS i osobę Dudy. Wspierają ich celebryci i artyści jakieś Lisy, Rusiny, Taco Hemingwaye itd. Zresztą jest to te samo środowisko, które mówi o tolerancji, miłości, równości i dzieleniu Polaków. Często nawet to młode i płodne Julki o symetrycznych twarzach, mają w sobie masę frustracji i jadu we względach dotyczących praw kobiet. Wiecie te całe czarne marsze, moja wagina - odwal się, stop zakazowi aborcji itd. Widać to bo niektóre wprost publicznie na swoim wallu wstawiają takie gówno jak wagina czy na profilowych ustawiają te ujowe filtry typu "nie jestem ideologią", "piekło kobiet" albo "love is love". Skąd to się bierze u młodych atrakcyjnych dziewczyn co mają masę orbiterów? Zupełnie nie rozumiem co to się odwaliło w tym kraju, że tak dużo osób ma nagle takie poglądy. Ogólnie piszę o tym na forum bo też nie spodziewałem się tego, że jest takie chamstwo i buractwo wśród środowiska lewicowego a nawet statystyki czy sondaże mówią, że nie jest ich tak mało. Zupełnie nie rozumiem tego fanatyzmu wobec Czadowskiego i syndromu oblężonej twierdzy, że cały świat atakuje LGBTSDFR, homofobia, germanofobia, uniofobia, demokracjofobia, katoland, slut shaming, Polska zaściankowa itd. Serio to jest ta elita narodu, celebryci, lewaki, wykształceni, przedsiębiorcy...

 

Skąd jest tyle nienawiści i jadu w Polsce? Czemu jest ewidentny podział na konkretne dwa obozy tj. konserwatywne wartości vs. hedonizm liberalny? Czemu to drugie ma tak duże poparcie? Czemu akurat na zachodzie Polski (przesiedleńcy zza Buga)? Czemu młodzi są tak mocno zdeprawowani i wulgarni? Język, groźby i życzenie śmierci takie, że nawet patusy z moich lat młodości by się powstydzili. Z pewnych głosów, które zauważyłem, to fakt, że obok Czadowskiego niemal brakuje wszędzie flag Polski. Ja rozumiem, że w Internecie często na takich grupkach może być szrot ale młodzi co sączą nienawiść wobec Kaczyńskiego, PIS'u i Dudy zachowują się skrajnie, jakby mieli zaburzenia psychiczne. Czy młodzi lewicowcy nienawidzą tego państwa czy jak? Nie rozumiem zupełnie tej sytuacji w kraju. Płodne Julki piszą tylko głosować na "sugar daddy" - (będę płakała, jeśli nie wygra a moje życie straci sens w tym chorym kraju - to nie jest ironia niestety) bo przystojny, wykształcony, zna 5 języków, zwierzątka, ekologia, prawa kobiet. Są też wokół tego teorie spiskowe, że Niemcy zasiewają ideologiczny ferment w Polsce aby przejąć zachodnie ziemie albo chociaż kapitał ludzki. Ogólnie przepraszam, że wrzucam post na taki gówno temat ale naprawę nie chciałem zostać z tym samemu. Biję się w pierś, że czytałem tamte zjebane treści, więc wypierdalam to z fb. Jednak do polityki mieszają ideologie, gadanie non stop o seksie, orientacjach oraz zawsze wszędzie tylko o tych kobietach, kobiety to, kobiety tamto, kobiety sramto, pojechało ludzi kompletnie to chyba jakiś kobierzyn jest. Ludzie już piszą, że wyjeżdżają z kraju na zachód, jeśli wygra Dudek, niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi bo to wszystko jest dla mnie jak jakiś film kręcony na LSD. Czy w innych krajach tak jest? 

