Skocz do zawartości

Partner atrakcyjny czy jednak nie i spokój.


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, mph25 said:

Po prostu ta pani, ma wymagania dużo wyższe niż sama od siebie daje, ciągle przecież powtarza że chce mieć faceta nie na równym sobie poziomie tylko na wyższym żeby mogła się rozwijać, nie może pracować na etacie bo to nieudacznik, nie może zarabiać średniej krajowej bo to nieudacznik, ma mieć własną firmę, najlepiej żeby starzy też mieli własną firmę, musi być inteligentny (dużo mądrzejszy od niej żeby mogła się przy nim rozwijać) itd.

Tak się zastanawiam: skoro facet ma być od Niej lepszy we wszystkim, to dlaczego miałby ją wybrać na partnerkę? Po co komu głupsza, mniej zarabiająca, mniej przedsiębiorcza, mniej wysportowana, ect. Skoro pozycjonuje się na słabsze ogniwo związku, to chociaż by mogła posprzątać ? no ale nie lubi. Ciekawe czy facet powinien być też od Niej lepszy w łóżku? ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Colemanka napisał:

Tak się zastanawiam: skoro facet ma być od Niej lepszy we wszystkim, to dlaczego miałby ją wybrać na partnerkę? Po co komu głupsza, mniej zarabiająca, mniej przedsiębiorcza, mniej wysportowana, ect. Skoro pozycjonuje się na słabsze ogniwo związku, to chociaż by mogła posprzątać ? no ale nie lubi. Ciekawe czy facet powinien być też od Niej lepszy w łóżku? ?

 

Nie mam pojęcia - ale pewnie w łóżku nie przejawia żadnej inicjatywy BO TO FACET ma się starać.. "nie umiesz mnie nawet zadowolić nieudaczniku"  to chociaż mieszkanie posprzątaj bo nam sprzątaczka prysnęła, ja ide pobawić się z kotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy mawia: jak są koty to mieszkanie jest ‘zaszczurzone’ :D Kupa sprzątania. Znamienne dlaczego zazwyczaj ludzie z kotami, psami i dziećmi biorą sprzątaczki. Pozbyłabym się sierściuchów i dywanów jakby mi się nie chciało sprzątać. A tu jeszcze pretensje, ze sprzątaczka nie sprzątała pod dywanem. Pewnie miała dosyć i zwiała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, prod1gybmx napisał:

@Pancernik Jakie Twoim zdaniem mogą być przyczyny zdrady emocjonalnej, a jakie fizycznej? Pomijając, czy to moralne czy nie. Miałbyś stanąć z boku i ocenić bez żadnych emocji, że osoba, po której byś się tego nie spodziewał, przekroczyła tą granice, co mogło ja popchnąć do tak niecnego uczynku? 

 

Widzisz, jednego czego w życiu zdążyłem się nauczyć to to, że przestałem postrzegać ludzi na zasadzie "nie spodziewałby się", "jestem zaskoczony" lub "nic na to nie wskazywało". Obecnie oceniam ludzi przez pryzmat procentowych szans na prawdopodobieństwo odstawienia jakiegoś numeru lub ich tendencji, które nawet nieświadomie, mogą je popchnąć ku jakimś mało roztropnym działaniom. 

 

Jeżeli pytasz o motywy takich działań, to nie da się tego jednoznacznie określić, ponieważ słyszałem już takie bzdury, tak prozaiczne powody, że aż ciężko w to uwierzyć, że ludzie potrafili położyć długoletnie relacje w imię takich absurdów. Zazdrość, kompleksy, brak wyobraźni, brak umiejętności kontrolowania swoich żądz, dosłownie wszystko może być motorem takich działań.

 

Najlepsze sytuację to takie, w których ktoś już wbija ci ten nóż w plecy, a ty dostrzegając to znacznie wcześniej, próbujesz tą osobę od tego odwieźć, przemówić do rozsądku, tłumacząc, że nie wie co robi itd. i co i nic, wbija ci go do końca, a po kilku miesiącach skrucha i chęć spotkania w celu wyjaśnienia wszystkiego, to jest dopiero niepojęte.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _oliv2407 napisał:

Lubimy atrakcyjnych facetów ale już tutejsi eksperci od czadologii ostro przeceniają sam wygląd w sobie.

