Skocz do zawartości

Zestaw do gier/streama


Xin

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha bracia,

 

Przygotowuję się do składania zestawu do gier + odpalenia streama, jednak jako konsolowiec nie jestem na bieżąco, a wgryzając się w temat pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. 

Widzę, że na forum jest kilku wyjadaczy, których proszę o pomoc w doborze odpowiednich komponentów. 

Chciałbym poskładać zestaw na Ryzen 5 3600 + RTX 2060, do tego na pewno SSD (nie musi być jakiś wielki), natomiast patrząc chociażby na ilość wersji samej tej karty graficznej, nie mam pojęcia co będzie najlepszym wyborem w stosunku cena/jakość.

Nie chcę wydawać na start milionów, gdyż pomysł streamowania może okazać się niewypałem. Zastanawiałem się początkowo nad GTX 1660, jednak z tego co czytam, bardziej przyszłościowym wyborem będzie RTX 2060.

Jeśli ktoś pokusiłby się o doradzenie konkretnego modelu i zaproponowanie reszty zestawu będę bardzo wdzięczny :). 

Proszę również o polecenie sklepu, w którym najlepiej to wszystko zamówić.

 

Serdecznie pozdrawiam i z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Xin napisał:

Nie chcę wydawać na start milionów, gdyż pomysł streamowania może okazać się niewypałem.

W jakim celu chcesz streamować? Co tu może nie wypalić?

 

A w kwestii bebechów, to wystarczy napisać do jakiegoś sklepu typu morele czy tam x-kom, złożą kompa bez "wąskiego gardła". za pieniążki, jakie jesteś w stanie wyłożyc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, prod1gybmx napisał:

W jakim celu chcesz streamować? Co tu może nie wypalić?

 

A w kwestii bebechów, to wystarczy napisać do jakiegoś sklepu typu morele czy tam x-kom, złożą kompa bez "wąskiego gardła". za pieniążki, jakie jesteś w stanie wyłożyc.

 

 

Generalnie to mam już z dwie strony pomysłów na streamy, co może nie wypalić - brak większego zainteresowania. 

 

Ok, tak zrobię, dzięki za radę :). 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam czekać na rtx 3060, według przecieków jest szansa, że będzie w cenie rtx 2060, a wydajność będzie dużo większa. RTX 2000 to już starocie i ich się już nie produkuje, zwalnia się miejsce na Ampere, które wyjdą za 2 miesiące.

Edytowane przez DuchAnalityk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.