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowe mocarstwo zgotowało ludziom ten los, w teorii KGB nazywa się to 'ideological subversion'. Do paru moich znajomych też dotarło przy okazji kolejnej hucpy. Tłumaczył tego nie będę, bo już tłumaczyłem. I ten kolo tłumaczył:

 

 

Obejrzyj, a zrozumiesz więcej, co się odpierdala, a co dopiero będzie.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

16 minut temu, Ksanti napisał:

Czy w innych krajach tak jest? 

A co się dzieje w USA?

Przecież to jest to samo co u nas. Zobacz reakcje demokratów na Trumpa, BLM, antife i cały ten cyrk.

 

Pewnie ktoś to też podsyca, bo niby czemu nie - w końcu mogą coś na tym ugrać.

Ale globalnie, to jak dla mnie, obstawiałbym po prostu: ogólny odp*****, w krajach wysokorozwiniętych, z powodu dostatku i bezpieczeństwa. Biologia nie jest do tego przystosowana.

 

 

 

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, febus napisał:

Natomiast ideologiczne PIS to szambo i tak to trzeba nazwać i nie dziwię się tym młodym kobietom. PIS i Kościół czyli jakieś organizacje ludzi chcą im mówić z kim mają sypiać, co mają robić, mają się najlepiej w patriarchacie oddawać mężczyznom, dawać dupy, donosić jedzonko i zamknąć mordę.

Gdzie Ty człowieku to widzisz? Gdzie ktoś komuś mówi z kim ma sypiać, co ma robić? Napisz w punktach, proszę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna oś podziału w Polsce czyli PO i PiS to ewidentna wina samozwańczych pseudo elit. 

Sztur jeden i drugi, książę Walensa, Janda, Lis, Rubik, Wojewódzki i cała reszta.

 

 

Co do części tyczącej kobiecego pierdolamento, feministek i bojowego tonu gówniar na fb, instagramie itp to skutek promowania patologii przez gwiazdki celebrytki.

Dodatkowo dochodzi promowanie atmosfery zagrożenia i walki o siebie przez czołowe feministki. Atmosfera zagrożenia trzyma ich w kupię i dlatego ją tworzą. Podpierając to dodatkowo buńczucznym tonem. 

Przyklad:"nie po to sufrazystki walczyły  na barykadach żebyśmy my teraz nie miały odwagi wyjść na ulicę z protestem". To sparafazowany przykład który sam gdzieś przeczytałem odnośnie czarnych protestów. Nie ma to żadnego oparcia w faktach bo gdyby tak było to prawa wyborcze najpierw kobiety miałyby we Francji a nie w IIRP. No ale cóż zaślepionym idiotkom nie wytłumaczysz że pewne rzeczy dzieją się dlatego że taki jest poprostu etap rozwoju a nie dlatego że ktoś walczył. 

 

Sam próbowałem dyskutować i tłumaczyć feministkom na forach że jeśli chodzi o zasługi to największym feministom jest generał Ludendorf. Oraz wszystko co mają kobiety na świecie to nie efekt ich walki tylko widzimisie wpływowych mężczyzn jak np. Piłsudskiego w Polsce który przyznał kobietom prawa wyborcze mimo że nikt o nie nie walczył. 

 

 

 

Ogólnie to ciekawy temat. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, febus napisał:

w Europie największa różnica jest właśnie tam, gdzie najpóźniej skończył się/kończy się patriarchat. Rosja, Ukraina, Polska.

Nazywanie Polski patriarchatem, szczególnie na tym forum, to jakaś aberracja. Polska nie była, nie jest i raczej nie będzie krajem partriarchalnym. Całe prawo, instytucje, edukacja są zrobione pod kobiety, dla kobiet i nierzadko przez nie same.

 

Niedawnym przykładem jest chociażby ustawa Ziobry o przemocy w rodzinie na wzór hiszpański, która bardzo uderza w mężczyzn i definiuje ich automatycznie jako sprawców przemocy domowej.

6 godzin temu, febus napisał:

moim zdaniem PIS osiągnął najlepsze ekonomiczne wyniki od dawna, nie da się tego porównać do tego gówna jakie było za PO, jak ludzie zarabiali za godzinę 8 zł i było 15% bezrobocie.