 

Tak, przeceniają. Akurat ja zwracam dużą uwagę na wygląd, ale znam wiele kobiet, które zwracają mniejszą. 

 

19 godzin temu, _oliv2407 napisał:

Nawet nie mówię o sobie ale znam sporo lasek będących z przeciętniakami, a czasami nawet gorzej i przy okazji zakochanymi w nich.

 

Dokładnie. 

 

19 godzin temu, _oliv2407 napisał:

Nie twierdzę, że lecę na wnętrze, nie zeszłabym poniżej 5/10 z racji, że nie jestem jakimś pasztetem ale facet w moim odczuciu nie musi być modelem. 

 

Moim zdaniem to może być źródłem wielu nieporozumień. Bo wiele kobiet akceptuje przeciętnego faceta, a nie akceptuje brzydkiego. Wygląd nie ma aż tak wielkiego znaczenia....dopóki facet nie jest poniżej przeciętnej. 

 

1 godzinę temu, Pancernik napisał:

Najlepsze sytuację to takie, w których ktoś już wbija ci ten nóż w plecy, a ty dostrzegając to znacznie wcześniej, próbujesz tą osobę od tego odwieźć, przemówić do rozsądku, tłumacząc, że nie wie co robi itd. i co i nic, wbija ci go do końca, a po kilku miesiącach skrucha i chęć spotkania w celu wyjaśnienia wszystkiego, to jest dopiero niepojęte.

 

Ja też tego nie rozumiem, ale niektórzy ludzie mają niestabilną psychikę i tendencje do ciągłego robienia bałaganu. Przybliżają się i oddalają, kłócą i godzą. Do tego zachowują się tak, jakby uważali to za coś normalnego. Im więcej ktoś wykaże tolerancji i wiary w ich normalność, tym gorzej na tym wyjdzie. Ja sama nie jestem wyrozumiała, ale znam wiele łagodnych, wyrozumiałych osób, które ucierpiały przez takich ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mph25 napisał:

Nie mam pojęcia - ale pewnie w łóżku nie przejawia żadnej inicjatywy BO TO FACET ma się starać.. "nie umiesz mnie nawet zadowolić nieudaczniku"  to chociaż mieszkanie posprzątaj bo nam sprzątaczka prysnęła, ja ide pobawić się z kotem

To było do Pani z filmu czy do mnie bo zaczęłam nie gubić w dyskusji?

Edytowane przez Lalkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 08:28, Obliteraror napisał:
W dniu 19.07.2020 o 22:16, Stefan Batory napisał:

Skoki w bok, to w mojej ocenie jest jednak margines. Jeśli w domu jest ok, to po co latać na boki? Jaki to ma sens? Ryzykować rozpad rodziny z takiego powodu jest słabe.

Jak dla mnie niestety nie jest. Widzę, co się dzieje. Szczególnie w gronie tych, którzy "mogą". Po swoich klientach, tych wieloletnich, z którymi łączą mnie bliższe relacje, czasami towarzyskie. Bywałem na rautach i opijaniu dealu z klientem i raz klient + żona, raz klient + kochanka. Wszyscy wiedzą o wszystkim. Nikt niczego nie ukrywa. A nawet jak ukrywa, to żony często wiedzą, ale przymykają oczy.

