Skocz do zawartości

Dlaczego Polacy nie myją się po kupie?


Chadeusz

Dlaczego Polacy nie myją się po kupie?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką metodę higieny stosujesz "po kupie"

    • 1. Na siedząco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru
      9
    • 2. Na siedząco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru
      3
    • 3. Na stojąco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru
      10
    • 4. Na stojąco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru
      0
    • 5. Na siedząco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru, a następnie podmycie
      3
    • 6. Na siedząco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru, a następnie podmycie
      0
    • 7. Na stojąco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru, a następnie podmycie
      3
    • 8. Na stojąco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru, a następnie podmycie
      0
    • 9. Podmycie (bez podcierania papierem) z użyciem wody przy pomocy bidetu lub prysznica
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że problem jest poważny i dotyczy znacznej części polskiego społeczeństwa. Chciałbym rownież, aby stanowił wartość edukacyjną dla obecnych i przyszłych forumowych pokoleń.

 

Wczoraj na forum powstał temat dotyczący dbania o siebie. Siostrzany temat o takiej samej nazwie został również utworzony w rezerwacie. Oczywiście Panowie i Panie zaczęli się przed sobą popisywać i opowiadać jakich to oni kosmetyków, maseczek i perfum nie używają, oraz jakich to diet nie stosują zapominając o tak banalnej, ale jakże ważnej czynności jak higiena po wizycie w toalecie.

 

Zacznijmy od krótkiej historii, która stanowi preludium do dalszej części tematu, więc warto się z nią zapoznać.

 

Od 24:37 do 28:25

 

Po obejrzeniu powyższego materiału zrobiłem mały research wśród znajomych i okazało się, że stosowane techniki higieny w okolicach czterech liter znacząco się różnią wśród ankietowanych. Jednak nikt nie wykonuje tego poprawnie. Co ciekawe, większość z tych osób nawet nie zdawała sobie sprawy, że wykonują to źle, i że można to robić w zupełnie inny, lepszy sposób.

 

Udało mi się zebrać łącznie 9 głównych metod dbania o higienę w różnych kombinacjach. Nie wszystkie są poprawne, co wyjaśnię w dalszej części tematu.

 

1. Na siedząco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru

2. Na siedząco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru

3. Na stojąco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru

4. Na stojąco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru

5. Na siedząco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru, a następnie podmycie

6. Na siedząco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru, a następnie podmycie

7. Na stojąco z ruchem od przodu do tyłu (dłoń za plecami) z użyciem papieru, a następnie podmycie

8. Na stojąco z ruchem od tyłu do przodu (dłoń od strony brzucha) z użyciem papieru, a następnie podmycie

9. Podmycie (bez podcierania papierem) z użyciem wody przy pomocy bidetu lub prysznica.

 

Przechodząc do meritum. Poprawna jest metoda numer 9, a więc podmycie bez użycia papieru toaletowego. Nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę, ale stosowanie papieru może powodować podrażnienia i stany zapalne w okolicach odbytu. W krajach arabskich w każdej toalecie publicznej jak i domowej znajduje się wężyk z doprowadzoną wodą, z którego można skorzystać i się podmyć. Dlatego Arabowie to moim zdaniem naród, który bardzo dba o higienę osobistą. Do tego dochodzi niepoprawna technika ruchu od tyłu do przodu. Narażamy się wtedy na ryzyko przeniesienia bakterii patogennych w okolice intymne, na co szczególnie narażone są Panie. Kolejny duży błąd to podcieranie na stojąco. Chyba nie muszę wspominać co się stanie, jeśli stojąc nasze pośladki do siebie przylegają? Metoda nr 5 jest również poprawna o ile nienadużywamy papieru. Metodę nr 1 można uznać za poprawną jedynie w skrajnych przypadkach, gdzie nie mamy możliwości skorzystania z bidetu lub prysznica. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie po tzw. "dwójce" używam samego papieru i chodzę tak przez cały dzień w pracy. Czułbym się po prostu brudny.

 

A Ty, którą metodę stosujesz drogi Polaku? Zapraszam do głosowaia w ankiecie. Ankieta jest anonimowa.

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest temat na miarę naszych czasów!

