Skocz do zawartości

Znacie jakiś najskuteczniejszy preparat na odstraszanie kleszczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja standardowo używam specyfiku MUGGA z czerwoną etykietą i jest do dostania w Decathlonie. 

Chociaż w tym miesiącu poszedłem do lasu i wróciłem po pół godziny, bo nawet porządnie spsikany nie wytrzymałem. Te komary w tym roku to plaga, przez te warunki klimatyczne wykluły się dopiero w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trop napisał:

Gorsze są te kurwy ze skrzydełkami. Tzw. latający kleszcz lub kleszcz jeleni. Mnóstwo tego teraz w lasach i nic na nie nie działa. 

Strzyżak sarni upierdliwe draństwo. Ostatnio wędrowałem przez Beskid Niski. Bez deet by mnie robale żywcem zjadły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

Frontline.

Pieruńsko drogi ten specyfik.

 

Swego czasu stosowałem spray Muszka Plus, mając w poważaniu, że jest przeznaczony dla psów. Przed wyjściem do lasu obficie spryskiwałem tym spodnie (oczywiście długie, żadne tam gacie jak na plażę, góra też z długim rękawem, nawet latem), zaś podczas wypadu unikałem wysokiej trawy i buszowania po gęstych krzaczorach.  Co jakiś czas kontrolne spojrzenie, czy któryś gnojek nie wspina się po nogach.

 

Po powrocie całe ubranie jakie miałem na sobie zdejmowałem, strzepnąłem kilka razy i zostawiałem na zewnątrz, by trochę odczekało. Sprawdzałem też, czy jakiś skurwol nie zawieruszył mi się w fałdkach.

 

1 godzinę temu, BlacKnight napisał:

Kleszcz może uwalić w miejsca intymne ? 

 

Ciemno, ciepło, przytulnie. Tkanka wspaniale ukrwiona i wilogność też odpowiednia. Gdyby właściciel za często nie zaglądał, była by to idealna lokalizacja...

 

https://www.researchgate.net/figure/A-A-tick-attached-to-the-glans-penis-Inset-Dermoscopic-findings-revealed-a-female_fig1_259474326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Machina said:

Pieruńsko drogi ten specyfik.

 

U nas drogi, bo nie jest oficjalnie dopuszczony do obrotu. Jak zresztą wiele bardzo skutecznych preparatów. 

 

 

3 hours ago, jol said:

to nie jest tylko dla zwierząt ?

A co to za różnica? Preparaty dla zwierząt często są skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż "ludzkie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.