Wyniki ekonomiczne podczas tej czy poprzedniej kadencji są wynikiem tylko i wyłącznie bardzo dobrej koniunktury gospodarczej i z polityką gospodarczą tego rządu nie mają wiele wspólnego. Podczas ostatnich sejmowych debat wyszło szydło z worka i okazuje się, że król jest nagi. Rządzący przejedli niemal całą nadwyżkę jaką mieli rozdając je na socjal przekupujący wyborców jak np 500+ i nie mieli nic na czarną godzinę jak chociażby rzekoma pandemia. Mateusz Morawiecki jeszcze jako minister finansów przyznał, że sam program 500+ spowoduje tylko w pierwszym roku jego funkcjonowania ponad 20 miliardów złotych zadlużenia. Z czasme jak rozszerzono jego działanie, dług wzrasta jeszcze bardziej. Andrzej Duda podczas mijającej kadencji nie dotrzymał swojej obietnicy wyborczej podnoszącej kwotę wolną od podatku i sam podpisał ponad 30 ustaw wprowadzających nowe daniny na rzecz państwa.

 

15% bezrobocie to mieliśmy nie za rządów PO, tylko podczas kadencji SLD oraz pierwszego rządu PISu. Od mniej więcej 2007 roku bezrobocie spadało  z pewnymi okresami wyjątków aż do ostatnich wydarzeń związanych w wirusem.

 

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2020,4,1.html

 

  

6 godzin temu, febus napisał:

A każdemu komu tak bardzo nie pasuje lewacka ideologia, polecam poczytać o np. Szwecji

Dobrze, że wsponiasz coś o tym kraju. Zapomniałeś dodać, że w największych szwedzkich miastach są strefy no go zamieszkałe przez emigrantów, wyjęte spod prawa, gdzie nawet policja się nie zapuszcza. Polecam w związku z tym mój temat z przed kilku miesięcy:

 

 

6 godzin temu, febus napisał:

Wiele red pillersowych i forumowych nauk tutaj tak naprawdę są to nauki mocno lewackie

Tu mnie dość mocno rozbawiłeś, branie życia we własne ręce i praca nad sobą poza gułagiem gdzie było wszystko od rana do wieczora zorganizowane dla ogólnej szczęśliwości jest mocno lewacke:D

 

Co do samego tematu: ludzie jest bardzo łatwo nastraszyć i zmanipulować, co pokazały ostatnie wydarzenia związane z COVID19. To powoduje bardzo silną polaryzacjję na tych co są z nami oraz tych przeciwko nam. Chyba w tym wszystkim jest za dużo mediów, szczególnie telewizji. Jakoś odkąd jej nie oglądam, to jakoś wiele spraw przechodzi kolo mnie, nie bioręudziału w żadnej wojence i życie jakieś takie spokojniejsze.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kolega tam czyta ja wiem, że obecna ekipa jest chora na władzę. Teraz zacznie się przykręcanie śruby czyli podwyższanie podatków. Budowa polskiegokomunizmu przyspieszy choć najpierw nastąpi spłacenie Żydów. Jaki miał teraz ubaw z narotu przez te 3 lata to tylko ja wiem.

7 godzin temu, febus napisał:

PIS kojarzy się i reprezentuje skostniały, patriarchalny światopogląd, który jest ściśle kojarzony z brakiem wolności kobiet i dlatego to one tak nienawidzą PIS-u i ja im się nie dziwię. Natomiast inną sprawą jest to, że PIS moim zdaniem dobrze rządzi ekonomicznie. Nawet z wirusem zadziałali mądrze, szybko, prewencyjnie, lepiej jak inne kraje.

Pis to taka centrolewicowa bezideowa partia władzy dokładnie przedwojenne PPS.

 

Tak właśnie będzie bieda z nędzą. Kolejni przedsiębiorczy powyjeżdżają.

