Skocz do zawartości

Co teraz robicie


Rekomendowane odpowiedzi

Temat zamieszczam w rezerwacie, aby Panie też mogły się wypowiedzieć. Zatem piszcie o każdej porze dnia i nocy?, to wszystko czym tylko chcecie się z naszą społecznością podzielić, A zatem  co aktualnie robicie? 

 

Ja zaczynam. Miałem dziś rano naprawdę ostry trening. Aktualnie leżę na tarasie, piję piwko, wiem, że nic już dzisiaj nie musze robić, w związku z czym czuję absolutny błogostan :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam czyste przeciwieństwo błogostanu- niemoc wobec własnego lenistwa. Plany na dzień dzisiejszy były piękne i aktywne, spełniło się jedynie ugotowanie czegoś a'la chińskiego z ryżem, krewetkami, imbirem oraz warzywkami. Należy więc w końcu ruszyć tyłek z podłogi, odłożyć laptop i choć część planu wdrożyć, chociażby poprzez wycieczkę rowerową po lesie oraz omówienie sobie panowania Sahure.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam rozmawiać przez telefon z mamą i powiem szczerze, że aż się zmęczyłam :D. Ona w przeciwieństwie do mnie jest straszną gadułą. Chyba z 10 razy próbowałam zakończyć rozmowę, niestety z marnym skutkiem. Wstyd się przyznać, ale często w trakcie rozmowy z nią przez telefon coś sobie czytam albo oglądam i w międzyczasie po prostu potakuję, a ona spokojnie kontynuuje swoje wywody lub daję ją na głośnomówiący i np. sprzątam od czasu do czasu rzucając jakieś słowo do telefonu, potwierdzające, że jednak ją słucham. Nigdy się nie zorientowała, że poświęcam jej tylko część uwagi :D. Reszta dnia to będzie chillout.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lalka napisał:

Cały dzień to samo, próbuje uspać małą

@Lalka nie wiem czy o tym wiesz, więc na wszelki wypadek napiszę. Dzieci urodzone przez cc warto przy układaniu do snu bardzo szczelnie zawijać w kocyk, wręcz tak, by nie mogły się kompletnie poruszać. Często gdy płaczą pomaga też przyciśnięcie dłoni rodzica do klatki piersiowej malucha. Szybko je to uspokaja. Mają po prostu potrzebę wyraźnego dociskania. Związane jest to z tym, że nie przeciskały się przez kanał rodny, jak to ma miejsce w czasie porodu naturalnego. Dziecko, przechodząc przez kanał rodny jest dociskane. Stymuluje to jego skórę i mięśnie i wpływa na zmysł dotyku i czucia głębokiego. Dodatkowo dziecko odwrażliwia się. Dlatego dzieciom urodzonym przez cc trzeba, jak gdyby imitować to dociskanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.