Skocz do zawartości

Zgrubienie z tyłu głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok. tygodnia wyczuwam takie zgrubienie z tyłu głowy, taką kulkę po lewej stronie na wysokości ucha. Od 3 dni zaczyna mnie to pobolewać, w środku tak jakby było czarne, czy się ropa zbiera, nie wiem. Do dermatologa jestem umówiony na 3 sierpnia. Wiecie co to może być? Jak boli to chyba nie rak? @PanDoktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiam diagnoz przez neta, ale według mnie może  to być  ślad po ukąszeniu jakiegoś owada (choć oczywiście przyczyna może być inna).  Na twoim miejscu posmarowałbym to (3-4 razy dziennie)  maścią z arniki górskiej, która ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga w róznej maści obrzękach, ukąszeniach itp.

Jeśli po 3 dniach nie zauważysz żadnej poprawy, wizyta u dermatologa, jak najbardziej wskazana.     

Edytowane przez Tyson
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z arniką. Maść czy żel z nią nie jest drogi (10-12 zł), a często naprawdę pomaga. 

 

Równie skuteczna jest w łagodzeniu sińców, stłuczeniach, skręceniach itp. kontuzjach, więc raczej ci się tubka nie zmarnuje. Warto ją mieć w domowej apteczce. 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero  doczytałem, że masz to od tygodnia. Cofam moją tezę o ukąszeniu, bo trochę za długo by to trwało. I tak to jest z diagnozami w necie, których nie lubię :)  

 

10 minut temu, jan.kowalski2 napisał:

Raz się tam dotknąłem to tak mnie kłuło, jakby coś mi tam siedziało ?

Ból , to wbrew pozorom dobry objaw. Oznacza, że coś tam w tym miejscu się dzieje, jest jakiś stan zapalny etc. Może zatem być to kaszak, który wymaga nacięcia i usunięcia. Idź do prawdziwego realnego doktora, który to zobaczy  i powinno być ok. Dużo zdrowia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to właśnie taki tłuszczak widać ciemny czop z resztek potu, naskórka, brudu zapchał ujście a pod nim się gromadzi jakiś syf. Niech ci ktoś to wyciśnie jakąś rurką (wkładem od długopisu) lub typowym urządzeniem do wyciskania zaskórniaków. Zdezynfekuj przed i po i będzie ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.