Skocz do zawartości

Powszechny dostęp do broni czy zwiększone nakłady na policję? Ankieta


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przez przypadek znalazł mi się wywiad-debata telewizyjna między panem Andrzejem Turczynem, prawnikiem miłośnikiem broni a (niedo)rzecznikiem policji insp. Mariuszem Sokołowskim.

 

 

Jeśli takie jest oficjalne stanowisko polskiej policji ws dostępu do broni to ja stanowczo mówię: TAK, chcę broń a planowany wzrost nakładów na policję proszę przeznaczyć na lekcje przysposobienia obronnego na strzelnicach.

 

W ostatnich czasach, polska policja w trzy miesiące p(l)andemii straciła całe zaufanie, które z mozołem budowała przez ostatnie dwadzieścia lat ale stanowisko komendy głównej policji nie pozostawia złudzeń - to nie był przypadek, ani nieporozumienie - polska policja od dawna nie służy obywatelowi który płaci jej wypłaty.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to i jednocześnie nie zaskakuje. Armia jest zawodowa, w chwili wywiadu, od 4/5 lat. Wciąż większość męskich "respondentów" była w wojsku i wie jak się posługiwać bronią. Do kogo więc jest kierowana ta pacyfistyczna retoryka? Do kobiet chyba, bo mężczyźni wiedzą, a przynajmniej powinni, czym to się je i co się z tym wiąże.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 11:20, Strassenbahn napisał:

Ale jest jedno ale. Niestety z własnych obserwacji w życiu prywatnym i zawodowym stwierdzam, że jednak jesteśmy społeczeństwem beznadziejnym i nieodpowiedzialnym

Skąd się bierze przekonanie, że jak ktoś dostanie gnata do ręki to zaraz wyjdzie na ulice i zacznie strzelać do każdego kto się nawinie ?

Ja tego nie zrobię i jestem pewny, że ty też nie.

 

Nie nauczysz się jeść nożem i widelcem, jeśli nie zaczniesz jeść nożem i widelcem.

Nie nauczysz się odpowiedzialnie używać broni nie mając jej w ręku.

 

Eru

 

PS. Bezpieczeństwo możesz sobie zapewnić tylko ty sam. Policja zwykle przyjeżdża za późno.

Edytowane przez Eru Iluvatar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie zgodnie z planem. Powszechna demoralizacja społeczeństwa, destabilizacja kraju, wciskanie kitu że dobrze się dzieje i 80% obywateli ma dobrą opinię o policji plus skłócanie obywateli. Powszechne rozbrojenie i brak obrony własnej bez większych konsekwencji i latania potem po sądach. Najczęściej agresor jest potem poszkodowany bo przekroczenie obrony koniecznej a poszkodowany ma większe problemy. Tutaj żyje się dobrze cwaniakom, kombinatorom i mafii przy której można postawić znak równości z polityką. Dziel i rządź. Osobiście nie mam absolutnie szacunku do większości policji poza jednostkami specjalnymi itp. Reszta to banda prymitywów katujących ludzi na komisariatach, wlepiających mandaty za przewinienia typu przejście na czerwonym albo w niedozwolonym miejscu nie potrafiąca poradzić sobie w pięciu w czasie interwencji  na osiedlu w sprawie lokalnego Seby. Za brak maseczki potrafili w kilku rzucać się na delikwenta itp. Dupy im się nie chce często ruszać i łaskawie przyjadą dwie godziny po wezwaniu. Ciągłe nadużycia. Policja jest silna wobec słabych a słaba wobec silniejszych. Na policję teraz się pluję i ośmiesza przy każdej możliwej okazji obnażając dodatkowo ich brak kompetencji. Im bogatsi to bardziej to widać jak gardzą i pyskują policji w szczególności jeżeli chodzi o drogówkę. Oczywiście powinno być tak jak w Hameryce że jak ktoś sapnie do gliny to leży na glebie skuty i cienko piszczy przepraszając za to co zrobił. Dostęp do broni i zwiększenie nakładów na Policję ? Pierwszymi ofiarami byli by ci wszyscy nie przeszkoleni co by sobie w łeb przez przypadek strzelali a po drugie zrobił by się tu kraj trzeciego świata i za krzywe spojrzenie czy bardziej błahe powody strzelaniny na ulicy. Zupełnie jak w Compton albo w fawelach. Więcej kasy ? Porozkradają a w telewizji będą wciskać kity jak policja skuteczna, dobrze wyposażona, ile interwencji i zatrzymań itp. Przypinają sobie wężyki generalskie i rozdają awanse. Ile idzie pod stołem albo jest zamiatane pod dywan ? Jesteśmy krajem z dykty który w razie potężnego konfliktu znika jak bąbel na wodzie.

