Skocz do zawartości

Barcelona chyba oszalała


vand

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Libertyn napisał:

bańke

Bańka to by była jakby rocznie rosło to o 40-50 procent, mam na myśli cena za m2. Dopóki jest to regularne 10 czy coś około tego procent, to jest to normalny wzrost. Wynikający z malejącej ilości miejsca do zagospodarowania, z rozwoju miasta, inflacji itd. Dużo czynników na to ma wpływ.

 

Niestety większość ludzi patrzy właśnie jak typowy Janusz. A ten deweloper, on to krocie zarabia. Ale nie popatrzą na ilość ryzyka, na możliwe dodatkowe koszty i na czas który trzeba poświęcić żeby taki blok powstał. 

 

No, ale to typowe, patrzenie na wypłatę bez patrzenia na to co trzeba zrobić żeby taka wypłata była. 

 

Ceny są normalne, rosną normalnie, do poziomu Londynu w dużych miastach nam jeszcze brakuje, także spokojnie, w Wawce 20 tysięcy za metr już wkrótce. ;)

13 godzin temu, Libertyn napisał:

To jest irytujące.

A mnie irytuje, że Ferrari takie drogie, przecież każdy musi czymś jeździć. ?

 

Zawsze możesz kupić mieszkanie na obrzeżach, dojeżdżać 1,5 czy 2h i zapłacić za nie dużo mniej. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vand napisał:

Bańka to by była jakby rocznie rosło to o 40-50 procent, mam na myśli cena za m2. Dopóki jest to regularne 10 czy coś około tego procent, to jest to normalny wzrost. Wynikający z malejącej ilości miejsca do zagospodarowania, z rozwoju miasta, inflacji itd. Dużo czynników na to ma wpływ.

 

Niestety większość ludzi patrzy właśnie jak typowy Janusz. A ten deweloper, on to krocie zarabia. Ale nie popatrzą na ilość ryzyka, na możliwe dodatkowe koszty i na czas który trzeba poświęcić żeby taki blok powstał. 

Ja nie mówię o deweloperach a o ludziach co mają pseudohotele z wynajmowanych mieszkań na Airbnb. 

Cytat

No, ale to typowe, patrzenie na wypłatę bez patrzenia na to co trzeba zrobić żeby taka wypłata była. 

Trzeba pracować. Dochodzimy do momentu gdy robienie gównoprac które są potrzebne jest mniej opłacalne niż rozpicie się i branie renty tytułem alkoholizmu oraz zalanie samotnej matki. Taka rodzina dostanie przydział. A taki  komisjoner czy telemarketer albo pracownik Żabki? 

Musi się hajtać by mieć zdolność

Cytat

Ceny są normalne, rosną normalnie, do poziomu Londynu w dużych miastach nam jeszcze brakuje, także spokojnie, w Wawce 20 tysięcy za metr już wkrótce. ;)

A ludzie będą odpływać na obrzeża i przedmieścia z podatkami. Wpływy będą spadać. Ceny parkingów rosnąć. Podobnie wywóz śmieci. Kto wie. Może jakaś forma katastralnego. 

Nienormalne jest to że na 20 mieszkań na jakiejś klatce 18 może być na wynajem krótkoterminowy. 

Cytat

A mnie irytuje, że Ferrari takie drogie, przecież każdy musi czymś jeździć. ?

Nie musi. Jest zbiorkom

Cytat

Zawsze możesz kupić mieszkanie na obrzeżach, dojeżdżać 1,5 czy 2h i zapłacić za nie dużo mniej. Twój wybór.

Zawsze mogę podatki płacić poza miastem. Najwyżej w mieście nie będzie darmowych parkingów i czyszczonych ulic. Najwyżej będzie o wiele mniej usług a wydatki na imprezy masowe spadną

Najwyżej będą sami emeryci 

 

Najwyżej wprowadzą katastralny

Najwyżej atrakcyjność wynajmu spadnie na tyle że zamiast rodzin z dziećmi to będą grupy singli by się nachlać. Najwyżej koszty wzrosną wskutek częstszych remontów. 