Ja się obracam w sferach nieco niższych, głównie marynarsko- budowlanych. Na rautach nie bywam, ale na wódkę zdarzało mi się chodzić. Wśród moich ziomali, znajomych, znajomych z pracy to jest jednak margines. Gdy w delegacjach, w których bywam trafi się taki gość, to ja przy nim portfela bez opieki nie zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/20/2020 at 8:39 PM, Lalkaa said:

A ja np nigdy bym nie zaproponowała randki za która ja mam facetowi zapłacić. Dla mnie to facet ma (miał) za mną biegać. To on ma się starać. Zapłaciłabym za siebie on za siebie. Mi zawsze imponowała upartość w dążeniu do celu czy to jeśli chodzi o kobiety czy o jakikolwiek inny życiowy cel. 
Ja np mam takie preferencje. Sama jestem dość uparta i tego wymagam od partnera. Nawet jeśli facet jest super to nigdy bym go na żadna randkę nie zaprosiła. Wychodzę z założenia niech sobie trochę pobiega, postara się, wtedy doceni to co ewentualnie zdobędzie. Nigdy nie daje się niczego na tacy. 

Przecież ja to właśnie napisałem, że jest niesprawiedliwie i Ty to tylko potwierdziłaś. Wymagasz żeby chłop biegał za Tobą tak po prostu za nic. I chłopy to robią.

On 7/20/2020 at 6:54 PM, Claudianne said:

Jeśli z góry uważasz, że nigdy nie rozkochasz w sobie kobiety, która Ci się podoba i którą darzysz uczuciem to pewnie tak będzie.

Z drugiej strony, jeśli będę twierdził, że rozkocham piękną kobietę to mogę całe życie być sam czekając aż to coś się wydarzy. To już jest kwestia tego czy podchodzić do poznawania kobiet optymistycznie czy realistycznie. Potwierdzi to gromada kobiet po 30, które nie doczekały się jednak księcia na białym koniu.

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, self-aware napisał:

Przecież ja to właśnie napisałem, że jest niesprawiedliwie i Ty to tylko potwierdziłaś. Wymagasz żeby chłop biegał za Tobą tak po prostu za nic. I chłopy to robią.

Czy to robią to nie zauważyłam, ja mało co widzę. Jakoś wiesz nie mam mnóstwo jak wy to nazywacie „orbiterów”, nie wykorzystuje bezczelnie mężczyzn. Dla mnie wykorzystywanie człowieka w taki sposób jest niedopuszczalne, kobiety albo mężczyzny. Zdarza mi się widzieć czasami jak się oglądają ale to tylko tyle.  
Mówiłam już tez skąd wcześniej wziął się taki mój tok myślenia. 
 

Ponadto wiesz np. mam znajome, które wychodzą z tego założenia i jak to piszesz niżej nie szukają nikogo na siłę. Nie zapraszają, nie podrywają mężczyzn. Jak będą po 30 same, to nie dlatego, że szukały księcia na białym koniu a przyjaciela. Wychodzą z założenia, że partner musi być ich przyjacielem (pociągnie fizyczne czy chemia ale jedno bez drugiego nie istnieje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 13:14, Lalka napisał:

No i jeszcze przy atrakcyjnym trzeba stale o siebie dbać bo przecież konkurencja duża,  a przy mniej atrakcyjnym można się zapuścić.

 

Dokładnie.

@Lalkaami się wydaję, że te twoje koleżanki są strasznie leniwe i szukają frajera, który będzie za nie wszystko robił a one będą leżeć i pachnieć. Lalka dobrze pisze, że one nawet nie mają relacji a już układają jakieś chujowe scenariusze.

 

Wiedzą, że facet przez którego mają mokro w gaciach, jest tym facetem, który będzie od nich wymagać równego wkładu związek tj. starać się, obiad zrobić i wyglądać szczupło. Twoje koleżanki specjalnie szukają beta pizdeo cucka, który podpisze cyrograf ślubny, a ona będzie mogła leżeć całe dnie w łóżku, wpieprzac maka i tyć. Beciak i tak zostanie i będzie usłużny. No i będzie płacić.

 

Lalka ma rację jeżeli ktoś pod takim kątem patrzy w relacje zamiast kłaść na szczerość i zaangażowanie, pracę nad relacją no to sory Vine tu, ale to jest przepis na 30+ z kotami. Ciarki mnie przeszły, że ktokolwiek może chcieć tak wykorzystać drugiego człowieka dla własnej wygody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.