Skocz do zawartości

Urzad pracy


amber99

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, amber99 napisał:

CZy byliście  kiedyś w posredniaku. Jak wasze wspomnienia z tego miejsca.

Teraz się nie chodzi do pośredniaka. Z powodu koronaświrusa. Dzwoni pańcia z urzędu o 7.48, imię ojca, matki, pesel, następna wizyta za 7 tygodni. Woda na mój młyn, nie muszę się tłuc przez całe miasto i płacić za parking 3 złote.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem i moim zdaniem do urzędu pracy to warto iść tylko szukać dofinansowania jak masz gotowy plan ma swój biznes. Staże płatne po 900 zł niby jakikolwiek grosz ale w sytuacji gdy nie masz pracy i z pieniędzmi krucho to już lepiej iść gdziekolwiek, choćby magazyn, budowa itp. Kasy wiecej, doświadczenie zawsze jakieś a w międzyczasie szukasz pracy jaka Ci bardziej odpowiada. No chyba że masz czas wolny, oszczędności lub jeszcze żyjesz na koszt rodziców to można się pobawić tylko w różnych miejscach stażysci są różnie traktowani i może być tak że po 6 miesiącach stażu (tyle jest minimalnie zdaje się) będziesz umiał tyle samo co przed albo niewiele więcej bo płaci urząd a nie pracodawca to im nie zależy podczas gdy w realnej pracy nabędziesz doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fckyea napisał:

urzędu pracy to warto iść tylko szukać dofinansowania

 

Z tego co wiem, w mojej okolicy już rok temu już było cienko w UP z dotacjami. Teraz w dobie koronaświrusa pewnie na głupie szkolenia nie mają hajsu. Chociaż jeszcze 2-3 lata temu, z tego, co wiem nie było większego problemu z "wyrwaniem" dotacji.

 

39 minut temu, fckyea napisał:

Staże płatne po 900 zł

W 2020r. - 1135zł. Z  w mojej okolicy hurtowo wysyłają do różnych instytucji - UG, UM, MOPS, Wodociągi itp. Ewentualnie do pracy do januszexów za najniższą krajową lub 12- 13pln/h.

 

W dniu 22.07.2020 o 17:19, amber99 napisał:

Jak wasze wspomnienia z tego miejsca.

Otrzymałem od nich dotację na DG (stare dzieje). Nie miałem problemu z rozliczeniem się, kontrolą czy ogólną papierologią. Kompetenta obsługa petenta, bez żadnego mruczenia - być może dlatego, że nie trafiłem na 50 paro letnią halynę,  co to jej parę lat już do emerytury zostało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem jak skonczylem studia bo chcialem byc ubezpieczony. Wypisali mnie jednak z listy po miesiacu gdzyz udalo mi sie znalezc zatrudnienie. Pierwsze spotkanie bylo u mnie takie informacyjne i chcieli abym sie pojawil po 2tygodniach. Poszedlem po tych 14dniach z informacja, ze za jakies 10 dni zaczynam prace w oparciu o umowe o prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.