 

Najwyżej Maowiecki dowali katastralny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 17:21, Perun82 napisał:

Anarchiści to nie to samo co komuniści. Barcelona była miastem bardziej anarchistycznym. Niestety neomarksiści wrócili. 

Dlatego te nazwy rozdzieliłem. Orwell sam posługuje się tymi nazwami. Trzeba pamiętać że anarchiści w Barcelonie to nie to samo co anarchiści dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 01:35, Analconda napisał:

Za dużo zarabiam i nie dostanę na własność a powinienem i nie jestem patusem i wiele innych.

Tylko gówno co pracować nie chce dostaje wszystko za darmo.

hmmm, a kto zdecydował, że "za dużo" zarabiasz ? Ten sam urzędnik, który zdecyduje, że "dostaniesz" mieszkanie na własność ?

Na potrzeby eksperymentu myślowego załóżmy, że dostajesz "mieszkanie na własność" czyli rozumiem, zaczynasz wtedy płacić podatki do gminy ?
Wymienisz instalację elektryczną na swój koszt ? No jesteś właścicielem.
No i po np. 6 miesiącach dostajesz zajebistą pracę 600 km od aktualnej - co robisz z mieszkaniem ? Sprzedajesz (w końcu jesteś właścicielem) i płacisz podatek od sprzedaży ?
Kto zabiera zysk ze sprzedaży czegoś co "dostałeś" ? Czy zwracasz do jakiejś "puli pustych mieszkań" ?

 

Albo trollujesz, albo jesteś wrogiem własności prywatnej. A wtedy pamiętaj, że przyjdzie urzędnik, zabierze Twój komputer i "sprawiedliwie" podzieli między Ciebie i kilku innych potrzebujących. 
Albo sąsiad weźmie Twój rower na najbliższe dwa tygodnie, bo przecież nie jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, GurneyHalleck napisał:

hmmm, a kto zdecydował, że "za dużo" zarabiasz ? Ten sam urzędnik, który zdecyduje, że "dostaniesz" mieszkanie na własność ?

Przepisy czyli i urzędnik. Jakbym zarabiał polowę mniej to bym mógł dostać zasiłeczek.

 

25 minut temu, GurneyHalleck napisał:

No i po np. 6 miesiącach dostajesz zajebistą pracę 600 km od aktualnej - co robisz z mieszkaniem ?

To samo co teraz się robi. Albo nie biorę roboty albo oddaje i dostaje mieszkanie na miejscu / wymieniam się.

Dlatego ten pomysł jest taki super bo by było bardzo wygodnie ludziom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analconda napisał:

Przepisy czyli i urzędnik. Jakbym zarabiał polowę mniej to bym mógł dostać zasiłeczek.

Czyli nie zrozumiałeś.
Wiem, że teraz mamy takie czasy, że ambicja, chęć rozwoju, tzw. "dorabiania się" nie są cechami dominującymi, ale to co proponujesz jest wstrętne.
Podważa jeden z fundamentów rozwoju cywilizacyjnego.
Bo zawsze są ludzie, którym "się chce" i to oni ciągną wszystko do przodu. Zabór własności prywatnej i "darmowe" rozdawnictwo doprowadzi bardzo szybko do sytuacji, kiedy ludziom ambitnym nie będzie się chciało, bo po co.

A tobie szczerze życzę zaboru Twojego doinwestowanego komputera przez urzędnika państwowego - najwyższej instancji zarządzania majątkiem innych ludzi, bo tak będzie sprawiedliwie <ironia>.

Z mojej strony EOT.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GurneyHalleck napisał:

Bo zawsze są ludzie, którym "się chce" i to oni ciągną wszystko do przodu. Zabór własności prywatnej i "darmowe" rozdawnictwo doprowadzi bardzo szybko do sytuacji, kiedy ludziom ambitnym nie będzie się chciało, bo po co.

Bardzo ambitnym trzeba być by odziedziczyć X mieszkań. xD

Nawet Ci co je kupili za swoje - powinni dostać częściowy zwrot a mieszkania oddane osobom które potrzebują i się należy.

