Skocz do zawartości

Studia w wieku 30+ lat


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w wieku 30+ lat chce wrócić na studia która musiałem przerwać parę lat temu ze względu na sytuację życiową ale mam takie głupie przeczucia że jestem za stary i że będę wyglądał jak freak na uczelni. Studiował ktoś w takim wieku?

 

Poproszę kopa w dupę i kubeł zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na studiach to widywałem ludzi po 40... mówie cooo oni nie są za starzy? A no widocznie nie byli.

 

Jak masz na to czas i energie to czemu nie? Może poznasz jakie dziekawe młode dziewuchy? ?

 

Po za tym sam mam 30+ i nie czuje się jak dziadek który już nic nie może... 

 

Zapewne bedą też tam inne osoby w twoim wieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeżeli nie wyglądasz jakoś przesadnie staro, coś tam w życiu pewnie już sobie poukładałeś, to tak naprawdę możesz mieć fajniejsze i ciekawsze życie studenckie niż niejeden 20-letni student. Dodatkowo, będziesz miał okazję zweryfikować wszystkie treści na temat 20-latek, które są poruszane tutaj na forum :) Same plusy. 

 

p.s.

Zdarzają się znacznie starsi od Ciebie i oni się bez problemu w tym temacie odnajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ochotę na studia tak za 4 lata właśnie gdy będę miał 30 lat.. tylko chyba nic z tego nie będzie, bo matematyka i fizyka to moje najgorsze przedmioty których nie ogarniam, pewnie bym nie zdał nawet matury podstawowej z matematyki a że pracuje w zawodzie technicznym to w coś takiego pasowało by wejść.  A studiowanie jakiegoś kierunku po to żeby tylko mieć wyższe to nie wiem czy jest sens, strata pieniędzy, czasu który mógłbym poświęcić na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idziesz na zaoczne studia, to spotkasz tam ludzi z każdej grupy wiekowej. Jeśli masz zamiar iść na studia dzienne, to raczej będą tam osoby z przedziału wiekowego 19-28. Jednak nie czai się i nie patrz na innych. Idź na te studia, jeśli ma to pomóc w Twoim rozwoju. Jeśli nie ma pomóc, to nie idź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swojej grupie osoby w różnym wieku, nawet jednego emeryta ze służb mundurowych. Nikt nie dyskryminuje osób starszych, to nie jest szkoła podstawowa, żeby robić sobie żarty z czyjegoś wieku. Bez problemu dogadasz się z młodszymi studentami i nikt ci nie będzie robił pod górę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, miałem znajomego na dziennych w wieku 35+, i nieźle sobie radził. Nikt mu żadnych problemów nie robił.

Na zaocznych to już zupełnie różne kategorie wiekowe się trafiają, więc wiekiem się wyróżniał nie będziesz.

A na III stopniu zaocznym, to ciężko czasami kogoś poniżej 30 lat znaleźć, bo średnia potrafi przekraczać 40-tkę.

 

Ważniejsze jest czy uważasz, że sam będziesz w stanie pogodzić studia z pracą (bywa niezabawnie z czasem).

A jak freak będziesz wyglądał, jak wybierzesz jakiś "specyficzny kierunek"... znajomy był jedynym facetem na całym roku, tak wybrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jerry napisał:

mam takie głupie przeczucia że jestem za stary i że będę wyglądał jak freak na uczelni.

Widzisz? To tylko głupie przeczucie. Bo co inni pomyślą? Olej innych, jesteś po 30 i się tym przejmujesz? Człowiek uczy się całe życie, jeśli masz taką potrzebę, to ją realizuj. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2020 o 16:48, Imbryk napisał:

Ty miałes taki wątek, daj linka koledze. 

 

@jerry Joł! Dowiedz się najpierw, co z maturą, bo mi powiedzieli, że mam starą ( są na niej oceny) a nowa ma procenty, więc wygląda na to, że będę musiał pisać drugi raz!!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.