Edytowane przez Tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2020 at 11:23 AM, Analconda said:

Co za durnie xd tak jakby teraz się nie zabijali XD. Broń palna nic nie zmieni.

To popatrz na co (i gdzie dzieje się w USA). Rozróby są w okolicach Nowego Yorku i w Kalifornii głównie.

Do miasteczka w Arizonie czy Teksasie już nie wjadą rabować bo lokalna społeczność uzbrojona i zorganizowana

w lokalną "militia" jak druga poprawka do konstytucji zaleca. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Template:George_Floyd_protests_map#/map/0

12 hours ago, wrotycz said:

polska policja w trzy miesiące p(l)andemii straciła całe zaufanie

Pamiętajmy też protest poprzez fałszywe L4. Co drugi policjant pokazał że dla podwyżki nie ma problemu być oszustem. Wiedzieliśmy że są policjanci przekupni ale że aż tylu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Gościu o ci chodzi ? Jesteś trolem ? Co to za bezpodstawne oskarżenia pod moim kierunkiem ? Po względnie długim czasie spokoju na tym forum nie popadałem w żaden konflikt poza arch vel dream player a teraz takie kwiatki. Co to za bzdury ? Kiedy i na jakim forum poruszałem tematy o jak to napisałeś : homosiach, czarnych,żydach itp ? Konkrety ? Na jakim forum ? Konkretne przykłady. Zacytuję klasyka : " chyba mnie z kimś pomyliłeś" Kręcisz gówno burzę ? Halo administracja.

Edytowane przez Tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z pozytywnie wypowiadających się tutaj strzelał kiedyś do człowieka?

Bardzo łatwo wypowiadać się o tym, że wymierzysz, pociągniesz za spust. Ale w praktyce może być z tym gorzej.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem powszechnego dostępu do broni, uważam, że są inne, skuteczne środki, które odstraszą lub unieszkodliwią- np. Taser.

Nie uważam, że mamy nieodpowiedzialny naród ale nie widzę większego sensu jej posiadania dla ogółu. Takie jest moje zdanie, odmienne rzecz jasna szanuje ale nie popieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomkowski napisał:

Na jakim forum ? Konkretne przykłady.

Na tym forum: https://forum.film.org.pl/ 

 

Zakładam, że zbieżność nicku, avatara, poglądów i tematów nie jest przypadkowa. Nawet chyba jakieś bany dostawałeś. Tam już wszyscy mieli dość, więc założyłem że ze swoimi poglądami przeniosłeś się tutaj, a szkoda by było. Może faktycznie mogłem najpierw napisać priv. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus W życiu na takiej stronie konta nie zakładałem i nigdy żadnego bana na żadnym forum nie wyłapałem. Najwyraźniej zbieg okoliczności chociaż nic tam nie zauważyłem. I co teraz ? Trzeba było na PW napisać jak masz coś do mnie. Teraz jak mnie oczerniłeś na forum to proszę o niezbite dowody pod warunkiem że nie spreparowane itp bo w obecnych czasach wszystko można wymyślić.

Edytowane przez Tomkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tomkowski napisał:

Teraz jak mnie oczerniłeś na forum to proszę o niezbite dowody

?

Już pędzę. 

 

Jeżeli to zbieg okoliczności i osoba o takim samym nicku, takim samym avatarze wygłasza takie same poglądy, to oczywiście przepraszam ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Czy ktoś z pozytywnie wypowiadających się tutaj strzelał kiedyś do człowieka?

