Skocz do zawartości

Maska przeciwpyłowa


kame.hame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie pracuje w warsztacie przy czyszczeniu różnych elementów z betonu, rdzy itp. Mamy zapewnione jednorazowe maski przeciwpyłowe, mimo ich stosowania w nosie mam czarno po pracy. Martwie się o swoje zdrowie przy długofalowej pracy w takich warunkach.

 

Chciałbym kupić coś lepszego. Jest ktoś w stanie coś doradzić? Przy okazji żeby nie zbankrutować.

 

Pozdrawiam?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kame.hame said:

mimo ich stosowania w nosie mam czarno po pracy

Najpierw warto sprawdzić, czy na pewno maseczka dobrze przylega w okolicach nosa, blaszka jest prawidłowo dogięta itd. Potem, czy na przykład przy brodzie, nie warto rozważyć ogolenia... wiem, drastyczne, ale jak maseczka "wisi" na włosach, to wymiana na lepszy model nic nie pomoże.

Jeżeli problem jest tylko w nosie, a nie w ustach, można poszukać wkładek do nosa dla alergików, i stosować pod maseczkę.

Cała reszta rozwiązań opiera się o zasadę "za lepszą cenę, lepszy towar" niestety. A przez COVID, nie dość że ceny oszalały, to jeszcze wszyscy zaczęli robić podróbki.

 

Przykładowa silikonowa, wyższa półka: https://allegro.pl/oferta/silikonowa-maseczka-ochronna-filtr-hepa-biala-9346754918?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=NzkxMmMxODYtZGY4NC00ZGUzLWJiNzItYmYxMzBkYmZiN2YyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1d6f146c-1ced-4aeb-bb0a-86f69b6989e9

Prawdopodobnie zbyt droga w stosunku do możliwości; warta rozważenia tylko w przypadku astmy, i innych przypadków utrudnionego oddychania, ze względu na dużą powierzchnię filtra.

Aha, nie szukałem najniższej ceny, to tylko przykład rodzaju maski.

 

Cel dość uniwersalny: https://allegro.pl/oferta/maseczka-respiramask-czarna-i-30-szt-filtrow-9413672525

Wiele zależy jak dobrze coś takiego jest zrobione, czy nie ociera itd. Wada - trzeba pamiętać o dezynfekcji, i jej kosztach. Wada: sztywna może mieć gorsze dopasowanie niż silikonowa. Zaleta: można przy niej robić personalizacje, podszlifować, dopasować, wyłożyć pianką, wyciąć własne filtry - jak ktoś ma dostęp i wiedzę.

Też - nie chodzi o konkretną maskę, ale o rodzaj, czyli sztywna z wymiennym wkładem. Warta rozważenia.

 

W przypadku jednorazówek - Brat już polecił dobre rozwiązanie post wyżej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na galwanizerni używam półmaski 3M 6200. Filtry są wymienne i jest ich kilka rodzajów więc do każdego zagrożenia można dobrać odpowiedni. W moim przypadku przeskakuje z filtrów do kwaśnych oparów na amoniak i z powrotem. Jak dobrze wyregulujesz gumki to dobrze się trzyma na twarzy, mimo że mam brodę.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 17:40, kame.hame napisał:
W dniu 24.07.2020 o 16:13, brat mniejszy napisał:

https://allegro.pl/oferta/maska-maseczka-ochronna-3-warstwowa-na-twarz-9170592158

Takie chronią przed wirusami, które są parę rzędów wielkości mniejsze od różnych pyłów, i do tego tanie, dadzą radę.

Co ile godzin trzeba zmieniać taką maseczke?

Na stronie ministerstwa, masz to dokładnie wytłumaczone.

Jakby co, możesz również poszukać wystąpień na YT, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który również dość jasno i precyzyjnie to tłumaczy, Mnie przekonał.

 

Aha i nie wierz w te kłamstwa na jego temat, to dobry człowiek.

 

Hihi Blague GIF

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 17:20, tips6 napisał:

Ja na galwanizerni używam półmaski 3M 6200. Filtry są wymienne i jest ich kilka rodzajów więc do każdego zagrożenia można dobrać odpowiedni. W moim przypadku przeskakuje z filtrów do kwaśnych oparów na amoniak i z powrotem. Jak dobrze wyregulujesz gumki to dobrze się trzyma na twarzy, mimo że mam brodę.

Interesują mnie filtry P3, cena do tego modelu to 18zl za szt. Wiesz może na ile wystarczy jeden filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kame.hame Najbezpieczniejsza odpowiedź brzmi "to zależy". Wielkość cząsteczek stałych, ich zagęszczenie, rodzaj materiału i czas oddziaływania to niektóre zmienne. Teoretycznie filtry przeciwpyłowe działają jak sito więc się nie niszczą. Dochodzi natomiast do powolnego zapychania porów pyłem (tak zwany placek filtracyjny), więc wymieniasz jak trudniej się oddycha. Jeżeli doszło do mechanicznego uszkodzenia to oczywiście wymieniasz szybciej. Nie próbuj przyoszczędzić i przedmuchiwać filtra sprężonym powietrzem, to dobry pomysł tylko w teorii. Jeśli interesuje Cię konkretna liczba to filtry do kwaśnych oparów wymieniam jak czuję przez maskę kwas czyli co jakieś 4 miesiące używania maski "od czasu do czasu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.