9 godzin temu, Ksanti napisał:

a konkretne dwa obozy tj. konserwatywne wartości

PiS i konserwatywne wartości ha ha dobre.

9 godzin temu, Ksanti napisał:

Są też wokół tego teorie spiskowe, że Niemcy zasiewają ideologiczny ferment w Polsce aby przejąć zachodnie ziemie albo chociaż kapitał ludzki.

Okrutni Niemcy obniżyli od 1 lipca stawki VAT na coś takiego będę czekał w biedoladznie, aż wymrze pokolenie PRL. Samo określenie kapitał ludzki jest lewackie.

Znowu wygrali białorycerze i to w tej wersji betonowej.

8 godzin temu, absolutarianin napisał:

Obejrzyj, a zrozumiesz więcej, co się odpierdala, a co dopiero będzie.

Nic z tego nie wynika bo ruscy macherzy zapomnieli o swoim własnym państwie, Rosja obecnie wymiera a mają jeszcze większe programy socjalne niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, febus napisał:

Po primo: poproszę o dowód, że bezrobocie na poziomie 6% jakie było przed pandemią i dobrobyt są spowodowane koniunkturą a nie działaniami rzadów PIS. To bardzo odważna i mocna teza deprecjonująca zupełnie obecne rządy i starania, rozumiem, że masz równie silny dowód? Bo tak na gębę widząc dobre wyniki PIS czemu mamy Ci wierzyć, że to tylko i wyłącznie dlatego, bo była dobra koniunktura? Trochę odważna i mało przekonująca teza.

Po secundo: doczytaj wzrosty długu publicznego w latach. Za rządów PO wzrosty rok do roku były znacznie wyższe niż za rządów PIS. To, że są: eureka, odkryłeś Amerykę. A wiesz, że w Niemczech też jest stały wzrost długu publicznego i w większości europejskich krajów też? Tu nie chodzi o to czy jest wzrost, chodzi o to, o ile. Za PIS wzrosty procentowe są  znacznie mniejsze rdr niż za PO

 

Co do wykresu bezrobocia, przecież tu się sam wkopałeś. PIS objął rządy w 2015 roku, gdzie bezrobocie wynosiło 11,9%. Już rok później, po roku rządów PIS spadło do 10,2%. W 2018, po 3 latach rządów było już na poziomie 6,8%. Sam się tu wkopałeś podając tę tabelkę, bo dowodzi ona właśnie znakomitych wyników PIS. Już po roku bezrobocie stopniało prawie o 2 punkty procentowe - koniunktura? :) No proszę Cię.

 

 

Nie, to tak nie działa. Jeśli chcesz udowodnić że spadek bezrobocia jest spowodowany aktywnością PiS to wykaż co zrobiło PiS aby bezrobocie ograniczyć.

Ustawy, rozporządzenia. To są fakty i dowody działania.

Koniunktura się po prostu dzieje bo jest wypadkową działalności przedsiębiorców i tego co się dzieje na rynku. Dowodem jest taka działalność sama w sobie - a tu jest raczej na niekorzyść dla PiS bo % firm zamykanych bądź zmieniających adres rejestracji na zagraniczny się zwiększa, obciążenia podatkowe i społeczne systematycznie rosną - więc jeżeli już: to przedsiębiorcy POMIMO kłód rzucanych pod nogi prą dalej. 

 

Poza tym nazywaniem zapierdalania na rodzinę patriarchatem.. no no, cóż.. 

Edytowane przez Vishkah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EMKEJ napisał:

Nie głosować, nie wpierać chorego systemu. Głosujesz= nie masz prawa narzekać gdyż wpierasz ten system.