Na szczęście nie musiałem, raz było bardzo blisko. Ale tak jak mnie uczono - nigdy nie wyjmuj broni jeżeli nie jesteś pewny, że w razie czego będziesz w stanie pociągnąć za spust. Myślę, że jak najbardziej byłbym w stanie to zrobić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus To musiał być zajebiście niesamowity zbieg okoliczności. Nigdy nie miałem konta na takiej stronie bo nie miałem takiej potrzeby. Można przeanalizować mój pobyt na tym forum, moje wpisy i przekonać się czy są zawarte w nich treści rasistowskie, homofobiczne czy antysemickie itp.

 

@Obliteraror W naszym narodzie dużo krewkich i narowistych człeków. Dać klamkę każdemu prawie kto wyrusza w weekend na miasto. Różne osobowości, charaktery, alkohol, napięcia i tragedia gotowa. Nie mówię oczywiście że od razu ulice zaczęły by spływać krwią i wszyscy by do siebie nawzajem strzelali ale pewnie było by nie ciekawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tomkowski napisał:

W naszym narodzie dużo krewkich i narowistych człeków.

Jak w każdym, ale nie jest to większość. Ani ja, ani nikt z szerokiego kręgu moich znajomych ze środowiska strzeleckiego nie kipi agresją.  Nikt nikomu nie macha klamką przed nosem za zajechanie drogi czy pokazanie środkowego palca. Ogólnie broń jakoś mi zupełnie nie współgra z agresywnymi zachowaniami, nie znam takich ludzi. Jak sama nazwa wskazuje, służy do obrony. Dlatego w tezy o krwawej hekatombie przy liberalizacji przepisów np. na wzór południowych stanów USA nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Orybazy said:
20 hours ago, wrotycz said:

polska policja w trzy miesiące p(l)andemii straciła całe zaufanie

Pamiętajmy też protest poprzez fałszywe L4. Co drugi policjant pokazał że dla podwyżki nie ma problemu być oszustem. Wiedzieliśmy że są policjanci przekupni ale że aż tylu.

Zwróciłem na to uwagę, żeby pokazać, że to nie przypadek. Zarząd polskiej policji jest upolityczniony i wykonuje partyjne dyrektywy. Tak jest od lat i nic się w tej kwestii nie zmienia. Pokojowa/rozsądna/normalna większość (policjantów) nie ma znaczenia.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem za tym by każdy mógł w domu trzymać cały arsenał.

 

Ktoś mi wchodzi do domu to mu rozpie* łeb i idę dalej spać.

 

Na dworze? Czemu nie - ktoś zacznie strzelać do innych to go ktoś ubije i tyle.

I tak by nie było bo każdy by się bał a sporadyczna strzelanina... co z tego? Tera się leją bronią białą xd.

 

Lewacy są przeciwko bo dostęp do broni to odpowiedzialność a o nieporadnych życiowo musi dbać państwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam początki "korony", kupiłem 2x gaz do obrony w razie kryzysu oraz dwie "zabawki" małą i dużą, które skutecznie odstraszą a i potrafią zrobić kuku. 

 

Do tego dochodzą np butelki z benzyną i wszystko co w zasięgu ręki może stać się bronią. 

 

Powszechny dostęp nie oznacza guna dla każdego tumana, ale np od 22 lat osoba nie karana dlaczego nie może kupić broni? Strzelałem z klamki i AK47, jakoś nie miałem zamiaru latać z tym po ulicy i likwidować ludzi.

 

Inna sprawa że broń CP jest legalna a nie ma tu dzikiego zachodu.

Kolejny podpunkt że broń która ma być bronią konkretną, coś lepszego niż przestarzały Makrov czy coś kosztuje sporo jak na warunki polskiego goja - Janusza. PMa kupisz poniżej 1.5k, a używany Walter, Glock itd to koszt od ok 2 tysięcy w górę za używkę, ponad pół roku nie byłem w sklepie z bronią, nie wiem co i jak ale wszystko podrożało przez "pandemię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, wrotycz said:

Tak jest od lat i nic się w tej kwestii nie zmienia.

I nie zmieni jak mówią Angole "Who pays the piper names the tune". Wpływ na policje może być tylko gdy jest szeryf w małej społeczności opłacany z lokalnych podatków.

Niedługo korporacje będą miały własne "siły porządkowe" i może to będzie lepsze niż siły rządowe. Korporacje przynajmniej konkurują ze sobą i o klientów.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.