 

3 minuty temu, GurneyHalleck napisał:

Bo zawsze są ludzie, którym "się chce" i to oni ciągną wszystko do przodu.

Tak bo ja będzie można mieć jedno mieszkanie to od razu wszystko updnie. Tak jakby w Holndii sraczki takiej dostali bo by chcieli zdelegalizować zioło.

 

4 minuty temu, GurneyHalleck napisał:

A tobie szczerze życzę zaboru Twojego doinwestowanego komputera przez urzędnika państwowego

Komputery nie są dobrem pierwszej potrzeby więc nie mam się o co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Analconda napisał:

Komputery nie są dobrem pierwszej potrzeby więc nie mam się o co martwić.

A kto tak powiedział ??? Urzędnik i państwo może mieć inne zdanie - niekoniecznie zgodne z Twoim. Z DE bezrobotni dostają dofinansowanie do wczasów.
Czy wczasy są dobrem pierwszej potrzeby, jeśli się jest bezrobotnym ?!?!

 

I przestań używać zwrotu "się należy" .

Ja na swoje mieszkania zapracowałem startując od zera, biorąc kredyty, planując i spłacając. Da się. Argument o dziedziczeniu jest "z d..y".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Ja na swoje mieszkania zapracowałem startując od zera, biorąc kredyty, planując i spłacając. Da się. Argument o dziedziczeniu jest "z d..y".

8 minut temu, GurneyHalleck napisał:

DE bezrobotni dostają dofinansowanie do wczasów.

Widzisz tu różnice? Ty musiałeś pracować a j* nieroby dostają za darmo zasiłki - w Polsce też i mieszkania socjalne. A powinni zdychać na ulicy jak im się robić nie chce.

A ja nie mam zamiaru beać jakichś kredytów a i tak mi nie dadzą.

Także mi się należy lokal na własność za to, że utrzymuje ludzkie g*. Nieroby, politykiery, urzędasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Analconda napisał:

Także mi się należy lokal na własność za to, że utrzymuje ludzkie g*. Nieroby, politykiery, urzędasy.

Aha, i dlatego to JA mam Tobie dać mieszkanie ?? Bo to mnie zabiorą, a JA zapłaciłem za jego wybudowanie. To z mojej pracy powstało.
To może mi powiesz dlaczego pałasz do mnie taką nienawiścią, że chcesz zabrać moje mieszkanie, bo utrzymujesz ludzkie g...o i urzędników i polityków i ...... ????

 

Dyskusja z komunistą o własności prywatnej, jednak to to samo co gra w szachy z gołębiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, GurneyHalleck napisał:

ha, i dlatego to JA mam Tobie dać mieszkanie ?? Bo to mnie zabiorą, a JA zapłaciłem za jego wybudowanie. To z mojej pracy powstało.
To może mi powiesz dlaczego pałasz do mnie taką nienawiścią, że chcesz zabrać moje mieszkanie, bo utrzymujesz ludzkie g...o i urzędników i polityków i ...... ????

Jeśli masz tylko jedno mieszkanie to wszystko OK. Jeśli masz więcej to moim zdaniem powinny zostać znacjonalizowane.

To nie nienawiść - to sprawiedliwość i rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Analconda napisał:

Jeśli masz tylko jedno mieszkanie to wszystko OK. Jeśli masz więcej to moim zdaniem powinny zostać znacjonalizowane.

To nie nienawiść - to sprawiedliwość i rozsądek.

Konunistyczną masz definicje sprawiedliwości jeżeli ktoś dostał albo sobie wybudował drugie mieszkanie to trzeba mu zabrać bo się mu nie należy poświęcił czas albo miał farta i niesprawiedliwe . Ja bym jeszcze idąc twoim tokiem braku rozumowania zabrał ludzią kasę którzy wygrali w totka bo przecież są ludzie którzy nie mają na jedzenie i jak zabierzemy co drugą wybraną to przecież nic nie upadnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.