Niestety, tak to jest skonstruowane, że zawsze wspierasz system - pośrednio bądź bezpośrednio.  Po prostu łatwiej się rządzi w atmosferze niepewności, strachu, braku perspektyw.  Specjalnie inżynierowie doprowadzili do sztucznej polaryzacji. Nasze podwórko zawsze było podzielone, od 15 lat mamy po prostu inne kukiełki. Po prostu rozwój wymagał dania społeczeństwu iluzje wyboru. Po co trzymać ich za ryj w sposób brutalny. Od tego są odpowiednie instytucje oraz ludzie należycie wytresowani. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti

bardzo polecam przeczytanie tej książki:

https://www.taniaksiazka.pl/resortowe-dzieci-media-dorota-kania-p-428651.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&gclid=EAIaIQobChMIl5TZ293J6gIVCLwYCh3xPAXFEAQYASABEgJcOvD_BwE
 

Na wszystkie pytanie nie odpowie ale nieco rozjaśni sytuacje.

Kiedyś siedziałem mocniej w polityce, jest to natrętny rak, nie warto.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ Nie głosując właściwie dajesz przyzwolenie wygranym. O ile rozumiem nie głosowanie w drugiej turze (bo nie ma odpowiedniego kandydata) o tyle nie robienie tego w pierwszej jest jak poddanie się zanim dotkniesz piłki. 

Zamykasz oczy, niech inni decydują. A Ty się podporządkujesz. Także też nie najlepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Nazywanie Polski patriarchatem, szczególnie na tym forum, to jakaś aberracja. Polska nie była, nie jest i raczej nie będzie krajem partriarchalnym. Całe prawo, instytucje, edukacja są zrobione pod kobiety, dla kobiet i nierzadko przez nie same.

Kij z prawem i instytucjami. Raczej chodzi o całą masę starszego pokolenia piorącego łby młodym że rodzinka i dzieciaki to kwintesencja sukcesu. Mam znajomą. Biały kołnierzyk od marketingu i SEO. Realizuje się itd. I na każdym rodzinnym spotkaniu jest pytana czemu nie może już być jak kuzynka Karynka robiąca na kasie i mająca dwoje dzieci. 

 

Sam też mam za wzór stawianego kuzyna co mając 22 lata został ojcem i się ożenił. Albo tatulo się dziwi czemu nie mam dzieci. Wszak gdy on był w moim wieku to miałem 4 lata. Co prawda mieszkaliśmy z dziadkami ale co tam

To jest patriarchat. Miej żone i potomków. Asap. Życie dostosuj do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ksanti napisał:

Skąd to się bierze u młodych atrakcyjnych dziewczyn co mają masę orbiterów? Zupełnie nie rozumiem co to się odwaliło w tym kraju, że tak dużo osób ma nagle takie poglądy. Ogólnie piszę o tym na forum bo też nie spodziewałem się tego, że jest takie chamstwo i buractwo wśród środowiska lewicowego a nawet statystyki czy sondaże mówią, że nie jest ich tak mało. Zupełnie nie rozumiem tego fanatyzmu wobec Czadowskiego i syndromu oblężonej twierdzy, że cały świat atakuje LGBTSDFR, homofobia, germanofobia, uniofobia, demokracjofobia, katoland, slut shaming, Polska zaściankowa itd. Serio to jest ta elita narodu, celebryci, lewaki, wykształceni, przedsiębiorcy...

Po pierwsze - atencja. Zjawisko "virtue calling", czy jakby to po polsku nazwać - odgrywanie cnotki ?

Poczucie poklepywania po wirtualnych plecach, za tą "odwagę", wzajemne smyranie się po socjalnych fiutkach bycia MORALNYM I LEPSZYM.

 

Taki egotyzm, jak z okresu romantyzmu. Tam też ludzie popadali w sentymentalizm, a potem im się wydawało że są nadludźmi bo cierpią i w ogóle są najbiedniejsi. Neo-Werteryzm taki.

 

Te wszystkie marsze, wzbudzanie poczucia strasznej krzywdy, wage gapy - to wywołuje poczucie dramy, oburzenia (Indignation, jak mawia Rollo), ogólnie - haj emocjonalny.

Dokładnie taki, jak marsze nazistów w Norymberdze - pełni zresztą to tą samą funkcję ogłupiającą, bo ludzie w masie emocji strasznie tępieją.