 

Wielu moich znajomych było w Japonii i po powrocie tęsknią za japońskimi kibelkami podmywającymi ubrudzone cztery litery. 

Ba, znaleźli przyrząd o wiele mówiącej nazwie Happy Po, znaczy przenośny miniprysznic do tyłka i bardzo sobie chwalą. 

 

Ja w kraju kwitnącej wiśni nie byłam, więc nie wiem i papier mi wystarcza. 

 

@Chadeusz si, Arabowie i Japończycy to bardzo czyści ludzie i higiena jest głęboko zapisana w ich kulturze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier toaletowy tak naprawdę służy do osuszania 4 liter po umyciu.

 

Jest tyle rozwiązań na rynku, klasyczny bidet (niedroga opcja, ceny zaczynają się od poziomu jak kompakt łazienkowy), bateria bidetowa (najtańsza opcja), deska sedesowa z funkcją bidetu, nawet Xiaomi takie produkuje, mają dodatkowe funkcje jak hydromasaż, dezynfekcje UV, kilka stopni temperatury i inne bajery. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tera na poważnie - po co się myć po dwójce?

Szkoda czasu i wody. Po to jest papier by wytrzeć kakao i po sprawie.

Nawet po budyniu da się dotrzeć do końca.

 

A pytanie do tych co się myją po zrzuceniu balastu - wy to kurde xd robicie ręką? Mnie by to brzydziło dlatego wolę papier.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analconda napisał:

Dobra tera na poważnie - po co się myć po dwójce?

Szkoda czasu i wody. Po to jest papier by wytrzeć kakao i po sprawie.

Ej może stąd pochodzi Twoje zniechęcenie na myśl o seksie analnym lub minecie? Po prostu przekładasz swoje standardy na innych. Ale zdradzę Ci sekret- ludzie się myją. Mają wanny, bidety, dostęp do bierzącej wody. Naprawdę polecam! 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi takiego fekalnego tematu : )

 

Swoją drogą, z rozrzewnieniem wspominam czasy jak sraczyki miały gustowne półeczki. Łatwo bylo zobaczyć, co z Ciebie tym razem wyszło i ocenić np. stan zdrowia.  Nie od razu by strzelac fotki, ale obserwacja byla zdecydowanie ułatwiona : ) Były oczywiście minusy, zdecydowanie łatwiej było zapchać taki ubikator. A dzis? Leci to wszystko w dół z siłą wodospadu Niagara i czasem ciężko zobaczyć, jak Ci tym razem poszło posiedzenie.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RealLife napisał:

A później się z nas śmieją w Internetach.

Niby co w tym śmiesznego? Temat dotyczy całego polskiego społeczeństwa. Wyniki ankiety mówią same za siebie. Śmiać się mogą z nas co najwyżej Arabowie i Japończycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imiennik napisał:

Ej dobra, teraz serio. 

Jeśli klocek uderzając o taflę wody sprawi, że moje oko saurona zostaje ochlapane a następnie się podetrę, to liczy się jako mycie, czy podcieranie?

Samo ochlapnięcie nie pomoże w dokładnym umyciu. Więc zaliczy się do podcierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Imiennik napisał:

Ej dobra, teraz serio. 

Jeśli klocek uderzając o taflę wody sprawi, że moje oko saurona zostaje ochlapane a następnie się podetrę, to liczy się jako mycie, czy podcieranie?

To nie rzucasz papieru na dół, żeby nie chlapało ?

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hatmehit napisał:

Ej może stąd pochodzi Twoje zniechęcenie na myśl o seksie analnym lub minecie? Po prostu przekładasz swoje standardy na innych. Ale zdradzę Ci sekret- ludzie się myją. Mają wanny, bidety, dostęp do bierzącej wody. Naprawdę polecam! 

Ja jestem czysty po dwójce - wolę papier niż ręką pod prysznicem czy co niektórzy robią to mi niedobrze jak o tym myślę. 

 

A jak mowa o analu - ludzie się wycierają i myją od zewnątrz.

Wkładasz sobie szczotkę w odbyt - pewnie nie jak normalni ludzie.

Także w środku jest kał i jak ktoś robi anal to jest kopro.

A no i co do minety to już jest mocz więc nie ten temat na to.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.