 

Po trzecie - kompleksy. Małpowanie zachodu i wschodu w I Rzeczypospolitej było częste, ale nie było brane za poważnie. Dopiero jak dostaliśmy w dupę, i to wielokrotnie, to wszystko co zachodnie u kosmopolitów wydaje się lepsze. Nawet gówno byle zachodnie smakuje lepiej niż polska szynka.

Wahadło kompleksów odbiło w manię - stąd przesadne nastroje przed 2 WŚ, potem znowu w dół, co skrzętnie wykorzystał zachód w okresie transformacji.

Polską firmę można było mieć jak Polkę - za paczkę czipsów.

Teraz trochę to normalnieje, ale sfery władzy walczą o kompleksy, bo łatwiej się rządzi zakompleksionym narodem.

 

Na koniec polecam ciekawą książkę - o zachodnich społeczeństwach dorosłych emo-gówniarzy, czyli dlaczego sentymentalizm wychował państwa dużych dzieci.

https://en.wikipedia.org/wiki/Spoilt_Rotten

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda o elektoracie PIS w oczy kole ich wyborców? Nie rozumiem. Nie jesteście dumną, niewykształconą polską wsią, ciężko orzącą na dotacjach z Brukseli, broniącą Polski przed Niemcem, Żydem, postkomuną (no ale wtedy to się żyło kurła) gejami i UE? Nie jesteście matkami polkami z 3-5 dzieci na 500+? Emerytami którym św. Jarek z TV Trwam dał 13 i obiecał 14, 15 i 16? To kim jesteście? Wykładowcami uniwersytetów? Studentami? Znawcami prawa i konstytucji? Przedsiębiorcami? Młodymi ludźmi z miasta myślącymi o własnych firmach i mieszkaniach lub domach? Nie żartujmy.

 

Mam w rodzinie osoby które mają wyprane mózgi, które poszły wczoraj do kościoła "modlić się o to, aby wygrał Duda". Rozumiecie to :) ? I dziś słyszę w TV: zapomnijmy o tym, o tym całym szambie które wylało się z TVP na przeciwników politycznych.

 

Reguły demokracji są takie, że lud zadecydował i trzeba to uszanowac, bo obie strony umawiają się, ze ten kto zbierze więcej głosów, ten wygrywa. Ale fakt jest też taki, że aby zebrać głosy, PAD miał za sobą cały aparat administracyjny, media, premiera który jeździł po powiatach i rozdawał czeki.

 

Morawiecki-w-Ch-2-scaled.jpg

 

Inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, ze to gra pod publiczkę i potrafi sam ocenić co jest lepsze dla interesu Rzeczpospolitej. Niestety większość ludzi jest podatna na manipulację, nie potrafi się przed nią bronić. Przecież nawet to forum powstało po to, aby uczyć się wzajemnie obrony przed manipulacjami.

 

Takie to są moje wnioski z tego co się przez ostatnie kilka tygodni czy miesięcy w PL działo. I aby nie było, Trzaskowski to też nie jest gość z mojej bajki, ale uważałem go, za mniejsze zło w tym przypadku, bo zakusy tego zakonu są takie, aby wprowadzać nam tutaj nad Wisłą drugi taliban. Już jest przygotowywany grunt do przejęcia TVN, w ramach śmiesznego hasła "repolonizacja mediów". A chodzi przecież o to, aby domknąć system i aby nie było nad nimi żadnej kontroli.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, absolutarianin napisał:

Anonimowe mocarstwo zgotowało ludziom ten los, w teorii KGB nazywa się to 'ideological subversion'. Do paru moich znajomych też dotarło przy okazji kolejnej hucpy. Tłumaczył tego nie będę, bo już tłumaczyłem. I ten kolo tłumaczył:

 

 

Obejrzyj, a zrozumiesz więcej, co się odpierdala, a co dopiero będzie.

Rzecz w tym , ze oni tak te panstwa niszcza, niszcza a nadal wiekszos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.